Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

akşamı hafif geçirince bende kolay kilo veriyorum işin sırrı akşamlar mı ne

Puskutcum her gun lapa yapma benimde aklima geldi.) ama pek saglikli olmayacak sanirim.ben eger istersem gercekten yani beynime dogru komutu yollarsam haftada bir kilo veririm. ben ne karatay ne cagatay bilirim ) beyin gucuyle zayiflayanlardanim.yeterki zayiflayacagima inanayim.Tavsiye ederim size de.mesela gecen aylarda bir hafta beslenmeme dikkat ettim normalde hafta sonu az ekmekli durum yada hamburger yerim kilo almam duzeni bozup carsamba yedim ve yerkenden itibaren bu hafta kesin kilo aldimlarla cuma ettim ve tartida almistim.ve yine gecen aylarda haftanin birinde diyetime dikkat etmedim yedim beynime dogru komut yolladim ve o hafta kilo almamistim. bunlar yakin zamanda aklimda kalanlar.

akşamı hafif geçirince bende kolay kilo veriyorum işin sırrı akşamlar mı ne

Olabilir.aksam yemegimi 6/7 arasi yerim.yemekten sonra kahvemi icerim bu kadar.meyve bile yemem. kahvaltininda kilo aldirdigina inanmam.geriye ogle kaliyo calisanlar icin tehlike disardan yersen yandin.ara ogunler gerekli bende ozellikle saat 15de nescafemi icmem lazim yoksa aksam yemek yapip masayi hazirlayana kadar nerdeyse bin kalori aliyorum.ne cok yazdim ben ya

Hem de hiç sağlıklı olmaz kadiscim..

Bahsettiğin konuyla ilgili bir kaç yazı okumuşluğum var.. Kaçamak bile yaparken "bu kaçamak değil, yiyorum ve bana zarar vermeyecek" telkinini yapın diyorlar özetle..

Dediğine bir örnek de ben oluyorum.. Geçen hafta boyunca kesin kilo aldım dedim durdum.. Sonuçta Cuma tartısında da beynime yolladığım komut gerçek oldu.

Beynimle arkadaş oluyorum şu andan itibaren..

Akşam yemeklerini benim de düzene oturtmam lazım.. Arada oturtumuş gibi olsa da düzenli devam edemiyorum.. İllaki yiyorum bi'şeyler 21:30-22:00 civarlarında. Bunu kaldırmam lazım. Akşam metabolizma dükkanı kapanıyor. Ben mal teslim ediyorum. E adam kapatmış dükkanı, teslim alacak eleman yok. Böylelikle yığınlar oluşuyor tabii... :44:

Tartıldım ama yazmaya değecek bir durum yok.. Dünkü kilomla aynı. 100 gr. bile vermemişim.

Ama vereceğim. Yarın terazi daha düşük bir rakamı gösterecek. Duydun mu beyincik bey?

sende benm gibi kahvecimisin benide kesen tek şey kahve bende 15-16 arası içiyorum
akşamalrı yemekten sonra hiç biiy yememek cidden etkili oluyor bende başlayım bakalım bugünden itibarenn
gerçi artık utanıyorum başlayım demeyee amaa

Tartıldım ama yazmaya değecek bir durum yok.. Dünkü kilomla aynı. 100 gr. bile vermemişim.

Ama vereceğim. Yarın terazi daha düşük bir rakamı gösterecek. Duydun mu beyincik bey?

inşş dilediign gibi olur , ama beyine dogru mesaj göndemrişsin bile.

bu arada günaydınnn

Masumcum sana da günaydın..

Akşam yemekleri konusunda ikimizin de desteğe ihtiyacı var görünüyor..
Bugün başlayalım mı bu işe?
Yiyen de itiraf etsin. Bakalım cumaya kadar kaç gece yememeyi başaracağız?
Sayalım bakalım... Tartı gününe kadar 5 gece var. Hedefimiz 5 de 5 olsun.. Ama bakalım gerçekte ne olacak?
Ne dersin?
Her sabah başaran, başaramayan yazsın burada..

Sonuçta hepimiz biliyoruz akşam yemememiz gerektiğini.. Belki böyle gaza geliriz. En azından deneyelim derim ben. İşe yarayıp yaramadığını görürüz birlikte..

Hatta belki diğer arkadaşlarımız da katılır buna.. :13:

Bir de aklıma şu geldi.. Sizlere danışmadan yapmak istemedim..

Diyet forumunda "En son saat kaçta yediniz?" gibi bir başlık açmak.

Cafemizin sınırlı müdavimi var.. 3-5 kişi gelip, gidiyor.. Ama genele açık bir başlık açarsak katılım daha çok olabilir. Biz de akşam yememeye bu şekilde belki daha iyi adapte olabiliriz.

Ne dersiniz? Yapalım mı böyle bir şey?

wuuu olur valla hemde süper olur akşam yemeginden sonra meyve dahil bişiy yemek yok.
ben cidden acıkmıyorumda yogurt filan yemişsem yemeign yanında sadece şımarıklıktan yiyorum çayın yanında
bişiyler birde keyif aldıgımdan tabiki:2::2::2::2::2::2: aslında bu kış akşamlarını böyle degerlendirsek süper olur.
zira yaz akşamları daha eglenceli ve dahada uzun oluyor..

dünde dediigm gibi yeni evime 5 li rakamlarla gitsem hiçte fena olmaz
hem binanın altında spor salonuda var. kilo korumak için orayı kullanırımmm.
tek deridm kilomu korumak olurrr..

olabilir aslında neden olmasınki
vee müdavinleride olaqcagına eminim.

tahlillerim güzel çıkmasına sevindim .. dr. haklı .ben hep derimki keşke hep diyet yapabilsem , çünki diyet yaptıgım zaman daha saglıklı besleniyorum . eti salatayı yogurdu daha düzenli yiyorum diyet yapmadıgımda ise gelsin karbonhidrat

ah canım diyet konusunda her şeyi bilmek işe yaramıyor UYGULAMADIKDAN SONRA

püsküütüm pilatesi biraz artırsakmı ne haftada 2 gün az biraz . :44: dışarda yürümeyi bende özledim . inan arabam olsa vadiye bende gelicem . yüryerekde gelirim aslında ama o zamnda geliş gidiş zatten 1 saat eder . yazın bazan eşimide alıp geliyorum ama adam tabbel işde ne yapayım ben yürürüm yazın ev ahali uyur bir gün karşılaşıcaz senle vadide püsküütüm buna eminim .
inşallah kadisim .

geçen perşembe akşam mönüm bu yogutrdu kadısim .

ne güzel bunu başarmışsın .
ama benim beyin henüz söz dinlemiyor

peki kadisim ilk verdigin ve son kalan kilarında eşit zamanda gidebiliyormu ? yani son kalan kilolarında çabuk gidiyormu ?

hergün lapa yapmakmı, sanırım püsküütüm latife etti ama linkinde 2 gün yapılıyordu zaten :44:

Son düzenleme:

Son düzenleme:

Son düzenleme:

Benimki de pisboğazlık.. Zaten katı diyet yapmıyorum.. Üstüne bir de akşam ufak tefek de olsa atıştırmalar yapınca çok verimli kilo kaybı olmuyor. Olmaması da normal zaten.
Yok kabak çekirdeği, yok elma ve peynir ikilisi, yok yoğurt.. İlla bişeycikler yiyorum akşamları..
Ve çok haklısın.. En azından kış döneminde buna dikkat etmek lazım. Metabolizma güneşe endeksli.. Hava ne zaman kararıyor o zaman metabolizma da duruyor.. Biyolojik saat denilen bir şey var neticede.
"Kilo korumak" ne güzel geliyor kulağa..

aebenim pilatese haftada 2 gün diye başlamıştım ve öyle de kalsın istiyorum. Çünkü beni kasıyor biraz..
Yapma şekli kasıyor.. Çünkü normalde sporumu istediğim diziyi/filmi izlerke yaptığım için pilates yaparken ekrana bakıp ebruyu seyretmekten sıkılıyorum. Ne yalan söyleyeyim. O yüzden üzülerek arttıramayacağımıı söyleyeyim.
Bugün haftanın son günü.. Ve ben daha 1 kere yaptım pilatesi. Şu mesajları bitireyim doğru pilatesin başına.

Hergün lapa yapmak elbette şakaydı.. Mümkün değil. 5 gün yap 5 kilo vereceksin deseler yine yapmam..

Aman boşver.. konu çöplüğüne dönüyor her yer zaten.. Bizim de katkımız olur fena mı..
Madem hazır heveslendik.. Açalım gitsin.. Devam ettiremezsek, bize ilave bir katkısı olmazsa girmeyiz topiğe olur, biter.
Bizim saat sınırımız olmasın zaten.. Herkes kendince en son ne yediğini yazsın, diye düşünüyorum kendimce.
Misal 21:00 5 tane leblebi gibi..

Çoğu insan gibi davranıp gevşemekte fayda var.. Açalım topiği canımız isterse devam ederiz, istemezse etmeyiz.

Tek amaç var. O da gaza gelmek.

kahvaltı
1dlm tb ekmek
1 yumurta,zeytin peynir
bol yeşillik

öglen
1 yeşil ekşi elma
1 kase yogurt
1 avuç fındık

akşam
1 tabak kıymalı ıspanak
yogurtt

3 lt su

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…