Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Günaydın kızlarrrrrrrrrrrrrr

Dün sabah 74 geldim bugün sabah 72.3 geldim demekki neymişş şişlikmiş ve iniyo cumaya toplayacammm beni geçemezsiniz kiii :KK33:

:KK71: öptüm hepinizi

tubiş tabiki innersin .:KK16:
ama tecrübelerimden biliyorum 1 kilosu kalıcı oluyor ve onuda tekrar normal kilo verirgibi vermek zorunda kalıyorsun .

....sende bu azim var tubişim onuda kolaylıkla verirsin .:KK9:

Son düzenleme:
tubiş tabiki innersin .:KK16:
ama tecrübelerimden biliyorum 1 kilosu kalıcı oluyor ve onuda tekrar normal kilo verirgibi vermek zorunda kalıyorsun .

....sende bu azim var tubişim onuda kolaylıkla verirsin .:KK9:
6'lı kilolara düşemicem yine bu hafta sanki ama :KK52: olsun yedim mutluyum diyetimin devamı için bu gerekiyodu çok açtım :KK52:

inşallahhhhhh canım hep birlikte dal gibi kızlar olcaz :KK52:

6'lı kilolara düşemicem yine bu hafta sanki ama :KK52: olsun yedim mutluyum diyetimin devamı için bu gerekiyodu çok açtım :KK52:

inşallahhhhhh canım hep birlikte dal gibi kızlar olcaz :KK52:

tubişim inşallah canım ...ama benim dal gibi kıs olma yaşım geçti canım . benim dal gibi kızım var zaten 18 yaşında .:KK9:

tubişim inşallah canım ...ama benim dal gibi kıs olma yaşım geçti canım . benim dal gibi kızım var zaten 18 yaşında .:KK9:
oo süper Allah bağışlasın ama ben annemi de rejime soktum dün itibariyle başladı :KK52: dal gibi anneler istiyoruzzzzzzz :KK52:

Günaydın kızlarrrrrrrrrrrrrr

Dün sabah 74 geldim bugün sabah 72.3 geldim demekki neymişş şişlikmiş ve iniyo cumaya toplayacammm beni geçemezsiniz kiii :KK33:

:KK71: öptüm hepinizi

bende geçen cuma 96.8 dim dün 98 oldum
bu sabah 97.3 dün mısır püskülü çayı içtim ondanmıdır .aralıgın ilk haftası diyetisyen rendevum var inşallah 95 olurum

tubiş birşey sorucaktım ben sabah dr verdigi gibi kahvaltımı yaptım pirinç lapası yapsam nasıl yapılır hiç yaptınmı

bende geçen cuma 96.8 dim dün 98 oldum
bu sabah 97.3 dün mısır püskülü çayı içtim ondanmıdır .aralıgın ilk haftası diyetisyen rendevum var inşallah 95 olurum
evde misafir oldumu diyet yapmakta zorlasiyor:KK50:

tubiş birşey sorucaktım ben sabah dr verdigi gibi kahvaltımı yaptım pirinç lapası yapsam nasıl yapılır hiç yaptınmı

pirinc lapasinda sadece pirinc yiyceksin,yani bende acemisiyim ama anladigimi anlatim
sabah 1 cay bardagi pirinc le yapilmis lapa
ögle ve aksamda yine ayni,1 cay bardagi pirincle yapilmis lapa,
kimileri yogurtla yiyor lapayi,kimi kisir gibi yapiyor,kimide domatsli pilav gibi,fakat lapa seklinde ,benim tercihim icine domates rendeleyip,tuz haricinde baharat kullanip yemek oldu, kim yazmis ti unuttum,protein ve karbonhidrat karismasindan yana degilim diye,bende ona katildigim icin yogurt kullanmadim,tabi senin damak zevkine göre yap yinede,bide tuz kesinlikle kullanmiyorsun,umarim faydasi olmustur:KK34:

tubis lapa yapmadigi icin cevabi ben yazdim:KK17:

Son düzenleme:
evde misafir oldumu diyet yapmakta zorlasiyor:KK50:

pirinc lapasinda sadece pirinc yiyceksin,yani bende acemisiyim ama anladigimi anlatim
sabah 1 cay bardagi pirinc le yapilmis lapa
ögle ve aksamda yine ayni,1 cay bardagi pirincle yapilmis lapa,
kimileri yogurtla yiyor lapayi,kimi kisir gibi yapiyor,kimide domatsli pilav gibi,fakat lapa seklinde ,benim tercihim icine domates rendeleyip,tuz haricinde baharat kullanip yemek oldu, kim yazmis ti unuttum,protein ve karbonhidrat karismasindan yana degilim diye,bende ona katildigim icin yogurt kullanmadim,tabi senin damak zevkine göre yap yinede,bide tuz kesinlikle kullanmiyorsun,umarim faydasi olmustur:KK34:

tubis lapa yapmadigi icin cevabi ben yazdim:KK17:

teşekkürler canım ben arada meyve yiyebilirmiyim yoksa yasakmı

-----
meyve migdede hazmolmoyur püsküütüm . direk bagırsaklara geçip orda sindiriliyor . yogurtsa baya kalıyor ikisini birden yiyince meyvede yogurtla birlikde kalıyor miğdede . ve asitleniyor .oda kan şekerini yükseltiyor .kısaca monti kuralı . meyve sade yenir diger yiyeceklere karıştırılmaz (tabi montide )

mönüm agır püskütüm fakat hafta sonum iyi geçmedi gerek nieytli oldugumdangerek dışarda oldugumdan gece hep geç yedim o yüzden şu 3 gün iyce sıkmam lazım en azından artı çıkmamak için yoksa bu hafta için hedef zaten hayal oldu :KK14: ne verebilirsem artık .

esmer yada kabuklu pirinç aldıgınız belli bir yer varmı ? benim hiç gözüme çarpmadı .yada hiç dikatli bakmadım .:44:
Gerçi monti kuralı demişsin ama ben de daha önce okuduklarımdan meyvenin kan şekerini yükseltmemesi için mutlaka süt/yoğurt/peynir gibi proteinle birlikte yenilmesi geektiğini öğrenmiştim.
Hangisi doğru yazı tura yapalım.. :KK53:

Ben de sıkıyorum kendimi.. Dilerim bu hafta lapa diyeti yapmadan "gerçek" kiloyla birinci hedef dönemimi tamamlamış olurum diye hevesleniyorum..

Yeni döneme geçsek de rahatlasak.. :KK51:

Benim aldığım kepekli pirinç markası: Noba
Ambalajında kolay pişen kepekli pirinç diye yazıyor. Sahiden de beyaz pirinç hızında pişiyor. Tadını beğeniyorum. Hafif ekşimsi bir tadı var.
Migrostan alıyorum.

Gerçi monti kuralı demişsin ama ben de daha önce okuduklarımdan meyvenin kan şekerini yükseltmemesi için mutlaka süt/yoğurt/peynir gibi proteinle birlikte yenilmesi geektiğini öğrenmiştim.

Monti kuralına göre meyve önce yenecek ama Karatay ve Taş Devri diyet kitaplarını yazan hocalar da meyveyi menü ile tüketilmesinden yanalar, gerekçeside meyvenin kan şekerini yükselttiği sonrasında açlık hissetmemek için yoğurt süt yada menü ile tüketilmesi..
Ben de artık menü ile tüketiyorum ara yapmıyorum..

Monti kuralına göre meyve önce yenecek ama Karatay ve Taş Devri diyet kitaplarını yazan hocalar da meyveyi menü ile tüketilmesinden yanalar, gerekçeside meyvenin kan şekerini yükselttiği sonrasında açlık hissetmemek için yoğurt süt yada menü ile tüketilmesi..

Düşününce tuhaf eliyor insana..
Mübarek sanki örgü tarifi konuşuyoruz.. Zeki Müren başka diyo.. Türkan Şoray başka.. :KK60:
İşte bu nedenledir ki içinde kendimi rahat hissettiğim tek bilim dalı var.. O da matematik. Monti çıkıp 2x2=4 derken Karatay çıkıp hayır 5 demiyor..
Ya da Müftüoğlu hayır üstüne bi'de 8'e bölmeliyiz..
Gözünü yerim senin Matematik! En büyük aşkım. :KK52:

Ben de sıkıyorum kendimi.. Dilerim bu hafta lapa diyeti yapmadan "gerçek" kiloyla birinci hedef dönemimi tamamlamış olurum diye hevesleniyorum..

Yeni döneme geçsek de rahatlasak.. :KK51:

Benim aldığım kepekli pirinç markası: Noba
Ambalajında kolay pişen kepekli pirinç diye yazıyor. Sahiden de beyaz pirinç hızında pişiyor. Tadını beğeniyorum. Hafif ekşimsi bir tadı var.
Migrostan alıyorum.
mıgros bakayım hiç dikatimi çekmemişti .

:KK37: aslında bu işe püsküütüm son noktayı koymuş:KK9:
ama benim bir açıklamam var tabisi her zaman oldugu gibi:KK9:

montide gl endeksi yüksek meyveler zaten yenmiyor .

.. karatay hoca . onun kitabınıda okudum. meyve yok denecek kadar az oda sedece kuru meyveler kahvaltıda arada kaynayıp gidiyor .:)

..meyveler hakında şunu biliyorum. miğdede hazmolmadıkları için ne kadar çok migdede kalırlarsa o kadar çok asitlenip alkole dönüştüklerini .buda kan şekerini yükseltiyor .

buna karşın süt ürünleri ve proteinlerin gl endeksleri nötr .35 civarında yanında yenen şeyleri bu seviyede dengeliyorlar . buda dogru .

....bir başka dogruda etle meyvenın buluşmasiki bu tam bir facia sindirim için . bunu sadece monti söylemiyor ama .

. şunuda ekleyimki bende yogurtla karıştırıp yada kuruyemişle yedigim çok olur .:KK53:

neyse bir türküyle tatlıya baglayalım konuyu ( iki iki dört eder, bırak yakamı bırak , aney beni deleder, ley, ley ,ley ):KK9:

her ne şekilde olursa olsun meyveniz afiyet olsun efem :KK39::KK39::KK39::KK9::KK16:

Düşününce tuhaf eliyor insana..
Mübarek sanki örgü tarifi konuşuyoruz.. Zeki Müren başka diyo.. Türkan Şoray başka.. :KK60:
İşte bu nedenledir ki içinde kendimi rahat hissettiğim tek bilim dalı var.. O da matematik. Monti çıkıp 2x2=4 derken Karatay çıkıp hayır 5 demiyor..
Ya da Müftüoğlu hayır üstüne bi'de 8'e bölmeliyiz..
Gözünü yerim senin Matematik! En büyük aşkım. :KK52:

bu sadece meyve konusunda deyil püskütüm ya ..acı olan tüm beslenme hakında hergün biri başka bişi diyo . :KK53:

Son düzenleme:
Evet valla kızlar ne olacak bu meyve işi bende çözebilmiş değilim. Ama ben sonuçta doğada olduğu için tamamen cısss, yasak denmemesinden yanayım. Aylarca yememek nedense çok sağlıklı da gelmiyor. Ben dukanı okudum. dukan amcaya hak verdim. Monti kitabını okudum ona da hak verdim, Canan Karatay'ı okudum baktım o da haklı. Bende artık şöyle yapıyorum. Genelde kuru kayısı tercih etmekle beraber meyveyi hergün yemiyorum. Hafta da 2-3 gün yiyorum, o günlerde de genelde kuru kayısı falan yiyorum. Ama canım çok isterse saat falan da demeden bir dilim portakalı da yiyorum. Elmayı her sabah 1 dilim aç karnına yiyorum yıllardır. Ama evet kendimi dinlediğimde fark ettiğim şey meyveyi tek başına yersem çabuk acıkıyorum. Yanında süt, yoğurt, peynir falan olursa ya da iki üç ceviz, badem o zaman epey tok tutuyor beni..

meyve işi baya karıştırmış ortalıgıı:KK1::KK1::KK1:

benide düşündürmüş hep meyve

ilk gittigim diyetisyen yogurt veya sütle birlikte vermişti meyvenin şekeri yaga dönüşmesin diye,
monti yatıgımdada sabah aç karnına yerdim birde ögleden sonraki aradaa
baya karışık bu meyve işii :)

ben şu sıralar yine sabah kalkınca yemeye başladım metabolizma hemen çalışmaya başlasın diye

Evet valla kızlar ne olacak bu meyve işi bende çözebilmiş değilim. Ama ben sonuçta doğada olduğu için tamamen cısss, yasak denmemesinden yanayım. Aylarca yememek nedense çok sağlıklı da gelmiyor. Ben dukanı okudum. dukan amcaya hak verdim. Monti kitabını okudum ona da hak verdim, Canan Karatay'ı okudum baktım o da haklı. Bende artık şöyle yapıyorum. Genelde kuru kayısı tercih etmekle beraber meyveyi hergün yemiyorum. Hafta da 2-3 gün yiyorum, o günlerde de genelde kuru kayısı falan yiyorum. Ama canım çok isterse saat falan da demeden bir dilim portakalı da yiyorum. Elmayı her sabah 1 dilim aç karnına yiyorum yıllardır. Ama evet kendimi dinlediğimde fark ettiğim şey meyveyi tek başına yersem çabuk acıkıyorum. Yanında süt, yoğurt, peynir falan olursa ya da iki üç ceviz, badem o zaman epey tok tutuyor beni..

hepsinii haklı buldun demekk:KK1::KK1::KK1:
1 dlm elma yiyip durabiliyormusunn?
ben zira meyve canavarıyım malsef ama kendimi tutuyorum

Düşük glisemik indeksli besinler vücudumuzda ne gibi değişikliklere
neden oluyor?

• Gün boyunca kan insülini düşük kalır ve dalgalanma göstermediği için
acıkma hissi olmaz. Uzun süre tokluk hissedilir.

• Ara öğün olarak göbekte biriken yağımızı ve iç yağ depolarımızı kullanırız.
• Yağlarımız depolanmaz, daha hızlı yıkılarak giderek azalır, karaciğer ve
göbek yağımız erir ve göbek çevremiz incelir.

• Kilolarımızı rahatlıkla verir, tekrar geri almayız ve verdiğimiz kiloda
kalırız.

• Hiçbir şekilde isteksiz, sinirli, sıkıntılı ve umutsuz duygular olmayız.
Kendimizi bütün gün dinç ve enerjik hissederiz, halsizlik ve bitkinlik olmaz.

• Kaslarımız erimez. Su kaybımız olmaz.
• Karaciğerde biriken yağımız eridiği için, karaciğerimiz sağlığına
kavuşarak normal çalışır.

• Metabolizmamızda yavaşlama olmaz, bilakis hızlanır.
• Fizik aktivitemize yorulmadan devam edebiliriz.
• Kan yağlarımız normalleşir; HDL yükselir, depo yağ şekli olan trigliseridler
düşer.

• Bağırsaklarımız düzenli şekilde çalışmaya başlar. Kabızlık varsa giderilir.
• Şişmanlık ve obezite önlenmiş olur.
• Obezite sonucu gelişen sağlık sorunları ortaya çıkmaz, çıkmış olanlar da
geriler ve düzelir.

• Tansiyonumuz normalleşir.
• Kalp hastalıkları, felç, inme, Alzheimer riski azalır.
• Her türlü kanser riski azalır. Çünkü sürekli şeker ve insülin yüksekliği
ve fazla kilolar kanser nedeni olarak kabul edilmektedir.

• Şeker hastalığı gelişmez. Diabet hastalarında şeker kontrolü daha kolay
olur, hatta düzelir.

• Şeker hastalığına bağlı tehlikeli komplikasyonlar azalarak yok olur.
• Eklem ağrıları ve artrit gelişmez. Oluşmuş olanlar geriler ve şikâyetler
azalır.

• Fibro kistik meme hastalığı oluşmaz.
• Polikistik over hastalığı gelişmez.:21:
• Yaygın fibromiyosit ağrıları geriler ve kaybolur.
• Düşüncelerimiz berraklaşır. Uykularımız düzene girer, horlama biter.
• Hepsinden en önemli olanı, vücut bağışıklık sistemi güçlenir.
• Bakteri, virüs, alerji ve kansere sebep olan etkenlerle hastalanma zorlaşır.
Hastalanma durumunda da kısa süre içinde sağlığımızı kazanırız.

Tüm bunların sonucunda bütün hiperinsülinemik hastalıklar önlenir

X