Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

hepsinii haklı buldun demekk:KK1::KK1::KK1:
1 dlm elma yiyip durabiliyormusunn?
ben zira meyve canavarıyım malsef ama kendimi tutuyorum

o bir dilim elma benim alışkanlığı. sabah kalkar kalkmaz çok susuyorum ama suyu da öyle birden içemiyorum. Bende hem bağırsaklar için hem suyu içebilmek için bir dilim elma 1-2 bardak su içerim. Yaklaşık 10 yıldır falan hiç şaşmadım. Elma yoksa kayısı, portakal olmadı karpuz falan ağzıma bir lokma bir şey atıp öyle suyumu içerim. Çok faydasını gördüm. saat gibi çalışan bağırsaklarım oldu o sayede. :KK1: Meyve niyetine değil yani. Onun dışında da öyle çok da fazla meyve sevmem ben.

Günaydın kızlarrrrrrrrrrrrrr

Dün sabah 74 geldim bugün sabah 72.3 geldim demekki neymişş şişlikmiş ve iniyo cumaya toplayacammm beni geçemezsiniz kiii :KK33:

:KK71: öptüm hepinizi

Ohh miss. :KK52::nazar:

oo süper Allah bağışlasın ama ben annemi de rejime soktum dün itibariyle başladı :KK52: dal gibi anneler istiyoruzzzzzzz :KK52:

:KK60:

Monti kuralına göre meyve önce yenecek ama Karatay ve Taş Devri diyet kitaplarını yazan hocalar da meyveyi menü ile tüketilmesinden yanalar, gerekçeside meyvenin kan şekerini yükselttiği sonrasında açlık hissetmemek için yoğurt süt yada menü ile tüketilmesi..
Ben de artık menü ile tüketiyorum ara yapmıyorum..

Ben de menüyle tüketiyorum ama meyveyi değil, meyvenin kalorisine denk gelen her hangi bir yiyeceği. :KK9: Ara öğün de yapmıyorum. :KK23: Ama malesef meyveden gelecek vitaminlerden de mahrum kalıyorum tabii. :KK53: Sanırım bir orta yol bulmam lazım. :KK24:

Düşününce tuhaf eliyor insana..
Mübarek sanki örgü tarifi konuşuyoruz.. Zeki Müren başka diyo.. Türkan Şoray başka.. :KK60:
İşte bu nedenledir ki içinde kendimi rahat hissettiğim tek bilim dalı var.. O da matematik. Monti çıkıp 2x2=4 derken Karatay çıkıp hayır 5 demiyor..
Ya da Müftüoğlu hayır üstüne bi'de 8'e bölmeliyiz..
Gözünü yerim senin Matematik! En büyük aşkım. :KK52:

:KK60: Sonuna kadar katılıyorum. :KK52::KK52:

Slm bayanlaarr. :KK3: Nasılsınız bakalım bugün? :KK16:
Ben kötüyüm. Bugün diyet paydos. :KK53: Sabah 69,1 kg çıktım. :KK47: Ben de bugün diyeti iptal edip çikolataya verdim kendimi. :KK4::KK4: Biraz yedim birazdan da biraz daha yiyicem. :KK47::KK4::KK4::KK47::KK47: Bunu niye bu şekilde söyleyebiliyorsam! :KK9: İnsan bir utanır sıkılır yahu. :KK53: Bana en okkalısından cezalar verin kızlar. Bunun hıncını da çıkarmak istiyorum kendimden. :KK47:

Ben ara ögün yapınca daha sık acıkıyorum sankii
glisemin endekse dikkat ederek beslenirsem ara ögün yapmaya gerek kalmıyor çokfazla

GÜNAYDIN GÜNAYDIN GÜNAYDIIIIIIINNN:KK16::KK16:

252218_342044812560601_1126619478_n.png

Ben kötüyüm. Bugün diyet paydos. :KK53: Sabah 69,1 kg çıktım. :KK47: Ben de bugün diyeti iptal edip çikolataya verdim kendimi. :KK4::KK4: Biraz yedim birazdan da biraz daha yiyicem. :KK47::KK4::KK4::KK47::KK47: Bunu niye bu şekilde söyleyebiliyorsam! :KK9: İnsan bir utanır sıkılır yahu. :KK53: Bana en okkalısından cezalar verin kızlar. Bunun hıncını da çıkarmak istiyorum kendimden. :KK47:
30 dk oryantal + 200 tane mekik alalımmmmmm :KK47:

Herkese günaydın.. :KK71:
Hiç vaktim yok, mesajları daha sonra okuyacağım..

Bu hafta göbeklendim ben.. Taş oldum, inat ettim tartılmayacam. :KK37:
Yarın Perşembe.. ve ben bu hafta lapa diyeti yapmadan "gerçek" kiloyu görmek istiyorum.
İki gündür lahana mantası yiyorum, sanırım iyi gelmedi bünyeye. :KK50:
Normalde Cuma tartılıyoruz ya.. O sabah bakarım duruma.. Ona göre de o gün aç kalırım. :KK52: Ne de olsa iddiamın tarihi 1 Aralık Cumartesi.
Lütfen olsun, lütfen. Asla ve de asla takım kurmak istemiyorum. :18:
Tartılsam mı acaba? Yok yok gazdır bu.. lahana şişirmiştir, kötü bi'şey yoktur.. di mi? :KK15:

Yarın Perşembe.. ve ben bu hafta lapa diyeti yapmadan "gerçek" kiloyu görmek istiyorum.
Normalde Cuma tartılıyoruz ya.. O sabah bakarım duruma.. Ona göre de o gün aç kalırım. :KK52: Ne de olsa iddiamın tarihi 1 Aralık Cumartesi.
Tartılsam mı acaba? Yok yok gazdır bu.. lahana şişirmiştir, kötü bi'şey yoktur.. di mi? :KK15:

cuma tartıl püsküütüm duruma göre bişiler yaparsın .. ama ben hedefininden aşagıda olacagına inanıyorum :KK34:
kangurubun nedir püsküütüm ? banda ne lahana nede karnıbahar pek yaramaz 0 gurubuyum ..

püsküütüm balık, balıkkk:KK34:

benim durumda iyi deyil o yüzden hiç diyet yapasım yok bu hafta . kilomda artısıyla duruyor niye hiç inmiyor anlamadım sanırım benim bünmye aç yatmayada gardını aldı :KK9: hemen alışıyor yeni bir yöntem buldugunda :KK37:

Evet valla kızlar ne olacak bu meyve işi bende çözebilmiş değilim. Ama ben sonuçta doğada olduğu için tamamen cısss, yasak denmemesinden yanayım. Aylarca yememek nedense çok sağlıklı da gelmiyor. Ben dukanı okudum. dukan amcaya hak verdim. Monti kitabını okudum ona da hak verdim, Canan Karatay'ı okudum baktım o da haklı. Bende artık şöyle yapıyorum. Genelde kuru kayısı tercih etmekle beraber meyveyi hergün yemiyorum. Hafta da 2-3 gün yiyorum, o günlerde de genelde kuru kayısı falan yiyorum. Ama canım çok isterse saat falan da demeden bir dilim portakalı da yiyorum. Elmayı her sabah 1 dilim aç karnına yiyorum yıllardır. Ama evet kendimi dinlediğimde fark ettiğim şey meyveyi tek başına yersem çabuk acıkıyorum. Yanında süt, yoğurt, peynir falan olursa ya da iki üç ceviz, badem o zaman epey tok tutuyor beni..
fadimem herkes haklı kendince , ama sonuca saglıga bakmak lazım uzun vadede. bu dedigin 3 vatandaşın kitaplarınıda hatmetmiş biri olarak yinede birinin arkasındayım . çünki 3 nüde denedim ve sonuçlarına şahit oldum .dukanı düşmanima bile önermem . kartayıda sabrı olan meyve ekmek sevmeyen biri varsa yapsın .ama monti farklı. helede 2.aşaması .
altaki mesajda bir arkadaşımız sıralamış gl endeksinin önemini . ben montinin kilo veriminden çok o diger etkenleriyle tastik ediyorum :KK31:

Düşük glisemik indeksli besinler vücudumuzda ne gibi değişikliklere
neden oluyor?

• Gün boyunca kan insülini düşük kalır ve dalgalanma göstermediği için
acıkma hissi olmaz. Uzun süre tokluk hissedilir.

• Ara öğün olarak göbekte biriken yağımızı ve iç yağ depolarımızı kullanırız.
• Yağlarımız depolanmaz, daha hızlı yıkılarak giderek azalır, karaciğer ve
göbek yağımız erir ve göbek çevremiz incelir.

• Kilolarımızı rahatlıkla verir, tekrar geri almayız ve verdiğimiz kiloda
kalırız.

• Hiçbir şekilde isteksiz, sinirli, sıkıntılı ve umutsuz duygular olmayız.
Kendimizi bütün gün dinç ve enerjik hissederiz, halsizlik ve bitkinlik olmaz.

• Kaslarımız erimez. Su kaybımız olmaz.
• Karaciğerde biriken yağımız eridiği için, karaciğerimiz sağlığına
kavuşarak normal çalışır.

• Metabolizmamızda yavaşlama olmaz, bilakis hızlanır.
• Fizik aktivitemize yorulmadan devam edebiliriz.
• Kan yağlarımız normalleşir; HDL yükselir, depo yağ şekli olan trigliseridler
düşer.

• Bağırsaklarımız düzenli şekilde çalışmaya başlar. Kabızlık varsa giderilir.
• Şişmanlık ve obezite önlenmiş olur.
• Obezite sonucu gelişen sağlık sorunları ortaya çıkmaz, çıkmış olanlar da
geriler ve düzelir.

• Tansiyonumuz normalleşir.
• Kalp hastalıkları, felç, inme, Alzheimer riski azalır.
• Her türlü kanser riski azalır. Çünkü sürekli şeker ve insülin yüksekliği
ve fazla kilolar kanser nedeni olarak kabul edilmektedir.

• Şeker hastalığı gelişmez. Diabet hastalarında şeker kontrolü daha kolay
olur, hatta düzelir.

• Şeker hastalığına bağlı tehlikeli komplikasyonlar azalarak yok olur.
• Eklem ağrıları ve artrit gelişmez. Oluşmuş olanlar geriler ve şikâyetler
azalır.

• Fibro kistik meme hastalığı oluşmaz.
• Polikistik over hastalığı gelişmez.:21:
• Yaygın fibromiyosit ağrıları geriler ve kaybolur.
• Düşüncelerimiz berraklaşır. Uykularımız düzene girer, horlama biter.
• Hepsinden en önemli olanı, vücut bağışıklık sistemi güçlenir.
• Bakteri, virüs, alerji ve kansere sebep olan etkenlerle hastalanma zorlaşır.
Hastalanma durumunda da kısa süre içinde sağlığımızı kazanırız.

Tüm bunların sonucunda bütün hiperinsülinemik hastalıklar önlenir
teşekkürler fefilifa:KK16:

Son düzenleme:

eczacım ne hıncı canım ya . biz insanız nefis taşıyoruz elbette olcak kırılma noktalarımız .AMA bunu çabuk toparlamak önemli :KK34:
şimdi hafizindan sil bu sabahı . ve yoluna devam et . hala çuku yemeye devam ede4rsen işde o zaman cezalıksın :KK4:

dünki mönüm .

kahvaltı
1 dl ekmek . 1kş yogurt .
keçi peyniri. dom sos .

öylenyin .
yş salata . az tavuk
ve omlet.

ara.
2 hurma .

akşam
kıymalı kabak .
salata .4 fındık

45 dk pilates .
2 lt su karbonatlı
2 kupa karışık çay .

Aaben ben de bak monti demişken sana bir şey sorayım. Şu kahvaltılık soslar var. Acılı falan da oluyor hatta.. İçinde domates, biber salçası, ceviz, fındık gibi şeyler var. Bakınca montiye uygun gibi geldi. Sen ne dersin acaba. Sabahları peynir yerine ekmeğe ondan sürülebilir sankim.

Aaben ben de bak monti demişken sana bir şey sorayım. Şu kahvaltılık soslar var. Acılı falan da oluyor hatta.. İçinde domates, biber salçası, ceviz, fındık gibi şeyler var. Bakınca montiye uygun gibi geldi. Sen ne dersin acaba. Sabahları peynir yerine ekmeğe ondan sürülebilir sankim.

30 dk oryantal + 200 tane mekik alalımmmmmm :KK47:

Memnuniyetle. :KK52: Yalnız oryantal yerine yürüyüş yapsam? :26: Kıvrak bir yapım yok malesef. Düğünlerde kınalarda bile odunumsu bir duruşa sahibimdir, o kadarını söyleyeyim. :KK53:

Günaydınnn sayın rakiplerim hepinize benden pastaa :KK52:

Eki Görüntüle 563261

Bana da Eki Görüntüle 563262 :KK52:

Ay ben bunun ikisini birden istiyorum tubiiss. :KK53:

Yok yok, o gazdır. Şişkinliktir. Kötü bir şey yoktur Püsküütcm. :103:
Ama umarım sen bunu 2 Aralıkta farkedersin. :KK52:

eczacım ne hıncı canım ya . biz insanız nefis taşıyoruz elbette olcak kırılma noktalarımız .AMA bunu çabuk toparlamak önemli :KK34:
şimdi hafizindan sil bu sabahı . ve yoluna devam et . hala çuku yemeye devam ede4rsen işde o zaman cezalıksın :KK4:

Kuzucm işin komik kısmı ben bu sabah da dünle aynı çıktım tartıda, 69,1. :KK53: O kadar çikolatayı yediğime sevinsem mi üzülsem mi, yoksa bu kadar zaman yemediğime mi üzülsem bilemedim. :KK53::KK53: Neyse, sonuç olarak bugün o tartıyı görünce yeniden asıldım diyete. :KK52:

Gitti canım sabah 71 çıktım cumaya kadar ne verirsem artık :KK71: :KK52:

Ohh oh, maş. :KK52:

yiyebilirsin bu sosları kahvaltıdaa, peynrile birliktede yiyebilirsinn

X