Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

VÜCUT ÖLÇÜLERİ

22 KASIM 2012 2. ETAP

ananee göğüs 92/91/1 bel 75/75/0 göbek 90/87/3 simit 95/94/1 kalça 107/103/4 basen 96/95/1 bacak 58/58/0
ortalama 1.43 cm

fadime02 bel 101/100/1 göbek 123/121/2 göğüs 113/113/0 basen 114/116/-2 bacak 69/69/0 ​ortalama 0.2cm

Mumu85 bel 73 simit 93 kalça 112 bacak 65

spirochet göğüsaltı 91 mide 93 göbek 97 basen 116

Ecz.imis kol 30 göğüs 92 göbek-bel 86 kalça 103 basen 97

irras_bel 90 bacak 67 göğüs 103 göbek 108 basen 115

NOT: VÜCUT ÖLÇÜLERİ 2 HAFTADA BİR CUMA GÜNLERİ YAYINLANACAKTIR. AMACIMIZ YARIŞMA TARZIYLA SPOR MOTİVEMİZİ ARTIRIP İNCELMEYİ HIZLANDIRMAKTIR. KATILMAK İSTEYEN ÜYELER http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-...yarismasi.html (Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması) BURAYA ÖLÇÜLERİNİ BİLDİREBİLİR LİSTENİN YAYINLANACAĞI HAFTANIN PERŞEMBE GÜNÜ 12.00'DAN CUMA GÜNÜ 12.00'A KADAR ÖLÇÜLERİNİZİ BİLDİREBİLİRSİNİZ. İYİ ZAYIFLAMALAR...

Selam arkadaslar..siteye yeni üyeyim ve bende rejimdeyim..yaris var sanirim..benimde idaelim var 2012 yi bitirmeden 2013 e zayiflamis girmek....beniide yarisiniza alirmisiniz..benim icin acayip motivasyon olacak..insanlarin sen kilomu aldin demesi beni cookk kizdiriyor...

Hatta lutfennn benide alin yarisiniza..topiginiz cok iyi yaa...civikk degil..mesajlarinizi okudumda benim bel simidi 89, kilom 60 ama boy kisa olunca bendeki k...lar cok fazla gozukuyor...

----
pilates, pilates . püsküütüm dvd ler agır oluyor . tv başla. ilk günler zorlandıgın yerde bırak diger harete başlayınca tekrar başla .. aşk olsun 125368654432 soru sorsan yine cevap yazarım bu parmaklar cevap yazmakdan usanmaz:KK19:
küçük top çoçukların oynadıgı top ölçüsü kadar püsküütüm . sanırım lulut buna sevinir :KK9:
lastıkte hem 3'lü olarak satılıyor hemde tekli olarak . ben 2 sene önce 3'lüsünü almıştım 25 tl gibi bişiydi . tekli alırsan orta sertlikde al.
spor magzalarında mutlaka olur . anlarlar canım pilates lastigi de yeter .pilates yapan çok o yüzden satışıda çok .
2 gün olarak başla sonra insan bırakamıyor helede canlı canlı yapılınca . sabah yapma imkanın varsa tv'den canlı yapmanı öneririm . inan saati gelince insanı çagırıyor sanki:KK9:
başka sporları yapınca yorulur insan dimi, ama inan abartmıyorum halsiz başladıgım pilates bittiginde nasıl dinç oluyorum . tüm gün onun enerjisini taşıyor insan . şu ana kadaryapan tüm arkadaşlarında aynı etkiyi yaptı püsküütüm inşallah sanada yapar :KK34:
Aebenim bugün 25 cm.lik top ile (satıcı en küçük pilates topunun bu olduğunu söyledi) 3'lü bant (lastik dediğin dilerim budur) aldım. Tekli elinde yoktu. Fitili ateşledim ha'di bakalım.
Yarın da başlangıç DVD sini alacağım. Çünkü benim hangi gün ne zaman ofise geçeceğim belli olmuyor. Ya da evde de olsam saate bağlı kalmak beni aşar.
TV uymaz kısaca.
Dilerim lulut topa sardırmaz.. Patladığı andır çünkü.. :KK53:
Senin dediğim gibi haftada 2 günle başlayayım ben.
Ama en önemlisi süresi. Hiçbir fikrim yok bu konuda da. Sen ne kadar süre yapıyorsun?
Senin o cevap yazan parmacıklarını öperim ben.. :KK54:
püsküütt plates lastigi internetten alırsan hb dada
kargo bedava tekli fiyatlarıda baya uygunn set halindede satılıyor onlarda dışarıyaa göre çok uygun
bende alıcam şu günlerde ama k.k internete açılmasını bekliyorum
Ah tatlım.. ben çoktan aldım bile.. :KK76: Teşekkür ederim. :KK71:

İDDİA LİSTESİ

1 Aralık
Püsküüt 67 kiloya inecek. :nazar:

Akrep 60 kiloya inecek. :nazar:

Aeben 62 kiloya inecek. :nazar:

Neslihan 78 kiloya inecek. :nazar:

Buffy26 60 kiloya inecek. :nazar:

spirochet 84 kiloya inecek. (Güncel kilo: 87,5) :nazar:

tubis87 71 kiloya inecek (Güncel Kilo: 74.0) :nazar: Hedefe 23 Kasımda Ulaşıldı. Güncel Kilo: 70.9

ananee 70.5 kiloya inecek (guncel kilo: 73):nazar:

Ecz.imis 66 kiloya inecek (Güncel kilo: 68,7) :nazar:

28 Aralık
tubis87 67 kiloya inecek (Güncel Kilo: 70.9) :nazar:

pegasus07 58 kiloya inecek (Güncel Kilo:61.5) :nazar:

ozgekrd 81 kiloya inecek (Güncel Kilo:87.0) :nazar:

Yok mu iddia listesini arttıran :KK52:

Son düzenleme:
Kızlar diyetisyene gittim 2 kg yağdan vermişim demekki haftada 5 gün ortalama 30ar dk eliptik bisiklet (500 kcal yakana kadar kalıyorum) yağ yaktırıyor hemde çok güzel yaktırıyor bunu da denemiş olduk.

Aebenim bugün 25 cm.lik top ile (satıcı en küçük pilates topunun bu olduğunu söyledi) 3'lü bant (lastik dediğin dilerim budur) aldım. Tekli elinde yoktu. Fitili ateşledim ha'di bakalım.
Yarın da başlangıç DVD sini alacağım. Çünkü benim hangi gün ne zaman ofise geçeceğim belli olmuyor. Ya da evde de olsam saate bağlı kalmak beni aşar.
TV uymaz kısaca.
Dilerim lulut topa sardırmaz.. Patladığı andır çünkü.. :KK53:
Senin dediğim gibi haftada 2 günle başlayayım ben.
Ama en önemlisi süresi. Hiçbir fikrim yok bu konuda da. Sen ne kadar süre yapıyorsun?
Senin o cevap yazan parmacıklarını öperim ben.. :KK54:

Ah tatlım.. ben çoktan aldım bile.. :KK76: Teşekkür ederim. :KK71:

bol sporlar ozmann , bend ebaşlıycam platese yeniden aben abla benide şevke getirdiii
hem diyet, hem spor konusundaaa:KK6::KK6::KK6::KK6::KK6:

Kızlar diyetisyene gittim 2 kg yağdan vermişim demekki haftada 5 gün ortalama 30ar dk eliptik bisiklet (500 kcal yakana kadar kalıyorum) yağ yaktırıyor hemde çok güzel yaktırıyor bunu da denemiş olduk.

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: tebriklerrrrr ne mutlu sanaa

İDDİA LİSTESİ

1 Aralık

tubis87 71 kiloya inecek (Güncel Kilo: 74.0) :nazar: Hedefe 23 Kasımda Ulaşıldı. Güncel Kilo: 70.9

28 Aralık

Bende suan 58 kiloyum.hedefim 48.bende varim...1 aralikta 55 olmam lazim enaz...

aben abla

ne güzel içiyorsun sen kb suyu ben bi alışamadım ya bi garip geliyor su
bird ekoku var gibi oluyorr:KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:
ama elma sirkesi ve limonlu suyu deniycem

Canim tebrik ederim masallah sana:nazar: ama aklima bisey takildi ben 45dkda falan yaparim o 500(aloriyi ne hizda yapiyosunki acaba

slm arkadaslar ben bir cok sayfaya yaziyorum ama pekte ilgilenen yok ya ben bir ara rejim ve spor yaparak 83den 67 olmustum ama simdi yine 80 kiloyum kendime cok kiziyorum niye geri aldim diye ama hastaliktan dolayi almistim ve simdi hergün rejime basliyorum ama gece gec yatigim icin bozuyorum ya git gite sisiyorummm lütfennnnnn yardimm yaaa

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...lama-yarismasina-katilmak-isteyenler-179.html linkine yazman gerekiyor cnm bunları. :112:

Harika gidiyorsun:KK9:

Benim de önceki hafta: 66

geçen hafta : 63,8 :nazar:

Bu hafta :62,8 :KK5:

Bu hafta verememişim fazla ama bugünden itibaren olağan üstü hal ilan ediliyor bende..

Bugün oruçlu olmayı istedim aslında ama sabah kalktım alışkanlığım kana kana su içtim sonra aklıma geldi, maalesef gitti oruç :KK50:

Yarına artık kısmet olursa...

Bu arada hedefe kaldı 2,800 gr :nazar: Çok çalışmam lazım çookkk:KK4:

Haa unutmadan dün annem uğradı bana, bayramdan bu yana görmemiştim..
Öne çıkan tombiş bir karnı vardı gitmiş:KK53: anne naptın dedim plates dedi :KK53::KK53: benim gözler ampül oldu iyice annem ve plates :KK53: hemen sen geldin aklıma :KK60: hani dedim yakın olsalar komşu olsalar bu kadar olur dedim :KK60:benim topun süs olmasına inat anneme de plates aşılamış diye düşünürdüm..

Cidden aebenim şaka bi yana annemde karın kalmamış bu kadar etkili yanii...Öğleden sonra karamel tv dedi yanlış hatırlamıyor isem farklı bir kadın yaptırıyomuş..O çok üfleyen kadın değil dedi:KK60: (ebru şallı oluyor kendileri) :KK60:

Bu hafta verememişim fazla derken akrep?! :KK53: Maşş. :nazar::nazar::KK9::KK9: Bunu diyebildiğin için ayrıca tebrik ediyorum seni. :KK9::KK9::nazar:

1 Aralık hedefime bir hafta öncesinden ulaştım.. 66,9 kiloyum. :KK24: :KK9: :KK52: :nazar:

Amma velakin bu kilo lapa sonrası sanal sonuç olduğu için, iddia listesini güncelleyip de başardım demek istemedim. İllaki yarın az da olsa kilom yükselecek çünkü..

Bu hafta farklı olarak şunları yaptım.
1- Günde 2 lt. su içiyordum. Bu hafta 3 lt. içtim.
2- Zencefili bir şekilde hayatıma dahil ettim.
3- Sabah ve akşam yatarken sirkeli su içtim.

Aynen devam.. :KK55:

Sanal manal, kilo kilodur. :KK9: Tartıda o değeri görmek paha piçilemez. :KK52:

Pegasuscum ben kendi güncel lapa versiyonumu anlatayım.
Hepimizin bünyeleri de farklı, ağız tatları da farklı..
Hani krem karamel yapılan cam kaplar var ya minnak..
Bir tane kaba beyaz leblebi dolduruyorum. Bütün gün açlık geldikçe oradan 3-5 atıyorum ağzıma.
Lapayı bir kez pişiriyorum ve bir kez tüketiyorum.
Ölçüler şöyle: 1.5 çay bardağı kepekli pirinç, 5 çay bardağı su. Suyu çekmesine ramak kala alıyorum tabağıma. Dibi asla tutmadan.
Lapanın üzerine baharat ekliyorum bol bol: Nane / sumak / pul biber / karabiber / köri
Yanına dolu dolu 2.5 çorba kaşığı yoğurt. Ve bulabildiğim en acı sivri biberlerden 6-7 tane.
Böyle çok mutlu yiyorum ben. Yeme saatim de 16:00 civarı
Akşam acıkınca haklarım şu: 2 tane salatalık, 1 tane elma.

Lapa günleri benim de hafiften başım ağrır.
Ben şu anda sıkıştıkça lapayı cankurtaran gibi kullanıyorum.
Ama daha önce 8 ay boyunca düzenli olarak her Perşembe günü lapa diyeti yaptım. Hep yararını gördüm.

Şimdi ben doğru mu anladım püsküüt? Tüm gün 1 küçük kase beyaz leblebi, 2,5 çorba kaşığı yoğurt ve 1 kez lapa mı yiyorsun? Bu kadar mı yani? :KK53:

Elmalı sirke bir araya geldiğinde asit dengeleyici özelliğe sahip oluyorlar.. Aynı karbonatlı su gibi.
Zararı yok.

Geçmiş olsun eczacım :KK71:
Bence de doğru söylüyorsun.
Ne ara hedefe ulaştım diye gevşemeliyiz ne de ulaşamadım diye moralimizi bozmalıyız.
Aynen devam..

....

Sağol cnm. Geçti çok şükür. :KK76:
Bugünden itibaren güne sirkeli su ve ya karbonatlı su ilave ediliyor o zaman. :emir_bebek:

Tubişim.. benim şu andaki haftanın her günü yaptığım düzenli sporum var. Hep aynı hep aynı.. Bırakamıyorum da.. Sardırdım gitti yani. :KK52:
20 dakika bisiklet
15 dakika selulit masaj makinesi
30 dakika dambıl, mekik, bacak ağırlığıyla bacak ve basen hareketleri, 300 kere duvara vurma, göbeğe lahana yağı.
Bunları Allahın her günü yapıyorum.
Dansa hiç gelme zaten.. Çok oynak bir yapım var. :21: :21:

Unutmuşum: Her gün lulutumla sabah akşam yürüyüş. Yaz aylarında vadide 1 saatlik yürüme ve koşma. Yukarıdakilere ilave yani...

:KK9::KK9::nazar:

Son düzenleme:
....

İyi hissetmek, iyi olmak, iyi görmek, iyi yaşamak istiyorsak; önce kendimizden başlamalı, kendimize yatırım yapmalıyız..
Biz iyiysek herşey iyi...

:129::129::129: Kessinlikle katılıyorum. :81:

.....

Dünya beni çağırıyor.. Gittim. :KK55:

Çok güzel. Sevdim. :21:

Diğer tatlandırıcılar şeker pancarı kamışından yapılıyor.
Bu tatlandırı (splenda) direkt pancarın kendisinden yapılıyor. O yüzden farklı. Kimyasal oranı düşük.
Dİyabet ve kanser vakfının onayladığı tek suni tatlandırıcı bu.

Ya üstüme gelmeyin.. :18:
Bu cafede daha yeni konuştum türk kahvesindeki şekeri kaldırmaya çalışacağımdan ve başardım.
Nescafe ve siyah çayı zaten şeker koysan içmem.
Türk kahvesini de artık tarçınlı içiyorum.
Geriye bi tek bitki çayları kaldı. Deniyorum deniyorum olmuyo ya..
Günaha girecek kadar kötü sesler çıkarıyorum bi'yudum alınca.. :KK53:
Ama başarmam lazım, sonuna kadar haklısın. :KK9:

Sen akrebin dediği gibi bal seçeneğini de değerlendir püsküütcm. :112: Bence balın besin değeri kalorisine baskın çıkar. :112:

Teşekkürler canım :nazar:

Ben en geç şubat ayı ortalarına kadar mezun olmak istiyorum 60 olabilir miyim acaba?

Sen olamazsan biz hiç olamayız cnm bence. :KK52:

Ayyy püsküütümmm varya ben senelerdir kendimi 6'lı kilolarda görmedim en son çocukluğumda görmüşümdür o zaman da tartılmıyodum :KK52:

Hani bu benim ikinci aşamam önceden 32 kg verdim demiştim ya o zaman 71'3 falan düşmüştüm. Şuan o kilonun bile altındayım inanamıyorum bugün çok mutluyummmmmmmmm :KK64:

İnşallah dal gibi olur bir de koca bulur öyle mezun olurum :KK52:

:KK52::KK52::KK52::KK9::KK9::nazar::nazar:
:KK9: Amin ecmain. :KK24:

İDDİA LİSTESİ

1 Aralık

28 Aralık

Ben de 28 aralığa 63 kg istiyorum ama sanırım bunu 1 aralık listesi kapanınca eklesem daha iyi olacak. :KK9:

:KK52::KK9::nazar::nazar:

Son düzenleme:
Bu arada akrep hep sorucam, unutuyorum. Senin çizelgenin BMI nde hata var di mi? Yani o gerçek değil? :KK53:

Tubişim mükemmel bir sonuç bu, bravo! :KK9:
Yalnız belirtmeden de geçmeyeyim.. bisiklet almak isteyenler demek ki eliptik olanından alacaklar..
Benimki düz bisiklet.. ve 17-18 dakikada 150 kcal yaktırıyor.
Süresini 30 dakikaya çıkartsam 300 kcal bile etmez.. Gördün mü Püsküüt, bu da sana kapak olsun.. Öyle elinde yok sudoku çözecem, yok balon patlatacam diyerek bi'yandan da kalori yakarım hesabın pek tutmuyomuş.. :KK53:
aben abla

ne güzel içiyorsun sen kb suyu ben bi alışamadım ya bi garip geliyor su
bird ekoku var gibi oluyorr:KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:
ama elma sirkesi ve limonlu suyu deniycem
Masumcum limona bulaşma.. Alkaliyi bozma boş yere.. 1 çay bardağına 1 çay kaşığı elma sirkesi koy. Sabah akşam birer tane.
Ya da aebenimin uyguladığı karbonatlı su.
Limondaki asiti ne yapacan? :KK34:
-----
Şimdi ben doğru mu anladım püsküüt? Tüm gün 1 küçük kase beyaz leblebi, 2,5 çorba kaşığı yoğurt ve 1 kez lapa mı yiyorsun? Bu kadar mı yani? :KK53:
-----
Evet, doğru anladın. Lapa diyetini bu şekilde uyguluyorum. Haftada bir gün.. Nedense de o gün Perşembe! :23

----
Sen akrebin dediği gibi bal seçeneğini de değerlendir püsküütcm. :112: Bence balın besin değeri kalorisine baskın çıkar. :112:
Haklısın eczacım. Doğru söze boynum kıldan ince.. Ben şimdi kıvırıp bir sürü şey yazabilirim tabii ama ne desem havada kalır.
Sadece şunu söyleyeceğim.
Cafedeki konuşmalarımız sayesinde türk kahvesini şekersiz içmeyi başardım.
Şu anda kontrol edemediğim tek şey bitki çayları. O da günde 3 kupa, hadi bilemedin 4.
Her kupaya 1 adet tatlandırıcı atıyorum. Çok fazla almıyorum yani.
Amma velakin yeni aldığım Splenda bitene kadar (içinde 100 adet var, günde 3 taneden yaklaşık bir ay eder) böyle devam. Sonra ya şekersiz içmeye alıştıracam kendimi ya da baktım beceremiyorum 1 çay kaşığı bal koyup tüketecem.
Tanıyorum kendimi balın o gıcık kıvamına uzun süre dayanamam o zaman da şekere dönerim..
İlerleyen zamanda da baskı oluşur beynimde.. "bunu mu becremiyorsun, peh!" gibisinden..
Sonrası Allah kerim.. :KK4:

Canim tebrik ederim masallah sana:nazar: ama aklima bisey takildi ben 45dkda falan yaparim o 500(aloriyi ne hizda yapiyosunki acaba
canım 30 dk'da saatte ortalama 23 km hızla yapıyorum ama şunu da ekliyim eliptik bisikleti ayakta kullanıyorum ve en sert ayarında kullanıyorum. 30 dk'ya yaklaşınca 500 kcal yakmışım gösteriyor göstergede ama bilmiyorum belkide 500 kcal yakmıyorumdur gösterge yanlıştır. Bir de benim bisikletin twist ve çekme lastikleri var bisikletten inince 5 dk twist ve çekme lastiklerle çalışıyorum belimde termal kemer oluyor. Sonra o da bitince 7 otlu çayımı demleyip ab tronic'imi takıyorum kaslar sıcakken 1 saate yakın ab tronic belimde kalıyor çayımı içiyorum terim soğuyor sonra doğru duşaaa ve her gün bunu tekrarlıyorum haftaiçi.

Tubişim mükemmel bir sonuç bu, bravo! :KK9:
Yalnız belirtmeden de geçmeyeyim.. bisiklet almak isteyenler demek ki eliptik olanından alacaklar..
Benimki düz bisiklet.. ve 17-18 dakikada 150 kcal yaktırıyor.
Süresini 30 dakikaya çıkartsam 300 kcal bile etmez.. Gördün mü Püsküüt, bu da sana kapak olsun.. Öyle elinde yok sudoku çözecem, yok balon patlatacam diyerek bi'yandan da kalori yakarım hesabın pek tutmuyomuş.. :KK53:
Püsküütüm ben eliptik bisikleti şu nedenle aldım: bende basen denen bişey yok 40 beden pantolonlar bile hafif bol gelmeye başladı 38e düştüm düşecem ama cekette falan 42 iyi oluyor. kollarımı inceltmek adına aldım. Bisikleti kollarım daha çok çalışsın diye ayakta kullanıyorum kulağımda müzik gözlerimi kapatıyorum iyi bir kendini dinleme yöntemi :KK52: çoook yorulunca oturuyorum bir dk falan sonra tekrar ayakta tam gaz devam ediyorum ve en sert ayarında yukarda da anlattığım gibi her gün düzenli twist çekme lastiği ab tronic 7 otlu çay...

Bir de işyerinde mümkün olduğu kadar hareketli olmaya çalışıyorum odacıyı hiç kullanmıyorum nerdeyse kendi evrakımı kendim götürüyorum yukarı aşağı falan :KK52: iyi geldi bu hareket bana :KK52:

Ha bu arada diyetisyenimin verdiği yiyecek günlüğünün notlar bölümüne bu hafta yazdığım soru şuydu: Bu hafta diyetime çok dikkat ettim kaçamak hiç yapmadım akşamları salata yedim ve sporuma çok dikkat ettim neden hızlı kilo veremiyorum?

Aldığım cevap: Çık dışarı 100 kişiye sor 3,5 ayda 16 kg verdim bunun 13 kilosu yağdan gitti sizce bu yavaş mı diye sor bakalım ne cevap alacaksın dedi.

Gayet iyi gidiyorsun çok azimlisin dedi. Sağlıklı olanı bu zaten dedi.

Ay ben dün pek bi sevindirik oldum ama dişim de sızlamasaydı iyiydi. :KK52:

X