Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

günaydın, hayırlı cumalar dilerim .:KK16:

gece sahura sabahda, bebelere derken ,yeni uyandın eşimin anahtar sesine , uyusun diye oda çagırmamış :)
piletesimi yapıp gelirim .:KK16:

EVİMİZDE YEMEKLERİMİZE KATTIĞIMIZ KEKİĞİN
DOĞAL KORUYUCU OLDUĞUNU BİLİYORMUYDUNUZ!?

305583_541828332511756_1563344561_n.jpg

Türkiye adeta bir bitki cenneti. Özellikle de kekik konusunda çok iddialıyız. Bugün Türkiye´den en çok ihraç edilen bitki kekik. Kekik yağı da ihraç edili
yor. Türkiye kekiği, dünyanın en kaliteli kekiğidir.

Dünyada kekik çeşitleriyle ilgili birçok araştırma yapıldığını, bu araştırmalar sonucunda bu bitkilerin mikrop öldürücü özellikte olduğu ve yoğun şekilde fenolik madde içerir. özetle:

“Kekik, içerdiği maddelerle hücrelerden salgılanan serbest radikalleri bağlayarak sağlık açısından birçok fayda oluşturmaktadır. Kekik, içeriğindeki maddelerle vücutta hücre koruma sistemlerini geliştirmesiyle antioksidan, kanser oluşumunu engellemesiyle antikanserojen, diyabet hastalığını engellemesiyle antidiyabetik ve vücuttaki kolestrol oranını ayarlamasıyla antikolestremik özellikler taşımaktadır. Bu özellikleri ile kekik, yaşlılığı geciktirmekte, tümör oluşumunu engellemekte, şeker hastalığına iyi gelmekte ve gıdaların bozulmasını doğal yollarla engellemektedir.”

Öncelikle baharat olarak ;Yağlı ve ağır yemeklerin tadını zenginleştirmek için mutfağımızda kullandığımız Kekiğin faydaları dikkate mutlaka almalıyız.

HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİYOR!

Antiseptik, antispazmotik, antikanserojen, antidiyabetik, antikolestremik olan kekiğin insan vücuduna sentetik ilaçlardan daha çok yararlarını göz önünde bulundurmalıyız!

1- Kekiğin mikrop öldürücü özelliğini asla unutmamalıyız enfeksiyonlu hastalıklar (grip,nezle,faranşit, boğaz ağrıları Boğmaca ve hastalıktan dolayı ateş yapmasını önler )

2- kramplı ağrılar kas ağrılarına çok iyi geliyor

3-Vücutta hücre koruma sistemlerini geliştirir.Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.(yeni doğan bebekler için çok yararlıdır)

4- kan dolaşım bozukluğunu düzenler.

5- Ağız yaralarını geçirmeye birebirdir.

6- Vücutta bakterilerin oluşmasını önler.

7- İç organları temizler, düzenli çalışmasına yardımcı olur.

8- Cüzam, felç ,sara ve sinir hastalıklarına iyi gelir.

9- Kekik çayı alkolikler ve sigara içenler içinde çok faydalı bir koruyucudur.

10 - zayıf ve solgun Çocuklara kekik banyosu yaptırılabilir, yetişkinlerde banyosunu yapabilirler, Kekik banyosu veya çayı rahat uyutur.

11- iştah açıcıdır.

12- kötü kokulu ve yumuşak dışkı normalleşir.

13- Akciğer ve bronşlar, mide ve bağırsaklar, kekiğin başlıca kullanım alanlarıdır. Bitkinin önemli etken maddesi olan eterli uçucu yağlar kana karışıp,bronşiyal kasları etkileyerek, krampları çözer. Aynı zamanda o bölgelerde bakteri oluşumunu önler.Öksürük ve üst solunum yolları iltihabında çayı çok etkilidir..

14-Kekik çayına tadlandırıcı olrak karıştırılmış bal ile içmesiyle organizma güçlendirilebilir ve dengeye kavuşturulabilir.

15-Vücudumuzda kapalı damarları acar.

16-Kekik çayı ile ayrıca adet kanamaları dengelenebilir, adet zamanlarındaki kramplı ağrılar geçiştirilir.

17- sindirimi kolaylaştırır.

18- Her ameliyattan doğum dahil önce ve sonra (nekahat dönemi) devamlı cay gibi içilmesi hastanın cabuk iyilşemesine ve vücuda verilen ilaçların yan etkisini dışarı atmasına vesile olur.İlaçların yan etkisinden dolayı böbrek hastası olmayı önler…

19-Ders çalışanlara tavsiye, zekanızı açmak için kekik çayı kullanın.Rahtalatır,dinlendirir,sakinleştirir. Stresi azaltır ve iyi hissettirir. Çalışanlar içinde aynıdır..

20- Günde 2 su bardağı sıcak Kekik çayı yaşlılığı geciktirmekte, tümör oluşumunu engellemekte, antiseptik özelliğinden dolayı dış etkenlere karşı koruyucu ve kendimizi iyi hissetmemizi sağlar.

KEKİK ÇAYI NASIL HAZIRLANIR!

Kekik çayı hazırlamak için demliğe çayı içeceğiniz bardak kadar su koyun ve kaynatın. Suyu ateşin üzerinden aldıktan sonra 1 yemek kaşığı kurutulmuş kekik atın ve demliğin kapağı kapalı halde 5-10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Kekik yapraklarının suyun içine inmesi için metal çay poşeti tellerinden kullanabilirsiniz. Otun besin değerlerini kaybetmemesi için su kaynarken atmayın. Sıcak içmeye çalışın.

KEKİK BANYOSU:
70-100 gr kurutulmuş kekik bir tülbentin içine gevşekçe bağlanarak 2-3 litre soğuk suya eklenir. Kaynama derecesine kadar ısıtıldıktan sonra (kaynatılmaz), üstü kapalı olarak 15 dakika demlendirilir. Tülbentteki posa iyice sıkıldıktan sonra sıcak banyo suyuna (Küvet) eklenir. Banyo suyu sıcaklığı 37-38 derece arasında olmalıdır ve banyo süresi 15-20 dakikayı aşmamalıdır. Bu süre boyunca küvet içerisinde oturularak yapılan banyodan sonra üşütülmemeli ve bir bornoza sarılınarak yatakta bir süre dinlenilmelidir.Kekeğin miktarını artırarak kovaylada yapabilirsiniz…

Dip not:.Özellikle büyüme çağında olan bebek ve çocukların bağışıklık sisteminin,zeka, vücutta hücre koruma sistemlerini gelişiminde çok yararlıdır.

PDR Dr.Fatih Kalkinc​

günaydın, hayırlı cumalar dilerim .:KK16:

gece sahura sabahda, bebelere derken ,yeni uyandın eşimin anahtar sesine , uyusun diye oda çagırmamış :)
piletesimi yapıp gelirim .:KK16:

Allah kabul etsin canım..Oruç oruç platesmi yapıcaksın..

Allah kabul etsin canım..Oruç oruç platesmi yapıcaksın..

yaptım bile :KK55:
akrebim pilates sayasında çok güzel sıkılaştım ve iyi inceldim bırakmayı düşünmüyorum elimden geldigince hafta sonlarıda yapmaya çalışıyorum :KK8:
günler kısa oruçlu olmam pek farketmiycek sanırım . rabbım kabul ederse.

okadar az vaktim varki sırf kilo bildirimi yapayım diye girdim .
akşama gelirim inşallah sohbete ...

dün içinde hiçde bekledigim gibi olmadı arkadaşın slata agırlıklı yapmış mönüyü ve servisi kendimiz yaptık. ama montima uymadı malasef . yinede en ucuzundan atlattım . yogurtlu kara lahana salatası . mercimekli patetes salatası . ve yogutlu havuz salatası vardı . pateses ve pişmiş havuç montiye uymadı tabi.. ondan sonrada bişi yemeden günü kapattım .
gecede sahurda yedim normal kahvaltı şeklinde . pilates ve duşdan sonra tartıldım şimdi . kilom 63. 6:nazar:

başlangıç........ 67. 4.
önceki hafta ... 64. 2
geçen hafta .. .65. 2
bu hafta ......... 63. 6:nazar:

akrebim pilates sayasında çok güzel sıkılaştım ve iyi inceldim bırakmayı düşünmüyorum elimden geldigince hafta sonlarıda yapmaya çalışıyorum :KK8:

dün içinde hiçde bekledigim gibi olmadı arkadaşın slata agırlıklı yapmış mönüyü ve servisi kendimiz yaptık. ama montima uymadı malasef . yinede en ucuzundan atlattım . yogurtlu kara lahana salatası . mercimekli patetes salatası . ve yogutlu havuz salatası vardı . pateses ve pişmiş havuç montiye uymadı tabi.. ondan sonrada bişi yemeden günü kapattım .
gecede sahurda yedim normal kahvaltı şeklinde . pilates ve duşdan sonra tartıldım şimdi . kilom 63. 6:nazar:

başlangıç........ 67. 4.
önceki hafta ... 64. 2
geçen hafta .. .65. 2

Harika gidiyorsun:KK9:

Benim de önceki hafta: 66

geçen hafta : 63,8 :nazar:

Bu hafta :62,8 :KK5:

Bu hafta verememişim fazla ama bugünden itibaren olağan üstü hal ilan ediliyor bende..

Bugün oruçlu olmayı istedim aslında ama sabah kalktım alışkanlığım kana kana su içtim sonra aklıma geldi, maalesef gitti oruç :KK50:

Yarına artık kısmet olursa...

Bu arada hedefe kaldı 2,800 gr :nazar: Çok çalışmam lazım çookkk:KK4:

Haa unutmadan dün annem uğradı bana, bayramdan bu yana görmemiştim..
Öne çıkan tombiş bir karnı vardı gitmiş:KK53: anne naptın dedim plates dedi :KK53::KK53: benim gözler ampül oldu iyice annem ve plates :KK53: hemen sen geldin aklıma :KK60: hani dedim yakın olsalar komşu olsalar bu kadar olur dedim :KK60:benim topun süs olmasına inat anneme de plates aşılamış diye düşünürdüm..

Cidden aebenim şaka bi yana annemde karın kalmamış bu kadar etkili yanii...Öğleden sonra karamel tv dedi yanlış hatırlamıyor isem farklı bir kadın yaptırıyomuş..O çok üfleyen kadın değil dedi:KK60: (ebru şallı oluyor kendileri) :KK60:

Şimdi ben de gaza geldim bu hafta full sporla giriş yapıcam sezona :KK60::KK8:

Kahvaltı sonrası 150 kez zıpladım dün akşam da yapmıştım..
Ufff..Zıplarken farkettim baldırlar ve basen bölgesi acaip acıyor nasıl hamlamış..Umarım inceltir de bir yandan..

1 Aralık hedefime bir hafta öncesinden ulaştım.. 66,9 kiloyum. :KK24: :KK9: :KK52: :nazar:

Amma velakin bu kilo lapa sonrası sanal sonuç olduğu için, iddia listesini güncelleyip de başardım demek istemedim. İllaki yarın az da olsa kilom yükselecek çünkü..

Bu hafta farklı olarak şunları yaptım.
1- Günde 2 lt. su içiyordum. Bu hafta 3 lt. içtim.
2- Zencefili bir şekilde hayatıma dahil ettim.
3- Sabah ve akşam yatarken sirkeli su içtim.

Aynen devam.. :KK55:

1 Aralık hedefime bir hafta öncesinden ulaştım.. 66,9 kiloyum. :KK24: :KK9: :KK52: :nazar:

Amma velakin bu kilo lapa sonrası sanal sonuç olduğu için, iddia listesini güncelleyip de başardım demek istemedim. İllaki yarın az da olsa kilom yükselecek çünkü..

Tebrikler püsküütümmmmmmm :KK9:

Benim çizelgeme bak bakim ben de 1 aralıktan 1 hafta önce iddiama ulaştımmm 100 gram fazladan verdim lapa falan da yemedim hoş lapa yesem doyardım belki açımmmmmmmmmmmmmm:KK52:

Son düzenleme:
merhaba arkadaslar
lapa yapan arkadaslara sormak istiyorum
bu gün lapa yapim dedim ve o ne tat yarabbim:KK30:
sabah yemedim
ögle sade lapa yaptim,icine domates,maydanoz,yesil sogan,pul biber le tadi pek bana uygun degildi fakat zorladim
aksam domatesli pilav gibi yaptim lapayi,beraber kaynattim,daha yenilebilr oldu ve bitiremedim,6 dan sonra yemedim
3 lt su ictim,3 kupa 5i biryerde ictim,3 tane üzüm yedim
simdi basim agriyor,normalmidir acaba:18:
bide biraz sonra 1 elma yesem sorun olurmu
yarin ise yaradigini görürsem her persembe gözümü kapatip lapa yapmayi düsünüyorum,her hafta yapildiginda vücut alisirmi acaba

ne cok konustum ya:KK36:
Pegasuscum ben kendi güncel lapa versiyonumu anlatayım.
Hepimizin bünyeleri de farklı, ağız tatları da farklı..
Hani krem karamel yapılan cam kaplar var ya minnak..
Bir tane kaba beyaz leblebi dolduruyorum. Bütün gün açlık geldikçe oradan 3-5 atıyorum ağzıma.
Lapayı bir kez pişiriyorum ve bir kez tüketiyorum.
Ölçüler şöyle: 1.5 çay bardağı kepekli pirinç, 5 çay bardağı su. Suyu çekmesine ramak kala alıyorum tabağıma. Dibi asla tutmadan.
Lapanın üzerine baharat ekliyorum bol bol: Nane / sumak / pul biber / karabiber / köri
Yanına dolu dolu 2.5 çorba kaşığı yoğurt. Ve bulabildiğim en acı sivri biberlerden 6-7 tane.
Böyle çok mutlu yiyorum ben. Yeme saatim de 16:00 civarı
Akşam acıkınca haklarım şu: 2 tane salatalık, 1 tane elma.

Lapa günleri benim de hafiften başım ağrır.
Ben şu anda sıkıştıkça lapayı cankurtaran gibi kullanıyorum.
Ama daha önce 8 ay boyunca düzenli olarak her Perşembe günü lapa diyeti yaptım. Hep yararını gördüm.

Taze zencefili nerden buldun ben de alayım :KK52:

Canım ben bunları okuduktan bir de forumdaki trambolin konusunu okuduktan sonra karar vermiştim almaya çok eğlenceli ve en etkili sporlardan biri faydası da çok ama bu hafta hiç yapmadım eliptik bisikletin yağ yaktırma oranını tespit edecem sonra bi hafta trambolin bi hafta eliptik bisiklet devam edecem vücut alışmasın aynı spora :KK52:

Tubişim marketten aldım.. Migrosta her zaman oluyor. Ben bu sefer Çağdaş marketden aldım.
Trambolin konusu canımı sıktı.. Çok heveslenmiştim. Ölçtüm biçtim korktuğum başıma geldi. 150 cm çapındaki bir trambolini katlayıp kaldıracak boş bir duvarım yok. Bizim evde boş olan bütün duvarlarda tablolar var. Zar zor boş bir yer buldum. O da 1 metre çapında. Trambolin harekatım başlamadan bitti gibi görünüyor.. :KK43:

Söylediğin çok mantıklı.. Ben her gün aynı sporu yapıyorum.. Bunun üzerinde kafa yormam lazım.. da ne yapacağımı bilemedim şimdi. Düşünelim, lulut not al evladım.

Tubişim marketten aldım.. Migrosta her zaman oluyor. Ben bu sefer Çağdaş marketden aldım.
Trambolin konusu canımı sıktı.. Çok heveslenmiştim. Ölçtüm biçtim korktuğum başıma geldi. 150 cm çapındaki bir trambolini katlayıp kaldıracak boş bir duvarım yok. Bizim evde boş olan bütün duvarlarda tablolar var. Zar zor boş bir yer buldum. O da 1 metre çapında. Trambolin harekatım başlamadan bitti gibi görünüyor.. :KK43:

Söylediğin çok mantıklı.. Ben her gün aynı sporu yapıyorum.. Bunun üzerinde kafa yormam lazım.. da ne yapacağımı bilemedim şimdi. Düşünelim, lulut not al evladım.
120 cm 'lik falan da işini görür ama 150 cm süper olur :KK52: 102de işini görür yayı çıkmasın diye bulduğumuz çözümü anlatırım sana :KK52:

bi gün dans et aç müziği kıvırt :KK52:

bi gün bisiklet

bi gün trambolin

tamam işte al sana haftada 3 spor :KK52:

Harikasın :KK9::KK9:

Hmm hemen alıntı yapıyorum:KK1:
Bu hafta su artırılacak...
Bu hafta zencefil olmasada karışımlı çoklu çayım var tadı iğrenç ama o çay hayatıma kesinn giricek..
Bu hafta sabah akşam yatmadan önce elma sirkesi içilecek hep unutuyorum ben bu çay ve sirkeyi ama bu hafta unutmayı unutucaamm:KK47:

Allahım haftaya 60 ı görmem lazıımmm :KK52:

Elma sirkeli su o kadar etkili bir şey mi yahu? :KK53: Ben hep metabolizma hızlandırıcı diğer şeylerle bir tutmuştum, yeşilçayla falan.
Peki mideye zarar vermiyor mu?
Elmalı sirke bir araya geldiğinde asit dengeleyici özelliğe sahip oluyorlar.. Aynı karbonatlı su gibi.
Zararı yok.

Bu arada benim 1 Aralık=66 kg bırakın hayali, koca bir yalan oldu. :KK37: Bu hafta yalnızca 100 gr eksik çıktım. :KK35: Ağır bir grip geçirdim, yattım kalkamadım falan. Büyük olasılıkla vücut kendini korumaya aldı. :44: (Sanmayın ki 2 kg verecektim de 100 gr verdim. :KK9: ama yine de bir 500-600 gr verebilecek performansı göstermiştim işte. :KK53:) Neyse, yine de girebileceğimiz en zayıf şekilde girmek lazım di mi aralığa. :KK76:
Geçmiş olsun eczacım :KK71:
Bence de doğru söylüyorsun.
Ne ara hedefe ulaştım diye gevşemeliyiz ne de ulaşamadım diye moralimizi bozmalıyız.
Aynen devam..
günaydın dün her ögünden 5 dakika sonra 50 kez atladım kilom çok olunca anca bu kadar zayıfladıkça çogaltırım
Ay koparttı beni yine bu kız..
:KK60: :KK60:

EVİMİZDE YEMEKLERİMİZE KATTIĞIMIZ KEKİĞİN DOĞAL KORUYUCU OLDUĞUNU BİLİYORMUYDUNUZ!?
-----
Kekikte çok önemli bir tehlike var. Tansiyon hastalığı olanların tüketmemesi gerekiyor.
Dukan diyeti yapan kuzenimi (bende 13 kuzen var, maceraları hiç bitmez) az daha kaybediyorduk. Tansiyonu 22 ye çıktı acile kaldırdık.
Sebep çok protein ve üstüne kekik.
Çünkü sadece haşlanmış tavuk yedi bir hafta boyunca ve üstüne tavuk görünmeyecek kadar kekik döktü.
Aklınızda bulunsun.
Kekik ve kerevize dikkat edin kızlar.. Her ikisi de tansiyon yükseltiyor.

başlangıç........ 67. 4.
önceki hafta ... 64. 2
geçen hafta .. .65. 2
Aebenim tebrikleeeeerrr
Kızlar takımlarda biz seninle başbaşa kotaracaz bu işi.. :KK6:
Süper gitmiş kio bravo! :KK9:
Pilatesle ilgili bir sorum var. Hiç aletim yok. Olmazsa olmazlar nedir? Hafta içi her gün sadece sabah mı oluyor? Hafta sonu bütün haftayı mı tekrar veriyorlar.
Ay iyi ki "bir soru" dedim :)))))
Bu arada Allah kabul etsin.
Tebrikler püsküütümmmmmmm :KK9:

Benim çizelgeme bak bakim ben de 1 aralıktan 1 hafta önce iddiama ulaştımmm 100 gram fazladan verdim lapa falan da yemedim hoş lapa yesem doyardım belki açımmmmmmmmmmmmmm:KK52:
Oley beeeeeee!
Kim tutar seni!
:nazar:
Üstelik senin kilo benimki gibi sanal değil gerçek kilo! :KK9: :KK9:

Akrep,, alıntı yaptım güya senin mesaj yok olmuş. Sana da tebrikler. :nazar:

Kızlar bu arada dün akşam linkini verdiğim zencefil çayını yaptım.
Çiğ zencefil çok daha fazla öneriliyor.
Aynen linkteki gibi hazırladım. Demlenme süresi 15 dakika olduğu için küçük termos bardakta demledim.
İçine de bir kaç damla limon sıktım, 1 çay kaşığı tarçın ve 1 adet tatlandırıcı ekledim. Dün akşam içtik eşimle birlikte.. Eşim ilave olarak bal ekledi.
Ben maalesef tatlandırıcı sorunumu çözemedim. Ama şimdi lulutumun ilaçları için eczayene gideceğim. Şeker pancarından yapılan tatlandırıcan alacağım kendime de.
Aklınızda olsun..
Dedim ya sardırdım zencefile diye, oku oku arkadaş ne faydalı bi'şeymiş yahu!
Bir an önce aktara da gidip Müftüoğlunun tarifine de başlayacağım.

120 cm 'lik falan da işini görür ama 150 cm süper olur :KK52: 102de işini görür yayı çıkmasın diye bulduğumuz çözümü anlatırım sana :KK52:

bi gün dans et aç müziği kıvırt :KK52:

bi gün bisiklet

bi gün trambolin

tamam işte al sana haftada 3 spor :KK52:
Tubişim.. benim şu andaki haftanın her günü yaptığım düzenli sporum var. Hep aynı hep aynı.. Bırakamıyorum da.. Sardırdım gitti yani. :KK52:
20 dakika bisiklet
15 dakika selulit masaj makinesi
30 dakika dambıl, mekik, bacak ağırlığıyla bacak ve basen hareketleri, 300 kere duvara vurma, göbeğe lahana yağı.
Bunları Allahın her günü yapıyorum.
Dansa hiç gelme zaten.. Çok oynak bir yapım var. :21: :21:

Unutmuşum: Her gün lulutumla sabah akşam yürüyüş. Yaz aylarında vadide 1 saatlik yürüme ve koşma. Yukarıdakilere ilave yani...

Son düzenleme:
Kekikte çok önemli bir tehlike var. Tansiyon hastalığı olanların tüketmemesi gerekiyor.
Dukan diyeti yapan kuzenimi (bende 13 kuzen var, maceraları hiç bitmez) az daha kaybediyorduk. Tansiyonu 22 ye çıktı acile kaldırdık.
Sebep çok protein ve üstüne kekik.
Çünkü sadece haşlanmış tavuk yedi bir hafta boyunca ve üstüne tavuk görünmeyecek kadar kekik döktü.
Aklınızda bulunsun.
Kekik ve kerevize dikkat edin kızlar.. Her ikisi de tansiyon yükseltiyor.

Evet haklısın canım yüksek tansiyon riski olanlar dikkatli kullanmalı..

Benim tam tersi hep düşüktür tansiyon..

Sadece kilom 80 lerdeyken baş ağrısından ve göz kararmasından hastanelik oldum tansiyon tavan yapmış hemen dil altı verildi mişahade altına alındı beyin kanaması riski taşıdığım için..
Ben şoklardayım tabii..

Zaten o an o hastane yatağında yatarken almıştım kendim için iyi bişey yapma kararını kilo verme sağlıklı bir hayata adım atma kararını..

İyi hissetmek, iyi olmak, iyi görmek, iyi yaşamak istiyorsak; önce kendimizden başlamalı, kendimize yatırım yapmalıyız..
Biz iyiysek herşey iyi...

Harikasın :KK9::KK9:

Hmm hemen alıntı yapıyorum:KK1:
Bu hafta su artırılacak...
Bu hafta zencefil olmasada karışımlı çoklu çayım var tadı iğrenç ama o çay hayatıma kesinn giricek..
Bu hafta sabah akşam yatmadan önce elma sirkesi içilecek hep unutuyorum ben bu çay ve sirkeyi ama bu hafta unutmayı unutucaamm:KK47:

Allahım haftaya 60 ı görmem lazıımmm :KK52:
Hah demin alıntı yaptığım ve kaybolan mesaj buydu.. :KK34: Doğru düzgün yapamamışım demek ki..
Elma sirkeli su için şöyle bir program yaptım ben.
Sabahları kahve içtiğim için kahve makinasını aldığım dolaba çay bardağı içine de çay kaşığı koydum.
Kahve yapmak için o dolabı açınca önce bardağı görüyorum.
Zaten ölçüm: 1 çay bardağı suya 1 çay kaşığı elma sirkesi.
Aynı bardak, aynı kaşık duruyor ortada.
Gece de uyku suyumu alırken bir şekilde aklıma geliyor içiyor öyle çıkıyorum mutfaktan.
Özetle; mutfağın açılış ve kapanışını o sevgili çay bardağıyla yapıyorum.
Belki sen de böyle bir yöntem geliştiebilirsin, unutmamak için..

Evet haklısın canım yüksek tansiyon riski olanlar dikkatli kullanmalı..

Benim tam tersi hep düşüktür tansiyon..

Sadece kilom 80 lerdeyken baş ağrısından ve göz kararmasından hastanelik oldum tansiyon tavan yapmış hemen dil altı verildi mişahade altına alındı beyin kanaması riski taşıdığım için..
Ben şoklardayım tabii..

Zaten o an o hastane yatağında yatarken almıştım kendim için iyi bişey yapma kararını kilo verme sağlıklı bir hayata adım atma kararını..

İyi hissetmek, iyi olmak, iyi görmek, iyi yaşamak istiyorsak; önce kendimizden başlamalı, kendimize yatırım yapmalıyız..
Biz iyiysek herşey iyi...

Büyük olay atlatmışsın geçmiş olsun.. :KK71:

Böyle kötü bir olay için iyi ki olmuş denilmez elbette, asla niyetim bu değil ama baksana bilinçlenmeni sağlamış..

Boşuna demiyorlar; her şerde bir hayır var diye..

----

Ben kaçtım kızlar.. Ne yazdım.. ne yazdım.. ne çenem düştü.. aman ne düşecek zaten düşük.
Dünya beni çağırıyor.. Gittim. :KK55:

X