Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

$yesilcay.png

Çaylarrrrrrrrrrrrrr

:KK37: hakikaten düşündümde kendimi o halde .:KK9: gerçi eşim dostum arkadaşlarım benim böyle diyetden kafayı yemiş hallerime alışıklar ama bu sefer tanımadıgım kişiler olacak .:KK9:
Buradan çıktıktan sonra aklıma geldi.. yine de yazayım bir dahaki misafirlikte uygularsın.
Köşeye saklanıp elma yiyeceksin ya.. bi'yandan da zıplarsın..
:KK60: :KK60: :KK60:

benimde pilates satim geldi . evet ya püskütüm bi dahaki hedefi bukadar zorlayıcı koymayalım :KK37::KK37:
:KK9:
.. neleri denemiyoruz püsküütüm :KK34:
Katılıyorum.. Kendime kesinlikle daha şefkatli davranmak istiyorum.. Canımım benim. :KK9:
Gerçi benim şu süreçte verdiğim kilonun iki kilosu İstanbulda alınmış taze kilolardı.. O yüzden hızlı gittiler ya zaten.
Yani he şefkatli olmak durumundayım hem de bilinçli.. Benim aylık ortalamam 2 kilo. Bu da maksimum yani.. her perşembe lapa yaparak. O yüzden yeni hedefi bunların hepsini düşünerek koymak istiyorum. Aksini yaparsam beni uyar lütfen.. :KK16:

yagsız kısmını çıkar püskütüm sedece tuzsuz diye sor . zeytin çok dolgun görünümlü hiç pürüzü yok dışında . bakınca diger zeytinleren farkli duryor .
. belki yagsız dediginden bulamadın .
Görsel tarifi vermiştin ben de on göre önce bakındım.. tarife uygun zeytin görememiştim dün. Onun üzerine de sormuştum.
Az kaldı zeytinime kavuşmaya.. :emir_bebek:

aebenim yarın sabah ben muhtemelen gecikirim.. Sabah lulutumu doktora götüreceğim kontrol için çünkü..

Hmm..
Geçen hafta ara da yapmadım gerçi kilolarımda kıpraşma olduğu dönemler ara yapmayı bıraktığım dönemler..Canan hocamız uzun aralarda yağların yandığını söylüyor..Mide de yorulmuyor metobolizma ihtiyacı olan enerjiyi yeni yenmiş aradan değil de vücuttaki yağlardan alıyor..

Şu zıplama işi çok şaşırttı beni..Her menü sonrası 100 kez..Yarına kadar ek bişiler olursa 150 bile yaparım bu sayıyı..Hatta 1 Aralığa..
Ben hemen lavaboya gidip zıplıyorum:KK52:

Evet kesin çözüm en kolay çözüm..
Sen tüm menülerden doyana kadar ye..
Hem meto şaşırmış olur,hem kilo, hemde yarın tartıyı görünce sen :KK53::KK53::KK53:
Canan dediğin Karatay olandır herhalde..
Bir doktor olarak o da yeşil ışık yakmış ara öğün olmamasına..
Ara öğünü savunanların dayanağı metabolizmayı hızlandırmak.. Öyle mi ki sahiden diye düşünüyorum tabii.. Emin değilim.
Belki bu da şaşırtmacalı yapılabilir.. Genelde arasız ama arada bir ara öğünlü şekilde..
gunaydın kızlar bu sabah 70.6yı gördüm 1 aralıkta 6ları görebilirimm:) ölçülerde iyi gitmekte bence :) Mumu sen ölçülerini bildirmemiştin ecz.imis sende izinliydin listemize yinede koydum sizi inşllah devam edersiniz:) güzel bir gün gecrirsiniz umarım hepiniz:)
Tebrikler ananecim.. Ölçülerine baktım da.. Göbek ve basendeki değişime maşallah :nazar: En önemli iki yer bana göre..
birebir uymak ne kelimeee bigün akşam yemeği bile yiyemedim gerçi daire başkanı evime gelecek diye heyecandandı yesem de yaramazdı zaten :KK52:

ama tartı yine de istediğim rakamları göstermiyor ama 71 küsürü gördüm bugün itiraf ediyorum :KK52:
Süper tubişim.. :nazar: Haftaya istediğin kiloyu görürsün dilerim.
......ve zıpladım geldim tam 150 defa :KK60:
Bağırsaklarımda gümbürtü kopmaya başladı ayy her yerim titriyor ama çok güzeldiiiiii :KK60::KK52:
Ya ben de zıpladım.. Baş ağrısını anlamadım çünkü lapa günlerinde zaten açlık başıma vuruyor benim.. ama baldır kaslarım acıdı..100 de bıraktım.
ben artık normal yerde zıplayamıyorum bi garip geliyor tramboline alıştım ya ondan galiba :KK52:
Düşünüyorum da.. trambolinde zıplamak baldır kaslarını acıtmaz ve daha sağlıklıdır mutlaka.. Misal ben normal spor pabuçla koşarsam tabanlarım daha rahatsız oluyor ama koşu ayakkabısıyla çok daha rahat oluyor.. Trambolinde de vücut ağırlığın pat diye yere çarpıp geri tepme yapmıyor.. dur herhalde?
Nihayet efem.. :KK16:
Yanında çikolatalı sufle de istemiştim, sorun çıktı herhalde.. :KK52:

Zencefile taktım ya kafayı..
Müftüoğlu'ndan güzel bir tarfi buldum:

MÜTHİŞ İKİLİ: ZERDEÇAL VE ZENCEFİL!

Önemli bir nokta da kış hazırlıklarını yaparken listenize zerdeçal ve zencefilden zengin basit besinler eklemeyi unutmamanızdır. Mesela her gün yarım bardak yoğurda ekleyeceğiniz birer çay kaşığı toz zencefil ve toz zerdeçal müthiş bir kış desteğidir ve bir “bağışıklık hapı” gibidir. Bu karışıma ekleyeceğiniz bir çay kaşığı tarçın ve bir çay kaşığı sızma zeytinyağı ile de tam bir “bağışıklık kokteyli” elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Çözüm: Zerdeçal, zencefil, tarçın ve zeytinyağlı bir kase doğal yoğurt.

Denenebilir..
Bir de şu var. Zerdeçal yerine köri de kullanabiliriz gibime geliyor.. Ne de olsa körinin ana maddesi zerdeçal.

Makalenin tamamı:
güncel sağlık: OSMAN MÜFTÜOĞLU'NDAN KIŞ HAZIRLIKLARI

Canan dediğin Karatay olandır herhalde..
Bir doktor olarak o da yeşil ışık yakmış ara öğün olmamasına..
Ara öğünü savunanların dayanağı metabolizmayı hızlandırmak.. Öyle mi ki sahiden diye düşünüyorum tabii.. Emin değilim.
Belki bu da şaşırtmacalı yapılabilir.. Genelde arasız ama arada bir ara öğünlü şekilde..

Tebrikler ananecim.. Ölçülerine baktım da.. Göbek ve basendeki değişime maşallah :nazar: En önemli iki yer bana göre..

Süper tubişim.. :nazar: Haftaya istediğin kiloyu görürsün dilerim.

Ya ben de zıpladım.. Baş ağrısını anlamadım çünkü lapa günlerinde zaten açlık başıma vuruyor benim.. ama baldır kaslarım acıdı..100 de bıraktım.

Düşünüyorum da.. trambolinde zıplamak baldır kaslarını acıtmaz ve daha sağlıklıdır mutlaka.. Misal ben normal spor pabuçla koşarsam tabanlarım daha rahatsız oluyor ama koşu ayakkabısıyla çok daha rahat oluyor.. Trambolinde de vücut ağırlığın pat diye yere çarpıp geri tepme yapmıyor.. dur herhalde?

tabi pat diye yere çarpıp geri tepmiyor yumuşak iniş yapıyorsun püsküütüm trambolinde :KK52: çikolatalı suflemiz kalmamış yerine mavi yeşil light çikolata kaplı getirdim :KK52: $07012142_large.jpg

Çok tatlıydı bu!!!
:KK16:

Senin trambolinin çapı neydi? O kadar yer var mı evde bakınayım.. :KK51:
benim trambolin 102 cm ama daha büyük almanı öneririm 150 cm'likte hareket alanın daha fazla olacağından power jump hareketlerini daha kolay yaparsın benimki küçük geliyo kenarlarına basıyorum diye kaç kez yayı çıktı tamir ettirdim o yüzden büyük al kullanmadığında boş bi duvara daya yer kaplamıyo kullanacağında da ortaya koyar zıplarsın :KK52:

Zıplamanın sağlığa faydaları yararları
Zıplamak sağlığınızı güçlendirmenin en kolay ve eğlenceli yollarından biridir. Günde, trambolin üzerinde geçireceğiniz bir kaç dakika, size fazla kilolarınızdan kurtulmak, vücudunuzun temizlenmesine yardımcı olmak, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek gibi faydalar sağlar; öte yandan iyi bir idman da yapmış olursunuz. Zıplayın, sonuçlarından memnun kalacaksınız.

Kilo verdirir
Zıplamak, fazla kiloları yakmak için iyi bir egzersizdir. Düzenli zıplamak, koşu, bisiklet veya yüzmede olduğu gibi vücutta kalorilerin yakılmasını sağlar. Zıplama yoluyla lenf sistemi uyarılır. Böylece egzersiz esnasında metabolizmanın hareketlenmesinin sonucu ortaya çıkan asitli atıkların, toksinlerin vücuttan atılması daha kolay hale gelir.

Enerji artırır
Ritmik zıplama büyük adele gruplarını çalıştırır, soluk alıp vermeyi ve kan akışını hızlandırarak kalbin ritmini düzenler. Bu dolaşımın hızlanması hücrelere taşınan oksijeni ve besin miktarını da artırarak vücudun, enerji seviyesini yükseltir, canlılık sağlar.

Eklemleri korur
Zıplama güvenli ve faydalı hafif etkili bir idmandır. Trambolinde zıplamak, sert bir zeminde yapılan benzer idman hareketlerine göre, eklemler üzerinde hissedilen darbelerin etkisini çok aza indirdiğinden, çalışmayı daha kolay ve güvenli hale getirir. Bu nedenle eklem sorunları ve sırt ağrılarına karşı çok etkili bir egzersiz yöntemidir.

Detoksu destekler
Vücudun kendi kendisini temizlemesine mükemmel bir şekilde yardımcı olur. Lenflerimiz, kalbimiz gibi bir pompa değildir; lenf dolaşımının uyarabilmesi yerçekimine ve adele hareketine ihtiyaç vardır. Trambolin üzerinde ritmik sıçrama her ikisini de sağlar. Vücut ısımız yükseldiğinde terlemeye başlarız, böylece deri yoluyla vücudumuz asitli atıklardan temizlenir. Zıplama yoluyla büyük adele gruplarının konsantrasyonu, vücudu alkalize eden oksijeni bütün dokulara taşır, karın bölgesindeki organları uyarır ve katı atıkların bağırsaklarımızdan geçişini destekler ve kolaylaştırır.

Bağışıklığı güçlendirir
Bağışıklık hücrelerimizin çoğu lenf sistemiyle taşınır. Lenf dolaşımını güçlendirmek, bu hücrelerin bütun vücudumuzda hareketliliğini ve faaliyetlerini de artırır, vücudumuzun enfeksiyonlarla ve hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur.

Sinir sistemini geliştirir ve sakinleştirir
Zıplama hareketiyle, yani vücudumuzun yukarı ve aşağı doğru yaptığı ritmik hareketle, vücudumuzu daha iyi hisseteriz, farkına varırız, deri duyu olarak adlandırılan hissimiz uyanır. Farklı hareketlerin biraradalığı koordinasyonumuzu zorlar ve geliştirir. Zıplama aynı zamanda iyi bir sters arttırıcıdır, çünkü birbirini tekrar eden sıçrama, sizi bir çeşit trans hali gibi kendinizden geçirir, gevşemenizi sağlar.

tubişimmmm öperim öperim :KK54: :KK16:
Ne güzel bir yazı olmuş bu.. Bu konuya el atmak lazım.. ve bizim konuştuğumuz konu da var yazının içinde..
Sanmam ki trambolinde zıplayınca başım ağrısın.. Ay bi'de çok eğlenceli yahu!
Lulutumla beraber zıplar dururuz :)))

Zencefille ilgili son bir yazı daha ekliyorum.. bir daha zencefil dersem ağzıma zencefil sürün kızlar.. :KK53:

Konu şu.. Ben dün çiğ zencefil aldım.. tadına baktım bir parça.. neye uğradığımı şaşırdım. Ve aynı gafleti az önce de yapmış bulunuyorum. Dünya üzerinde açlıktan ölen insanlar varken benim satın aldığım bir şeyi atmam vaki değil.. Atmam, atamam. Bunu mutlka tüketmem lazım.

Ve buldum buldum buldum :emir_bebek: :emir_bebek:

Zencefilli çay nasıl yapılır? | tuguts.com

Şimdi zencefilleri doğramaya gidiyorum ben, bu gece zencefil çayı içiyorum. :KK52: :KK52:

Bu çiğ zencefilden sonra da toz zencefili alıp Müftücümoğlucumun karışımını düzenli olarak tüketmeye karar verdim.

The Zencefil
pardon
The Son

merhaba arkadaslar
lapa yapan arkadaslara sormak istiyorum
bu gün lapa yapim dedim ve o ne tat yarabbim:KK30:
sabah yemedim
ögle sade lapa yaptim,icine domates,maydanoz,yesil sogan,pul biber le tadi pek bana uygun degildi fakat zorladim
aksam domatesli pilav gibi yaptim lapayi,beraber kaynattim,daha yenilebilr oldu ve bitiremedim,6 dan sonra yemedim
3 lt su ictim,3 kupa 5i biryerde ictim,3 tane üzüm yedim
simdi basim agriyor,normalmidir acaba:18:
bide biraz sonra 1 elma yesem sorun olurmu
yarin ise yaradigini görürsem her persembe gözümü kapatip lapa yapmayi düsünüyorum,her hafta yapildiginda vücut alisirmi acaba

ne cok konustum ya:KK36:

Zencefille ilgili son bir yazı daha ekliyorum.. bir daha zencefil dersem ağzıma zencefil sürün kızlar.. :KK53:

Konu şu.. Ben dün çiğ zencefil aldım.. tadına baktım bir parça.. neye uğradığımı şaşırdım. Ve aynı gafleti az önce de yapmış bulunuyorum. Dünya üzerinde açlıktan ölen insanlar varken benim satın aldığım bir şeyi atmam vaki değil.. Atmam, atamam. Bunu mutlka tüketmem lazım.

Ve buldum buldum buldum :emir_bebek: :emir_bebek:

Zencefilli çay nasıl yapılır? | tuguts.com

Şimdi zencefilleri doğramaya gidiyorum ben, bu gece zencefil çayı içiyorum. :KK52: :KK52:

Bu çiğ zencefilden sonra da toz zencefili alıp Müftücümoğlucumun karışımını düzenli olarak tüketmeye karar verdim.

The Zencefil
pardon
The Son
Taze zencefili nerden buldun ben de alayım :KK52:

Canım ben bunları okuduktan bir de forumdaki trambolin konusunu okuduktan sonra karar vermiştim almaya çok eğlenceli ve en etkili sporlardan biri faydası da çok ama bu hafta hiç yapmadım eliptik bisikletin yağ yaktırma oranını tespit edecem sonra bi hafta trambolin bi hafta eliptik bisiklet devam edecem vücut alışmasın aynı spora :KK52:

2vkdqu0.gif
2vkdqu0.gif
2vkdqu0.gif

Dostlara günaydın,

Sevgiye sevgi katmak için

yola çıkanlara günaydın.

Dünyaya ışık veren renklendiren güneşe günaydın.

Uyuyanlara çalışanlara koşanlara emekleyenlere günaydın.

Gülenlere ağlayanlara somurtanlara günaydın.

Sevgililere düşmanlara kin besleyenlere günaydın.

Gönlü güzellere yüreği kocamanlara günaydın.

Dağa taşa kurda kuşa günaydın.

Emekçiye, alınterini katık yapanlara günaydın.

Şairlere bahçedeki saksıdaki çiçeklere günaydın.

Sevenlere sevilenlere ayrılanlara terkedenlere günaydın.

Günaydın yokolmuşluğum,günaydın sahte varoluşlar.

Günaydın güzel insanlar,günaydın aydınlıktaki karanlıklar.

Günaydın güzellikler,günaydın sahtelikler.

Gönlü sevgi dolu dostlara günaydın.

Dostluğu dost gibi bilenlere günaydın.

Günaydın güzelliği sevgi ile yoğuran insanlar
jbgebm2bvbk.gif

Mesaj zaten güzel akrebim :KK16: de ben özellikle sondaki bayana bayıldım. :KK52:

Günaydın günaydın günaydınnnnnnn

Valla kızlar yarın tartıda 70 çıkarmıyım bilmem ama belden incelmişim eliptik bisikletin yağ yakımına ne kadar faydası olduğunu cumartesi vücut analizim sonrası göreceğiz. Bu hafta hiç trambolin yapmadım eliptik çalıştım

Sizleri çok özledim ama aşırı bi iş yoğunluğu tek başıma çalışıyorum dellenecem ya hayatım iş oldu

Aa, iyi yapmışsın cnm. Böylece hep birlikte eliptik bisikletin etkinliği hakkında fikir sahibi olucaz inş. :KK76::21::KK9:

Yarın Cuma olması zorluyor..
Bence dediğin gibi sabah ve öğleni hafif atlat, suya yüklen.. Orada da ikram zamanı "bugün biraz midem rahatsız, zorlamak istemiyorum" de..
Ben böyle yapıyorum zorda kaldığım toplantılarda.. Hatta "talcid var mı?" deyince daha da iyi oluyor..

Biliyorum yalan.. biliyorum yalan söylemek dünyanın en kirli şeyi.. Ama masum bir yalan olduğunu düşünüyorum.. :KK17:

Bir de o tip ortamlardaki tabaklar ucundna tırtıklansa bile zararlı yiyeceklerle dolu.. Adetlerimiz kötü.. Un, yağ, şeker.. Kimse meyve, salata ikram etmez, neden böyledir hiç kafam almaz.

Biz kendi aramızda gün dönmeye başlayalım püsküüt. Bak gör hiç yasaklı yiyecek oluyor mu. :KK9:

evde otursam ben 100 kg olurum zaten haftasonları düzeni bozmasam şimdiye 6'lı kilolardaydım ama ödül günleri de olmasa ben bırakırdım :KK52:

Ayyy inşallahhhhh bu hafta iyi bi yağdan gitsin kilomda 70.5 veya aşağısı olsun açlıktan ölcem :KK52:

herkes incecik olsunn dünyada barış olsun herkes sağlıklı olsun lütfen lütfen lütfenn :KK52:

:KK52::KK52:

Son düzenleme:
elma ne içi fadimem :44: meyveleri yemege katmıyorum genelde. monti kuralı .
elme sirkeli suda telafi için dimi? onun yerine karbonatlı suda iş görürmü acep ? yanıma alıp götürsem .
ay amanın .. bugün perşembe olmasa sorun yokdu idare ederdim aslında ,ama işde yarın baskül iyi olsun istiyorum :26:

... seçeneklerin içince çok teşekkür ederim fadimem aklıma yazdım :KK19:

Elma sirkeli su o kadar etkili bir şey mi yahu? :KK53: Ben hep metabolizma hızlandırıcı diğer şeylerle bir tutmuştum, yeşilçayla falan.
Peki mideye zarar vermiyor mu?

yagsız kısmını çıkar püskütüm sedece tuzsuz diye sor . zeytin çok dolgun görünümlü hiç pürüzü yok dışında . bakınca diger zeytinleren farkli duryor .
. belki yagsız dediginden bulamadın .

Bazı marketlerde direkt 'diyet zeytin' adı altında da satılabiliyor. Bilginize. :112:

VÜCUT ÖLÇÜLERİ

22 KASIM 2012 2. ETAP

ananee göğüs 92/91/1 bel 75/75/0 göbek 90/87/3 simit 95/94/1 kalça 107/103/4 basen 96/95/1 bacak 58/58/0
ortalama 1.43 cm

fadime02 bel 101/ göbek 123 göğüs 113/ basen 114/ bacak 69/ ​ortalama

Mumu85 bel 73 simit 93 kalça 112 bacak 65

spirochet göğüsaltı 91 mide 93 göbek 97 basen 116

Ecz.imis kol 30 göğüs 92 göbek-bel 86 kalça 103 basen 97

irras_bel 90 bacak 67 göğüs 103 göbek 108 basen 115

NOT: VÜCUT ÖLÇÜLERİ 2 HAFTADA BİR CUMA GÜNLERİ YAYINLANACAKTIR. AMACIMIZ YARIŞMA TARZIYLA SPOR MOTİVEMİZİ ARTIRIP İNCELMEYİ HIZLANDIRMAKTIR. KATILMAK İSTEYEN ÜYELER http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-...yarismasi.html (Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması) BURAYA ÖLÇÜLERİNİ BİLDİREBİLİR LİSTENİN YAYINLANACAĞI HAFTANIN PERŞEMBE GÜNÜ 12.00'DAN CUMA GÜNÜ 12.00'A KADAR ÖLÇÜLERİNİZİ BİLDİREBİLİRSİNİZ. İYİ ZAYIFLAMALAR...

Aa, ben bunu tamamen unutmuştuum. :KK52: Çok iyi oldu hatırlattığın. :KK16: Ama ben yarın bildiremem ki ölçülerimi. :44: Gerçi o zaman 69 kg dım şimdi 68,6 kg. Spor da yok. Bırakın incelmeyi genişlemiş bile olabilirim yani. :KK9:
Ben 2 hafta sonrakinden devam etsem? Dediğim gibi bugün, hatta o günden beri ölçülmedim. Yarın ölçülsem bile girip yazamayacağım büyük olasılıkla. :KK31:

gunaydın kızlar bu sabah 70.6yı gördüm 1 aralıkta 6ları görebilirimm:) ölçülerde iyi gitmekte bence :) Mumu sen ölçülerini bildirmemiştin ecz.imis sende izinliydin listemize yinede koydum sizi inşllah devam edersiniz:) güzel bir gün gecrirsiniz umarım hepiniz:)

Eveet, devam etmek istiyoruum. :KK52: Teşekkürler cnm. :KK16:

Ohh be, özlemişim. :KK9: Sırf bu çayı içemiyorum diye kırıldım hastalıktan yahu. :KK53:

.....

:KK9::KK9:

benim trambolin 102 cm ama daha büyük almanı öneririm 150 cm'likte hareket alanın daha fazla olacağından power jump hareketlerini daha kolay yaparsın benimki küçük geliyo kenarlarına basıyorum diye kaç kez yayı çıktı tamir ettirdim o yüzden büyük al kullanmadığında boş bi duvara daya yer kaplamıyo kullanacağında da ortaya koyar zıplarsın :KK52:

Zıplamanın sağlığa faydaları yararları
Zıplamak sağlığınızı güçlendirmenin en kolay ve eğlenceli yollarından biridir. Günde, trambolin üzerinde geçireceğiniz bir kaç dakika, size fazla kilolarınızdan kurtulmak, vücudunuzun temizlenmesine yardımcı olmak, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek gibi faydalar sağlar; öte yandan iyi bir idman da yapmış olursunuz. Zıplayın, sonuçlarından memnun kalacaksınız.

Kilo verdirir
Zıplamak, fazla kiloları yakmak için iyi bir egzersizdir. Düzenli zıplamak, koşu, bisiklet veya yüzmede olduğu gibi vücutta kalorilerin yakılmasını sağlar. Zıplama yoluyla lenf sistemi uyarılır. Böylece egzersiz esnasında metabolizmanın hareketlenmesinin sonucu ortaya çıkan asitli atıkların, toksinlerin vücuttan atılması daha kolay hale gelir.

Enerji artırır
Ritmik zıplama büyük adele gruplarını çalıştırır, soluk alıp vermeyi ve kan akışını hızlandırarak kalbin ritmini düzenler. Bu dolaşımın hızlanması hücrelere taşınan oksijeni ve besin miktarını da artırarak vücudun, enerji seviyesini yükseltir, canlılık sağlar.

Eklemleri korur
Zıplama güvenli ve faydalı hafif etkili bir idmandır. Trambolinde zıplamak, sert bir zeminde yapılan benzer idman hareketlerine göre, eklemler üzerinde hissedilen darbelerin etkisini çok aza indirdiğinden, çalışmayı daha kolay ve güvenli hale getirir. Bu nedenle eklem sorunları ve sırt ağrılarına karşı çok etkili bir egzersiz yöntemidir.

Detoksu destekler
Vücudun kendi kendisini temizlemesine mükemmel bir şekilde yardımcı olur. Lenflerimiz, kalbimiz gibi bir pompa değildir; lenf dolaşımının uyarabilmesi yerçekimine ve adele hareketine ihtiyaç vardır. Trambolin üzerinde ritmik sıçrama her ikisini de sağlar. Vücut ısımız yükseldiğinde terlemeye başlarız, böylece deri yoluyla vücudumuz asitli atıklardan temizlenir. Zıplama yoluyla büyük adele gruplarının konsantrasyonu, vücudu alkalize eden oksijeni bütün dokulara taşır, karın bölgesindeki organları uyarır ve katı atıkların bağırsaklarımızdan geçişini destekler ve kolaylaştırır.

Bağışıklığı güçlendirir
Bağışıklık hücrelerimizin çoğu lenf sistemiyle taşınır. Lenf dolaşımını güçlendirmek, bu hücrelerin bütun vücudumuzda hareketliliğini ve faaliyetlerini de artırır, vücudumuzun enfeksiyonlarla ve hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur.

Sinir sistemini geliştirir ve sakinleştirir
Zıplama hareketiyle, yani vücudumuzun yukarı ve aşağı doğru yaptığı ritmik hareketle, vücudumuzu daha iyi hisseteriz, farkına varırız, deri duyu olarak adlandırılan hissimiz uyanır. Farklı hareketlerin biraradalığı koordinasyonumuzu zorlar ve geliştirir. Zıplama aynı zamanda iyi bir sters arttırıcıdır, çünkü birbirini tekrar eden sıçrama, sizi bir çeşit trans hali gibi kendinizden geçirir, gevşemenizi sağlar.

Tubis sen böyle yazdıkça aşka geliyorum. Trambolin alasım geliyor. :KK9: Özellikle de şu işin bitince kaldırma mevzusu var ya, beni benden alıyor. :KK52: ama daha elimdekileri değerlendirmezken omass. Bizimkilerden duyacaklarıma değmeli. :KK9:

Son düzenleme:
Bu arada benim 1 Aralık=66 kg bırakın hayali, koca bir yalan oldu. :KK37: Bu hafta yalnızca 100 gr eksik çıktım. :KK35: Ağır bir grip geçirdim, yattım kalkamadım falan. Büyük olasılıkla vücut kendini korumaya aldı. :44: (Sanmayın ki 2 kg verecektim de 100 gr verdim. :KK9: ama yine de bir 500-600 gr verebilecek performansı göstermiştim işte. :KK53:) Neyse, yine de girebileceğimiz en zayıf şekilde girmek lazım di mi aralığa. :KK76:

slm arkadaslar ben bir cok sayfaya yaziyorum ama pekte ilgilenen yok ya ben bir ara rejim ve spor yaparak 83den 67 olmustum ama simdi yine 80 kiloyum kendime cok kiziyorum niye geri aldim diye ama hastaliktan dolayi almistim ve simdi hergün rejime basliyorum ama gece gec yatigim icin bozuyorum ya git gite sisiyorummm lütfennnnnn yardimm yaaa

günaydın kızlar yarından sonra ben topige giremesem bilinki misafirlerim gelmiştir
büyük elti olmakta zor geleni gideni bitmez büyük eltilerin ,bari sevseler gam yemem mecburen hizmetimi yaparım sonuçta yaşlılar yarın bende onlar gibi olurum düşüncesiyle çok iyi davranırım ,bazen annem kızkanır :KK1:

sporum 180 dakikacık

Son düzenleme:
X