Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

elma ne içi fadimem :44: meyveleri yemege katmıyorum genelde. monti kuralı .
elme sirkeli suda telafi için dimi? onun yerine karbonatlı suda iş görürmü acep ? yanıma alıp götürsem .
ay amanın .. bugün perşembe olmasa sorun yokdu idare ederdim aslında ,ama işde yarın baskül iyi olsun istiyorum :26:

... seçeneklerin içince çok teşekkür ederim fadimem aklıma yazdım :KK19:

elmayı ziyam mocan dr demişti hastalarına yemekten hemen önce ekşi elma veriyormuş hastaları gayet güzel kilo veriyormuş geçenlerde duydum

Pes! Bende de durum böyledir.. Genelde de böyle mi acaba merak ettim.

aebenim çok iyi yapmışsın.. benim zıplayınca başım ağrıyor, psikolojik belki de bilemiyorum..

Ama gözümün önünde birebir bir gerçek var. Eniştem. Adam şahane yemek yer. Öyle böyle değil.. İki tane kuralı vardır. Yemek aralarında asla bir şey yemez. Ve her öğünden sonra daha sofradan kalkar kalkmaz olduğu yerde 100 kere zıplar. Kendimi bildim bileli bunu yapar ve bu adam daha 1 kilo bile almadı..

Zıplamanın bilimsel açıklaması ne bilmiyorum ama işe yaradığı kesin.

:KK53:gerçekden her yemekden sonra zıplıyormu ? çok ilginç :44: denesekmi ne :KK9:
bu sık ara yapma işi banada mantıklı gelmiyor aslında . saglıklı sindirim önemli .

kızlar ben kaçar akşama 10 tane misafirim var menüm biraz kolay balık çeşitleri çorba salata kola
kolayı görüp dayanamam diye diyet alıcam kendime küçük bir bardak içerim

:KK53:gerçekden her yemekden sonra zıplıyormu ? çok ilginç :44: denesekmi ne :KK9:
bu sık ara yapma işi banada mantıklı gelmiyor aslında . saglıklı sindirim önemli .

Daha önce mönümün genel çerçevesini paylaşmıştım ya, hatırlarsın.. kaldırdım ara öğünleri ben.. Yemek yemek için hafif bir acıkma hali bekliyorum. Son 2-3 haftadır böyle yapıyorum. Aslında şaşırtma için başlamıştım ama hoşuma gitmeye başladı..

Yarın Cuma olması zorluyor..
Bence dediğin gibi sabah ve öğleni hafif atlat, suya yüklen.. Orada da ikram zamanı "bugün biraz midem rahatsız, zorlamak istemiyorum" de..
Ben böyle yapıyorum zorda kaldığım toplantılarda.. Hatta "talcid var mı?" deyince daha da iyi oluyor..

Biliyorum yalan.. biliyorum yalan söylemek dünyanın en kirli şeyi.. Ama masum bir yalan olduğunu düşünüyorum.. :KK17:

Bir de o tip ortamlardaki tabaklar ucundna tırtıklansa bile zararlı yiyeceklerle dolu.. Adetlerimiz kötü.. Un, yağ, şeker.. Kimse meyve, salata ikram etmez, neden böyledir hiç kafam almaz.

talcid hikayesini çok tutumm:KK9:
evet ya masul olanı seçsem desem bile masum deyil . en azından şekersizlerden tırtıklayım . bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler . sırf sohbetten geri kalmaykm diye gidiyorum benim ilacımda sohbetler :KK16:

yarında benim sohbetim var evımde deyil ama ikramlar benden . lahana dolması . yogurtlu salatalık erişte salatası . ve kabak tatlısı götürücem . en zaarasız bunları buldum . e görürüpde yememek olmaz.:KK14:
cumaları zatten kemer gevşetme günüm . hani o 7. madde vardıya benim uygulama tarzımda bu .

Son düzenleme:
kızlar ben kaçar akşama 10 tane misafirim var menüm biraz kolay balık çeşitleri çorba salata kola
kolayı görüp dayanamam diye diyet alıcam kendime küçük bir bardak içerim

fadimem ya şu kilo işini tümden çözsek .:26: ne kadar layt olsada inan o tatlandırıcılar şekerdende zararlı .. nette ne kadar çok bilgi var colayla ilgili içine koyduklarıyla ilgili. biliyorum bagımlılık yapması için içine neler katıyorlar ama kendinize bunu yapmayın ben colayı sıgara kadar saglıga zararlı görüyorum . bizim eve girmez

talcid hikayesini çok tutumm:KK9:
evet ya masul olanı seçsem desem bile masum deyil . en azından şekersizlerden tırtıklayım . bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler . sırf sohbetten geri kalmaykm diye gidiyorum benim ilacımda sohbetler :KK16:

yarında benim sohbetim var evımde deyil ama ikramlar benden . lahana dolması . yogurtlu salatalık erişte salatası . ve kabak tatlısı götürücem . en zaarasız bunları buldum . e görürüpde yememek olmaz.:KK14:
cumaları zatten kemer gevşetme günüm . hani o 7. madde vardıya benim uygulama tarzımda bu .

Ohh ohh mönüye bakınız.. Lahana dolmasına koptum.. :KK56: Benim için de ye olur mu? :KK16:

Bu Cuma ara vermeden devam ediyorum.. Tırsıyorum 1 Aralıktan.. :18: Şunu bi'atlatsaydık.. :KK55::KK55:

Bana müsaade.. :KK55:

Ay gitmeden..

eniştemden özenip zıplamayı çok önceleri denemiştim.. Şimdi beni de gıdıkladın aebenim.. Başlayalım mı bugün.. Başım ağrırsa bırakırım ben, en azından bir kez daha denemek, kesitirip atmaktan iyidir..

Kestirip atmakta üstüme yok zaten, sünnetçi olsaydım keşke.. :KK53:

Ay ben buna koptum :KK60: :KK60:

Aeben bir köşeye saklanmış elma yiyor :KK60: :KK60:

Allahım ne hallere düştük biz böyle? :KK53:

:KK37: hakikaten düşündümde kendimi o halde .:KK9: gerçi eşim dostum arkadaşlarım benim böyle diyetden kafayı yemiş hallerime alışıklar ama bu sefer tanımadıgım kişiler olacak .:KK9:

Ohh ohh mönüye bakınız.. Lahana dolmasına koptum.. :KK56: Benim için de ye olur mu? :KK16:

Bu Cuma ara vermeden devam ediyorum.. Tırsıyorum 1 Aralıktan.. :18: Şunu bi'atlatsaydık.. :KK55::KK55:

benimde pilates satim geldi . evet ya püskütüm bi dahaki hedefi bukadar zorlayıcı koymayalım :KK37::KK37:

Ay gitmeden..

eniştemden özenip zıplamayı çok önceleri denemiştim.. Şimdi beni de gıdıkladın aebenim.. Başlayalım mı bugün.. Başım ağrırsa bırakırım ben, en azından bir kez daha denemek, kesitirip atmaktan iyidir..

Kestirip atmakta üstüme yok zaten, sünnetçi olsaydım keşke.. :KK53:

:KK9:
.. neleri denemiyoruz püsküütüm :KK34:

a bana mantıklı geldi bizim bir akrabanın kızıda yapar kız çok zayıf demeki bunun faydası var dur ben gu günden başlıyorum

Haklısın aebenim.. Zaten ortadaki olay beni değil, diğer yarışmacıları rahatsız etmeli.. etmezse de etmez.
Daha önceki olayda da demiştim iyi ki bir takımda değilim diye... Çünkü bu ortamda yarışmazdım ben, dükkanı kapatırdım.
Bir önceki avatar derken neyi soracaktın anlamadım? Nerede çekildiğini falan mı..
Teşekkür ederim ayrıca.. :KK17:
Ahahaha biri balık mı dedi?
Komşu komşuuuu bizim evde pişen balığın kokusunu mu aldın? Ben de dün pişirmiştim. Balıkla gidiyor kilolar, daha fazla teste gerek yok. :KK53:
Sana da afiyet olsun.. :KK16:

Evet ya! O zamandan belliymiş şüpheci olduğum.. Kim ne dese önce "neden?" diye soruyorum. Ne sinir bozucu aslında :KK37:
Öz, zencefili rendeleyip tavada pişirin diyodu. Pes etmeden denemek lazım..
Ay ben senin teklifini yerim.. getirmiş kadar oldun aebenim.. Kızılaydaki zaten özellikle de mandıra anlamında çok farklı, ben de beğeniyorum orayı.. İhtiyaç için indiğimde zeytini de alırım. Bir adı var mı? Ben tuzsuz-yağsız zeytin diye sordum çünkü bugün. :44:
yagsız kısmını çıkar püskütüm sedece tuzsuz diye sor . zeytin çok dolgun görünümlü hiç pürüzü yok dışında . bakınca diger zeytinleren farkli duryor .
. belki yagsız dediginden bulamadın .

21896_367212700040005_774757235_n.jpg

“Bugün sabah işe gelirken 18 yaşındaki Büşra’nın hikayesini gözyaşları içerisinde dinledim. Beni bu denli etkileyen, Büşra’nın yaşadığı büyük acı değil, hayatın
bu ağır imtihanına karşı gösterdiği metanetin büyüklüğüydü.

Doğuştan veya çocukluktan değil, ellerini ve ayaklarını özgürce kullanmayı kavradığı 15 yaşında doktora gitti. Yanlış tedavi uygulanması yüzünden kangren olan ellerini ve ayaklarını kestiler. Hayatınızın tam da baharında ansızın elsiz ayaksız kaldığınızı bir düşünsenize!

İşte Büşra’nın sözleri: ‘İmanınım gücü beni ayakta tutuyor. Hamdolsun ayak protezlerimin takılmasından sonra yürüyebiliyorum; ama hala kendime yetemiyorum. Biliyorum ki bu hep böyle sürmeyecek. Bir gün öleceğiz ve bitecek. Allah’a tutunarak rahatlıyorum.’

Yaşadığımız şartların zorluğundan şikâyet edecek olursak Büşra aklımıza gelsin. Büşra kaderin sahibinden gelen bir ilahi mektuptur. Büşra milletimize bir mesajdır, nankörlüğe karşı bir canlı uyarıdır.”

Dr. Muhammed Bozdağ

elmayı ziyam mocan dr demişti hastalarına yemekten hemen önce ekşi elma veriyormuş hastaları gayet güzel kilo veriyormuş geçenlerde duydum
Hmm

Ben geçen hafta kocamanından kilo verdiğim hafta yani yemek önceleri hep elma yedim..
yeşil değil ama şööle en kırmızısından yayla elması taze taze..Sanırım işe yarayan etkenlerden bir oldu:KK31:

Uff..
Bu cuma bende gevşemiyorum..Her uma gevşemeye alışkın vücut hem zorlanıcak hem şaşırıcak:KK1:
1 Aralıkta hedefime ulaşsın ben onu daha çook gevşetirim :KK53:

Pes! Bende de durum böyledir.. Genelde de böyle mi acaba merak ettim.

aebenim çok iyi yapmışsın.. benim zıplayınca başım ağrıyor, psikolojik belki de bilemiyorum..

Ama gözümün önünde birebir bir gerçek var. Eniştem. Adam şahane yemek yer. Öyle böyle değil.. İki tane kuralı vardır. Yemek aralarında asla bir şey yemez. Ve her öğünden sonra daha sofradan kalkar kalkmaz olduğu yerde 100 kere zıplar. Kendimi bildim bileli bunu yapar ve bu adam daha 1 kilo bile almadı..

Zıplamanın bilimsel açıklaması ne bilmiyorum ama işe yaradığı kesin.

Hmm..
Geçen hafta ara da yapmadım gerçi kilolarımda kıpraşma olduğu dönemler ara yapmayı bıraktığım dönemler..Canan hocamız uzun aralarda yağların yandığını söylüyor..Mide de yorulmuyor metobolizma ihtiyacı olan enerjiyi yeni yenmiş aradan değil de vücuttaki yağlardan alıyor..

Şu zıplama işi çok şaşırttı beni..Her menü sonrası 100 kez..Yarına kadar ek bişiler olursa 150 bile yaparım bu sayıyı..Hatta 1 Aralığa..
Ben hemen lavaboya gidip zıplıyorum:KK52:

elma ne içi fadimem :44: meyveleri yemege katmıyorum genelde. monti kuralı .
elme sirkeli suda telafi için dimi? onun yerine karbonatlı suda iş görürmü acep ? yanıma alıp götürsem .
ay amanın .. bugün perşembe olmasa sorun yokdu idare ederdim aslında ,ama işde yarın baskül iyi olsun istiyorum :26:

... seçeneklerin içince çok teşekkür ederim fadimem aklıma yazdım :KK19:

Evet kesin çözüm en kolay çözüm..
Sen tüm menülerden doyana kadar ye..
Hem meto şaşırmış olur,hem kilo, hemde yarın tartıyı görünce sen :KK53::KK53::KK53:

VÜCUT ÖLÇÜLERİ

22 KASIM 2012 2. ETAP

ananee göğüs 92/91/1 bel 75/75/0 göbek 90/87/3 simit 95/94/1 kalça 107/103/4 basen 96/95/1 bacak 58/58/0
ortalama 1.43 cm

fadime02 bel 101/ göbek 123 göğüs 113/ basen 114/ bacak 69/ ​ortalama

Mumu85 bel 73 simit 93 kalça 112 bacak 65

spirochet göğüsaltı 91 mide 93 göbek 97 basen 116

Ecz.imis kol 30 göğüs 92 göbek-bel 86 kalça 103 basen 97

irras_bel 90 bacak 67 göğüs 103 göbek 108 basen 115

NOT: VÜCUT ÖLÇÜLERİ 2 HAFTADA BİR CUMA GÜNLERİ YAYINLANACAKTIR. AMACIMIZ YARIŞMA TARZIYLA SPOR MOTİVEMİZİ ARTIRIP İNCELMEYİ HIZLANDIRMAKTIR. KATILMAK İSTEYEN ÜYELER http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-...yarismasi.html (Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması) BURAYA ÖLÇÜLERİNİ BİLDİREBİLİR LİSTENİN YAYINLANACAĞI HAFTANIN PERŞEMBE GÜNÜ 12.00'DAN CUMA GÜNÜ 12.00'A KADAR ÖLÇÜLERİNİZİ BİLDİREBİLİRSİNİZ. İYİ ZAYIFLAMALAR...

gunaydın kızlar bu sabah 70.6yı gördüm 1 aralıkta 6ları görebilirimm:) ölçülerde iyi gitmekte bence :) Mumu sen ölçülerini bildirmemiştin ecz.imis sende izinliydin listemize yinede koydum sizi inşllah devam edersiniz:) güzel bir gün gecrirsiniz umarım hepiniz:)

Arkadaş böyle olur mu yahu?
Bir cafe açtın bari işe eleman al..
Geliyoruz şuraya çay veren bile yok.. :KK37:

Şaka bi'yana kolay gelsin tubişim.. Bak, ben de merak ettim nasıl bir ölçüm çıkacağını.
Bu arada o düşük kalorili mönüye birebir uydun mu bu hafta?
birebir uymak ne kelimeee bigün akşam yemeği bile yiyemedim gerçi daire başkanı evime gelecek diye heyecandandı yesem de yaramazdı zaten :KK52:

ama tartı yine de istediğim rakamları göstermiyor ama 71 küsürü gördüm bugün itiraf ediyorum :KK52:

......ve zıpladım geldim tam 150 defa :KK60:
Bağırsaklarımda gümbürtü kopmaya başladı ayy her yerim titriyor ama çok güzeldiiiiii :KK60::KK52:

X