Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

:) hayatimda izledigim en guzel dizidir friends:) simdi icimde bi pismanlik oldu bu eliptiklerinde oturmalisi vardi ben almamistim 20dk zor geciyo ama hep incecik bi ben hayal ediyorum tabi daha keyifli olsa iyi olurdu.. Farkli olmak sucmu hem cabuk sıkılman seni yeni seyler ogrewnmeye iter guzel biseydir allahtan evlisin cabuk sklmamissin ondan:)
Seçim yaparken bunu da göz önünde bulundurdum.. Meslek gereği ağırlıklı olarak şehir dışında olan birini seçtim.. :KK60:
Gerçi son zamanlarda biraz sıkı fıkı olduk ama ben de bol bol odamda zaman geçiriyorum.. :KK53:
Yeni şeyler öğrenme merakı konusunda tespitin doğru ancak keşke sabırlı bir insan olsaydım.. çünkü her işe burnumu sokuyorum, uzmanlaşma olmadan bir de bakıyorum yokmuşum.. :KK60:

bugünki mönümüde yazayım ...

8 :30
3 dl ekmek . az peynir.(keçi p.)
maydonoz . dom.sal bib .marul .
4 zeytin . az kahvaltılık sos
(kendi yapımım patlıcan. kırmızı bib. ceviz vs .)

11 30. araydı ama ögüne döndü.
3 küçük hurma . 3 ceviz.
12.00

yedim komşum geldi. aşure yapmış ama bana özel şekersiz ayırmış .ne güzel komşularım var benim ya.:KK31:
büyük bir kase şekersiz aşure .(kuru üzümleri ayrıldı monti yapıyorum ) iyide oldu eppeydir bakliyat yememiştim .:KK56:

16:30
1 tb yogurtlu ıspanak ..

bu saatden sonrada sanarım bişi yemem .

2 gün daha böyle akşamları... bakalım sonuca :44:

sabah 45 dk hafıf tempolu yürüyüş .
ardından 45 dk pilates .
2 kupa karışık çay . karbonatlı su 2 lt

iyi akşamlar :KK16:

yok püsküütüm atak neyin :KK9: benim taktik şu sabah ve öylen iyi yemek akşam çok az, gecede aç . inan böyle gidiyor benden .. test ettim onayladım:KK9: akşamda diger ögünler gibi yersem ıhhh gitmiyor ..
neyini az buldunuz mönümün sabah dolu öyleyinde dolu sadece akşam az ve birde ara yok .. bu hafta monti yapıyorumya gerek olmadıkça ara olmacak mönülerimde ..
birde hazır iştahım insan kıvamına gelmişken degerlendireyim dedim .:KK9:

yok ananecim siyah zeytin .. böyle orta büyüklükde ama öyle ninemin çilt kırışıklıları gibi deyil dolgun ve pürüzsüz :KK60::KK60::KK60::KK60:
greyfurdu sırf alkali olmak adına içmeye çalışıyorum arada bir ..

cumaya kadar böyle ananecim .. eger 1 aralıga 62 li bir rakam görürsem aşureyle bayram edicem :KK52::KK52::KK52:

bu arada bugün yedim AMA nasıl bir aşure .

:KK9:

tubişşş benim geçen haftaki halimi hatırla :KK52: vermek dursun birde 1 kilo artı çıktım ama yıldımmı HAYIRRRR. inaşalah bu haftada mukafatını alıcam :KK47:

bünyen direniyor ben böyle zamanlarda 1 ögün şaşırtmacayı uyguluyorum . çok yiyorum ama cıslardan deyil .. ertesi gün baskül yükselsede sonraki gün çözülüyor .:KK34:
kıslar bana diyorlar ama senin mönünün yanında benimki kral sofrası gibi.:KK37: çok az yedigindede bünye durur

dogru söze ne denir :KK9:

Doğru söze ne hacet! Tubişin mönüsü yanında sahiden seninki ziyafet sofrası gibi.. :KK56:
Ya işte dedin ya her gün tartılıyorum ve böylece bana ne iyi geliyor anlıyorum, diye.. Bir yerde vücudunun şifresini çözüyorsun aslında..
Merakla bekliyorum bu Cuma neler olacak.. :KK9:

İnsan kıvamında iştah ha? :KK60: :KK60:

Ay bu kadar olur.. Ben de bugün 1 Aralık mama ödülüme karar verdim. Biscolata starz bitter alıyorum hem de tam 1 paket.. yanında sade nescafe.. ondan sonrası bulanık.. :44:

Seçim yaparken bunu da göz önünde bulundurdum.. Meslek gereği ağırlıklı olarak şehir dışında olan birini seçtim.. :KK60:
Gerçi son zamanlarda biraz sıkı fıkı olduk ama ben de bol bol odamda zaman geçiriyorum.. :KK53:
Yeni şeyler öğrenme merakı konusunda tespitin doğru ancak keşke sabırlı bir insan olsaydım.. çünkü her işe burnumu sokuyorum, uzmanlaşma olmadan bir de bakıyorum yokmuşum.. :KK60:

şu moraran yerlere katılmıyorum püsküütüm :KK9: ben kendimi sabırlı bilirim ama senin 5 senedir diyet guruplarındaki sabrını hep takdirederim ben yapamazdım sanırım :KK34::KK16:

aebenim,
kuru üzümleri ayırma sebebin glisemik indeksi yüksek olması mı?
Montide şekerden uzak duruluyor yani öyle mi?

şu moraran yerlere katılmıyorum püsküütüm :KK9: ben kendimi sabırlı bilirim ama senin 5 senedir diyet guruplarındaki sabrını hep takdirederim ben yapamazdım sanırım :KK34::KK16:

Bunun sabırla hiç ilgisi olmadı aebenim..

Yardım edenler oldu belki ama genel anlamda hep yalnız kaldım bu yarışma ortamında.. Tek başına yüklenince de nasıl indirecem sırtımdan bu yükü dedim, durdum. Çıkar yol bulamadım.. Çok sıkıldım, çok isteksizce yaptım işleri..

Sen kendi işini bitirdin, bize arkanı döndün gittin diyen bir kişi olur mu diye düşünmekten uykum kaçar.. Öyle bir kişilik işte.. Arıza var biraz.. Biraz daha rahat olmak "bana ne" yi söyleyebilmek lazım..

Ben henüz diyemedim bu platformda.. Ama demek lazım.. da nasıl?

Ya ne dicem.. Acaba bu yüzden mi kilo aldım ben? Psikolojik baskıya reel bir kılık bulmak için mi? :KK60:

Doğru söze ne hacet! Tubişin mönüsü yanında sahiden seninki ziyafet sofrası gibi.. :KK56:
Ya işte dedin ya her gün tartılıyorum ve böylece bana ne iyi geliyor anlıyorum, diye.. Bir yerde vücudunun şifresini çözüyorsun aslında..
Merakla bekliyorum bu Cuma neler olacak.. :KK9:

İnsan kıvamında iştah ha? :KK60: :KK60:

Ay bu kadar olur.. Ben de bugün 1 Aralık mama ödülüme karar verdim. Biscolata starz bitter alıyorum hem de tam 1 paket.. yanında sade nescafe.. ondan sonrası bulanık.. :44:

bende merakla bekliyorum cumayı :KK52: eger istedigim gibi olmazsa son haftaya hain planlarım var :KK37:

bıscolata tamamda püsküütüm bulanık yeri karanlık olmuş:KK33::KK9:

... şaka maka aşure ayı kötü oldu .... şindi gelecek canım şekerli aşureler :KK14: gellllll 1 aralık :KK37:

bende merakla bekliyorum cumayı :KK52: eger istedigim gibi olmazsa son haftaya hain planlarım var :KK37:

bıscolata tamamda püsküütüm bulanık yeri karanlık olmuş:KK33::KK9:

... şaka maka aşure ayı kötü oldu .... şindi gelecek canım şekerli aşureler :KK14: gellllll 1 aralık :KK37:

Ya ama 16:30 da en son yemeğini yemek tehlikeli değil mi biraz?
Mideni o kadar uzun süre aç bırakınca asitlenme olmuyor mu?
Kaçta yatıyorsun? Umarım erkencisindir..

Aşure işin zor.. Ben yırttım. Hiç sevmem kendisini.. Bir kere yedim son oldu. :emir_bebek:
İyi ki çikolata ayı diye bir şey yok.. :KK52:

aebenim,
kuru üzümleri ayırma sebebin glisemik indeksi yüksek olması mı?
Montide şekerden uzak duruluyor yani öyle mi?
aynen dikkatli püsküütüm montide üzüm yok . üzümdeki şeker normal meyve şekerinden daha farklıydı sanırım :44: üzüm ,karpuz, muz , mısır ve havuç. ayrıca tüm beyaz unlu gıdalar ve şekerliler.
montinin mantıgı bu gl endeksini bi ayarda tut ne yükselt nede ögün atlayıp düşür . hep dengede olunca şekerin, yaglar depo olmuyor ve harcanan enerji depolardan gidiyor . saglık yönünden artısıda yanına kar kalıyor .

Yardım edenler oldu belki ama genel anlamda hep yalnız kaldım bu yarışma ortamında.. Tek başına yüklenince de nasıl indirecem sırtımdan bu yükü dedim, durdum. Çıkar yol bulamadım.. Çok sıkıldım, çok isteksizce yaptım işleri..

Sen kendi işini bitirdin, bize arkanı döndün gittin diyen bir kişi olur mu diye düşünmekten uykum kaçar.. Öyle bir kişilik işte.. Arıza var biraz.. Biraz daha rahat olmak "bana ne" yi söyleyebilmek lazım..

Ya ne dicem.. Acaba bu yüzden mi kilo aldım ben? Psikolojik baskıya reel bir kılık bulmak için mi? :KK60:

sorumluluk sabırla gelir püsküütüm :KK34: havlu atmak istedigin dönemlerde hep geç bile kaldın dedim içimden .ama dedim sonra bende olsam nasıl yapardım bunca kişiyi başıboşmu bırakırdım dedim ve hala bu sorumun cevabını yok :KK37:
sen eksik olma canım başımızdan. 1 kişinin bile hayır duasını almak çok güzel . ALLAH razı olsun. sebeb oldun 100'lerce kişiye :KK19:

sohbet talı ,ama benim tosun pc sırası bekliyor . anası onada diyet yaptırıyor. daha dogrusu yaptırmaya çalışıyor :KK37:

benimde okunacak cüzlerim var kalkayım yarın görüşürüz inşallah hayırlı akşamlar :KK16::KK16::KK16::KK16:

Ya ama 16:30 da en son yemeğini yemek tehlikeli değil mi biraz?
Mideni o kadar uzun süre aç bırakınca asitlenme olmuyor mu?
Kaçta yatıyorsun? Umarım erkencisindir..

Aşure işin zor.. Ben yırttım. Hiç sevmem kendisini.. Bir kere yedim son oldu. :emir_bebek:
İyi ki çikolata ayı diye bir şey yok.. :KK52:

bugün erken oldu haklısın :KK31:genelde 18 gibi yerim akşamı . sanırım süt içerim birazdan . normalde erken yatarım püskütüm 22. 23 gibi. ama bugün eşim yolda onu beklerim ..

damak zevklerimiz çok farklı :KK9:

..tekrar iyi akşamlar :KK16:

not: mumu'm begenileri basip kaçma .:)

Son düzenleme:
aynen dikkatli püsküütüm montide üzüm yok . üzümdeki şeker normal meyve şekerinden daha farklıydı sanırım :44: üzüm ,karpuz, muz , mısır ve havuç. ayrıca tüm beyaz unlu gıdalar ve şekerliler.
montinin mantıgı bu gl endeksini bi ayarda tut ne yükselt nede ögün atlayıp düşür . hep dengede olunca şekerin, yaglar depo olmuyor ve harcanan enerji depolardan gidiyor . saglık yönünden artısıda yanına kar kalıyor .

sorumluluk sabırla gelir püsküütüm :KK34: havlu atmak istedigin dönemlerde hep geç bile kaldın dedim içimden .ama dedim sonra bende olsam nasıl yapardım bunca kişiyi başıboşmu bırakırdım dedim ve hala bu sorumun cevabını yok :KK37:
sen eksik olma canım başımızdan. 1 kişinin bile hayır duasını almak çok güzel . ALLAH razı olsun. sebeb oldun 100'lerce kişiye :KK19:

sohbet talı ,ama benim tosun pc sırası bekliyor . anası onada diyet yaptırıyor. daha dogrusu yaptırmaya çalışıyor :KK37:

benimde okunacak cüzlerim var kalkayım yarın görüşürüz inşallah hayırlı akşamlar :KK16::KK16::KK16::KK16:

Mısırı nasıl unuturum.. az başımın etini yemedin mısır yüzünden.. :KK52:
Monti durduramadı ama GDO durdurdu.. artık çok az yiyorum..
Montinin mantığı sağlıklı cidden.. Ama yine de yürek ister, disiplin ister.. :KK71:

Ah o hayır duası yok mu.. O niyetle yazılan mesajlar, ama özel ama genel.. sanırım işin sırrı bu.
O dualara değecek bir şey bile değil aslında yaptığım.. Bu duygu huzurlu bir duygu... Galiba böyle gidecek.. :KK55:
Güzel sözlerin için de.. :KK16:

İyi akşamlar aebenim.. ben de buzdolabı boşalttım. Temizleyeyim sıkıntı basmadan.. :KK53:

70 li kilolardan kurtulmak sanırım bir takıntı haline geldi sende tubişcim..

Beni motive edin diyorsun ama motive olmak için elinde çok önemli bir kozun var. O da kilo verme yolundaki başarın..

Eylül ayının sonlarında 79 kiloydun..
Ekim ayının sonlarında ise 75.6
..ve son bildirimin 72.1

Bu başarı değildir de nedir?

Senin motiven senin başarın, bunu aklından çıkartma..
ayy püsküütümmm acayip motive oldum sağol canım benim yaaaaa :KK71:

aobenim sana da destek için teşekkürlerrr :KK71:

ananecimm :KK71:

heyecandan akşam yemeği salata falan yalan oldu ankarada sekreter olarak çalışıyordum daire başkanı sekreteri. bugün maraşta yol açılışı vardı şimdi mersin yolundalar çay içmeye gelecek evime ayyyy mideme kramplar girdi heyecandan akşam 1 galeta + 1 bardak süt ile geçiştirdim hazırlık yapıyoruz annemle yine de size yazayım dedim tartı sonuç verecek gibi işten gelince bi tartıya çıktım şok oldum hemde tüm gün içtiğim suyun haddi hesabı yoktu. üstüne tüm gün de diyetimi uyguladım yarın sabah tartıdan iyi bi sonuç bekliyorum :KK52: ama söylemicem size sürpriz olsun cumaya kadar sabredin :KK52:

Güzel bir makale okudum hafta sonu.. Yeni konu olarak açacaktım ama kopyala/yapıştır kullanılamıyor sayfada..
O yüzden link olarak veriyorum.
Makale : İlk iki kilo vermenin 10 basit kuralı
Yazar: Dr. Mehmet Öz

lk iki kiloyu vermenin 10 basit kural - Mehmet Z - Hrriyet

Özellikle 3.maddedeki zencefil önerisini konuşalım..
..ve ilginç gelen bir madde daha: 7.madde

Zaman ayırabilirseniz buna değecek.. :KK34:

eczacım eger vucundada kas orantılı deyil ve özelliklede üst tarıfın daha kalınsa genelde hormonlarde bir sorun oluyor. polikistik över vs yok dimi.?:26:

Yok kuzum, sağlıklıyım çok şükür. :21: Onun sebebi dediğim gibi ağırlık çalışıyor kıvamında ağır taşımam. :112: Ki belki de ben takıntı yapmışımdır, onu bilemiyoruz. :KK9: Fotolarda en çok kollarımla gıdığım sinirimi bozuyor çünkü. Göbeği falan bir nebze kıyafetle falan kamufle edebiliyorum ama kollar ve gıdık yok. :KK19: O yüzden kış aylarını çok seviyorum zaten. Boğazlı giyince gıdık da kayboluyor. :KK9:

Yeşil değil siyah zeytinden bahsetmiş aebenim..

Ya komik bi'şey diyeyim mi.. greyfurt ve portakal yiyemem ben.. hatta gördüğümde bile içim kamaşıyor.. Benim yüzümden eve de girmiyor bu iki meyve.. :KK37:

Ellerim illa ki boş olacak. Sırf bu yüzden eliptik bisiklet almadım zaten. Benim kadar çabuk sıkılan adamla tanışmadım.. Elimde ya telefon olacak oyun oynayacağım bir yandan, ya joystick olacak araba yarışı oynayacağım playstationda ya da kitap okuyacağım.. Yoksa patlarım sıkıntıdan.. :KK53: Hatta bir ara komedi dizisi koyup (modern family/friends/the king of the queen) elime de örgümü alıp öyle çeviriyodum bisikleti.. :KK60: :KK60:
Doktora bi'gitsem teşhis koyacak da... nerede bende o cesaret tabii.. :18:

Süper ya. :KK52:

Ya kızlarrrr 70e düşmek hayal gibi tartıda hiç oynamamışım o kadar dikkat etmeme rağmenn :KK43: beni motive edin :KK43:

Cumartesi tartıda 68,4 çıkan ben bugün 69,0 çıktım. :KK57: Bilmem haline şükredip motive olabildin mi hayatım. :KK31:

Bunu 1 Aralıktaki tartınla öğrenicez Püsküütcm. :KK9:

günaydın , güzel birgün olsun inşallah .:KK16:

eşim geç gitti pilatesi kaçırdım ama pc den tekrarını yapayım :KK8:

Güzel bir makale okudum hafta sonu.. Yeni konu olarak açacaktım ama kopyala/yapıştır kullanılamıyor sayfada..
O yüzden link olarak veriyorum.
Makale : İlk iki kilo vermenin 10 basit kuralı
Yazar: Dr. Mehmet Öz

lk iki kiloyu vermenin 10 basit kural - Mehmet Z - Hrriyet

Özellikle 3.maddedeki zencefil önerisini konuşalım..
..ve ilginç gelen bir madde daha: 7.madde

Zaman ayırabilirseniz buna değecek.. :KK34:
okudum püsküütüm ve gördümki ben bu önerilerin % 90 nını uyguluyormuşum .:KK19:
taze zencefil çok acı:44:sebze detoksu yaprken içine katmıştım ve o azcık bile tadını bırakmıştı suya .
zencefil, zerdeçal ,tarçın bu 3'lüye dikkat . alkali diyetdede bunların suya katılıp içilmesi öneriliyor .bünyeyi temizliyormuş
tarçın kulanıyorum . özelikle hurmanın içine ekip yerim ,dün yedigim 3 hurmanın içleri tarcın doluydu mesela .
zerdeçalıda köri olarak almaya çalışıyorum balıklara, etlere vs. ama zencefili pek kulanamadım ..

7. öneriyide de uyguluyorum hafta içi sıkıp hafta sonu kemerleri gevşetiyorum tabi salmadan . bu hafta içindeki sıkı diyetim için nefsime ve bünyeme iyi geliyor :KK34:

ben 10. öneriye bittim :KK9:

ama ilk 2 kilo deniyorya o zaten çabuk gidiyor ben bu uygulamaları takılan 2 kilo için ideal görüyorum :KK9:

okudum püsküütüm ve gördümki ben bu önerilerin % 90 nını uyguluyormuşum .:KK19:
taze zencefil çok acı:44:sebze detoksu yaprken içine katmıştım ve o azcık bile tadını bırakmıştı suya .
zencefil, zerdeçal ,tarçın bu 3'lüye dikkat . alkali diyetdede bunların suya katılıp içilmesi öneriliyor .bünyeyi temizliyormuş
tarçın kulanıyorum . özelikle hurmanın içine ekip yerim ,dün yedigim 3 hurmanın içleri tarcın doluydu mesela .
zerdeçalıda köri olarak almaya çalışıyorum balıklara, etlere vs. ama zencefili pek kulanamadım ..

7. öneriyide de uyguluyorum hafta içi sıkıp hafta sonu kemerleri gevşetiyorum tabi salmadan . bu hafta içindeki sıkı diyetim için nefsime ve bünyeme iyi geliyor :KK34:

ben 10. öneriye bittim :KK9:

ama ilk 2 kilo deniyorya o zaten çabuk gidiyor ben bu uygulamaları takılan 2 kilo için ideal görüyorum :KK9:

Zencefil kurabiyey eklenince çok güzel oluyor ama işte.. :KK60:

Ben de az önce Çağdaşa gittim. Ayrancıdakinde dediğin zeytin yok. Demek ki aynı malı satmıyorlar.
Gitmişken zencefil alayım bari dedim..
Şimdi bir parça ucundan alıp yedim.. umulmadık bir acılığı varmış sahiden. Yani acı demek de tuhaf geldi şimdi.. Acıdan ziyede zorlayıcı bir tadı var, alışılmışım dışında bir tat..
Demek ki pişirince de acılığı kalıyor..
Acaba günde ne kadar tüketmek gerekir? Sindirime yardımcı olduğuna göre yemekle beraber ya da yemekten önce bir parça ağza atmak işe yarar mı?
Zamanla o tuhaf, tanımsız tada alışılır mı?
Ay bi' sus be Püsküüt!
Daha anaokulunda çok soru soruyorum diye bildiğiniz bantla ağzım bantlanmıştı.. Akıllanmadım anacım.. :KK37:

Sen kahve içmeye yeni başladın ve alıştın mı bilemiyorum aebenim ama içine tarçın ekle, hatta varsa tarçın çubuğu bırak kupanın içine.. Aynı çubukla bitki çaylarını da içmeye devam edebilirsin.. Tarçın tadını çok sevdiğimden mi bilemiyorum ama hepsine çok yakıştırıyorum.

püsküütüm oluyor bazan dikatsizlikler herkesi senin kadar dikkatli ve sorumluluk sahibi sanma :KK34: ve bunun içinde o güzel canını hiiiiiç sıkma :KK19: 12445678 senedir nasıl devam ediyor işde aynen öyle :KK53:unutma 1 dua bile bizi buraya, sorumluluklarımıza baglar :KK34::KK31:

.....avatarın pek güzel ,imzanda .
bir önceki avatar resmini soracaktım çok hoş görünüyordu .:KK16:

...ben çıkıp balık alayım canım çekiyor . çoçuklar okuldan gelmeyede hazır olur mecburen yerler artık :KK9:

Zencefil kurabiyey eklenince çok güzel oluyor ama işte.. :KK60:

Ben de az önce Çağdaşa gittim. Ayrancıdakinde dediğin zeytin yok. Demek ki aynı malı satmıyorlar.
Gitmişken zencefil alayım bari dedim..
Şimdi bir parça ucundan alıp yedim.. umulmadık bir acılığı varmış sahiden. Yani acı demek de tuhaf geldi şimdi.. Acıdan ziyede zorlayıcı bir tadı var, alışılmışım dışında bir tat..
Demek ki pişirince de acılığı kalıyor..
Acaba günde ne kadar tüketmek gerekir? Sindirime yardımcı olduğuna göre yemekle beraber ya da yemekten önce bir parça ağza atmak işe yarar mı?
Zamanla o tuhaf, tanımsız tada alışılır mı?
Ay bi' sus be Püsküüt!
Daha anaokulunda çok soru soruyorum diye bildiğiniz bantla ağzım bantlanmıştı.. Akıllanmadım anacım.. :KK37:

Sen kahve içmeye yeni başladın ve alıştın mı bilemiyorum aebenim ama içine tarçın ekle, hatta varsa tarçın çubuğu bırak kupanın içine.. Aynı çubukla bitki çaylarını da içmeye devam edebilirsin.. Tarçın tadını çok sevdiğimden mi bilemiyorum ama hepsine çok yakıştırıyorum.

ağzına bantmı yapmışlardı:KK9:
püskütüm taze zencefil öyle ağıza atılıp yenecek kıvamda deyil tebrikederim seni.:KK37: çok keskin bir tadı var . pişirip denemedim hiç .tuzunu denemek lazım :44:
. zeytinler içinde üzüldüm bak şindi. kzılaya inince güven parkın ordaki çagdaşa bak belki orda vardır . eger yoksada ben alıp getireyim ( ciddiyim )

tarçınla sorumun yok püskütüm ddigim gibi direk meyvelerin üstüne dökerek yiyorum muz seviyorsan ekle üstüne çok hoş oluyor .

kahveyede alışamam sanırım ....dün akşam 1 kupa süt içtim içine türk kahvesi kattım ama .:nazar:

ben kaçar ögün saatim çok geçikmesin daha balık alınacak vs vs .:104::104::104:

püsküütüm oluyor bazan dikatsizlikler herkesi senin kadar dikkatli ve sorumluluk sahibi sanma :KK34: ve bunun içinde o güzel canını hiiiiiç sıkma :KK19: 12445678 senedir nasıl devam ediyor işde aynen öyle :KK53:unutma 1 dua bile bizi buraya, sorumluluklarımıza baglar :KK34::KK31:

.....avatarın pek güzel ,imzanda .
bir önceki avatar resmini soracaktım çok hoş görünüyordu .:KK16:

...ben çıkıp balık alayım canım çekiyor . çoçuklar okuldan gelmeyede hazır olur mecburen yerler artık :KK9:
Haklısın aebenim.. Zaten ortadaki olay beni değil, diğer yarışmacıları rahatsız etmeli.. etmezse de etmez.
Daha önceki olayda da demiştim iyi ki bir takımda değilim diye... Çünkü bu ortamda yarışmazdım ben, dükkanı kapatırdım.
Bir önceki avatar derken neyi soracaktın anlamadım? Nerede çekildiğini falan mı..
Teşekkür ederim ayrıca.. :KK17:
Ahahaha biri balık mı dedi?
Komşu komşuuuu bizim evde pişen balığın kokusunu mu aldın? Ben de dün pişirmiştim. Balıkla gidiyor kilolar, daha fazla teste gerek yok. :KK53:
Sana da afiyet olsun.. :KK16:
ağzına bantmı yapmışlardı:KK9:
püskütüm taze zencefil öyle ağıza atılıp yenecek kıvamda deyil tebrikederim seni.:KK37: çok keskin bir tadı var . pişirip denemedim hiç .tuzunu denemek lazım :44:
. zeytinler içinde üzüldüm bak şindi. kzılaya inince güven parkın ordaki çagdaşa bak belki orda vardır . eger yoksada ben alıp getireyim ( ciddiyim )

tarçınla sorumun yok püskütüm ddigim gibi direk meyvelerin üstüne dökerek yiyorum muz seviyorsan ekle üstüne çok hoş oluyor .

kahveyede alışamam sanırım ....dün akşam 1 kupa süt içtim içine türk kahvesi kattım ama .:nazar:

ben kaçar ögün saatim çok geçikmesin daha balık alınacak vs vs .:104::104::104:
Evet ya! O zamandan belliymiş şüpheci olduğum.. Kim ne dese önce "neden?" diye soruyorum. Ne sinir bozucu aslında :KK37:
Öz, zencefili rendeleyip tavada pişirin diyodu. Pes etmeden denemek lazım..
Ay ben senin teklifini yerim.. getirmiş kadar oldun aebenim.. Kızılaydaki zaten özellikle de mandıra anlamında çok farklı, ben de beğeniyorum orayı.. İhtiyaç için indiğimde zeytini de alırım. Bir adı var mı? Ben tuzsuz-yağsız zeytin diye sordum çünkü bugün. :44:

X