Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Canım fıstıkları alıyorsun çiğ olsun mümkünse tuzsuz. Soyup 5 dk kadar tavada kavuruyorsun üzeri böyle parlaklaşıyor zaten yağını dışına veriyor. Sonra robota koyuyorsun. İlk başta leblebi tozu gibi oluyor. Çekmeye devam et sonra kendi yağını salıp kıvam alıyor. Sonrasında 1 er yk bal pekmez ya da sadece birini (damak tadına göre) ekleyip biraz daha çekiyorsun o kadarcık işte :) baktın kıvamı yağı az geldi 1 damla yağ da ekleyebilirsin, bir de bir tutam tuz da atabilirsin istersen ben bazen atıyorum bazen atmıyorum. Yağı eklemiyorum genelde.

Tadı efsane oluyor. Hem tok da tutuyor. İnsan canı tatlı isteyince ağzına bir tk atınca harika hissediyor.
tarif için çok teşekkür ederim. Kesinlikle deneyeceğim. Herşeyin doğalı var işte ama artık üretkenligimiz elimizden alınmış sanki. Doğrusu fıstık ezmesini evde yapmak aklımdan bile geçmezdi.

tarif için çok teşekkür ederim. Kesinlikle deneyeceğim. Herşeyin doğalı var işte ama artık üretkenligimiz elimizden alınmış sanki. Doğrusu fıstık ezmesini evde yapmak aklımdan bile geçmezdi.
Hazırını ağzıma sürmezsim ben çok ağır aşırı yağlı tiksinirdim ıyk. Ama buna bağımlı oldum. Aynı şekilde fındık ezmesi de yapabilirisn ben onu da yaptım harika. Sadece fındık içindeki yağ daha az olduğu için az daha yağ ekleyeceksin. Afiyet olsun şimdiden :)

Benim de ikinci günüm bitti şükür. Hurma da yetmeyecektim sözde ama onu başaramadım, hurma bağımlısı olmuşum galiba:KK43: Neyse bayrama kadar onu da yavaş yavaş bırakırım umarım.
Öpüyorum hepinizi, gazamız mübarek olsun:KK48:

Benim de ikinci günüm bitti şükür. Hurma da yetmeyecektim sözde ama onu başaramadım, hurma bağımlısı olmuşum galiba:KK43: Neyse bayrama kadar onu da yavaş yavaş bırakırım umarım.
Öpüyorum hepinizi, gazamız mübarek olsun:KK48:
Günde 2 porsiyon meyveye izin var canısı
Fazlası cıssss :))

Günaydın kızlar.
Çok üzgünüm ben. Köfte üzerindeki patates püresini yedim unutup. Halbuki bozulmasın diye içinde un var diye çorba bile içmedim.

Bozuldu demi şimdi :KK43:

X