Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

21 gün boyunca yenmeyecekler:
  • Beyaz un
  • Şeker
  • Bal-reçel-pekmez (doğal bal/pekmez yenebilir diyor siz ne diyosunuz?)
  • Pirinç
  • Patates
  • Fast food
  • Cips
  • Kızartmalar
  • Çikolata-Dondurma
  • Kurabiye, Bisküvi, gofret vb zımbırtılar
  • Hazır gıdalar
  • Ketçap vs soslar
  • Aşırı yağlı yiyecekler
  • Asitli içecekler
  • Alkol
  • Tatlandırıcılar
Tüketilmesi serbest olan yiyecekler :

• %100 tam buğday ve tam çavdar ekmekler, tam buğday makarna, bulgur, kurubaklagiller, yulaf
  • Badem, Fındık, Fıstık, Ceviz abartılmadan serbest
  • Meyve günde maksimum 2 porsiyon (sabah/öğle olması iyi sanırım?)
  • Et-tavuk-balık-yumurta
  • Peynir-zeytin
  • Yoğurt-Laktozsuz veya light süt
  • Çiğ ve pişmiş sebzeler
  • Kurubaklagiller (max.haftada 1-2)

kızlar bi lapa ya da patates detoksuna izin var demişsiniz, onun dışında sıkıntı yok dimi?

kızlar bi lapa ya da patates detoksuna izin var demişsiniz, onun dışında sıkıntı yok dimi?
Yok cnm aynı yukardaki listedeki gibi
Sadece tb olsa bile makarna olmasa iyi olur heralde (çünkü yüzde yüz olmuyor)

Baklagil bulgur kuruyemişi de abartmadıkmı 1 ay sonra güzel bi sonuç alırız

Yok cnm aynı yukardaki listedeki gibi
Sadece tb olsa bile makarna olmasa iyi olur heralde (çünkü yüzde yüz olmuyor)

Baklagil bulgur kuruyemişi de abartmadıkmı 1 ay sonra güzel bi sonuç alırız

tamamdır, inşallah, bayrama ne kaldı şurda, elbiselerimizi giyip salınalım ortalıkta

Bende normalde kahvaltıda bal reçel falan yemem çok sevdiğim için, bana 1tk kş.falan yetmez o yüzden hiç bulaşmıyorum :)

Ama bikaç gündür zencefilli limonlu küre başladım onun içine 1 çk.bal koyulması gerekiyor

ben de evde kendim fıstık ezmesi yaptım şekersiz ama içinde 1 er kaşık bal pekmez var ondan yemiyorum artık bozulacak diye

Tünaydın Şekersiz Dostlar,
Umarım herkes için başarılı bir gün olur
Basarili yapiyodum bi tatile gittim orda cozuttum yapmadigim kacamaklarin acisini cikardim artiyla geri geldim
Olsun hiçbirimizin geçmişi çok parlak değil önümüze bakalım yarınlarımız fit olsun

ben de evde kendim fıstık ezmesi yaptım şekersiz ama içinde 1 er kaşık bal pekmez var ondan yemiyorum artık bozulacak diye
Nasıl yaptın canım tarif eder misin?

Günlük 1 tk.bozmaz cnm
Allaaaaaahhhhhhhhhhh nasıl sevindim şuan

Canım fıstıkları alıyorsun çiğ olsun mümkünse tuzsuz. Soyup 5 dk kadar tavada kavuruyorsun üzeri böyle parlaklaşıyor zaten yağını dışına veriyor. Sonra robota koyuyorsun. İlk başta leblebi tozu gibi oluyor. Çekmeye devam et sonra kendi yağını salıp kıvam alıyor. Sonrasında 1 er yk bal pekmez ya da sadece birini (damak tadına göre) ekleyip biraz daha çekiyorsun o kadarcık işte :) baktın kıvamı yağı az geldi 1 damla yağ da ekleyebilirsin, bir de bir tutam tuz da atabilirsin istersen ben bazen atıyorum bazen atmıyorum. Yağı eklemiyorum genelde.

Tadı efsane oluyor. Hem tok da tutuyor. İnsan canı tatlı isteyince ağzına bir tk atınca harika hissediyor.

Mecbur yememem lazim kilo vermk icin :) senin fazla bi kilon yok ki bende senin gibi olsam keske
Olsun zaman azcık sonra olcaksın zaten. Az sabır

Bugün dondurma ile çok sınandım ben de ama yemedim şükür. Ama yoldan çıktı çıkacaktım az daha

Olsun zaman azcık sonra olcaksın zaten. Az sabır

Bugün dondurma ile çok sınandım ben de ama yemedim şükür. Ama yoldan çıktı çıkacaktım az daha
Bu sefer cok kararliyim acayip dikkat ediyorum onceden olsa oglum cikolata falan yerken ucundan aliyodum iki gundur oruclu varsayiyorum kendimi canim istemyo bile
Eylule kadar 7 leri gorsem yeter.
Aman diyim sende bozma sunun surasinda bayrama kaldi

Kız ben de kararlıyım bozmıycam. Şekerli bişey yemesem ölmem heralde diyorum benim motivem de bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…