Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Şu fotoğrafı da eklemeden gidemeyeceğim.. Sen misin hüplet, güplete fotoğraf koymak için sayfalar boyu dolaşan.. ve korktuğum başıma geldi. :18:

Tek benim canım çekmesin di mi ama? Birlikten güç doğar, diye boşuna dememişler.. :KK37:

$Rainbow-Cake.jpg

Bu nedir yahu?!

Not: Vakti zamanında çikolata fotoğrafları gönderip de sabileri delirten arkadaşlara cevap olsun.. :KK53:

Son düzenleme:
Esincim çok kafamı takmıyorum artık, peki neden? :)

Püsküütcüm sağolsun, günlük tutma fikrini deneyeyim dedim. Normalde menüleri hep yazıyordum gerçi ama toplu görmekte de fayda var. Bu sabah mıydı dün akşam mıydı neydi, bir anda bir şey fark ettim. 2 haftadır kilo alıyordum ve listemde 2 haftadır değişik olan bir tek mandalina vardı. Bugün hiç mandalina yemedim ve tartım az önce bana göz kırptı. Sabaha gülümser, cumaya da alkış tutar diye ümit ediyorum. Galiba buldum suçluyu... :KK31: :KK47:

Püsküütcüm teşekkürler fikir için. :KK16:
Fikir cok guzel gercekten bugunden itibaren yaziyim bende:)
bel 100
göbek çevresi 123
gögüs 115
basen 115
Eline saglik canim ben bacakta ekleyelim derim
Ha'di bakalım hayırlı uğurlu olsun.. :nazar:
Bu ölçme işinde beni rahatsız eden bir şey var.. Hemen paylaşayım.
Mezura esnek yapısı nedeniyle bana güven vermiyor.. Denedim. Hafifçe sıksan ya da hafifçe bol bıraksan ölçüde 1-2 santim oynatabiliyorsun. Elinin ayarını her zaman aynı tutmayı nasıl sağlıyorsun?
Yani ben ikinci tarttığımda 0.5 cm az görünse misal, bu azalmanın elimin ayarsızlığından kaynaklanmadığından nasıl emin olabilirim ki? :44:

Hmm.. Karar defterindeki güncelleme mesajlarını okumayan birini bulduk.. :KK51:
Sondan bir önceki mesajın güncellenme nedeninde yazıyor.. :KK52:

Güzel karar vermişsin.. Ancak antidepresanın kesinlikle kilo aldırdığına çok yakından şahit oldum. Hem de iki ayrı kişide.. Birisi 1 yılda 7-8 kilo aldı, diğeri de 1.5 yılda 15 kiloya yakın aldı. Gerçi şu da var. Hap içtikleri için kilo almadılar. Hap içmeleri iştahlarını açtığı için ve onlar da bu etkiye tepki olarak çok yemek yedikleri için kilo aldılar.. Sapla samanı ayırmak lazım.
1 Kasım da güzel haberlerini bekliyoruz. :KK34:

pinkycim sen ne yapsan, insanın da kalkıp yapası geliyor.. Öyle güzel anlatıyorsun ki.. :KK16:

Bulgur pilavındaki tereyağına takıldım. Bi'de adına takıldım. Hani sanki bulgur kötü bi'şey de biz o lezzeti almak için bu kadar debeleniyoruz..
Adı direkt karnabahar pilavı olsun bence. Bulgurcuğumun ne kabahati var? Esmer bulgura bayılırım da.. :KK34:

Bu yalancı yemek işinde ben de bir keşifte bulunmuştum ve muhteşem olmuştu.. Daha önce yazdım bi'yerlere, arayayım.. (dekstopa bir not daha alındı şu anda)

Çok sevindim Fundacım! :KK24: :KK9:
Ben hep günlük tutarak kilo verdim. Haftalık hedefim her zaman 500 gr. oldu. Misal o hafta tutmadı mı? Oturup yediklerimin adet bazında listesini çıkartır bir sonraki hafta özellikle kalori olanların üst sınırlarını, mevcut adetleri ikiye bölerek yazardım ve vücut hemen çözülürdü.
Önceki kilo verme sürecimde bu yöntemle kilo veremediğim dönem hiç olmadı. Sadece bir ayımı önce kilo alarak, sonra da aldığımı vererek geçirmiştim. Onda da malum tatile çıkmıştım da.. :26:
Evet onun icin sıkmadan olcmek gerekiyo bende biraz asagdan veya yukardan falan olcersek diye oynamasindan endiseliyim aslinda .ben spor salonuna olcturcem kendimi ama baska ne gbi cozum uretebilirim bilmiyorum acikcasi

gunluk tutmak cok mantikli geldi banada tesekkurler fikir icin ise yaricagndan eminim:)

Kizlar simdi gogus kol gobek kalca basen ve bacak alalim diyorum bu basen dedigim hani belin kalcayla arasinda kalin olan yer ve dusuk bel magdurlarinin pörtleyen yeri:KK43: bacagimizida en kalin yerden olcelim olurmu?

bende depko var cnm kılo vermek ıcın engel degıl herkes haftada 1 kılo verıo bn 600 gr oyuzden cok bısey kaybetmezsın hemde bn hersyı fazla fazla yıyorum.metabolızmanı hızlandırck bısyler yaparsan hastalıgın hc bır onemı kalmaz merak etme . bu arda acsan kılo vermn mumkun degıl saglıklı beslenıp 6 ogun yapman lazım:KK3:

aslında haklısın galiba yanlış yapıyorum yemeden de olmuyor neyseki kilo verebilirmişim hastalıktan deilmiş içime su serptin teşekkürler :))

ananeecim acaba diyorum.. şöyle esnemeyen bir iple ölçsek.. sonra da o ipi mezuraya yatırıp oradan baksak kaç cm diye.. daha mantıklı olur mu acaba?
Mantıklı bir ölçme yöntemi bulmadan ben katılamam bu durumda..
Belki arkadaşlar da fikir üretir, köşede bekliyorum ben.. :KK34:

Bugün naftalin kokulu karnemi hazırlayacağım kızlar.. Mezunlar topiğiyle ilgili işlerim az kaldı. Hepsini birden toparlayacağım tez vakitte.. Ama güzel oluyor.. Hem bugüne kadar alınan karneler tek mesajda görünecek, hem de karne alan arkadaşlar içinde deneyimlerini/fotoğraflarını paylaşanlar varsa onlar da görünüyor olacak..
Acıktıkça gidip bakacağımız nurtopu gibi bir mesajımız olacak.. :KK34:

Yalnız var ya.. Ben 5 sene önce de burası sayesinde kilo vermiştim.. Buranın enerjisi yine işe yarıyor.. Beni yine motive ediyor.. İyi ki varsınız bonibonlar.. :KK71:

Bak buradan ayrılamıyorum bile.. :21:

ananeecim acaba diyorum.. şöyle esnemeyen bir iple ölçsek.. sonra da o ipi mezuraya yatırıp oradan baksak kaç cm diye.. daha mantıklı olur mu acaba?

Ben biraz sıkı tutuyorum mezurayı, yani hiçbir şekilde gevşek tutmuyorum. Ama etimi gerecek kadar da sıkı tutmuyorum. En doğru ölçü öyle alınır. Mezurayı sık, baktın germeye başladı, azar azar gevşet. Etini rahat bıraktığı yerden ölçü al. Ama dediğim gibi gevşek olmasın.

Ip fikri mantikli aslinda benimde aklima bisey gelmemisti dusundum ama
Bugün naftalin kokulu karnemi hazırlayacağım kızlar.. Mezunlar topiğiyle ilgili işlerim az kaldı. Hepsini birden toparlayacağım tez vakitte.. Ama güzel oluyor.. Hem bugüne kadar alınan karneler tek mesajda görünecek, hem de karne alan arkadaşlar içinde deneyimlerini/fotoğraflarını paylaşanlar varsa onlar da görünüyor olacak..
Acıktıkça gidip bakacağımız nurtopu gibi bir mesajımız olacak.. :KK34:

Yalnız var ya.. Ben 5 sene önce de burası sayesinde kilo vermiştim.. Buranın enerjisi yine işe yarıyor.. Beni yine motive ediyor.. İyi ki varsınız bonibonlar.. :KK71:

Bak buradan ayrılamıyorum bile.. :21:
:) ben dukanin zayiflayan hatunlarini gordukce cok hirslaniyorum cidden motive oluyorum burdada cok guzel olur. Sende bizi motive ediyosun bu yaptiklarin paylastiklarin cok faydali oluyo bizim icin tesekkur ederim bende sana burda oldugun icin:)

Ben biraz sıkı tutuyorum mezurayı, yani hiçbir şekilde gevşek tutmuyorum. Ama etimi gerecek kadar da sıkı tutmuyorum. En doğru ölçü öyle alınır. Mezurayı sık, baktın germeye başladı, azar azar gevşet. Etini rahat bıraktığı yerden ölçü al. Ama dediğim gibi gevşek olmasın.

Tam sıkmadan alinmasi gerekiyo ben yuzucuydum o zamanlar oyle alirdi hocalarim

Kizlar simdi gogus kol gobek kalca basen ve bacak alalim diyorum bu basen dedigim hani belin kalcayla arasinda kalin olan yer ve dusuk bel magdurlarinin pörtleyen yeri:KK43: bacagimizida en kalin yerden olcelim olurmu?
ben oraya simit diyorum,basende poponun hemen alti üst bacaginda en üstü ,ben gögüs ve kolumu ölcemiyorum :)

evet bende hafif SIKARAK aliyorum insan ne kadar SIKTIGINI ANLAyabilir ama gevsek tutmak her zaman bir olmayabilir bana göre yani :)

Selam kızlar. :) :KK3:

Benden sonraki kaptan olarak yetiştireceğim bir yardımcıya ihtiyacım var. Rastgele aldığım üyelerden öyle biri bugüne kadar hiç çıkmadı ne yazık ki... Ben de yarışmaya katılmak isteyenler başlığına bir kaptan yardımcısı siparişi vermeyi düşünüyorum. :) Ne dersiniz, uygunsuz olmaz umarım... Gelecek kişi yardımcı olacağını ve sorumluluklarını bilerek gelmiş olacak. Hem o, hem de ben arayıştan kurtulmuş oluruz diyorum ama... Kurallara aykırı olur mu bilemedim... :44:

Selam kızlar. :) :KK3:

Benden sonraki kaptan olarak yetiştireceğim bir yardımcıya ihtiyacım var. Rastgele aldığım üyelerden öyle biri bugüne kadar hiç çıkmadı ne yazık ki... Ben de yarışmaya katılmak isteyenler başlığına bir kaptan yardımcısı siparişi vermeyi düşünüyorum. :) Ne dersiniz, uygunsuz olmaz umarım... Gelecek kişi yardımcı olacağını ve sorumluluklarını bilerek gelmiş olacak. Hem o, hem de ben arayıştan kurtulmuş oluruz diyorum ama... Kurallara aykırı olur mu bilemedim... :44:

Daha önce deneyimsiz bir kişi kaptan olmak istediğini söyleyince kabul etmedik.
Kuralları ve uygulamalarını öğreniyor olması lazım.
Ancak sen mesajında "kaptan yardımcısı adayı" istediğini iletirsen, gidişata göre karar verirsin. Herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum.
Diğer arkadaşlarım ne der, bilemiyorum tabii..

Daha önce deneyimsiz bir kişi kaptan olmak istediğini söyleyince kabul etmedik.
Kuralları ve uygulamalarını öğreniyor olması lazım.
Ancak sen mesajında "kaptan yardımcısı adayı" istediğini iletirsen, gidişata göre karar verirsin. Herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum.
Diğer arkadaşlarım ne der, bilemiyorum tabii..

Tamam canım, sağol fikrini yazdığın için... İllaki alınan kişi kesin yardımcı olacak diye bir şey yok, hesaplarda sorun yaşayan biri de çıkabilir ama en azından en başından bilip de gelsin çünkü yeterince kalabalığız; sadece üye değil yardımcı arıyoruz o yüzden. :) Zaten dediğin gibi takımın içinde yetişecek. Ben hedefime yaklaşmaya başladığımda da kaptan olur. 1-2 ay da öyle kalırım takımda, sonra da ayrılırım...

Aslında sipariş usülü yapmak istememin tek nedeni kilo mevzusu... Malum ben de 65 kilo değilim. Gelecek kişinin vermek istediği en az bir 20 kilosu olması lazım. :)

Acelesi yok, biri gönüllü olana kadar ben mesajımı yazmaya devam ederim. Neler yapacağı konusunda da o mesajda bilgi veririm. Çünkü yarışmayı bilmeyen birinden hemen "ben yaparım" demesini bekleyemeyiz.

Diğer arkadaşlardan da olumlu cevap gelirse mesajımı yazacağım.

bende bir sorun oalcagini düsünmüyorum,zamanla ögrenitr herseyi,önemli olan istekli olmasi

Tamam canım, sağol fikrini yazdığın için... İllaki alınan kişi kesin yardımcı olacak diye bir şey yok, hesaplarda sorun yaşayan biri de çıkabilir ama en azından en başından bilip de gelsin çünkü yeterince kalabalığız; sadece üye değil yardımcı arıyoruz o yüzden. :) Zaten dediğin gibi takımın içinde yetişecek. Ben hedefime yaklaşmaya başladığımda da kaptan olur. 1-2 ay da öyle kalırım takımda, sonra da ayrılırım...

Aslında sipariş usülü yapmak istememin tek nedeni kilo mevzusu... Malum ben de 65 kilo değilim. Gelecek kişinin vermek istediği en az bir 20 kilosu olması lazım. :)

Acelesi yok, biri gönüllü olana kadar ben mesajımı yazmaya devam ederim. Neler yapacağı konusunda da o mesajda bilgi veririm. Çünkü yarışmayı bilmeyen birinden hemen "ben yaparım" demesini bekleyemeyiz.

Diğer arkadaşlardan da olumlu cevap gelirse mesajımı yazacağım.

Yeterince detaylandırılmış ve güzel bir düşünce..
Hem seni, hem takımını hem de yarışmayı olası yönetim kadrosu probleminden arındırmak için bundan iyisi Şam'da kayısı.. :KK34:

bende bir sorun oalcagini düsünmüyorum,zamanla ögrenitr herseyi,önemli olan istekli olmasi

Yeterince detaylandırılmış ve güzel bir düşünce..
Hem seni, hem takımını hem de yarışmayı olası yönetim kadrosu probleminden arındırmak için bundan iyisi Şam'da kayısı.. :KK34:

Cevaplar için teşekkürler... :KK42:

Ha'di bakalım hayırlı uğurlu olsun.. :nazar:
Bu ölçme işinde beni rahatsız eden bir şey var.. Hemen paylaşayım.
Mezura esnek yapısı nedeniyle bana güven vermiyor.. Denedim. Hafifçe sıksan ya da hafifçe bol bıraksan ölçüde 1-2 santim oynatabiliyorsun. Elinin ayarını her zaman aynı tutmayı nasıl sağlıyorsun?
Yani ben ikinci tarttığımda 0.5 cm az görünse misal, bu azalmanın elimin ayarsızlığından kaynaklanmadığından nasıl emin olabilirim ki? :44:

Hmm.. Karar defterindeki güncelleme mesajlarını okumayan birini bulduk.. :KK51:
Sondan bir önceki mesajın güncellenme nedeninde yazıyor.. :KK52:

Güzel karar vermişsin.. Ancak antidepresanın kesinlikle kilo aldırdığına çok yakından şahit oldum. Hem de iki ayrı kişide.. Birisi 1 yılda 7-8 kilo aldı, diğeri de 1.5 yılda 15 kiloya yakın aldı. Gerçi şu da var. Hap içtikleri için kilo almadılar. Hap içmeleri iştahlarını açtığı için ve onlar da bu etkiye tepki olarak çok yemek yedikleri için kilo aldılar.. Sapla samanı ayırmak lazım.
1 Kasım da güzel haberlerini bekliyoruz. :KK34:

pinkycim sen ne yapsan, insanın da kalkıp yapası geliyor.. Öyle güzel anlatıyorsun ki.. :KK16:

Bulgur pilavındaki tereyağına takıldım. Bi'de adına takıldım. Hani sanki bulgur kötü bi'şey de biz o lezzeti almak için bu kadar debeleniyoruz..
Adı direkt karnabahar pilavı olsun bence. Bulgurcuğumun ne kabahati var? Esmer bulgura bayılırım da.. :KK34:

Bu yalancı yemek işinde ben de bir keşifte bulunmuştum ve muhteşem olmuştu.. Daha önce yazdım bi'yerlere, arayayım.. (dekstopa bir not daha alındı şu anda)

Çok sevindim Fundacım! :KK24: :KK9:
Ben hep günlük tutarak kilo verdim. Haftalık hedefim her zaman 500 gr. oldu. Misal o hafta tutmadı mı? Oturup yediklerimin adet bazında listesini çıkartır bir sonraki hafta özellikle kalori olanların üst sınırlarını, mevcut adetleri ikiye bölerek yazardım ve vücut hemen çözülürdü.
Önceki kilo verme sürecimde bu yöntemle kilo veremediğim dönem hiç olmadı. Sadece bir ayımı önce kilo alarak, sonra da aldığımı vererek geçirmiştim. Onda da malum tatile çıkmıştım da.. :26:

zaten iştahlı biriyim hepten iştah açtı ama ben çok acıkınca evde salatalık yeşil elma olunca onları kemiriyorum bitki çayları içerim kendimi kandırmak için çok spor yaptıgım halde böyleysem acaba spor yapmasaydım kimbilir kaç kilo olurdum

X