Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

sagol canım bende bir arkadaştan kopyaladım
mayıstan mu yana hergün spor yapan biriyim ama ne bedenim inceldi ne kilom gitti ama ben çok kafaya takıyorum kiloyu beynimden silemedim birtürlü

Belki de biraz rahatlaman gerekiyordur. :112:

1 haftadır tartıya çıkmadan düzenli besleniyorum bakalım sonuç nasıl olucak
antideprasan kullanıyorum belki ondandır diyorum ama kilo veremeyince morelim gittikçe bozuluyor

Doktor kontrolundemi kullaniyosun canim doktorlar soyler zaten bu kilo aldirabilir falan diye etkiliyo olablir yani

SADECE BİR DİLİM BAKLAVA HÜPLETMEK İSTİYORUM...

ALDIĞIM KALORİYİ GÜPLETMEK İÇİN 3.000 KERE MEKİK ÇEKMEM GEREKİYOR!

Açıklama :
1 dilim baklava yaklaşık olarak 150 kalori.
200 kere mekik çekerek harcadığınız kalori ise 10 kalori.

Bayram öncesi aklımızdan çıkmasın mümkünse. :KK53:

1 haftadır tartıya çıkmadan düzenli besleniyorum bakalım sonuç nasıl olucak
antideprasan kullanıyorum belki ondandır diyorum ama kilo veremeyince morelim gittikçe bozuluyor

iyi olur inş sonuç. :21:

dr kalsa kilo aldırmıyormuş ama bu kadar spora ragmen neden veremiyorum eskiden yediklerimin yarısını yiyorum

Belki de yemen gerekenden daha az yediğin için vücudun kendini korumaya almıştır. :112: Güzel spor yapıyorsun çünkü maş. Yani cal yakımın da fazla. Bu da demektir ki diyetin normal diyetlerden bir tık fazla cal içermeli. :KK31:

Belki de yemen gerekenden daha az yediğin için vücudun kendini korumaya almıştır. :112: Güzel spor yapıyorsun çünkü maş. Yani cal yakımın da fazla. Bu da demektir ki diyetin normal diyetlerden bir tık fazla cal içermeli. :KK31:

1 kasımda dahiliye bölümünde tekrar bütün tahlilerimi yaptırıp düzgün bir diyetisyen buldum ona gidicem 1 kasım çabuk gelsede başlasam

1 kasımda dahiliye bölümünde tekrar bütün tahlilerimi yaptırıp düzgün bir diyetisyen buldum ona gidicem 1 kasım çabuk gelsede başlasam

Selam bebişkolar;

Ay bugün pek hamarattım sormayın : ) Dün pazara gittim ya sabahleyin hemen sebzeciklermii yıkadım, ayıkladım, doğradım pişiridim.. Evin her bir tarafını miss gibi yemek kokuları sardı. Sonracıma onları böldüm dondurucuya attım…

Şimdi kızlar buğday aşı çorbası var , ayran aşı diye de biliniyor. Buğday aldım. Çokça haşladım paketlere böldüm…

Pırasayı güzelce kavurdum. Paketlere böldüm. Çıkartıcam üstüne yumurta kırıp yicem…

Karnabaharı haşladım onu da paketlere bölüp dondurucuya attım.

Haaa bu arada size süper bir tarif vereyim.. Sitemizden buldum. İlk kez denedim süper oldu…

YALANCI BULGUR PİLAVI

Taze karnabaharı(haşlamadan) rondodan geçir. Unufak olcak.
Tavada tereyagını kızdır içine soğan , sarımsak at şöyle bir evir çevir..
Sonracıma üzerine yeşil biber koy ve çevirmeye devam.
Biberler hafif sotelenince rendelenmiş domates ya da az sulandırılmış salça koy.
Karnabaharı da at üstüne çevir de cevir.
Güzelce sotele sonra altını kıs kapağını kapat.

***Karabiber ve tulum peyniri ile servis yap.

Güzel arkadaşım… Bundan çok değil 3-4 gün önce ne konustuk tatlım.. Sen, ben ve Sinem nasıl mutluyduk…Neler hissettik nerelere döndük..
Acizane fikrim canım sen cok yoruluyorsun ve cok stres yapıyorsun… İstiyorsun ki herkes senın gibi düzgün olsun, olmuyor canım işte…. Sen 5. Takımın mihenk taşısın , sadece oranın değil bu siteye hepimize pek cok katkın var… Lütfen yorma kendini … Her sey olacağına varır. Benim için önemli olan sensin… Sen nasıl mutluysan çabuk öyle ol.. Sen iraden, çalışkanlığınla hepimize örnek oldun. O yüzden en cok kiloyu sen vercen : ) Canım arkadasım benim… hehe ay lav yu beybi

Esincim çok kafamı takmıyorum artık, peki neden? :)

Püsküütcüm sağolsun, günlük tutma fikrini deneyeyim dedim. Normalde menüleri hep yazıyordum gerçi ama toplu görmekte de fayda var. Bu sabah mıydı dün akşam mıydı neydi, bir anda bir şey fark ettim. 2 haftadır kilo alıyordum ve listemde 2 haftadır değişik olan bir tek mandalina vardı. Bugün hiç mandalina yemedim ve tartım az önce bana göz kırptı. Sabaha gülümser, cumaya da alkış tutar diye ümit ediyorum. Galiba buldum suçluyu... :KK31: :KK47:

Püsküütcüm teşekkürler fikir için. :KK16:

Püsküütcüm sağolsun, günlük tutma fikrini deneyeyim dedim. Normalde menüleri hep yazıyordum gerçi ama toplu görmekte de fayda var. Bu sabah mıydı dün akşam mıydı neydi, bir anda bir şey fark ettim. 2 haftadır kilo alıyordum ve listemde 2 haftadır değişik olan bir tek mandalina vardı. Bugün hiç mandalina yemedim ve tartım az önce bana göz kırptı. Sabaha gülümser, cumaya da alkış tutar diye ümit ediyorum. Galiba buldum suçluyu... :KK31: :KK47:

Mandalinalara ölümmmmmmmmmm : )

Kizlar bir haftadir ac geziyorum bildiginiz acim yani ama gram vermedim cok mutsuzum puff birde basim belasi pco cikti ondan midir ?kilo verememem acep :/

Kizlar bir haftadir ac geziyorum bildiginiz acim yani ama gram vermedim cok mutsuzum puff birde basim belasi pco cikti ondan midir ?kilo verememem acep :/

bende depko var cnm kılo vermek ıcın engel degıl herkes haftada 1 kılo verıo bn 600 gr oyuzden cok bısey kaybetmezsın hemde bn hersyı fazla fazla yıyorum.metabolızmanı hızlandırck bısyler yaparsan hastalıgın hc bır onemı kalmaz merak etme . bu arda acsan kılo vermn mumkun degıl saglıklı beslenıp 6 ogun yapman lazım:KK3:

:) ben cuma yayinlayamaya baslayalim diyorum iki haftada bir duzenleme yapalim siz buraya yazarsiniz ben kendimi ilk siraya koydum bu arada:KK1:
Ha'di bakalım hayırlı uğurlu olsun.. :nazar:
Bu ölçme işinde beni rahatsız eden bir şey var.. Hemen paylaşayım.
Mezura esnek yapısı nedeniyle bana güven vermiyor.. Denedim. Hafifçe sıksan ya da hafifçe bol bıraksan ölçüde 1-2 santim oynatabiliyorsun. Elinin ayarını her zaman aynı tutmayı nasıl sağlıyorsun?
Yani ben ikinci tarttığımda 0.5 cm az görünse misal, bu azalmanın elimin ayarsızlığından kaynaklanmadığından nasıl emin olabilirim ki? :44:

Bayram haftası tatil miyiz??
Hmm.. Karar defterindeki güncelleme mesajlarını okumayan birini bulduk.. :KK51:
Sondan bir önceki mesajın güncellenme nedeninde yazıyor.. :KK52:
Güzel karar vermişsin.. Ancak antidepresanın kesinlikle kilo aldırdığına çok yakından şahit oldum. Hem de iki ayrı kişide.. Birisi 1 yılda 7-8 kilo aldı, diğeri de 1.5 yılda 15 kiloya yakın aldı. Gerçi şu da var. Hap içtikleri için kilo almadılar. Hap içmeleri iştahlarını açtığı için ve onlar da bu etkiye tepki olarak çok yemek yedikleri için kilo aldılar.. Sapla samanı ayırmak lazım.
1 Kasım da güzel haberlerini bekliyoruz. :KK34:

Selam bebişkolar;

Ay bugün pek hamarattım sormayın : ) Dün pazara gittim ya sabahleyin hemen sebzeciklermii yıkadım, ayıkladım, doğradım pişiridim.. Evin her bir tarafını miss gibi yemek kokuları sardı. Sonracıma onları böldüm dondurucuya attım…

Şimdi kızlar buğday aşı çorbası var , ayran aşı diye de biliniyor. Buğday aldım. Çokça haşladım paketlere böldüm…

Pırasayı güzelce kavurdum. Paketlere böldüm. Çıkartıcam üstüne yumurta kırıp yicem…

Karnabaharı haşladım onu da paketlere bölüp dondurucuya attım.

Haaa bu arada size süper bir tarif vereyim.. Sitemizden buldum. İlk kez denedim süper oldu…

YALANCI BULGUR PİLAVI

Taze karnabaharı(haşlamadan) rondodan geçir. Unufak olcak.
Tavada tereyagını kızdır içine soğan , sarımsak at şöyle bir evir çevir..
Sonracıma üzerine yeşil biber koy ve çevirmeye devam.
Biberler hafif sotelenince rendelenmiş domates ya da az sulandırılmış salça koy.
Karnabaharı da at üstüne çevir de cevir.
Güzelce sotele sonra altını kıs kapağını kapat.

***Karabiber ve tulum peyniri ile servis yap.
pinkycim sen ne yapsan, insanın da kalkıp yapası geliyor.. Öyle güzel anlatıyorsun ki.. :KK16:

Bulgur pilavındaki tereyağına takıldım. Bi'de adına takıldım. Hani sanki bulgur kötü bi'şey de biz o lezzeti almak için bu kadar debeleniyoruz..
Adı direkt karnabahar pilavı olsun bence. Bulgurcuğumun ne kabahati var? Esmer bulgura bayılırım da.. :KK34:

Bu yalancı yemek işinde ben de bir keşifte bulunmuştum ve muhteşem olmuştu.. Daha önce yazdım bi'yerlere, arayayım.. (dekstopa bir not daha alındı şu anda)

Çok sevindim Fundacım! :KK24: :KK9:
Ben hep günlük tutarak kilo verdim. Haftalık hedefim her zaman 500 gr. oldu. Misal o hafta tutmadı mı? Oturup yediklerimin adet bazında listesini çıkartır bir sonraki hafta özellikle kalori olanların üst sınırlarını, mevcut adetleri ikiye bölerek yazardım ve vücut hemen çözülürdü.
Önceki kilo verme sürecimde bu yöntemle kilo veremediğim dönem hiç olmadı. Sadece bir ayımı önce kilo alarak, sonra da aldığımı vererek geçirmiştim. Onda da malum tatile çıkmıştım da.. :26:

Buldum.. Buldum..

Thirtyciğimin yalancı bulgur pilavına rakip olarak bu tarifi sunuyorum. Diyetteyiz yani ne o öyle tereyağı falan?:KK42:

Eski mesajımı olduğu gibi kopyalıyorum..

Arkadaşlar diyet yaparken deneme yanılma yoluyla keşfettiğim lezzetli yemek tariflerim var..

Bunlardan biri ile başlayayım paylaşıma.. Eğer hoşunuza giderse, aklıma geldikçe yazmaya devam ederim.. yerimseniben

LAHANA MANTISI

Bir porsiyona denk düşecek lahana yaprakları, ince ince kıyılır ve düdüklü tencerede, düdüğü kapatıldıktan sonra 10 dakika pişirilir.Suyunun süzülmesi için kevgire konur.

Bu arada 60-70 gr kadar yağsız kıyma teflon tavada içine tuz ve karabiber ilavesi ile kavrulur.

Süzülen lahana tabağa konur.
Kavrulmuş yağsız kıyma üzerine eklenir.
En üste de sarımsaklı yoğurt dökülür. Ve aynı mantıda kullandığımız baharatlar eklenir. Yani: sumak, nane, kırmızı pul biber.

Bi' yiyin hele.. ben bunca zaman neden mantı yiyip boşu boşuna kilo almışım demezseniz bana çiğ lahana yedirirsiniz.. :KK60:

X