Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Son aldığımız haberlere göre; Cuma günü Püsküüt'ün o şımarıklık ve rehavet karışımı ruh haliyle yediği 2 kutu pia limon sorbe sonrası şişen balon hala Cuma sabahı formuna dönememiştir! Bu sabah Terazi Bey'in hazırladığı rapora göre; Cuma günkü kilosuna göre 200 gr. fazlası olduğu ortaya çıkmıştır. Püsküüt'e bu durumu sorduğumuzda umursamaz tavrı dikkatimizi çekmiştir. "Bu benim normal halim, bir hafta veririm, bir hafta vermem" diye kestirip atmış, hatta bunu yaparken ses tonunda bir aymazlık belirtisi de muhabirimiz tarafından tespit edilmiştir.
muhabirimiz senin halini kısaca özetlemiş acep benim durmuma nederdiki :KK53::KK53:
aslında tek kelimeylede özetleye bilir .'yedigin hurmalar totonu tırmalar ':KK9:

deguam ayranı çarşamba perşembe yapalım dememin sebebi tartı günü cumaya, ondan . yoksa ben size uyarım canım evde odugum sürece ,hangi gün olursa olsun .hasta sonu hariç tabi.

herkese günaydın.......:KK3::KK3:
mevcan buraya mı geldin cnm...zaten püsküüt ,aeben oraya uğramayınca tadı kaçmıştı değil mi?:KK6::KK6::KK6: ben de sizleri burada takip ederim artık.....:KK54:

evet canım kimse yazmayınca hakikaten tadı kaçmıştı..bende dün geldim buraya..sende hoşgeldin bu arada:KK19:

Kızlar.. bu arada kocam Romayı yeniden keşfetti.. Yıkılıyorum şu anda gülmekten.. Demin bi'geldi yanıma alı al moru mor.. "Yahu nasıl oluyor bu iş?" diye..
Öyle bakakalmışım suratına.. Ne diyo ki bu? diyorum içimden, anlamlandırmaya çalışıyorum..
Geldi masanın karşısına oturdu. Ama surat çok ciddi..
Başladı konuşmaya..
İlk cümle şu:
Sabah tartılmıştım........... ben burada koptum tabii :KK60: :KK60:
Ay sinirim bozuldu ama.. Sonra bu da bozuldu.. Dinleyecek misin? dedi.. Evet, pardon dedim.

Anlatıyor:
"Sabah tartılmıştım. 81.3 kiloydum. Şimdi tartıldım 83.4
Bugün ben 2 kilo mu aldım yani? Nasıl oluyor bu?"

:KK60: :KK60: :KK60:

Hoşgeldin aramıza şekerim, dedim.. Alalım mı sana da bir KK üyeliği? :KK60: :KK60:

Ay ben kendimi düzeltmeden gitmeyeyim yanına.. O hala şaşkın gitti içeride oturuyor şimdi.. :KK60:

yahu püsküütüm adama yazık. bende kilo aldı sandım dünden buyana,
sabah akşam degişir 1.2. kilo :KK9:

yani artık utanıyorum bunuda denedim demeye :KK17::KK17::KK17::KK60::KK60::KK53:
1 ay kadar içmişligim var . bu topikdede çok paylaştım vaktim varsa eski sayfları okuyabilrisin ... o dönem kolay kilo vermemi sagladı diye hatırlıyorum . ayrıca PH yükseldigi için saglık açısındanda faydalı sanıryorum . sonraları bırkatım .
fakat bunuda abartılmamasından yanayım .:KK42:
sahi püsküütüm 2 ayda kilo verdigim o dönemde karbonat kulanmıştım dimi.?:44: sonrasında herşeyi bırtakmıştım ve herşeyde durdu :KK50:

bunu duyduğuma çok sevindim:KK16::KK16: 1 lt lik şişeme gün aşırı hazırlıyorum suyu..

akşama kadar iş yerinde normal su içiyorum eve gidince 2-3 bardakta alkali su içiyorum,tadı malum pek hoş deil düzenli içsem sudan soğutur beni:KK1:

alkali su sıralamam: spor öncesi,spor sonrası ve yatarkene....yeter bu kadarcık dimi..

evet canım kimse yazmayınca hakikaten tadı kaçmıştı..bende dün geldim buraya..sende hoşgeldin bu arada:KK19:

mevcanım akşamci topigne gelmiyorum çünki 3 haftadır diyet yapmıyorum canım .
o yüzden oraya yazacak bişiyim yoktu .birde vakit darligı oluca insanda .:KK17:

hadi bana müsade başlıyor yien yeni gün koşturmayla .:18:

bunu duyduğuma çok sevindim:KK16::KK16: 1 lt lik şişeme gün aşırı hazırlıyorum suyu..

akşama kadar iş yerinde normal su içiyorum eve gidince 2-3 bardakta alkali su içiyorum,tadı malum pek hoş deil düzenli içsem sudan soğutur beni:KK1:

alkali su sıralamam: spor öncesi,spor sonrası ve yatarkene....yeter bu kadarcık dimi..

en güzeli sabah aç karna bence . birde akşam yeterken iç .
ben alışmıştım tadına o dönem . çok fazlada katma gün boyu içtigin 1 çay kaşıgını geçmesin. herşeyin fazlası zarar.:KK34:

günaydın
ne hoş sohbetler bunlar bayıldım yaa
ben 8 takımdayım bi bakayım burada neler oluyor dıye geldım ve sohbetler cok hoşuma gıttı
belkı bırazda zayıflamak ıcın farklı yöntemler bulurum dıye geldım

en güzeli sabah aç karna bence . birde akşam yeterken iç .
ben alışmıştım tadına o dönem . çok fazlada katma gün boyu içtigin 1 çay kaşıgını geçmesin. herşeyin fazlası zarar.:KK34:

ayyyy evet evet unuttum yazmayı bide sabahları içiyorum 1 bardak.normalde her sabah 1 bardak şu içerim ben 2 gündür alkali içiyorum..

1 lt suya çay kaşığının yarısından az atıyorum. misal son suyu sabah içtim,akşam gidince yine hazırlıycam 3 bardak yatana kadar bir bardakta ertesi sabah içicem..

ayyyy evet evet unuttum yazmayı bide sabahları içiyorum 1 bardak.normalde her sabah 1 bardak şu içerim ben 2 gündür alkali içiyorum..

1 lt suya çay kaşığının yarısından az atıyorum. misal son suyu sabah içtim,akşam gidince yine hazırlıycam 3 bardak yatana kadar bir bardakta ertesi sabah içicem..

karbonat yerine kabartma tozu olurmuki ikiside aynı dıye duymustum

benimd ebi kızılaya atasım var kendimi ablaa ama zaman yok ..

kadis nasılsın nm nasıl gidiyor diyet?

püsküütün evi nerde merake ttim ettim bende bakayım
diyete tam gaz devam canım

:KK9: Bravo kadisime! Bu topiğin bu hafta yüzakına ihtiyacı var! :KK17:

:KK62: :KK62: :KK62:
AY ne güzel yarışma var yine!
Siz yarışın ben de Cuma gazetesine manşet atayım. Oleeeeyyyy! :KK62:

Eşine bu olayı anlat mesela.. Ayran detoksu dediler ben hemen arşivime baktım, arkadaşlarımı bu ajanda sayesinde bilgilendirdim de.. :KK34:

Arkadaşlar; Mevcan istikrarlı, programlı, yoldan çıksa da hemen kendine çeki düzen veren disiplinli bir arkadaşımız..
Kendisiyle akşam en son kaçta yedin topiğinde tanışmıştık..
Ben malum sorun nedeniyle yöntemi bırakınca oraya da uğramaz olmuştum.. Davet ettim buraya..
son 200 gr canım bakalım gidecek mi yarına

bu ayran aşını ben pazar günü pişiririm
ptesi yaparım kızlar
başka zaman pişirmekle uğraşamam sanırım

mevcan cafemize hoşgeldin tatlım

Son aldığımız haberlere göre; Cuma günü Püsküüt'ün o şımarıklık ve rehavet karışımı ruh haliyle yediği 2 kutu pia limon sorbe sonrası şişen balon hala Cuma sabahı formuna dönememiştir! Bu sabah Terazi Bey'in hazırladığı rapora göre; Cuma günkü kilosuna göre 200 gr. fazlası olduğu ortaya çıkmıştır. Püsküüt'e bu durumu sorduğumuzda umursamaz tavrı dikkatimizi çekmiştir. "Bu benim normal halim, bir hafta veririm, bir hafta vermem" diye kestirip atmış, hatta bunu yaparken ses tonunda bir aymazlık belirtisi de muhabirimiz tarafından tespit edilmiştir.

vay vay vay
ama pek güvenmesin bu hale
kilo bu durumu değişir

sabah tarıtıldığımda bi de negöreyim 76.2 75.8 inmişim püsküüüütttt sen yerindemi sayıyıordun :KK8:

kallisim sende diyet grublarındamısın?

pazartesi bana uyar ama aeben içn uymuyor galiba ondanda net bi yanıt çıksın başlayalım
püskütt bi yan çizdi onuda el birliği ile uydurcaz:KK1:
:
ooo ne güzel canım
killoo vermişsin

evet canım ben 8.takımdayım

ptesi ben yapıyorum büyük ihtimal
ayran aşını

Kızlar.. bu arada kocam Romayı yeniden keşfetti.. Yıkılıyorum şu anda gülmekten.. Demin bi'geldi yanıma alı al moru mor.. "Yahu nasıl oluyor bu iş?" diye..
Öyle bakakalmışım suratına.. Ne diyo ki bu? diyorum içimden, anlamlandırmaya çalışıyorum..
Geldi masanın karşısına oturdu. Ama surat çok ciddi..
Başladı konuşmaya..
İlk cümle şu:
Sabah tartılmıştım........... ben burada koptum tabii :KK60: :KK60:
Ay sinirim bozuldu ama.. Sonra bu da bozuldu.. Dinleyecek misin? dedi.. Evet, pardon dedim.

Anlatıyor:
"Sabah tartılmıştım. 81.3 kiloydum. Şimdi tartıldım 83.4
Bugün ben 2 kilo mu aldım yani? Nasıl oluyor bu?"

:KK60: :KK60: :KK60:

Hoşgeldin aramıza şekerim, dedim.. Alalım mı sana da bir KK üyeliği? :KK60: :KK60:

Ay ben kendimi düzeltmeden gitmeyeyim yanına.. O hala şaşkın gitti içeride oturuyor şimdi.. :KK60:

eşinde bizim saflara katılmış
gazanız mübarek olsun

Ay yok anacım ben dayanamayacağım..
Şimdi de geldi diyor ki; "Yani yemekten sonra 2 bardak su içtim. Onlar mesela yarım kilo etti, di mi? Tabii tabii yarım kilosu su"

bunu dedi, gitti yine.. :KK60:

Allahım aklıma mukayyet ol.. Çok fena gülme krizindeyim ben.. Sinirim oynadı. :KK53:
kesin sudur suuuuuuuuuuuuuuuu:KK37::KK37::KK37:

günaydınnn..

erken yeme faslına devam ediyorum 17.30 da 2 tane biskrem ve yarım elma yedim..yatışım 11.30.midem resmen ankara oyun havaları çaldı..

dün spor yapamadım,evi sil süpür,çamaşır derken,kocamda yoktu bari dedim ütü yapayım 1 saatte ütü yaptım..

yanlız kabızlığım son hız devam ediyor.sürekli sancı çeker vaziyette geziyorum..

bi şey sorcam size,3 gündür alkali su içiyorum(karbonat) midemde ki gazı baya alıyor.kk da çok övmüşler ama aranızda deneyip faydasını gören varmı??
alkali mi ben enden duymadım bunu yaaaaaaaa

yani artık utanıyorum bunuda denedim demeye :KK17::KK17::KK17::KK60::KK60::KK53:
1 ay kadar içmişligim var . bu topikdede çok paylaştım vaktim varsa eski sayfları okuyabilrisin ... o dönem kolay kilo vermemi sagladı diye hatırlıyorum . ayrıca PH yükseldigi için saglık açısındanda faydalı sanıryorum . sonraları bırkatım .
sahi püsküütüm 2 ayda kilo verdigim o dönemde karbonat kulanmıştım dimi.?:44: sonrasında herşeyi bırtakmıştım ve herşeyde durdu :KK50:
yani şaşaırdım yapmadım desen yaaaaaaaaaaaaaa

günaydın
ne hoş sohbetler bunlar bayıldım yaa
ben 8 takımdayım bi bakayım burada neler oluyor dıye geldım ve sohbetler cok hoşuma gıttı
belkı bırazda zayıflamak ıcın farklı yöntemler bulurum dıye geldım
tatlım hoşgeldin takıl buraya da :)
cafemiz pek hoş yeni gelenler de var oh ohhh

geçen hafta 1. fatoş 4 sabah aç karnına su içerim demiş
3 bardak içtim anca
4. olmadı yaaaaaaaa

ayyyy ben karbonatı falan sevmem yaaa
dene sen verirsen ben d edeniyeyim yaa

3 bardak içtim anca
4. olmadı yaaaaaaaa

kadisim ben yavaş yavaş kilo veriyorum alkali suya exstra başladım..

diyet yöntemleri ve deneyimlerimiz bölümünde

alkali diyeti
karbonatlı su başlıkları var oraya bakarsan tam ayrıntılı öğrenirsin..

alkali bir diyet türü ben sadece o diyetin alkali su kısmını yapıyorum:KK1:

Kulandiğimız tuzu test edelim doğal mı acaba diye:
Yarım çay bardağı üzüm sirkesi içine 1 tatlı kaşığı tuz atın 5-10 dak bekeleyin.Sirke yeni açılmış gazı içecekler gibi aşağıdann yukarı köpürmeye başlıyor ve bir süre sonra bulanıklaşıyorsa o tuz doğal değildir
yapın da görün bakalım :KK34:

günaydınnn..

erken yeme faslına devam ediyorum 17.30 da 2 tane biskrem ve yarım elma yedim..yatışım 11.30.midem resmen ankara oyun havaları çaldı..

dün spor yapamadım,evi sil süpür,çamaşır derken,kocamda yoktu bari dedim ütü yapayım 1 saatte ütü yaptım..

yanlız kabızlığım son hız devam ediyor.sürekli sancı çeker vaziyette geziyorum..

bi şey sorcam size,3 gündür alkali su içiyorum(karbonat) midemde ki gazı baya alıyor.kk da çok övmüşler ama aranızda deneyip faydasını gören varmı??
Bende yaşadım kabızlık bir ara, hatırlarsın.. Şaşırtmaca yağınca iyi gelmişti.. Sen gerçi şu anda çok disiplinlisin sanırım önerimi uygulamazsın ama ben söylemiş olayım yine de..
Akşam ufak tefek bir şeyler yemeye başlayınca barsaklarım hemen düzene girmişti benim.. Ama hiç abartmadan.. biraz elma ve peynir / çok az tuzsuz kabak çekirdeği / salatalık ve peynir..vs
Çok az ama işte yine de minik de olsa bir şeyler atıştırınca hemen düzelmişti durumum..
Karbonatlı suyu denedim bir dönem.. KK daki topiği okuyunca heveslenmiştim. Ama daha sonra elma sirkesinin de aynı amaca hizmet ettiğini öğrenince tercihimi ondan yana kullanmaya geçtim. Hala da aynı düzenle devam ediyorum. Sabahları kalkar kalkmaz 1 çay bardağı suya 1 çay kaşığı elma sirkesi. Karbonatın tadı ve kokusu beni rahatsız etmişti.. :KK17:

:KK60: :KK60:
Sahiden aebenim.. Diyet yollarında denemediğin yöntem var mı diye sormak lazım herhalde sana.. :13:
Evet ya! Senin kilo verdiğin dönemde düzenli karbonatlı su içiyordun.. Yine mi başlasan acaba? :44:

yahu püsküütüm adama yazık. bende kilo aldı sandım dünden buyana,
sabah akşam degişir 1.2. kilo :KK9:
Gülme krizimi atlatınca bilgiçlik taslayıp açıkladım durumu.. Sabaha tartıl moralin düzelir dedim. Sabah yine krize girerim korkusuyla sormadım tartılıp tartılmadığını.. :KK60:

3 bardak içtim anca
4. olmadı yaaaaaaaa

Ay di mi? Ben de o 4 bardak suya takıldım.. Senin gibi cesaretli de olmadığım için denemedim bile..
Diyetisyen önermiş bi'de.. İyice enteresan geldi yani..
Su şoku diye bir şey var.. Hatırlar mısınız kadının biri ölmüştü çok su içtiği için.. Ben tırsarım, içemem. :18:
Kulandiğimız tuzu test edelim doğal mı acaba diye:
Yarım çay bardağı üzüm sirkesi içine 1 tatlı kaşığı tuz atın 5-10 dak bekeleyin.Sirke yeni açılmış gazı içecekler gibi aşağıdann yukarı köpürmeye başlıyor ve bir süre sonra bulanıklaşıyorsa o tuz doğal değildir
yapın da görün bakalım :KK34:
Evde sadece elma sirkesi var.. Keşke üzüm sirkesi olsaydı da şu kaya tuzunu deneseydim hemen... Sahiden kaya tuzu mu kullanıyorum, emin olurdum.. :44:

günaydınnnnnnnnnn

dünya emekçi kadınlar günümüz kutlu olsun:113::113:

dün tuhaf bir rüya gördüm hayırmı diyelim hayra yoralım..

reglim 4 ay geçmiş,gebelik testi yapıyorum ve hamile çıkıyorum.yanlız testte 4 aylık hamile olduğum ve birde oğlum olacağı çıkıyor..eşim sevinç naraları atıyor kızımdan sonra bir oğlum oluyor diye.ben ise o kadar mutsuz oluyorum ki hıçkıra hıçkıra ağlıyorum.ben hazır deilim,yaşım umrumda deil,hani o planlarımız ne oldu,ben işimi şu durumda bırakamam aldırcam o çocuğu diye ama öyle bir mutsuzum ve kalbim acı çekiyorki nefesim kesiliyor ağlamaktan,nefes alamıyorum ve sıçrayarak uyanıyorum..çok kötü hissettim kendimi.kızımı kontrol edip dua edip,eşime sarılıp tekrar uykuya daldım ama bilemiyorum yinede...

Bende yaşadım kabızlık bir ara, hatırlarsın.. Şaşırtmaca yağınca iyi gelmişti.. Sen gerçi şu anda çok disiplinlisin sanırım önerimi uygulamazsın ama ben söylemiş olayım yine de..
Akşam ufak tefek bir şeyler yemeye başlayınca barsaklarım hemen düzene girmişti benim.. Ama hiç abartmadan.. biraz elma ve peynir / çok az tuzsuz kabak çekirdeği / salatalık ve peynir..vs
Çok az ama işte yine de minik de olsa bir şeyler atıştırınca hemen düzelmişti durumum..
Karbonatlı suyu denedim bir dönem.. KK daki topiği okuyunca heveslenmiştim. Ama daha sonra elma sirkesinin de aynı amaca hizmet ettiğini öğrenince tercihimi ondan yana kullanmaya geçtim. Hala da aynı düzenle devam ediyorum. Sabahları kalkar kalkmaz 1 çay bardağı suya 1 çay kaşığı elma sirkesi. Karbonatın tadı ve kokusu beni rahatsız etmişti.. :KK17:

püskütüm sanki yazacakların içime doğmuş gibi dün 19.30 da 2 tane küçük salatalık yedim.:KK1: ama halen kabızım,gerçi reglim başladı bu dönemde kabız olmam çok normal.

günler sonra ilk defa 7 den sonra mideme bi şeyler girdi.aslında canım deli gibi turşu istiyordu ama,sirkesi,tuzu kalorisi derken,salatalıkta karar kıldım..

40 dak.yürüyüş yaptım.35 tane ip atladım.zamanla çoğaltırım diye umuyorum.

bu arada salatalığın kalorisine sitenin biri 0, bir diğeri 15 diyor.ben salatalığı sadece su olarak biliyorum,yanlışsam düzeltin lütfen,eğer kalorisi bildiğim kadar hiç yoksa her akşam 2 tane yemeyi düşünüyorum.dün tabiki doymadım ama,midem daha az gurulda dı:KK1:

günaydın yine bir tartı sabahından
geçen hafta 74.7 bu hafta 74.2
fark 0,5
hedef 74,0 dı
yani 0,2 gr kaldı üstümde

haftaya
hedef 73,0
verilecek kilo 1,2

hadi abna kolay gelsin bakalım
çok çalışmam lazım çokkkk:KK39::KK39::KK39::KK39::KK39::KK39:

Günaydın kızlar.. :KK71:

Bu haftaki disiplinsizliğim sonucunda:

Geçen hafta: 62.3
Bugün : 63.3
Alınan : 1 kilo :KK53:

Olan oldu... Önümüze bakalım! :KK55:

15 Mart hedefime ulaşmak için, bu hafta toplam 1.6 kilo vermem gerekiyor.
- Akşam 19:00 da son yemek
- Günlük hedef tutmama durumunda bisiklet 2 katına çıkacak

Motivasyon mesajımı da yazayım hemen.. :KK34:

28 Eylül 2012 den bu yana verdiğim toplam kilo:​

X