Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

kadisim başınız sagolsun canım:26:
annecin hastamı yoksa ..
hayatımızın zor dönemleri oluyor zaman zaman .allah kolaylıkve sabır versin .
eski kadisi bende çok özledim, bir an evvel toparlanman dilegiyle canım

Evet aebenim daha evel de bu şekilde kilo vermiştim ben Kendime koyduğum katı yasaklar yok sadece tatlıdan mümkün olduğunca uzak duruyorum çünkü müthiş zaafım var çikolata tatlıya bir kere ağzıma dokunduğunda duramıyorum o konuda freni patlamış kamyon gibiyim. bunun dışında her şeyi yiyorum ama porsiyon azaltıyorum.

Kuzum kıyamam o kokulara rağmen uzak durmak çok zor

Kadisim başınız sağolsun. allah sizlere hayırlı ömürler versin.

öff tatlı benimde en büyük zafim

öyleden sonra , tahlil sonuçlarımı aldım .
hepsi iyi şükür. tek dikkat etmem gereken total kolestrolum normal sınırların sınırındaymış . sebebide sanırım son günlerde pro agırlıklı beslenmem biraz sebzeye agırlık versem iyi olcak ...iyi kolestrolümde normalden baya yüksek çıktı sanırım sporun etkisi.

bugünki mönüm ..

8:00
yulafla 1 kase yogurt ,
1 hş yumurta

13:00
yarım palamut tava.
karpuz turp..yerelması.
2 ceviz .

15:30
yrm. yeşil elma.

17:00
fırında sebze (kabak patlıcan biber)
ayran

ilerleyen saatlerde meyve yermiyim bilmiyorum, şu an canım bişi çekmiyor .ama börek, kek ve kadayıf yapıcam . bunların yerine belki portakal yiyebilirim

1 saat sabah yürüyüşü .1 saat pilates . birde yetmedi pazar dolaştım .
yeşil ve form çay . bolda su ,3 lt olur yatana kadar

kurabiyeleri pisirptemi koyuyosun canim?

neslihancim gecmis olsun canim..

püsküütm aldigini vermeyide bildigin icin hic sorun yok zaten :)

ve gelelim bana yok anam yok bi düzene girmeden yürümüyor bu diyet isi ben önce hazirliklari tamamlayip öyle start vericem olmyor baska türlü ama buralarda olmaya devam ediyorum hazirliklarda uzun sürmiycek Allahin izniyle ins

canım fark süper..harika görünüyorsun..tebrik ederim

Bugün de yazamadım kızlar iş yerinden bir çiftin kızları 5.kattan evlerinin balkonundan atlamış Hastanedeydim ancak yazabiliyorum yarın da ameliyata girecek gideceğim yine..şükür ki baş ve boyun kısmında hiçbir şey yok..kırıkları var sadece kalça,kol ve bacakta

acil şifalar olsun şükürki kırıkla atlatmış.. 5. katdan :26:

günaydın .

püsküütüm akşam girmemişsin, nasıl oldun canım merak ettim .

bende durumlar fena kilom inmiyor bir türlü 63 de çakılı kaldım :84::84:
bugün lapa yapmaya karar verdim. sanal manal 62 yi görmek istiyorum artık

gece 12'ye kadar börek çörekle ugraştım ,tadına bile bakmadım .

dünki mönüme ek gece ara olarak yedigim 2 ceviz .

hadi mumum başla artık

Tünaydın arkadaşlar

Kaçamak sonrası aldığımın bir kısmını gönderdim.. Bakalım artık bugün kemerleri biraz daha sıkıp neyi başarıp, neyi başaramadığımı görürüm. Neyse.. bu da ders olsun bana etap bitimine az kala kaçamak yapmamalıyım demek ki.. Kaçamakları aebenimin yaptığı gibi haftasonuna almak akıllıca olur. Hafta içi "geri sayım" düşüncesini akıldan çıkartmamak herhalde daha mantıklı..

Etabın son gününde herkesin biraz daha incelmesini diliyorum..

Mesajlara bakayım..

Dün sabahtan sonra gelemeyince mesajlar birikmiş.. Kısım kısım alıntı yapıp cevaplayayım bari..
Bu çok güzel fikirmiş yahu!
Yani benim aklıma sadece sütte bekletilen sigara börekleri geldi. Onları da hep dondurmak isterdim ama yapışacakları için cesaret edememiştim. Bu yöntemle yaparım o zaman ben de.. Oley!
Halbuki ne kadar az yemiştin..
Ben de yürekten istiyorum 62 li kiloya inmeni artık aebenim ya.. Yılan hikayesine döndü. Ne ulaşılmaz bir zirveymiş bu 62!!!
Ohhh spor kısmı süper olmuş süper!
Kesinlikle aebenim.. Keşke daha önce senin aklına uysaymışım..
Evet, arada yükseliyor ama Cuma günü aldığım "bugüne kadar neyi başardım" bakış açısından sonra bu arada yükselmeler moralimi bozamayacak! İşte bu kadar! Vık vık yaparsam hatırlatırsın arkadaşım.. :13:
Ay niye ayol! Gündelikçi gibi temizlik yaparken hayal ediyosun da örgüye gelince neden olmuyor?
Geceliği fark etmemişim ben dün..
Başınız sağ oldun kadiscim.. Allah rahmet eylesin.
Motivasyonunu haklı olarak engelleyen bir dönemdesin.
Dilerim bir an önce herşey yoluna girer ve sen de yeniden kilo vermeye başlarsın..
Akşam bakayım fotoğraf hala duruyor mu? Battaniye bitince müjde diye foto çekip kardeşime mail atmıştım. Silmemişimdir umarım.

Bravo T_N cim!
Sanki çok daha fazla kilo vermişsin gibi fark olmuş vücudunda!

Ben de eskiden ekstrem bir durum yoksa haftada bir tartılıyordum. Ama 2 hafta önce hedefimi 100 gr la kaçırınca bana ders oldu.
Kontrol sağladığını düşünüyorum her gün tartılmanın. Bir de insan kendine ne iyi geliyor ne gelmiyor, daha kolay algılyabiliyor böylece..
Misal ben zencefilli püsküütün çok da iyi gelmediğini öğrendim bu sayede..
Her gün tartılmıyo olsaydım ve azar azar lüplemeye devam etseydim, Cuma sabahı "Allah Allah ben bunca kiloyu nasıl aldım?" diyebilirdim yani..
aaa bak ben atladıydım püskütümün kurabiyeleri dolabın üstüne kaldırdıgını demekki geri indirmiş :)
Aslında başta benim suçum yoktu.
Yesek mi biraz dedi eşim. İndirdi rafın üzerinden. O sahiden biraz yedi. Ve ikinci hatayı da yaparak kutuyu yerine kaldırmadı.
Ben de gece boyu gittim yedim, geldim yedim.. Bir de incelikleri cips kıvamında.. Aman nolcek? diye yiyor insan..
Süper haber! Maşallah

Çok uzun ara verdiğini düşünüyorum mumuşum..
Dilerim kısa sürede başlarsın..
Allah ailesine sabır versin! den başka diyecek şey bulamadım.
Dilerim kırığı, çıkığı halloldukltan sonra düzenli terapi tedavisine başlatırlar.
O ana babaya günah yahu!

Çok iyi düşünmüşsün aebenim..

62 lere bu hafta sen, haftaya da ben ulaşacam! Takipteyim anacım!

Helal olsun sana!

Ben börek çörek yapacam da tadına bakmayacam! Peh! Yok öyle bir azim bende.. Bu yüzden eşim de hep diyette zaten

Ellerine sağlık.. Olsa da yesek!

evet püsküütüm aynen bende öyle düsünüyorum zaten yle olmasa bu hale gelmezdim,insan uzun süre ara verince toparlamasida uzun sürüyomus ama kararliyim basaricam tekrardan toparlanicam ben Allahin izniyle ,düzensizligi onu bunu bahane etmiycem,insan istesin yeterki basaramayacagi hic bisey yok Allahin izniyle ,sadece ilk bi kac haftayi atlatabilmem icin biraz düzene ihtiyacim var ondan sonrasini kendime göre ayarlayabilirim zaten ama yok kararliyim yeniden yakalyicam eski azmimi ins

desteginiz icin cok tesekür ederim

Merhaba arkadaşlar,

Hafta sonu yaklaştıkça kendimi fena halde yorgun hissediyorum. Bugun de aynen öyle ve ayrıca bugun okuldan geldikten sora aç kurt gibi dolanıyorum yaa fena aç hissediyorum kendimi okuldan gelince bir katı yumurta yedim kesmedi sonra bir portakal yedim gene kesmedi ve ben hala aççççç hissediyorum

Tartılma konusuna gelince ben hiç bir konuda kendini fazlaca sıkmayan biri olarak bu konuda da keyfe kederim aslında : )) ama bazen beklemeyi seviyorum süpriz olsun sevineyim diye mesela pazartesi günü tartıda kaç çıkacağım merak içindeyim : )))

Açımmm ya açımmmm

iyi akşamlar efem ..

püskütüm bak iyi yerden yakalamışsın . oldukça az yiyorum bu günlerde ,evet sorunda bu olabilir :44:
bunun bana kilo verdirmedigini kaç defa gördüm ama akıllanmamışım galiba

heppera ablam var .sabah bir mesajında okudum . 1000 kl altında diyet yaparsak kilo vermemizde duruyor . kl hesaplamam ama pzartesinden bu yana sanırım bu rakamın baya altına düştüm .
bugün hiç bişide hevesim yok zombi gibiyim yemekde istemiyor canım .sabahda pilatese başladım ayrım bıraktım
bu hafta spor yapacam diyede canım çıktı . ta pazartesi 63.1 dim .inmiyor işte .
bugün lapa bünü .bakalım sabah ne olacak sanki çokta ümidim yok gibi azçok büyemi biliyorum benden inatçıdır
ben boşuna 1 mart hedefine 62.5. koymadım .takılacagımı biliyordum . 2 senedir kilo aralıgım 63 .68 . dogal olrak inmek zor olacak sanırım .
eger sabah 62 görmezsem yarım kermeste patlayana kadar yiycem

aman siz bana bakmayın ne kasvetli bir yazı oldu .okumadık sayın

Son düzenleme:

kıyamam canım ya ,niye yemiyonki?

yemiyomda ne oliki .
az kaldı mutfaga saldırmama
ya rabbım ne hallere düştük bogazımız yüzünden . zamanında ve kaçamaklarda höp höp yemesek bunları yaşamayız işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…