Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

mumum biliyorsun bende 3 bebe var ve ben onlara hergün kantine göndermiyorum . tabiki hergün börek kekde yapmıyorum . fakat bu işi buzluga koyarak çözdüm . bu acil gelen misafirede iyi oluyor .

.. börek, kek, pogaça, yaprak sarması.hatta fazla yaptıgım çorbayı bile koyuyorum ben dondurucuya .yazdan mısır bile koyuyorum ..hatta ekmegimi fazla alıp onu bile koyarım .çıktıgında aynen koydugum gibi tazeciktir
bu saydıklarımın hepsini pişirirp biraz soguyunca tazaeligi gitmeden poşetlere koyarak atıyorum buzluga . sulu yemekleride çelik tencerelerle . yaprak sarması vs gibi şeyleride özel pilastıklar var burda tapır diye geçiyor büyük ihtimal sizin ordada vardır . onlara yerleştirip koyuyorum .
kek,i böregi tost makinesinde hemen ısıtabilirim eger fırını yakmaya üşenirsen . genelde bazan 1.2. dl keke börek isteyen yavruşlarıma hazır oluyor ..

ç,igden konulan böreklerde var ama ben pişirmeyi tercik ediyorum . birde buzlu buzlu pişirmek vakit alıyor pişmiş daha kolay ..
bak aklıma getirdin ankara olanlar için erciyesin tepsiyle su böregi baya bir indirimde bu ay için fiyati çok uygun .indirip bitmeden dolab iskiflemeyi düşünüyorum

sebze konusuna gelince ben bamya severim mevsiminde domates biberle kavurup poşetlere koyuyorum . geri kalan patlıcan fasulye gibi sebzeleri koymuyorum . evde pek yiyen olmuyor eşim ve ben dişında . şahsen bende dolapdan çıkınca begenmiyorum degişik kokuyor burnuma . kışında aynı sebzeleri bulmak mümkün . çok canız isterse ayda yılda bir alıp pişiriyorum . kışında kendine özgü sebzeleri var onlara agırlık veriyorum .
ama çorba yapıcam hazır soyulmuş dogranmış dursun diyorsan tabiki olur .
köfte . evet şu an buzlukda 2 poşet köfte var .( ÇİG OLARAK ) hazır yogurdum şekilendirdim ama pişirmeden attım dolaba . buzlukdan çıkar dogruca tava yada ocaga . eger iyi poşetlersen birbirinede yapışmaz anında ocaga koyarsın .

bakliyatı zaten koyuyorum diyorsun . onlarıda 1 gece önceden ıslatırım ve sabahda bir taşım kaynatıp yıkayıp hop dolaba .
bu arada hiç kurabiye koymadım onuda belirteyim . genelde pek kurabiye yapmam arada bir hazır alırım . bimdeki ay şeklindeki kurabiye evdekilerin favorisi .
kurabiye nem çeker o yüzden buzlukdan pişmiş çıkarılırsa o gevrekligini muhafaza edermi bilmem .:44:
balıklarıda koyuyorum ben bazan fazla alıyor eşim .dilimleyip hatta bazan soslarıylada koydugum oluyor . tek dikkat etmen gereken . tavaya koyacak şekilde dolaba koyman bunuda balıklar birbirine degmeyecek şeçilde kat kat poşetlerle yapıyorum streç filmde işini görür, ama balıkları koyarken birkaç poşete sarda kokusu diger yiyeceklere geçmesin .

dolaba koyarken dikkat edecegin şey hemen çıkarıp kullanacagın boyutlarda olması .
etler ,kemikli etler ,kıyma bunları koyarkende tek kullanımlık olarak koy . özelikle kıymayı yassı bir şekilde poşeyleyip yerleştirirsen buzlukdan çıkarıp kullanmam için bir kaç dakika içinde hazır olur .
benim buzlugu şu an açsan gardorupdaki çamaşırlar gibi herşey dümdüz ve almaya musait .

ne uzun yazmışım

Son düzenleme:
mehalim bak eşinde geç geliyormuş yemekden sonra bir posta pilates alırmısın . hemde pilates yaparken bişi atıştırmazsın şaka bir yana bence akşam yemeginden sonra eşin gelene kadar pilatesi bir düşün derim pişman olmazsın
mehalim eger meyveyle kahvaltı yapıyorsan sedece seni tutmaz ve diger ögünlerde bol açıkarsın . meyvenin yanına kuruyemiş ekle, hem meyvenin şekerini dengeler hemde güzelbir kahvaltı olur .
öylen zaten pilav türü yiyorsun beyaz ekmegi esgeç derim .
şimdi karnıbaharım var dedin .sedece onu yersen 2 saat sonra açıkırsın demedi deme ..üstüne yogurt dök birde kıymalı sos yap mantı gibi ye diycem bu sefede yogurt yemem diyon
o zaman karnıbaharınla başka sebzeler kat kocaman bi kase salata yap .içinde peynirde olsun . bu seni tok tutar .yanında 1 dl de esmek kemek yedinmi oh ne ala .anladıgım kadarıyla senin ekmek alman lazım . tabiki beyaz ekmek deyil

Son düzenleme:
eveeeeettttt ablacığım evdeyim ve akapunktura da devam ediyorum pilates yapmaya da başladım
pilates, güzel haber .
ilahi sedece örmüş olmak içinmi ördün o parçaları
valla takdir ettim seni alt yazı okurken birde örgü örmek . ben o dizileri seyrederken gözümü ayırmıyorumki okumaya yetişeyim diye
bu arada bere örmüştüm son halini begenmedim . söktüm yarısına kadarayrıca 2 de şal başlı beni bekliyor ama el işiyle hiç alakam yok benim yıllar önce gereken zamanı bol bol ayırdım artık el işine ayıracak zamanım yok :26: bi akşamları boş oluyorum onuda gezete yada tv ye ayırıyorum bazanda kitaplarıma . tabi bu arada 4 kişiyede zaman ayırdıgımı unutmayalım .

Aeben ciğim şu buzdolabı için önerilerin harika . Anlattıklarını bir kısmını bende yaparım. Eskiden ne çok yemek dökerdim ama son 1-2 yıldır artan her yemeği kaplarda dondurucuya atıyorum . Bazen benim içi kurtarıcı oluyor eve geç geldiğimde hazırda çeşit çeşit yemeğim oluyor böylece israfa da son : ))

Sabahları meyvenin yanında kuruyemiş harika bak bunu sevdim yarından itibaren deneyeceğim.

Canım ekmeğe karşı bir düşkünlüğüm yok yediğim ekmek bir dilim ve ince oluyor bunu da sadece tok tutsun diye yiyorum olmasa da olur benim için.

diyetde bu günüm nasıl geçti:44:
hiç olmadıgı kadar ilginç .
sabah tahliller için aç gitim .eve geldim yumurtlalı salatamı yaptım tam yiycem arkadaş aradı çenemiz düştü 15 dk . 2 lokma aldım pilates başladı pilatesimi yaptım salatanın kalanını yedim ..
ama sabah kahvaltı tam olmayınca niyeyese 1 saat sonra açtım .1 aktivta ve 3 ceviz yedim . yok 1 saat daha geçti hala bişi yememiş gibiyim .olmadı 1 de portakal yedim . buda doygunluk getirmedi 1.5. saat sonra 1 kase evde yaptıgım domates çorbasından içtin . birazda kaşar . eh sonunda doygunluk hisisi geldi.
şimdi aç hisetmiyorum kendimi ama bişiler yemem lazım .:44: yani sabah düzgün ögün yemeyince bagırsaklar dolmayınca açlık devam ediyor bagırsaklar doydugu zaman beynede doygunluk geliyor
yukarda yazdıklarım karılık oldu dimi. efem gün boyu yediklerim.

2 hş yumruyatla yş salata .
1 aktivya. 1 küçük portakal .
3 ceviz .domates çorbası . 1dl kaşar .

hıım iyi en azından sık yesemde fazla bişi yememişim :44:

püsküütüm senin dedigin gibi bugün taktik degiştirmiş olmuşum
50 dk pilates de yapılmıştır efem . bitki çayları ve su .

Son düzenleme:

önerilerini dikkate alicam ablam sagolasin,hepsi ok de kekinde buzluga girdigini senden duydum

ayrica birbirine yapismamasi icin ben soklayarak koyuyorum posetlere,yani önce tepsiye dizip atiyorum buzluga yarim saat sonra hafif donmus oluyolar sonra posetliyorum yapismiyolar artik,ben bu sene sarma koydum ama cigden güzel oldu yinede,pismisde oluyosa öylesi daha iyi olur

Benim mutfakla çok aram yok, becerim de yok. Bu nedenle de hep en kolayına kaçmaya çalışıyorum.
Standart et, tavuk, bezelye koymak dışında iki tane pratik yöntemim var.
1- Standart yemek içi pişiririm sadece. Soğan, biber kavur. Domates/salça ekle. Biraz sulandır. Bu hemen hemen bütün yemeklerde kullandığımız sos. Sadece bu sosu pişiririm 1 kilo kıymayla. Sonra onları minnak cam kaplara koyar atarım buzluğa. Her biri bir yemeğin sosu olacak şekilde. Aldığım taze sebzeyi doğrar bu sosa eklerim yemek sadece sebze pişme süresinde hazır olur gider.
2- Bakliyat yemeklerini ve çorbaları da özellikle fazla pişiririm. Henüz soğumadan hemen kaplara alır, şoklama yaparak buzdolabına atarım. Ama içinde yoğurt olan çorbalar güzel çıkmıyor buzluktan. Mesela mercimek çorbasına hiçbir şey olmuyor.

Gülmeyin yahu! Ben kendimi bi'şey yapıyorum zannediyorum! Çaktırmayın bünyeye

Mustangcım.. Tam ben de, karnıbaharla aebenimin önerisini yazacaktım ki gerek kalmadı..
Sen biraz kilo vermeye başlarsan şu anda yaşadığın handikapları aşacağına eminim.
Akşamları için de bitki çayı dışında birşey öneremiyorum.. En azından bu geçiş dönemi için küçük bir kase beyaz leblebiyi yanında bitki çayınla tüketebilirsin. Aslında suyla yenince çok da güzel şişkinlik yaratıyor yani tokluk hissi..
Üniversitede harçlık çıkarmak için sınıf arkadaşlarıma kazak örerdim. Sabahlara kadar ders çalışırken eimde şişlerle..
Onu yaptıktan sonra şimdiki fasarya geliyor vallahi..
Yok, yok.. İnanıyorum ben bi'gün battaniye olacaklarına..
Aslında bu ikinci parça örme dönemim.. İlk dönemde birleştirdim ve o battaniyeyi kardeşim için hazırladım. Önce o..

Hakikaten bi'şey yememişsin aslında..
Bakalım taktik değişimine ne diyecek tartı bey?

Günaydın arkadaşlar..

Günlerdir verdiğim toplam 600 gr ın 500 gr ını geri almış bulunuyorum..

Hiç şaşırmayın.. Dün zencefilli püsküütlerimin ölçüsünü kaçırırken biliyordum başıma gelecekleri.. Bir de üstüne akşam yediğim kabak çekirdeği tuzlu çıkınca olan oldu..

Böyle kilo almaya can kurban! Nedenini bilerek yani..

Cumaya 2 kala bu son anda yediğim golü, kaleden hemen geri göndermem lazım..

İyi oldu iyi! Gevşemeye başlamıştım.

Bugün 2 cezam var. Hem 18:30 da son öğün yiyeceğim hem de bisikleti 2 kere yapacağım...

Keyifli günler... Ben kaçtım..

önerilerini dikkate alicam ablam sagolasin,hepsi ok de kekinde buzluga girdigini senden duydum
valla oluyor mumum özelikle limonlu kek yapıyorum şöyle kalınca . dilim dilimde kesiyorum baya bir kek oluyor .
ayrıca yazdan bolkonumda yetişen nanelerde. fazlaca aldıgım dere otlarıda dolapda istedigin zaman kulan modunda .
yaprak sarma kesinlikle pişmiş olsun daha eveldenedim çig olarak hep açılıyor.hemde pirinçler bir garip oluyor . benim yapraklar genelde kalem modunda oldugu için açıkmalarını istemem . yaprak sarmayı pişir koy mumum
ama nın ne ugraşıyorsun şoklamayla . orta boy poşete koyarım .en az 4.5. parça börek alır . zaten donunca ayrılıyor önemli olan birbirin üstüste koymaman . bak o dedigin şekilde mentiyı yaparım çigden koydugumda . misafir için oda çok iyi fikir birgün arkadaşlarını topla akşama kadar mantı yapın .

püskütüm evet yogurt koyma taraftarı degilim kesik bir şekilde çıkıyor niyeyse dolapdan . bak bende iç yaypıp dolaba koymadım hiç .ilk senden duyuyorum . çalışam hanımlar için harika bir öneri

tartı bey bu taktigi hiç begenmedi püskütüm
dün 63 tüm bu sabah 63 2 oysa 62 yi görürüm diyordum .. dün akşamda bu mönüne 1 kase nesfitli yogurt eklendi . 1 kş da tahin pekmez . dün çorbanın içinde un vede nesfit birde tahinpekmez olunca sanırım karbon olarak algılanıp depolamışım .

yanı artık cumaya 62 yide görmezsem balkondan atıcam kendimi.
sabah ev ahalini gönderince yürüyüşe çıkıldı 1 saat gelen kadar pilates başladı oda yapıldı 1 saat .tabiki yaglanıp sarınıp sonrada bi güzel kese . delirdim galiba

püskütler karbon, tuzda su tutmuş . bugünki acil plandan sonra cumaya bişi kalmaz püsküütüm merek etme .
evet bazan gevşiyoruz ama baskülü görünce çabuk toparlanıyoruz .
en önemliside günlük tartılınca, o gün yediklerini degerlendirince yarınki baskülü görebiliyorsun

unutum bak , püsküütüm seni örgü örerken bir türlü hayal edemiyorum
demek kazak örüyordun arkideşlere

....birde şu yandaki beyaz geceligi istiyorumama onu hakıyla giymek için 58 kilo olsam daha iyi olur

Son düzenleme:
bende eski halimi gmrmeyi pek özledim canım
ve her hafta kilo alıyorummmmm
pek sevindim tatlım
darısı bana
bende çok özledim sorma annem geldi ama kötü durumlarla geldi canım sıkkın
birde sabah eşim ananesini kaybetmiş haberini aldık daha da yıkıldım yaa
canım pek pek sıkkın

selam kızlar
Güne kötü bir haberle başladım babamın halasının oğlu (amcam) ölmüş kalp krizi geçirmiş
başın saolsun canım

kızlar size iyi bir haber verecektim sabah -400 gr daydım ama amcamın vefaat haberini alınca mahfoldum
vermiş olmana sevindim
ölüm haberleri çok can yakıyor değil mi
Rabbim sabır versin
ben yufkayı sarar atarım sigara böreği elimin altında olur hep tuzlu ve tatlı kurabiye atarım birde puaça
bu see artan yemekleri koymaya başladım
tavsiye ederim

ve ekmek pek güzel oluyor

eee maharetli olunca böyle uzun uzu yazılıyo canımcım
buzluğun düzenli olması ne güzel
beimki aldı başını gittti

bu yöntemi yeni duydum

demek bi battaniye yaptın
vesselam sabırlı hatunmuşsun
be öyle senelerce sürüyemem
çünkü bir parça bşr ay alsa ooo emekliliğimde anca biter
ama bende özeniyorum
bi resim koysan da görsek nasıl bişeyyyy
belki yaparımmmm

gider aldığın hemen tatlım sen devam et böyle

aaa
ne atması hayatım ya
gider o kilocuklar gitmiş zaten çoğudaaaa

hepinize merhaba,ben geldimmuzun zamandır cafeye yolum düşmedibu ara hem takımı hemde burayı biraz boşladım,hem bazı sağlık sorunları hem işyerindeki problemler burdan ve diyetten uzaklaşmama sebep oldu,neyseki şu anda herşey yolundabende artılarımla kaldığım yerden devam ediyorumm

bugün güne acaip enerjik başladım,hedef kiloma inince öncesi sonrası yapacaktım ama bugün ofiste resim çekinince aradaki 11 kg varkı bi göstereyim dedimm

Eki Görüntüle 632102 bugünki halim 77 kg

Eki Görüntüle 632100 diyete başlamadan önceki halim 88 kg

Son düzenleme:
MErhaba arkadaşlar, ben geldim

Keyifler yerinde gibi görünüyor . Ben gittikçe aburcubur yememeye alışıyorum bu güzel .dün akşam bir önceki akşama göre daha rahattım ,yani süreli atıştırmak için bişiler aramadım 18.30 yeeğimi yedim sonra 2 saat kadar sonra yarım ayva yedim ve rahattım.

Sabahta aebenim tavsiyesine uyarak yanıma 5 fındık 5 badem aldım bir muzun yanına katık ettim ve gerçekten daha iyi oldu öğlene rahat girdim .
Bu öğlende yarım kepçe mercimek çorbası ,1 porsiyondan az ıspanak yemeği 2 kaşım yoğurt ve 2 ince dilim ekmek yedim.
Şu anda rahatım açlık hissetmiyorum açıkcası elimde papatya çayım ( seviyorum çok ya )

akşam için kayseri mantısı var mönüde zaten çok yiyemem mantıdan yanına kendime salata yaparım muhtemelen ve sağolsun akşam Hürremim ona bakarken dünyayı unutuyorum zaten

Günaydın arkadaşlar..

Günlerdir verdiğim toplam 600 gr ın 500 gr ını geri almış bulunuyorum..

Püskütüm allah seni ne yapmasın emi O kurabiyelerin böyle dolap rafının tepesinde doğru durmayacağı belliydi ama görüyorumki zaten sen bu durumdan hemen gerekli dersleri çıkarmışın ...

kuzum insaşşalh 62 görürsün
hayır sakın atlama bi yerden ip atla sen
Ya aebenim kafam karıştı şimdi:44: Kimileri aman sakın hergün tartılma bunu saplantı yapma diyor ama sende hergün tartılmanın avantajını söylemişsin bana da mantıklı geldi. Acaba kilo veririken hergün değilde kilo korurken mi hergün tartılmak gerekli bak anlamadım şimdi

Ya varya kızlar ben buraya ilk geldiğimde dedimki . kötü bir alışkanlık edindim pasta börek çörek yapma diye sanki oları ben dememiş gibi 2 gündür pasta börek yiğinti yapımı yazıyorsunuz : Allah sizi ne etmesin vicdansız sabuhalar

T_N öncelikle hoşgeldin ve geçmiş olsun.

mahalim hani derlerya deliye hergün bayram. banada hergün tartı . çok nadir ,gece aşırı yedigimde tartılmıyorum moralim bozulmasın diye . benim 5 senedir o eski tombik haline geri dönmeme nedenim hep tartılıp kontrolu elde tutmak . 6. takımdan mezun oldukdan sonra dönem dönem aldım ama hep geri verdim .aslada 7li rakamları tekrar görmedim .

bunu kendini gözlemleyerek degerlendire bilirsin . tekrar kilo alırken eminim baskülden uzak durmuşsundur .

mantın afiyet olsun .. sanırım senin taktik şu aniçim herşeyden ama azaltarak yemek

aaa bak ben atladıydım püskütümün kurabiyeleri dolabın üstüne kaldırdıgını demekki geri indirmiş :)
şu an deli gibi karbon çekşiyor canım ,anlatamam yufka aldım 2 kilo birde çig kadayıf

sen okumasına zorlanıyorsun mehal ben bugün onların kokuları burnumda aç aç yatıcam bacım benim canım yokmu :84::84::84:

fark çok açık neslişim. yagdan gitigi için

sende üst tarafda killo bacakların baya ince .

hastami oldum geçmiş olsun .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…