Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

kızlar ben akapunktur listesinin dışına çıkmıyorum ya sonrası daha mı kötü olup kilo alırım bu kadar az kalori ile..yoksa midem küçülüne kadar iki hafta kadar falan bu listeye uyup daha sonra istediğim şeylerden azar azar yesem mi ki?Şuanda tam uyuyorum listeme.Ama bu hafta zaten akşamları bir gece sebze yemeği ile yoğurt,1akşam et ve salata var..öğlenleri hep aynı yoğurt ve salata..sabahları da gayet iyi zaten..Ne dersiniz?

eminem püskütümün vede leydimin yorumlarına katılmakla beraber bende bir iki kendi bakışımı eklemek istiyorum .
öncelikle migde küçük veya büyük olması diye bişi yokmuş . yani migde esneyen bir torba ne koyarsan okadar alıyor kapesitesi dahilinde:KK31:

..senin konumuna bakarsak akurunkturdan evvel önünü almadıgın kendine engel olmadıgın bir iştahın vardı dimi?
senin yerinde olsan ilk başda şeker ölçünlerimi yaptırıp buna göre iştahımı önleyecek belkide d.r vercegi takviyeler olbilirdi . bir çok arkadaşımdan biliyorumki şeker dengeiszilig yüzünden iştahşlarına engel olamiyorlar . bazı ilaçlar var. gl. vs bunlar tabiki dr. kontrolu eşliginde kulanılıyor . vede diyet yaprken bu iştah sorununa oldukça çözüm .

akupunktura gelince . öncelikle sorum var bu uygulamayı ne zamana kadar devam etirmeyi düşünüyorsun . hedefin olan kilona gelenedekmi?
ve ondan sonra kademeli olarak bırkarakmı?
benim gözlemledigin şok mönülerle hızlı kilolar veriliyor .ve bırakılıyor ve aynen hatta daha fazlası alınıyor .
sen bunlardan hangisini uygulıycaksın ????????

kaç sendir diyet içindeyim taa 15 yaşından bu yana :KK14: diyet konusunda en iyi ögrendigim şey şu ..
eger hayatının geneline uyguluycagın bir diyetle kilo vermediysen tekrar almakla mahkumsun .:KK14:

senin şu anki durumunda sana tavsiyede bulunacagım şey . madem bir yola girdin ve devam ediyorsun, tam yap . ama asıl kilo ile mücedelen akupunktur sonrasında olacak .bunuda unutma ve hazırlıklı ol .
püsküütümün dedigi gibide arada bir kendini ödülendirmeyide unutma . meton aynı bu mönüde kalmasın .. sanırım bu mönülerin ilk haftalar içindir .yoksa bu şekilde(yogut ,salata ) kilo vermeyi ne saglıklı nede kalıcı bulmuyorum .

Mesajım kayıp! :KK60:

Neyse yeniden paylaşayım.. Bu hafta 1.4 kilo verdim ama hala haftalık hedefime ulaşabilmiş değilim. 100 gr.cık daha verseydim şu musibet, ağlayan adamdan kurtulacaktım. Bu adam da amma sulugözlüymüş hani! :KK34:

Şu an itibariyle kilo verme tarihçem şöyle:

Haftaya hedefime ulaşmak hatta üstüne çıkmak istiyorum. Yeter artık yani! :KK33:

yahu adama haksızlık ediyorsun 1.4 gr vermiş yine aglatıyorsun :26
.. birde püsküütüm geçen haftada vermiş olabilirsin .artı çıktıgına bakma .. yani bu haftaki 1.4 de geçen haftadan hakkı olabilir . haftalara haksızlık etmeyelim :)

Son düzenleme:
yahu adama haksızlık ediyorsun 1.4 gr vermiş yine aglatıyorsun :26
.. birde püsküütüm geçen haftada vermiş olabilirsin .artı çıktıgına bakma .. yani bu haftaki 1.4 de geçen haftadan hakkı olabilir . haftalara haksızlık etmeyelim :)

Bir önceki hafta 300 gr aldığımda bence vermemiştim.. Sahiden de almıştım, hatta az almıştım.. :KK60:

Yazayım neler yaptığımı, sen bi'daha düşün konuyu..

Her Cuma yaptığım gibi minik bir ödülüm vardı. Kestane pastası deniyor hani.. kalburabastı tatlısı gibi bir forma sokuyorlar kestane püresini. İşte ondan bir adet alıp kahve eşliğinde yiyecektim. Bir hafta boyunca onu hayal etmiştim. Gittim, aldım... ama 2 adet! :KK53: İkisini de afiyetle yedim tabii.. :KK56:
Diyet zeytin almak için girdiğim markette, o an pastırma kesiyorlardı.. Başım, gözüm döndü.. :KK52: Aldım, gitti.
Pazar sabahı 1/2 pastırmalı ve 1/2 ıspanaklı kaşarlı gözleme yedim.
Sonra akşamları balık yiyeyim de toparlayayım dedim.. Ama ne olduysa her balık sonrasında helva yedim.. Günün 19:30 da kapattım ama neredeyse 5 gün boyunca hep helvayla.. :KK60:

Şimdi karar ver.. Bir önceki hafta kilo alışımın haklı gerekçesi var mı? :KK60: :KK60:

Ay iyi ki parmaklarımızla değil de ağzımızla gülüyoruz, yoksa yazamazdım bu yazıyı ben.. :KK53:

Keske gecen hafta boyumdan buyuk soz etmeseydim.bu hafta mısafirim vcr ve ken iddiaya girdim ve kararliyim cumaya kadaarda tartilmayacagim

Akapunktur ile ilgili bireysel bir tecrübem yok..
Sonuçta amaç; az kalori alarak kilo vermek. Az kalori aldığın halde çok acıkmayasın diye bu iğneler takılıyor neticede.
Bir süre geçtikten sonra dediğin gibi bu kaloriye alışacaksın. Daha doğrusu acıkmamaya başlayacaksın, diye düşünüyorum.
İstediğin şeye gelince, bu yine bana göre önünde ne kadar yolun kaldığına, hedefinin ne olduğuna bağlı. İstediklerini azar azar da olsa yemeye ne kadar geç başlasan o kadar iyi olur diye düşünüyorum. Akapunkturla zayıflayıp, bıraktığı anda kilo alan çok insan duyduk neticede.

Yani özetle; madem böyle bir destek alma yoluna girdin, bence listeye birebir uymalısın. Hem daha kilo verme aşamasındasın. Bir de sonrası var bunun. Yani kiloyu korumak dönemi. Azar, azar istediklerini yemek, bence kiloyu kontrol etme döneminde yapılacak birşey..
Bir de ne lüzum var, sevdiğimiz tatları yeniden beynimize kodlamaya.. Kilomuzu verelim, rahatlayalım.. Sonra hak edince gevşemeye de başlarız elbet.. :KK56:

Ha elbette vur dedin mi öldürmeyeceksin.. arada motive olacağını hissettiğinde elbette kaçamaklar yapacaksın ama bunu genel bir disiplin olarak değerlendirmek doğru olmaz, diye düşünüyorum..:44:

püsküütçüm çok teşekkür ederim canım ilgilenip okuyup ayrıca bukadar uzun cevap yazdığın için ben akapunktur sonrası daha çok kilo almamak için şimdi de bukadar düşük kalorili bir diyet yapmasam mı ki diye düşündüm,sonra da midem mi küçülse ikilemi yaşadım..Vee yanlışa gitmeden size sormak istedim çok teşekkürler ki böylece devam edeceğim diyetime tam olarak uyarak:KK8::KK8::KK8: Kocaman öpüyorum tatlım :KK16::KK16::KK16:

Keske gecen hafta boyumdan buyuk soz etmeseydim.bu hafta mısafirim vcr ve ken iddiaya girdim ve kararliyim cumaya kadaarda tartilmayacagim

Canım benim de misafirlerim var merak etme :KK1::KK1::KK1: ama ben de kararlıyım dikkat edeceğim sen de yarışımızı düşün de yeme tamam mı tatlım :KK16::KK16:

eminem püskütümün vede leydimin yorumlarına katılmakla beraber bende bir iki kendi bakışımı eklemek istiyorum .
öncelikle migde küçük veya büyük olması diye bişi yokmuş . yani migde esneyen bir torba ne koyarsan okadar alıyor kapesitesi dahilinde:KK31:

..senin konumuna bakarsak akurunkturdan evvel önünü almadıgın kendine engel olmadıgın bir iştahın vardı dimi?
senin yerinde olsan ilk başda şeker ölçünlerimi yaptırıp buna göre iştahımı önleyecek belkide d.r vercegi takviyeler olbilirdi . bir çok arkadaşımdan biliyorumki şeker dengeiszilig yüzünden iştahşlarına engel olamiyorlar . bazı ilaçlar var. gl. vs bunlar tabiki dr. kontrolu eşliginde kulanılıyor . vede diyet yaprken bu iştah sorununa oldukça çözüm .

akupunktura gelince . öncelikle sorum var bu uygulamayı ne zamana kadar devam etirmeyi düşünüyorsun . hedefin olan kilona gelenedekmi?
ve ondan sonra kademeli olarak bırkarakmı?
benim gözlemledigin şok mönülerle hızlı kilolar veriliyor .ve bırakılıyor ve aynen hatta daha fazlası alınıyor .
sen bunlardan hangisini uygulıycaksın ????????

kaç sendir diyet içindeyim taa 15 yaşından bu yana :KK14: diyet konusunda en iyi ögrendigim şey şu ..
eger hayatının geneline uyguluycagın bir diyetle kilo vermediysen tekrar almakla mahkumsun .:KK14:

senin şu anki durumunda sana tavsiyede bulunacagım şey . madem bir yola girdin ve devam ediyorsun, tam yap . ama asıl kilo ile mücedelen akupunktur sonrasında olacak .bunuda unutma ve hazırlıklı ol .
püsküütümün dedigi gibide arada bir kendini ödülendirmeyide unutma . meton aynı bu mönüde kalmasın .. sanırım bu mönülerin ilk haftalar içindir .yoksa bu şekilde(yogut ,salata ) kilo vermeyi ne saglıklı nede kalıcı bulmuyorum .

aeben ablacığım çooook teşekkür ederim benimle bu kadar ilgilendiğin için sen,püsküütçüm ve leydicim çok haklısınız..Ben de ortaokul dönemimden beri her zaman dikkat etmek zorunda olan diyetin içinde olan biriyim maalesef ve ne şekilde kilo verirsem vereyim hep geldi yapıştı yine..Sebebi de biliyorum aslında harekestsiz yaşamım ve spor yapmayışım.Yediklerimi abartmasam da hareketsizim genel itibari ile.Sonuç olarak buzamana kadar yaptığım diyetlerin büyük çoğunluğunda diyetisyen ve spor vardı ama ne kadar sağlıklı verirsem vereyim dediğiniz gibi alışkalıklarımı değiştirmediğim için yine aldım maalesef..Ama beynime doğru komutları vermeliyim bundan sonra..Yediğim yiyecekler değil suçlu olan miktar belirleyememem ve yanlış zamanlarda tüketmem asıl sorun..
Akapunktur için aslında çok korkuyorum sonundan ama doktorda hedef kilomdan sonra ayda bir kez giderek koruma programına devam etmemi önerdi..Şuandaki düşümcem doktorumun tavsiyesi yönünde..Sence de mantıklı mı aeben ablacığım ?

6971_311463775638382_2079485034_n.jpg

Canım benim de misafirlerim var merak etme :KK1::KK1::KK1: ama ben de kararlıyım dikkat edeceğim sen de yarışımızı düşün de yeme tamam mı tatlım :KK16::KK16:
hadi bakalım sonuç ne olacak
ama bişey daha var ben belki tartılamayabilirim
şimdi diyecen ki
gittiğin yere tartınıd agötür
eee
mantıklıııı

Bir önceki hafta 300 gr aldığımda bence vermemiştim.. Sahiden de almıştım, hatta az almıştım.. :KK60:

Yazayım neler yaptığımı, sen bi'daha düşün konuyu..

Her Cuma yaptığım gibi minik bir ödülüm vardı. Kestane pastası deniyor hani.. kalburabastı tatlısı gibi bir forma sokuyorlar kestane püresini. İşte ondan bir adet alıp kahve eşliğinde yiyecektim. Bir hafta boyunca onu hayal etmiştim. Gittim, aldım... ama 2 adet! :KK53: İkisini de afiyetle yedim tabii.. :KK56:
Diyet zeytin almak için girdiğim markette, o an pastırma kesiyorlardı.. Başım, gözüm döndü.. :KK52: Aldım, gitti.
Pazar sabahı 1/2 pastırmalı ve 1/2 ıspanaklı kaşarlı gözleme yedim.
Sonra akşamları balık yiyeyim de toparlayayım dedim.. Ama ne olduysa her balık sonrasında helva yedim.. Günün 19:30 da kapattım ama neredeyse 5 gün boyunca hep helvayla.. :KK60:

Şimdi karar ver.. Bir önceki hafta kilo alışımın haklı gerekçesi var mı? :KK60: :KK60:

Ay iyi ki parmaklarımızla değil de ağzımızla gülüyoruz, yoksa yazamazdım bu yazıyı ben.. :KK53:
ödülü kaçırdın yani sen
ahhh ahhh
ben nasıl beslendiğimi bi yazsam
bufolo sürüsü diyeyeim sen anlarsın tabi kii
Günaydın kızlar :KK16:

Buraya çok vaktim olmuyor, takımla ancak ilgilenebiliyorum ama dün yanlış görmediysem herkes kendine kilo için bir hedef belirliyor. Bende aranıza katılmak istedim. Şimdi hamile hamile senin burda işin ne diyeceksiniz :KK60::KK60::KK60:

Hemen şöyle anlatayım. Geçen yaz yanlış hatırlamıyorsam 61,8 kiloyla mezun oldum cuma yarışmalarından. Ondan bikaç gün sonra tesadüf bir şekilde 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. (Bu arada hem diyet yapıyorum hem oruç tutuyorum, aynı anda hamileymişim:KK9:) Bide diyorum ki bu sene nedense çok zorlandım oruç tutarken acaba günler uzun ondanmı :KK60::KK60: Neyse uzun lafın kısası 61,8 i iftar öncesi görmüştüm tartıda doğal olarak o dönemde vücutta su bile kalmıyor. Ben üzerine bir kilo daha ekleyip, 62,8 yani 63 kiloyla hamile kaldığımı farzediyorum. Normal bir gebelikte almam gereken kilo 13 kilocuk. Ben yaklaşık iki hafta önce o 13 kilocuk olan hakkımı doldurdum. Son iki ayda toplam 8 kilo aldım :KK30: (Tabii ki ne bulursam yedim:KK9:) Sonra bişey kafama dank etti :KK53: 12 Ocakta yediklerime dikkat etmeye başladım. Yine normal olarak besleniyorum canım bişey isterse yiyorum ama yerinde ve zamanında az miktarda yemeye çalışıyorum. Bunun sonucu olarak geçen hafta 76,2 kilo, bu haftada tartıda 76,5 kiloyu gördüm. Toplamda iki haftada 2 kilo yerine 0,5 kilo aldım. Yani 1,5 kilo kardayım. :KK9: Ve bir daha anladım ki gerçekten istersen başarabiliyorsun. Bende kilo verme değilde kilo alma hedefi yazmak istiyorum buraya :KK60::KK60::KK60:

Haftada en fazla 300 gr hedefiim var. İnşallah bu hafta da bunun dışına çıkmam. O zaman ayda sadece 1 kilo almış olacağım. (Kilo verebilirsem daha iyi olur ama ne kadar az alırsam o kadar kardayım):KK56:
canım ben 2 hamileliliğimde de diye tiçerisindeydim
hatta hamilelikte daha çok dşyetteydim
çünkü bebişim daha önemliydi
yani istersen konuşalım uzun uzun
ben alatayım sen dinle
ama vaktim yokkkkk:KK19:

hadi bakalım sonuç ne olacak
ama bişey daha var ben belki tartılamayabilirim
şimdi diyecen ki
gittiğin yere tartınıd agötür
eee
mantıklıııı

ödülü kaçırdın yani sen
ahhh ahhh
ben nasıl beslendiğimi bi yazsam
bufolo sürüsü diyeyeim sen anlarsın tabi kii

canım ben 2 hamileliliğimde de diye tiçerisindeydim
hatta hamilelikte daha çok dşyetteydim
çünkü bebişim daha önemliydi
yani istersen konuşalım uzun uzun
ben alatayım sen dinle
ama vaktim yokkkkk:KK19:

canım hadi bakalım cumaya az kaldı ben de merakla bekliyorum

merhabalar efem .:KK16:
herkes iyidir inşallah ...
benim yogunlu yine başladı ..:KK9: ama kormayın yahu diyetimde sorun yok ..
mantıya gidicem şimdi masusu öyelden sonra gidiyorum orda öyelyi yememek için .:KK37:

püskütüm 2 kestanali pasta zaten odülün . bence onda sorun yok ama hergün yemek arkası tatlı kilo vermeyi engeller . birde miktarını bilmiyorum .
gözleme konusundada toplamda 1 gözleme yamişsin . bence kasismin ve benim bufala sürükü yaınında senin bu kaçamaklar pekbir masum . bizde bufalo sürüsü sende kuzu kuzu :KK9:

bu sabah tartılmadım cumaya kadarda tartılmasammı diyorum .. karalılıgım devam ediyor . pazar günü az sapıtmış olsamda .:KK9:
bekle yaz, 38 beden aeben geliyor :KK23:

kadisim hadi sen misafir varkende kilo verebilirsin .:KK16:

eminem bence düşündügün şu an için en mantıklı olanı kilo . hedef kilona insende ayda bir mutlaka dr. gitmelisin .

merhabalar efem .:KK16:
herkes iyidir inşallah ...
benim yogunlu yine başladı ..:KK9: ama kormayın yahu diyetimde sorun yok ..
mantıya gidicem şimdi masusu öyelden sonra gidiyorum orda öyelyi yememek için .:KK37:

püskütüm 2 kestanali pasta zaten odülün . bence onda sorun yok ama hergün yemek arkası tatlı kilo vermeyi engeller . birde miktarını bilmiyorum .
gözleme konusundada toplamda 1 gözleme yamişsin . bence kasismin ve benim bufala sürükü yaınında senin bu kaçamaklar pekbir masum . bizde bufalo sürüsü sende kuzu kuzu :KK9:

bu sabah tartılmadım cumaya kadarda tartılmasammı diyorum .. karalılıgım devam ediyor . pazar günü az sapıtmış olsamda .:KK9:
bekle yaz, 38 beden aeben geliyor :KK23:

kadisim hadi sen misafir varkende kilo verebilirsin .:KK16:

eminem bence düşündügün şu an için en mantıklı olanı kilo . hedef kilona insende ayda bir mutlaka dr. gitmelisin .

aeben ablacığım sen bu kadar kararlı iken yaza kesin 38 bedensin:KK8::KK8::KK8:
Sağol aeben ablacığım inşallah benim de planım bu yönde ama iki hafta sonra tekrar Isparta ya 15 günlüğüne göreve gideceğim ve otelde kalmak durumundayım işte ozaman çok zor oluyor benim için:KK14:

aeben ablacığım sen bu kadar kararlı iken yaza kesin 38 bedensin:KK8::KK8::KK8:
Sağol aeben ablacığım inşallah benim de planım bu yönde ama iki hafta sonra tekrar ısparta ya 15 günlüğüne göreve gideceğim ve otelde kalmak durumundayım işte ozaman çok zor oluyor benim için:KK14:

aslında acık mönüde diyet yapmak ,tatlıya dayandıkdan sonra kolay .bu konudada akurunktur sana yardımcı olur .
Pro ve salata çok iyi bir ikilidir .açıkmönüdede bunu bol bol bulursun .:KK34:

aslında acık mönüde diyet yapmak ,tatlıya dayandıkdan sonra kolay .bu konudada akurunktur sana yardımcı olur .
Pro ve salata çok iyi bir ikilidir .açıkmönüdede bunu bol bol bulursun .:KK34:

aeben ablacım ben de o niyetle çıkıyorum her defa yola ama görünce dayanamıyorum :KK43: Yalnız dediğin gibi akapunktur etkili olursa ben kararlıyım bu defa :KK8::KK8::KK8: hele oraya gidene kadar da güzel kilolar verirsem hiç yememeye motive olurum inşallah:21::21::21:

aeben ablacım ben de o niyetle çıkıyorum her defa yola ama görünce dayanamıyorum :KK43: yalnız dediğin gibi akapunktur etkili olursa ben kararlıyım bu defa :KK8::KK8::KK8: Hele oraya gidene kadar da güzel kilolar verirsem hiç yememeye motive olurum inşallah:21::21::21:

eger o açık mönüdekilere dayanamazsan . Tekrar eve döndügün günü düşün , nasıl bir çıkmaza düşecegini.:KK34:

aebenim ve kadiscim..

Ben galiba yanlış anlattım ya da anlaşıldım.. Ya da ortadan bir yanlışlık yok, bilemedim. Kafam karışınca da altını çizmek istedim. :KK35:

Yaptığım kaçamaklar bundan iki hafta öncesine ait kaçamaklardı.. 11 ocak cuma yedim 2 kestane pastasını ve hemen o pazar yedim gözlemeyi.. Bunları yediğim için de o hafta 300 gr almıştım, demek istemiştim.. Yani çoook eski hikaye..

O hafta zaten aklım başıma bir geldi, pir geldi! :KK30:

Yapamam dediğim şeyi bile başardım.. Yemeğimi 18:30 da bitiriyorum artık. Nasıl hırs yaptıysam.. :KK60: :KK60:

Bir an önce bitsin, gitsin şu kilolar istiyorum.. hem de çok.. Bir de 57 falan geçiyor aklımdan.. Delirdim sanırım.. :KK52:
Eşime söyleyince adamın gözleri yuvalarından çıkıyordu.. E kolay mı adam evlenmiş 77 kiloluk kadınla.. Gün gelmiş, o kadın 20 kilo altına inecem diye tutturmuş.. Adama şoke olmasın da n'olsun yani.. :KK51:

aebenim ve kadiscim..

Ben galiba yanlış anlattım ya da anlaşıldım.. Ya da ortadan bir yanlışlık yok, bilemedim. Kafam karışınca da altını çizmek istedim. :KK35:

Yaptığım kaçamaklar bundan iki hafta öncesine ait kaçamaklardı.. 11 ocak cuma yedim 2 kestane pastasını ve hemen o pazar yedim gözlemeyi.. Bunları yediğim için de o hafta 300 gr almıştım, demek istemiştim.. Yani çoook eski hikaye..

Yapamam dediğim şeyi bile başardım.. Yemeğimi 18:30 da bitiriyorum artık. Nasıl hırs yaptıysam.. :KK60: :KK60:

Bir an önce bitsin, gitsin şu kilolar istiyorum.. hem de çok.. Bir de 57 falan geçiyor aklımdan.. Delirdim sanırım.. :KK52:
Eşime söyleyince adamın gözleri yuvalarından çıkıyordu.. E kolay mı adam evlenmiş 77 kiloluk kadınla.. Gün gelmiş, o kadın 20 kilo altına inecem diye tutturmuş.. Adama şoke olmasın da n'olsun yani.. :KK51:

canımmmmm ayyyy eşin ne kadar şanslı her erkekte tam tersi olur incecik bayanlarla evlenirler daha sonra eşleri çok fazla kilo alır..Sen harikasın eşin de çoook şanslııı :nazar:

günaydın kızlar:KK16:
sabah 1 kayısı yedim
1 bardak ılık su içtim
birazdan kahvaltı
sonraaaaaaaaaaaaaaaa ünideki ev arkadaşım dostumun nikahına Aydın'a gidiyorum :KK9::KK9::KK9:

Günaydın bayanlar nasılsınız
ben iyi değilim hemde hiç
tartım 2 kilo fazla tarttı ALLAHtan herkezi fazla tarttı da rahatladım

aebenim ve kadiscim..

aman sende taaaaaaaaaaaaa 2 haftalık kaçamağı aklında tutmuş birdeburaya yazmışşşş:KK53::KK53::KK53::KK53:
ayıp yaaaaaaaaaa:KK37::KK37::KK37::KK37::KK37:

77 den buraya ne güzel değil mi
57 ol bacım ollll
inceceik olalım
ama caım özel olacak ama
benim .........artık onu niteleyecek sıfat bulamıyorum
çok seviyommm o ayrı daaa:KK17::KK17::KK17::KK17:

benim ne zayıfladığımın farkında
ne stil değişikliğimin farkındaaa
ben ne yapsam bu adama bilemiyommm
kafayı turuncu mu yapsam fark eder miiii:KK53::KK53::KK53::KK53:

seni ki değişmin farkında mı yoksa
benim ......... gibi umrunda değil miiiiiiii:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

X