Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

canımmm çok teşekkür ederim ben de seni tekrar tebrik ederim çünkü aynı kiloyu versek de sen destek almadan ne güzel kendi iradenle verdin :KK9::KK9::KK9::KK9: Ben de kilo verdikçe gaza geleceğime inanıyorum başlamak bitirmenin yarısıdır..Kadisin aklına da yarışmak geldi..Bize motive olacak inşallah destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz :KK16::KK16::KK16:
Teşekkürler tatlım.. :KK71:
Kişilik olarak uysal olmadığım için istesem de destek alabilme şansın yok.. Birisi bana şunu ye, bunu yeme derse ters teper bende.. Doktordan çıkar ilk kebapçıya girerim.. :KK53:
O yüzden asıl ben seni tebrik ediyorum. İşi bilenden destek alacak açık yürekliliğe sahip olduğun, bilinçli ve akılcı davrandığın için.. :KK9:
Çok severim o sözü.. Başlamak, bitirmenin yarısıdır sözünü yani.. Başladın.. hadi hayırlısı.. :nazar:
Veee haklısın püsküüütçüm akapunktur diyeti daha bi ağır..bir hafta
sabahları
bir dilim ekmek,2 dilim peynir,domates,salatalık,biber
Öğle
yoğurt
salata
akşam
1 kase çorba
yoğurt
salata
*her gün 3 meyve,3lt su,2şişe maden suyu şeklinde idi..
Bu diyeti bozmadan yapmama rağmen 1.4 bile az aslında
Çok ağır tabii ya.
Bravo sana!
Ben hiç az bulmuyorum verdiğin kiloyu.. Bence süper! :nazar:

...Daha fazla geç olmadan bisikletimin tepesine çıkıyorum ben. İyi akşamlar.. :KK55:

Teşekkürler tatlım.. :KK71:
Kişilik olarak uysal olmadığım için istesem de destek alabilme şansın yok.. Birisi bana şunu ye, bunu yeme derse ters teper bende.. Doktordan çıkar ilk kebapçıya girerim.. :KK53:
O yüzden asıl ben seni tebrik ediyorum. İşi bilenden destek alacak açık yürekliliğe sahip olduğun, bilinçli ve akılcı davrandığın için.. :KK9:
Çok severim o sözü.. Başlamak, bitirmenin yarısıdır sözünü yani.. Başladın.. hadi hayırlısı.. :nazar:

Çok ağır tabii ya.
Bravo sana!
Ben hiç az bulmuyorum verdiğin kiloyu.. Bence süper! :nazar:

...Daha fazla geç olmadan bisikletimin tepesine çıkıyorum ben. İyi akşamlar.. :KK55:

çoook teşekkür ediyorum canım size içimi döküyorum güç alıyorum sizden zaten..Çoook teşekkür ederim beni gaza getirdiğin için sen süperrrsiiinnn :KK16::KK16::KK16:
Sporun da kalmasın öptüm çok:KK16::KK16: iyi akşamlar

gnydn009si0ei8.jpg

günaydın. :119::119::119:
hayırlı sabahlar olsun .:KK16:
bizde tatil yok malum dersaneler olunca .:KK9: erkenden kalktık yine :KK6:
20 dk pilatesde yapıldı :KK8:
15 tatil boyunca cuma sohbetlerim askıda .bu demek oluyorki mecburi ikramlar yok :KK23::KK23::KK23:bu demek oluyorki bu 2 hafta ev gezmeside yok :KK9:
umarım 2.hafta eşim hadi bir yerlere gidiyoruz demez.:KK9:

Günaydın kızlar :KK16:

Buraya çok vaktim olmuyor, takımla ancak ilgilenebiliyorum ama dün yanlış görmediysem herkes kendine kilo için bir hedef belirliyor. Bende aranıza katılmak istedim. Şimdi hamile hamile senin burda işin ne diyeceksiniz :KK60::KK60::KK60:

Hemen şöyle anlatayım. Geçen yaz yanlış hatırlamıyorsam 61,8 kiloyla mezun oldum cuma yarışmalarından. Ondan bikaç gün sonra tesadüf bir şekilde 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. (Bu arada hem diyet yapıyorum hem oruç tutuyorum, aynı anda hamileymişim:KK9:) Bide diyorum ki bu sene nedense çok zorlandım oruç tutarken acaba günler uzun ondanmı :KK60::KK60: Neyse uzun lafın kısası 61,8 i iftar öncesi görmüştüm tartıda doğal olarak o dönemde vücutta su bile kalmıyor. Ben üzerine bir kilo daha ekleyip, 62,8 yani 63 kiloyla hamile kaldığımı farzediyorum. Normal bir gebelikte almam gereken kilo 13 kilocuk. Ben yaklaşık iki hafta önce o 13 kilocuk olan hakkımı doldurdum. Son iki ayda toplam 8 kilo aldım :KK30: (Tabii ki ne bulursam yedim:KK9:) Sonra bişey kafama dank etti :KK53: 12 Ocakta yediklerime dikkat etmeye başladım. Yine normal olarak besleniyorum canım bişey isterse yiyorum ama yerinde ve zamanında az miktarda yemeye çalışıyorum. Bunun sonucu olarak geçen hafta 76,2 kilo, bu haftada tartıda 76,5 kiloyu gördüm. Toplamda iki haftada 2 kilo yerine 0,5 kilo aldım. Yani 1,5 kilo kardayım. :KK9: Ve bir daha anladım ki gerçekten istersen başarabiliyorsun. Bende kilo verme değilde kilo alma hedefi yazmak istiyorum buraya :KK60::KK60::KK60:

Haftada en fazla 300 gr hedefiim var. İnşallah bu hafta da bunun dışına çıkmam. O zaman ayda sadece 1 kilo almış olacağım. (Kilo verebilirsem daha iyi olur ama ne kadar az alırsam o kadar kardayım):KK56:

Fıstık ve çikolata dışında güzel mönüymüş sahiden de.. Dengeli, eşit beslenme olmuş.
kadisin dediğine bir örnek de sen yaşamışsın demek ki.. Diyeti düşünmeyince atıvermiş kiloyu vücut.
İç sesini sevdim.. Bir an önce istek gelsin o zaman..

Tebrikler! :KK9: :KK9: :KK9: :nazar:
Aynı kiloyu vermişiz tesadüfe bak.. :KK34:
Akapunktur diyeti de öyle böyle değil, ağır diyettir hani.. Hiç bozmadan devam edebildiğin için ayrıca tebrikler. :KK71: :KK9:

15 tatil mi? :KK53:
Kaç kilo alıp döneceksin bu durumda? :KK52:

Ohh be!
Üstteki mesajda soğuk terle boşanmıştı vallahi..
Bana yetiş, beni geç hatta.. sonra da ben seni kovalayayım.. :KK55: :KK34:

Yarışın kızlar süper! :KK9: :KK9:
Daha önce aebenim ve akrebim için haftalık manşet atıyordum.. İkisi de pek bi'sessiz artık.. :KK3:
Bu hafta size hazırlarım manşet, ay ne güzel olacak.. :21:
Yeri gelmişken benim de bu haftaki hedefim 500 gr. :KK4:

Ohhhh iyi olmuş böyle! Bana inat olmasına daha da çok sevindim.. :KK53:
Vay vay vay!!! Ne güzel kilo vermişsin kadiscim..
Desktopa not attım hemen. Çizelgendeki kiloyu da yazdım. 15 Temmuzda artık ben buralarda olmam ama :KK33: sırf sana soru sormak için gelirim.. :KK60:

kadis 900 gr verecek
blackandwhite 1000 gr verecek
Yarış başladı! :emir_bebek:
:nazar: :nazar:
oh oh hakemde tamam .:KK9:
Veee haklısın püsküüütçüm akapunktur diyeti daha bi ağır..bir hafta
sabahları
bir dilim ekmek,2 dilim peynir,domates,salatalık,biber
Öğle
yoğurt
salata
akşam
1 kase çorba
yoğurt
salata
*her gün 3 meyve,3lt su,2şişe maden suyu şeklinde idi..
Bu diyeti bozmadan yapmama rağmen 1.4 bile az aslında
zor bir diyet gerçekden etde yok .ne kadar sürecek bu liste?
Arkadaşlar çıkmadan önce 15 gündür ilgilendiğim, kendimce önemli bulduğum bir konuyu paylaşmak istiyorum.
Kitaplarımı aldım. (Tibetin Gençlik aşı 1. ve 2. kitap ve Yüz Yogası)
Hareketleri çalıştım. Mantığımı oturttum. Videoları inceledim. Dedim ya 15 gündür iş üzerindeyim. :KK34:
Çok etkilendim ve birkaç güne kadar başlıyorum.

1- Tibetin Gençlik Pınarı
http://www.kadinlarkulubu.com/egzersizler/169075-tibetin-genclik-pinari-5-hareket-105.html#top
5 hareketi her gün yapmak gerekiyor.

2- Yüz yogası
Benim yüzüm 79 ve üstündeyken olduğum zamanlar haricinde incedir. Bu nedenle de kilo kaybettikçe yüzüm iyice küçülüyor. Daha doğrusu yanaklarım içeriye doğru girmeye başlıyor. Yüz yogası kitabından da yanak kaslarını çalıştıran hareketleri listeledim.
Hareketleri her gün 3'er kez yapmak gerekiyor.

Her iki egzersiz programına da aynı gün başlayacağım. Olumlu etkiler olursa ki bu elbette bir zaman isteyecek, haber veririm.

İşte böyle.. Paylaşmak istedim. :KK34:

ilk fırsatta bakayım linklere püskütüm ...:KK16:

Buraya çok vaktim olmuyor, takımla ancak ilgilenebiliyorum ama dün yanlış görmediysem herkes kendine kilo için bir hedef belirliyor. Bende aranıza katılmak istedim. Şimdi hamile hamile senin burda işin ne diyeceksiniz :KK60::KK60::KK60:

Hemen şöyle anlatayım. Geçen yaz yanlış hatırlamıyorsam 61,8 kiloyla mezun oldum cuma yarışmalarından. Ondan bikaç gün sonra tesadüf bir şekilde 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. (Bu arada hem diyet yapıyorum hem oruç tutuyorum, aynı anda hamileymişim:KK9:) Bide diyorum ki bu sene nedense çok zorlandım oruç tutarken acaba günler uzun ondanmı :KK60::KK60: Neyse uzun lafın kısası 61,8 i iftar öncesi görmüştüm tartıda doğal olarak o dönemde vücutta su bile kalmıyor. Ben üzerine bir kilo daha ekleyip, 62,8 yani 63 kiloyla hamile kaldığımı farzediyorum. Normal bir gebelikte almam gereken kilo 13 kilocuk. Ben yaklaşık iki hafta önce o 13 kilocuk olan hakkımı doldurdum. Son iki ayda toplam 8 kilo aldım :KK30: (Tabii ki ne bulursam yedim:KK9:) Sonra bişey kafama dank etti :KK53: 12 Ocakta yediklerime dikkat etmeye başladım. Yine normal olarak besleniyorum canım bişey isterse yiyorum ama yerinde ve zamanında az miktarda yemeye çalışıyorum. Bunun sonucu olarak geçen hafta 76,2 kilo, bu haftada tartıda 76,5 kiloyu gördüm. Toplamda iki haftada 2 kilo yerine 0,5 kilo aldım. Yani 1,5 kilo kardayım. :KK9: Ve bir daha anladım ki gerçekten istersen başarabiliyorsun. Bende kilo verme değilde kilo alma hedefi yazmak istiyorum buraya :KK60::KK60::KK60:

Haftada en fazla 300 gr hedefiim var. İnşallah bu hafta da bunun dışına çıkmam. O zaman ayda sadece 1 kilo almış olacağım. (Kilo verebilirsem daha iyi olur ama ne kadar az alırsam o kadar kardayım):KK56:
leydicim zaten verdigimizden çok aldıgımız kilolar için burda deyilmiyiz?:KK34: ne kadar azdın okadar az sorun .
monti linkinde zilim var maşalah diyorum ben onun kadar hamilelikde ve sonrasında dikkat eden kimse görmedim .. boy 179 kilo 57 kaç senedirde koruyor . hamilelik boyuncada belli bir kilo almış . hamilelik boyuncada öyle bir d engeli beslenmişki sadece çok sevdigim halde 2 kere simit yedim diyor .:nazar:

leydicim azavel yazacaklarım vardı yarım kaldı . canım hamilelik boyunca ayva ye bol bol .bebişin daha güzel olur . bunu peygemberimiz (as) söylüyor .
ayrıca bol bol semiz otu ye omega 3 için . dr. da ve omege 3 tableti kulan.
Os.müftüoglunun .melek pgoramında omega için söyleşini dinledim .
dedigi aynen şuydu '' bir gün gelecek ülkeler daha zeki nesilleri olsun diye özelikle hamile olanlara omega 3 tabletlerini içmelerini mecburi tutacak ''

.buna canlı örnek monti linkinde bastetigim ziligurti . hamileligi boyunca haftada 2 kilo kadar semiz otu yedigini söyler . vede saglıklı beslendigini. şu an 3.5. yaşında bir oglu var ve yüksek zekalılar okuluna gidiyor :nazar:
benim hamilelik döneminde hç bir bilgim ve araştırma imkanım yoktu :KK19:(şükür belerimin hepsi takdirlikdirde o ayrıda ):KK1:
ama düşünüyorum şu an hamile olsam ne çok şey farklı olurdu :KK14:

Günaydın arkadaşlar.. :KK71:

günaydın. :119::119::119:
hayırlı sabahlar olsun .:KK16:
bizde tatil yok malum dersaneler olunca .:KK9: erkenden kalktık yine :KK6:
20 dk pilatesde yapıldı :KK8:
15 tatil boyunca cuma sohbetlerim askıda .bu demek oluyorki mecburi ikramlar yok :KK23::KK23::KK23:bu demek oluyorki bu 2 hafta ev gezmeside yok :KK9:
umarım 2.hafta eşim hadi bir yerlere gidiyoruz demez.:KK9:
Dilerim bu 15 günlük molayı, kendin için plan yaparak kullanabilirsin aebenim.. :KK16:

Bilinçli hamilelik böyle bir şey herhalde.. Anlamadığım bir şey.. Ama emin olduğum bir şey var ki sen zaten sağlığını ya da bebişinin sağlığını tehlikeye atacak birşey yapmazsın..
Senin de hedefin hayırlı olsun topiğimize o halde.. :KK16:

bana müsade kızılaya inicem bebelerle.
püsküütüm şu sıralar müdavimi oldugum bir köfte var . güven parkın orda hostanın bir kısmında'' kanara'' var görmüşsündür belki ,köftesine bitiyorum :KK17:

aa hatta bugün 1.2. gibi gelirsen büyük ihtimal orda olurum . :)

Son düzenleme:
püsküütüm şu sıralar müdavimi oldugum bir köfte var . güven parkın orda hostanın bir kısmında'' kanara'' var görmüşsündür belki ,köftesine bitiyorum :KK17:

Aklımda bulunsun aebenim.. Saat olarak uygun bir zamana denk gelince mutlaka yerim.

Zaten her sabah sana dua gönderiyorum.. Sayende zeytin yiyorum her sabah.. (yani tost yemediğim günlerde tabii)

O yüzden eminim, bu önerin de lezzetlidir.

Ben de bir hengamedeyim bugün.. Plan yapamayacağım kadar karışık bir gün.. Kendimi öyle bırakacam artık.. Neyi, ne kadar becerebilirsem.. Bu da demektir ki; artık gitme zamanı.. :KK55:

Hayırdır inşallah!
Ben excel tablomu demin paylaşmadım mı?
Acaba başka bir topikte mi paylaştım yahu!

püsküütüm bir önceki mesajıma ek yaptım umarım görürsün .:KK52:

aa hatta bugün 1.2. gibi gelirsen büyük ihtimal orda olurum . :)

Yok aebenim.. Çankaya tarafındayım bugün.. :KK60:

Yalnız sahiden hayırdır inşallah.. excel tablom nerede benim yahu!

Mesajım kayıp! :KK60:

Neyse yeniden paylaşayım.. Bu hafta 1.4 kilo verdim ama hala haftalık hedefime ulaşabilmiş değilim. 100 gr.cık daha verseydim şu musibet, ağlayan adamdan kurtulacaktım. Bu adam da amma sulugözlüymüş hani! :KK34:

Şu an itibariyle kilo verme tarihçem şöyle:

Haftaya hedefime ulaşmak hatta üstüne çıkmak istiyorum. Yeter artık yani! :KK33:

kızlar ben akapunktur listesinin dışına çıkmıyorum ya sonrası daha mı kötü olup kilo alırım bu kadar az kalori ile..yoksa midem küçülüne kadar iki hafta kadar falan bu listeye uyup daha sonra istediğim şeylerden azar azar yesem mi ki?Şuanda tam uyuyorum listeme.Ama bu hafta zaten akşamları bir gece sebze yemeği ile yoğurt,1akşam et ve salata var..öğlenleri hep aynı yoğurt ve salata..sabahları da gayet iyi zaten..Ne dersiniz?

kızlar ben akapunktur listesinin dışına çıkmıyorum ya sonrası daha mı kötü olup kilo alırım bu kadar az kalori ile..yoksa midem küçülüne kadar iki hafta kadar falan bu listeye uyup daha sonra istediğim şeylerden azar azar yesem mi ki?Şuanda tam uyuyorum listeme.Ama bu hafta zaten akşamları bir gece sebze yemeği ile yoğurt,1akşam et ve salata var..öğlenleri hep aynı yoğurt ve salata..sabahları da gayet iyi zaten..Ne dersiniz?

Akapunktur ile ilgili bireysel bir tecrübem yok..
Sonuçta amaç; az kalori alarak kilo vermek. Az kalori aldığın halde çok acıkmayasın diye bu iğneler takılıyor neticede.
Bir süre geçtikten sonra dediğin gibi bu kaloriye alışacaksın. Daha doğrusu acıkmamaya başlayacaksın, diye düşünüyorum.
İstediğin şeye gelince, bu yine bana göre önünde ne kadar yolun kaldığına, hedefinin ne olduğuna bağlı. İstediklerini azar azar da olsa yemeye ne kadar geç başlasan o kadar iyi olur diye düşünüyorum. Akapunkturla zayıflayıp, bıraktığı anda kilo alan çok insan duyduk neticede.

Yani özetle; madem böyle bir destek alma yoluna girdin, bence listeye birebir uymalısın. Hem daha kilo verme aşamasındasın. Bir de sonrası var bunun. Yani kiloyu korumak dönemi. Azar, azar istediklerini yemek, bence kiloyu kontrol etme döneminde yapılacak birşey..
Bir de ne lüzum var, sevdiğimiz tatları yeniden beynimize kodlamaya.. Kilomuzu verelim, rahatlayalım.. Sonra hak edince gevşemeye de başlarız elbet.. :KK56:

Ha elbette vur dedin mi öldürmeyeceksin.. arada motive olacağını hissettiğinde elbette kaçamaklar yapacaksın ama bunu genel bir disiplin olarak değerlendirmek doğru olmaz, diye düşünüyorum..:44:

Mesajım kayıp! :KK60:

Neyse yeniden paylaşayım.. Bu hafta 1.4 kilo verdim ama hala haftalık hedefime ulaşabilmiş değilim. 100 gr.cık daha verseydim şu musibet, ağlayan adamdan kurtulacaktım. Bu adam da amma sulugözlüymüş hani! :KK34:

Şu an itibariyle kilo verme tarihçem şöyle:

Haftaya hedefime ulaşmak hatta üstüne çıkmak istiyorum. Yeter artık yani! :KK33:

Ammmaaa yazık be Püsküüt'çüm ağlatmışsın hep adamı. Bence çıkarsın çünki 500 gram sen havada karada verirsin bunu. Hadi bi gayret başla bugünden itibaren. Ağlatma artış şu adamcağızı :KK9:Yalnız bu hafta maşallahın var. Adam ağlıyor ama iyi gitmiş kilolar. Ayy keşke o 100 gramda gitseydi. Çok iyi görünürdü liste. Gitmemiş ama tebrik ediyorum seni çok iyi kilo vermişin. :nazar::KK9:

Mrb. Kişisel olarak yani tamamen kendi düşüncemle yapıyorum yorumu. Öncelikle akapuntur yada başka tedavilerle (tıbbi tedavilerin bir kısmıda dahil buna) çok sağlıklı bir şekilde zayıflanacağına inanmayan insanlardanım. Kilo almamızın sebeplerini şöyle bir düşününce hepimizin aynı sebeplerle kilo aldığımızı görürüz. (Sağlıkla ilgili bir sorun yoksa eğer) Etkileyen önemli bir sebep yoksa eğer çok yemek, vakitsiz yemek ve hareketsiz kalma nedenleriyle kilo alıyoruz. Bir süre sonra farkında olmadan böyle yaşamaya alışıyoruz. Doğal olarakta sürekli kilo alıyoruz. Zayıflamaya bu açıdan baktığımızada kilo vermemiz çok kolay aslında ama alışkanlıkları yenmek oldukça zor. Sadece istediğin herşeyden yeteri miktarda ve vaktinde yediğin zaman kilo almadığın gibi hareketini artırdığın zamanda kilo vermiş oluyorsun. Sizin akapunktur listeniz ne şekilde bilmiyorum ama sanırım çok az yemek gerekiyor. Bu süreç bittikten sonra normal hayata döndüğünüzde aynı düzen devam etmezseniz eğer yeniden kilo alacağınızı tahmin ediyorum. İnşallah öyle olmaz. Ama biliyorum ki tekrardan kilo almamanız için yeme alışkanlıklarınızın tamamen değişmesi lazım. Tickerdan anladığım kadarıyla daha yolun çok ama çok başındasınız. Umarım hedefinize ulaşana kadar devam edebilirsiniz.:KK16:

günaydın .:KK16::KK16::KK16::KK16:
iyi pazarlar dilerim .
çoçukları dersanaya dagıttık eşimleyiz ... hoş oda tekrar şekerlemeye daldıya neyse .:KK9:
bende evi toplamalıyım, ortalıgı döküp acelece çıkan gitti evden :KK37:

Mesajdan alıntı:
Ammmaaa yazık be Püsküüt'çüm ağlatmışsın hep adamı. Bence çıkarsın çünki 500 gram sen havada karada verirsin bunu. Hadi bi gayret başla bugünden itibaren. Ağlatma artış şu adamcağızı :KK9:Yalnız bu hafta maşallahın var. Adam ağlıyor ama iyi gitmiş kilolar. Ayy keşke o 100 gramda gitseydi. Çok iyi görünürdü liste. Gitmemiş ama tebrik ediyorum seni çok iyi kilo vermişin. :nazar::KK9:

-----
:KK60: Ne fena bi'insanım ben yahu!
Susmayan, sürekli ağlayan bir adam yaratmışım kendime.. :KK53:
Teşekkür ederim güzel sözlerin için de.. :KK71:
Haftada bir tartılıyorum diye, bu kadar kilo vereceğimi de öngöremediğim için önlem alamadım.. Bilsem o sabah bir saat erken kalkar, spor yapardım.. :KK34: Sırf adam gülsün diye yani, başka sebebi yok. :KK60:

Bu hafta ağlayan adam susacak! O nedenle de sanırım her gün tartılmam gerekiyor.. Benzer bir sürpriz yaşamamak için. Her ne kadar çok sıkılsam da bu tartı mevzuundan galiba bu işe ısınmam lazım yeniden. Çünkü; artık boşa geçen bir hafta yaşamak istemiyorum. En azından 500 gr vermeliyim ki cezalardan kurtulup, hedeflerime ulaşabileyim.

Son düzenleme:
X