Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

günaydın kızlar nasılsınız
ben dün yoğundum gelen giden yorum yapmayada vaktim yk
öpüyorum siziiiiiiiiiiiiiii:KK37::KK37::KK37:

kolay gelsin kadisim ,en azından yogunum yazmışın :KK19:

eminem hala dügün çalıyon sanırım .:KK9:

banada müsade hatunlar biraz işlerim var . görüşmek üzere .:KK16:

selam kizlar,nasilsiniz bakalim,göz ucuyla gecmise baktim ,hepiniz pozitifsiniz masallah ama ben size negatif enerji vermeye geldim :KK43: aslinda akil almaya geldim,bana bir el atin ne olur ya hayatimi düzene sokamiyorum bi türlü ben :KK43: hele su bi kac gündür hayattan o kadar yoruldumki anlatamam bir dagin tepesine gidip orda bi magara bulup yalniz basina yasamak istiyorum,kafam o kadar doluki dün kirmizi isikta gectim resmen ,bide salak gibi yanimdan gecen arabadaki kadin niye bana tip tip bakiyo diyorum bide diyorum bu arabalar niye geliyo sonra aynadan arkaya bi bakarimki herkes duruyor ben gitmeye calisiyorum hemen geri sürüp lambaya döndüm,o kdar doluyum bu aralar sürekli kötü haberler aliyorum kendime bi düzen kuramiyorum gelecek kaygilarim bu aralar cok fazla oglum seneye 1.sinifa basliyacak masalah cok akilli ve zeki bir cocuk yabanci düsmani bir ögretmenin eline düsüp ziyan olmasindan korkuyorum,okuldaki hakalrimiz la ilgilgi seminerlere katiliyorum , egitim programlarina katiliyorum,kendi özel islerim oluyor nefes almaya vaktim yok,evde hic bi is yapamiyorum kaldiki ypamakta istmemiyorum,diyet yapayi cok istiyorum hic aklima gelmezdi diyet ypamayi özliyecegim ama özledim valla :) gecen hafta cok soguktu sporagidemedim bu hafta adetim geldi belim cok agriyor yine gidemedim bu ay bosuna gitti Allahim deli olucam ne yapicam ben yaaaaaaaaa yemek yemeye firsat bulamiyorum sonra aksam olup herkes yatipda ev sakinlesince icimdeki öküz merhabaa ben burdayimmm diyor ve ben o öküze bir tülü ohaaaaaaaaaaaaaaaa diyemiyorum böhüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü

bu arada size gecenlerde alman kanalinda seyrettigim bi programdan bahsedeyim..

su fast foodlar ile ilgili bi arastirma yaptilar iste gercekten arlimi sagliga etkileri neler diye,tabi yaptiklari tez ne kadar saglam bilemem ama

1 ay boyunca adamin biri sadece fast food beslendi ve sonunda kolestrolü ypkseldi yine baska bir adamda 1 ay boyunca ayni sekilde beslendi ve bir ayin sonunda iyi kolstrolü yükseldi haha

programin sonunda her istediginizi yiyebilirisniz ama önemli olan miktarlairna dikkat etmek tabi sonucundada kaloriye dikkat etmek diye ,yani bir kez daha herkesi bünyeisnin farkli oldugunu birine yarayanin digerine yaramayacagini görmüs olduk :) esime diyorum ki yeni mi ögrendiler simdi bunu ,ben zaten biliyodum diye:KK14:

aeben ablam sana birsey danisayim.

hani su SIK SIK veya ögün aralarinin 4 6 saat olmasiyla ilgili hani biz diyoruz ya ( yani sanirim sende ayni fikirdeydin yanilmiyorsam :) ) sünneti uygulasak yeter bize diye Peygambeirmiz 2 ögün yermis diye ama gecen gün ablanin bi tanesi sey dedi programda seyretmis gerci oda ama mantikli geldi bana..
bi düsünün yeni dogan bebekleri dogduklari zaman 2 saatte bir besliyoruz sonra bu ögünler 5 e 4 e 3 e 2 e iniyor diye ,ne düsünüyorsun bu konuda?

püskütüm birde dün akşamcılar topigine yazmıştım ya karnıbahar hakında .. artık diyet mönünde olmayacak .bana yaramıyor . kilo almamışım ama eksilmede olmamış. yüzümdede şişlik hisettim .
daha evelde fark etmiştim bunu , kan gurubu 0 olanlara karnıbahar ve lahana kilo verdirmiyor . sende bu kategoride oldugundan dikkat et derim .:KK34:
Bir dönem kara lahana çorbası mı yiyordum ben..de sen bu uyarıyı yapmıştın. Tam emin olamadım şimdi. Ama haklısın. Bakliyat, lahana vs.. kilo verimini durduruyor bende de.. Karnıbahara da bayılırım.
Anacım durdursun yahu! Yemeyecez mi yani?
Yok artık, diyorum ben kendi adıma..
Yerim, yediğim zaman da başıma ne geleceğini bilerek yerim. :KK56:
Zaten günlerdir burnuma karnıbahar kokutuyorsunuz.. :KK53:

su fast foodlar ile ilgili bi arastirma yaptilar iste gercekten arlimi sagliga etkileri neler diye,tabi yaptiklari tez ne kadar saglam bilemem ama

1 ay boyunca adamin biri sadece fast food beslendi ve sonunda kolestrolü ypkseldi yine baska bir adamda 1 ay boyunca ayni sekilde beslendi ve bir ayin sonunda iyi kolstrolü yükseldi haha

programin sonunda her istediginizi yiyebilirisniz ama önemli olan miktarlairna dikkat etmek tabi sonucundada kaloriye dikkat etmek diye ,yani bir kez daha herkesi bünyeisnin farkli oldugunu birine yarayanin digerine yaramayacagini görmüs olduk :) esime diyorum ki yeni mi ögrendiler simdi bunu ,ben zaten biliyodum diye:KK14:

hani su SIK SIK veya ögün aralarinin 4 6 saat olmasiyla ilgili hani biz diyoruz ya ( yani sanirim sende ayni fikirdeydin yanilmiyorsam :) ) sünneti uygulasak yeter bize diye Peygambeirmiz 2 ögün yermis diye ama gecen gün ablanin bi tanesi sey dedi programda seyretmis gerci oda ama mantikli geldi bana..
bi düsünün yeni dogan bebekleri dogduklari zaman 2 saatte bir besliyoruz sonra bu ögünler 5 e 4 e 3 e 2 e iniyor diye ,ne düsünüyorsun bu konuda?
Mumucum sana komik bir şey yazayım..
Bebek işinden anlamam, köpek işinden anlarım.. :KK53:
Ve komiktir ki; köpekler için de aynı şey geçerli. Bebekken yani 45 gün anne sütünü içtikten sonra mamaya geçince günde 7-8 öğün verilir.
Sonra 4 e, 3 e ve derken 2 ye düşürülür. Erişkin olunca da 1 öğüne çekilmesi tavsiye edilir. Ben kıyamadığım için günde 2 veriyorum.

Ay bu arada benim Bulut paşam da diyet yapıyor ablaları..
Daha önce de diyete girmişti ne güzel zayıflamıştı. Sonra normale dönünce yine kilo aldı :KK60: :KK60: Ay, bu hikaye çok tanıdık geldi..
Neyse.. yine diyete başladık. 33 kiloydu. Şimdi 30.6 kilo.
Onu da Cuma akşamları tartıyoruz.. :KK60: :KK60:
Ay ben yine koptum bunları yazarken..

Bir dönem kara lahana çorbası mı yiyordum ben..de sen bu uyarıyı yapmıştın. Tam emin olamadım şimdi. Ama haklısın. Bakliyat, lahana vs.. kilo verimini durduruyor bende de.. Karnıbahara da bayılırım.

Ve komiktir ki; köpekler için de aynı şey geçerli. Bebekken yani 45 gün anne sütünü içtikten sonra mamaya geçince günde 7-8 öğün verilir.
Sonra 4 e, 3 e ve derken 2 ye düşürülür. Erişkin olunca da 1 öğüne çekilmesi tavsiye edilir. Ben kıyamadığım için günde 2 veriyorum.

Daha önce de diyete girmişti ne güzel zayıflamıştı. Sonra normale dönünce yine kilo aldı :KK60: :KK60: Ay, bu hikaye çok tanıdık geldi..

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: iyiymis hakikaten ,diyeitni sevsinler onun

mumum öncelikle içinde bulundugun durumu tabiki ayrıntılı bilemem .ama hayatta tek bildigim şey, halime şükretmek :KK34: kimin hayatı gülük gülüstanlık ?
daha okula bile gitmeyen ogluşa endişe ediyorsun ee b en ne yapayım 3 tane ve okuyorlar.:26:

bebeklere gelince onuda yarın yazayım inşallah eşim yanımda:KK37:4. bebem ya ilgi bekliyor :KK4:

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: iyiymis hakikaten ,diyeitni sevsinler onun

mumuşum.. diğer mesajını da okudum, yorum yapmadım.
Görmezden geldiğimi düşünme sakın.. Bilmediğim yaşamlar hakkında yorum yapmaktan imtina ederim.
Çok korkarım ya yanlış yönlendirirsem, ya eksik kalırsa sözlerim, diye..
Kendimi yerine koyabileceğim bir koşul yok.. Empati yapamayınca da ne söylesem havada kalacak, o yüzdendir sessizliğim..

sagolun kizlar Allah razi olsun,tabikide halime binlerce sükürler olsun ,aeben abla Allah yardimcin olsun cok zor cocuk büyütmek helede yabanci bir memleketteysen ve birde müslüman ayricada basörtülüysen ooo yandinki ne yandin :) kendim icn hic bi korkum yok Allaha sükür Allah tan baskasindan korkmam cekinmem hakkimda kim ne düsünürse düsünsün umursamam Rabbim razi olsun yeter ama konu cocuklar olunca burnumun diregi sizliyor bugüne kadar yasamadim ama yasarsam cok cok üüzlürüm olasi bir durumda ne yapbilirm ne sekilde arkalarinda dururum diye bütün cabam ..

püsküütm önemli degil güzelim ben icimi döktüm rahatladim gerisini bosver :)

günaydınlar efem .:KK16:

hakılsın sanırım püsküütüm .kadisin dedigi gibi ''ölekmi'':KK9:

ayyyy bende şunu sorayım ,lulup paşamız kilo verirken , ögünmü azalttı yoksa farklı mönülermi denedi.:KK9::KK52::KK52::KK53:

aebenim..adeta el ele tutuştuk.. topik topik geziyoruz anacım.. :13: :KK16:

sagolun kizlar Allah razi olsun,tabikide halime binlerce sükürler olsun ,aeben abla Allah yardimcin olsun cok zor cocuk büyütmek helede yabanci bir memleketteysen ve birde müslüman ayricada basörtülüysen ooo yandinki ne yandin :) kendim icn hic bi korkum yok Allaha sükür Allah tan baskasindan korkmam cekinmem hakkimda kim ne düsünürse düsünsün umursamam Rabbim razi olsun yeter ama konu cocuklar olunca burnumun diregi sizliyor bugüne kadar yasamadim ama yasarsam cok cok üüzlürüm olasi bir durumda ne yapbilirm ne sekilde arkalarinda dururum diye bütün cabam ..

püsküütm önemli degil güzelim ben icimi döktüm rahatladim gerisini bosver :)

mumum neler yaşıyorsunuz yurt dışında tabi bunu ancak sizler bilirsiniz :26: rabbım yardımcın olsun sanada tüm senin durumunda olanlarada .çoçuklar için endişe asla bitmez nerde olursan ol . bu yıl 2 sininde sınavı var .gelde sen bana sor .benim için illaki yavrularım şu meslegi şeçsin diye bir kaygım yok bilirimki razkı rabbım verecek . yavrularım için hayırlısı neyse o olsun .benim tek duam bu .yavrularım için asıl istegim onlarım her bakımdan iyi bir insan olmaları ,
senin yavrunda inşaşalh iyi bir insana rastlarda bu kaygıların boşa çıkar :KK34:
diger konulara gelince , ben insanın bir mıktatıs gibi görüyorum, olumlu düşünürse pozitif olumsuz düşünürsede negatif olayları kendine çeker gibime geliyor . tabi istisnalar hariç .
sen kendini kastıkça bu sıkılmanın içinden zor çıkarsın . burda silkelenmekde sana düşüyor :KK34:

öküzler konusunda ise sana bir çok kere yazdım, aynıları sanırım yazmama gerek yok .burda söyleyebilecegim tekşey ,biz burdayız elinden tutmak için daima yanındayız ama ayaga kalkmak senin elinde .:KK34:

bebişlerin süt durumuna gelince . nerde okudum hatırlamıyorum ama şöyle bir bilgi kalmış aklımda .:44:
bebekler 2 yaşına kadar migdeleri sütü hazmetmek için birebir yaratlmış .ama ondan sonrasında yavaşdan durumlar degişmiş. yetişkin bir kimseninde sütü aslında hazmatmedigi . yani artık süte ihtiyaç duyulmaması . süt bir içecek deyil baya karmaşık bir yiyecek .
ögün araları konusunda ise .evet peygamber efendimiz (AS) zamanında 2 ögün önermiş hatta o kendisi kurban oldugum çok aç kalmış , günde 2 hurmayla geçiridigi çok zaman olmuş .
ama o zamanda durumlar onu gerektiriyormuş .yokluk bir yandan şavaşlar ..
2 ögünden çok peygamberimizin sünneti az yemek :KK31:bu bugünün şartlarındada aynı . migdeyi 3 e bölerek yemek birinde yemek ,birinde su, birindede hava kalmalı . biz nefsine mahkum olmuşlar gibi 3'de 3' nüde yemekle doldurmamalı :26:
dedem rahmetlik vardı nur içinde yatsın mucadele dönemimde tüm savaşlara katılmış ayaklı ansikopedi gibiydi . 7 yıl askerlik yapmış yemene bile asker gitmiş düşünün . derdiki yavrum şu devirde insanlara niğmet yağmur gibi yagıyor ama insanlar şükretmeyi bilmiyor . o uzun askerlik ve savaş döneminde atın dışkısının içinden arpa şeçerek yedigimiz çok olurdu derdi. offff. konu neren nereye geldi.

benim bu konudaki düşüncemse şu sık sık yenerek iç organlarımız yoruluyor vede şeker dengemizde alt üst oluyor . ögün araları 4.5. saat olarak günde 3 ögün bence en ideali .:KK16:

Son düzenleme:
birde şunu yazıp kaçayım .pilates saati geliyor ..

kadis dün gece kulakların çınladımı ?seni andımda .:KK9:
tam yatmak için gidiyorduk eşimle samanyolunda turgay baş davetsiz misafirir prog. çıktı .adanadaymış :KK9: ay amanın gece 12 olmuş ben yemek yiyeli 8 saati geçmiş zati migdem yapışmış .
ama migdem doldu o vakitde neyle biliyormusun agzımın suyuyla :KK52: arada şırdan ve mumbarda yüzümü ekşitip bög desemde . adana kebab ve fıstıklı halka tatlısında kahroldum :KK52::KK14:
tabiki senide andım bol bol :KK9:

bu arada açda yatsam bu günlerde iyide dikkat etsem sanırım regl engeline takılıcam . ne güzel inen kilom gün gün azda olsa artıyor . ama reglden sonra pöff olcak biliyorum . ölçülerim çok iyi .
düm gelen misafirim beni 1.2. ay öncesinden görmüştü yine ne kadar zayıflamışsın .hastamısın diyor :KK53::KK53: birde dedigi şuydu sen eskilerde küssük gibi bir kadındın ne oldu sana böyle .:KK53::KK53::KK53:
duyun ben eskiden neymişim ; küssük (peynir basmak için kulanılan kalın sopa ) :KK53::KK52::KK53:

eşler diyet yapmamıza ne kadar ters bakıyor olsada içden seviniyorlar bence . yani benim gözlemim bu :KK9:
.. önceki gün eşim feysinde kadın kolarının topluca çekilmiş resmine bakıyordu . yahu dedi insan kendini biraz çeki düzen vermeli şu resimde (belki 20 bayan var) hepside kilolu kendinden geçmişler dedi :KK53: resme bakınca gerçekdende öyle :26: tabi bende durumuyum'' ee sen buldun kendine dikkat eden hatunu konuşuyon'' dedim .:KK9:

57...... püsküütüm ne ediyon sen :KK9:

güle güle gitgel eminem . arkadaşınada mutluluklar dilerim .:KK16:
eger kabızlık çoksa gündüz yedigin 3 pors. meyve hakının birazzını kuru kayısıdan yana kullan . sabah aç karna 2 bardak su iç ama ayakta (tabı bu sadece kabız oldugun için yoksa ayakda su içmenin zararını hepimiz biliyoruz .) armutda iyi bir bagırsak dostudur unutma :KK34:
sabah kalkınca 2 br suyum vardır benimde diyet yaparken .keşke her daim içsem . helde 1 rine limon sıksam pek gözel olacak .

aeben ablacığım nikah şahidi oldum :KK76::KK76::KK76::KK76: mutlu olurlar inşallah..Ben dün misafirlikte iki tane içli köfte yedim :KK17::KK17: ama bildiğimiz ebatlarla ancak 1 adet eder çok küçüklerdi ve akşam yemeği niyetine yanında salata ile..Bugün daha dikkat edeceğim tabi telafi etmek için..Kabızlık büyük sorun benim için ayakta içmiyordum suyu bu bilgi iyi oldu en azından sabah sularımı ayakta içeyim..Armut da alternatifim olsun kayısılarımın yanına..Meyve hakkım ikinci hafta itibari ile 2 taneye düştü..kaç adet kuru kayısı 1 porsiyon meyve yapar bilgin var mı ablacım?

birde şunu yazıp kaçayım .pilates saati geliyor ..

kadis dün gece kulakların çınladımı ?seni andımda .:KK9:
tam yatmak için gidiyorduk eşimle samanyolunda turgay baş davetsiz misafirir prog. çıktı .adanadaymış :KK9: ay amanın gece 12 olmuş ben yemek yiyeli 8 saati geçmiş zati migdem yapışmış .
ama migdem doldu o vakitde neyle biliyormusun agzımın suyuyla :KK52: arada şırdan ve mumbarda yüzümü ekşitip bög desemde . adana kebab ve fıstıklı halka tatlısında kahroldum :KK52::KK14:
tabiki senide andım bol bol :KK9:

bu arada açda yatsam bu günlerde iyide dikkat etsem sanırım regl engeline takılıcam . ne güzel inen kilom gün gün azda olsa artıyor . ama reglden sonra pöff olcak biliyorum . ölçülerim çok iyi .
düm gelen misafirim beni 1.2. ay öncesinden görmüştü yine ne kadar zayıflamışsın .hastamısın diyor :KK53::KK53: birde dedigi şuydu sen eskilerde küssük gibi bir kadındın ne oldu sana böyle .:KK53::KK53::KK53:
duyun ben eskiden neymişim ; küssük (peynir basmak için kulanılan kalın sopa ) :KK53::KK52::KK53:
Küssük mü? :KK60: :60.
Ya bak nereden nereye.. Küssükten yüksüğe :KK60: :KK60:
Bunlar keyifli şeyler.. Hem insanların böyle yorumları.. hem ölçüler yerinde.. hem regl kaynaklı şişkinlik.. güzel.
Haftaya istediğin gibi bir sonuç alacağına eminim aebenim.. :KK16:
aeben ablacığım nikah şahidi oldum :KK76::KK76::KK76::KK76: mutlu olurlar inşallah..Ben dün misafirlikte iki tane içli köfte yedim :KK17::KK17: ama bildiğimiz ebatlarla ancak 1 adet eder çok küçüklerdi ve akşam yemeği niyetine yanında salata ile..Bugün daha dikkat edeceğim tabi telafi etmek için..Kabızlık büyük sorun benim için ayakta içmiyordum suyu bu bilgi iyi oldu en azından sabah sularımı ayakta içeyim..Armut da alternatifim olsun kayısılarımın yanına..Meyve hakkım ikinci hafta itibari ile 2 taneye düştü..kaç adet kuru kayısı 1 porsiyon meyve yapar bilgin var mı ablacım?
İçli köfte deyince benim de canım çekti.. :KK14:
Kalorisine baktım.. Kızartma olursa 200, haşlaması 150.
Yanında da salata.
Çok sorun olacağını düşünmüyorum ben.. Afiyet olsun.. :KK34:

Ben de aebenim gibi her gün tartılanlar kervanına katıldım ya bu hafta.. Şu ana kadar istediğim gibi gitmedi. Belki de geçen hafta çok kilo kaybettiğim içindir, bilemiyorum.
Bugün iyice sıkacağım kemerleri..
Haftaya dilerim daha iyi sonuçlar alırım. Çünkü artık bundan sonrasında kısacağım bir şey yok.. Az yiyorum, cıs yemiyorum, akşam dükkanı erken kapatıyorum. Daha ne yapayım yani.. :KK53:
Vücut elbette direnç gösterecek. Ben de tınmayacam, aynen devam edecem.
El mi yaman bey mi yaman, görürürüz artık! :KK9:

Küssük mü? :KK60: :60.
Ya bak nereden nereye.. Küssükten yüksüğe :KK60: :KK60:
Bunlar keyifli şeyler.. Hem insanların böyle yorumları.. hem ölçüler yerinde.. hem regl kaynaklı şişkinlik.. güzel.
Haftaya istediğin gibi bir sonuç alacağına eminim aebenim.. :KK16:

İçli köfte deyince benim de canım çekti.. :KK14:
Kalorisine baktım.. Kızartma olursa 200, haşlaması 150.
Yanında da salata.
Çok sorun olacağını düşünmüyorum ben.. Afiyet olsun.. :KK34:

yaşasınnnnnnnn haşlama idi püsküütçüm :KK76::KK76::KK76: ve boyutları küçüktü..

Ben de aebenim gibi her gün tartılanlar kervanına katıldım ya bu hafta.. Şu ana kadar istediğim gibi gitmedi. Belki de geçen hafta çok kilo kaybettiğim içindir, bilemiyorum.
Bugün iyice sıkacağım kemerleri..
Haftaya dilerim daha iyi sonuçlar alırım. Çünkü artık bundan sonrasında kısacağım bir şey yok.. Az yiyorum, cıs yemiyorum, akşam dükkanı erken kapatıyorum. Daha ne yapayım yani.. :KK53:
Vücut elbette direnç gösterecek. Ben de tınmayacam, aynen devam edecem.
El mi yaman bey mi yaman, görürürüz artık! :KK9:

canım geçen hafta güzel kilo verdin ondandır belki dediğin gibi direnç gösteriyor sana ama kazanan tabi ki sen olacaksın :KK76::KK76::KK76::KK76:biraz sabır.. ben de hergün tartılanlar kervanındayım :KK17: ben bu hafta kadisi yeneceğim gibi :KK9::KK9::KK9:

canım geçen hafta güzel kilo verdin ondandır belki dediğin gibi direnç gösteriyor sana ama kazanan tabi ki sen olacaksın :KK76::KK76::KK76::KK76:biraz sabır.. ben de hergün tartılanlar kervanındayım :KK17: ben bu hafta kadisi yeneceğim gibi :KK9::KK9::KK9:

Sağ ol tatlım motivasyon için.. :KK71:

Her gün tartılmanın iyi tarafları da var, kötü tarafları da..
Ama açıkçası "şu anda" sadece şöyle düşünüyorum: Hergün tartılayım ve ona göre öğünlerimi düzenleyeyim. Yani aslında aebenimin yaptığı..

Yarışmanın sonucunu merakla bekliyorum.. Yarın olsa da manşet atsam! :KK52:

Sağ ol tatlım motivasyon için.. :KK71:

Her gün tartılmanın iyi tarafları da var, kötü tarafları da..
Ama açıkçası "şu anda" sadece şöyle düşünüyorum: Hergün tartılayım ve ona göre öğünlerimi düzenleyeyim. Yani aslında aebenimin yaptığı..

Yarışmanın sonucunu merakla bekliyorum.. Yarın olsa da manşet atsam! :KK52:

canım ben de meraklıyım çok ne oldu ne kadar aldım,verdim diye..Ben de yarışma sonucumu merak diyorum :KK76::KK76::KK76:

canım ben de meraklıyım çok ne oldu ne kadar aldım,verdim diye..Ben de yarışma sonucumu merak diyorum :KK76::KK76::KK76:

Bugün Perşembe diye açlık diyetindeyim.. Bana böyle kompleks cümleler kurma.. :KK60:

Hem her gün tartılıyorum diyorsun hem de ne aldım, ne verdim merak ediyorum diyorsun..

Ha-aa, anladımmmm :KK53:

Sen bugün mucizevi formül uyguluyorsun.. Onun etkisini merak ediyorsun. Bana da söyle, bana da söyle! :KK15:

X