Burada çok denk geldiğim bir konu hakkında ben de yazmak istedim.

ebrulimm3232

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2024
26
3
33
Herkese merhaba,

Burayı devamlı uzaktan takip ederim. Yazmak bugüne kısmetmiş. Yazmamın sebebi ise bir süredir burada fazlaca gözüme çarpan aldatma konuları.

Geçtiğimiz yıl bende aldatıldım. Özet geçmem gerekirse 10 yıllık evliyim. Özelde çalışıyorum ve 33 yaşındayım. Eşimle herkes kadar ve herkes gibi zaman zaman sorun yaşardık. Bunlar bazen uzar bazen de karşılıklı çabalarla çözülür giderdi. Kendisi işi sebebi ile yılın belirli dönemlerinde seyahat eder. Şimdiye dek bir sorun yaşamamıştık. Ta ki geçen seneye kadar.
Katıldığı bir iş seyahatinde beni aldatmış ancak benim bundan yaklaşık 1,5 yıl sonra haberim oldu. Şöyle ki sanıyorum o dönemlere denk gelen zamanlarda benim huzursuz olmam sebebi ile bu şekilde konuşmalar geçmişti. Ben bana her zaman dürüst olmasını, yalan söylediği takdirde çözülecek sorunların bile asla çözülemeyeceğini söyledim hep. Açık açık da sordum ama o hep reddetti. Bu olayı öğrenmem ise eşimin o kadınla tekrar iletişime geçmek istemesi ile oldu. Yani bir gece ben yanında uyurken kadına tekrar yazmış, o geceden bahsetmişler tekrar görüşelim vs. gibi şeyler konuşulmuş. Ertesi gün ise kadının yakınlarından biri tarafından bu konuşmaların ekran görüntüleri tek tek bana atıldı.

Böylelikle bir defaya mahsus olmayan bir ihaneti öğrenmiş oldum. Eşim bir süre evden uzaklaştı, çünkü hem ben istemedim hem de kadının ailesi tarafından yoğun tehtide maruz kalıp korkudan bir süre ortada görünmedi. Bu olaydan kısa bir süre önce ise babamı kaybetmiştim. Ancak bu kayıbı hiç bir zaman işimi eşimi hayatımı etkileyecek kadar merkeze koymadım. Ki kendisi eceli ile vefat etti, Allah verdi Allah aldı deyip hep teselli buldum.

Yakın zaman sonra bu olaylar yaşanınca anneme çevreme hiç anlatmadım çünkü kendisi hala babamın kaybından sonra şoktaydı daha fazla üzmek istemedim. Bir kaç yakın arkadaşım haricinde kimse bilmez.
O dönemde bana daha gençsin bir kez yapan hep yapar çekme boşan diyen de oldu, ailemle aramın olmadığını bilip artıları ve eksileri ile değerlendir, yapmayan erkek yok ona göre bir karar ver diyen de oldu.

O dönem ailemin asla bana destek olmayacağını bildiğim ve kaybımdan dolayı ölüm, yalnızlık korkularımın depreştiği bir dönem olduğu için ayrılamadım. Biraz da konfor alanımdan çıkmak istememdim. Eşim iyidir, merhametlidir, yardımseverdir, beni kısıtlamaz, güven duyar. Aslında herkeste olması gereken temel özellikleri taşır.

Üzerinden belli zaman geçmiş olmasına rağmen bu olayı atlatamadım. Çünkü bizim aramızdan son bir kaç yıldır gelişen cinsel problemlerde mevcuttu. Bana bin bir bahane sunan adamın kadına yazdıkalrını gördüğümde şok olmuştum. Atlatamama sebebim sanırım ona çok başka biri gibi konuşup benim hiç duymadığım şeyler söylemesiydi. Kendimi nasıl hissettiğimi tarif edemiyorum ancak, eli yüzü düzgün biriyim, arzulanmak istenmek beğenilmek gibi duygular ve değersizlik duygusu arasında gidip geliyorum. Terapiste gitmek istedim ancak kafama yatan birini bulamayıp bıraktım. Doktora da gittim yüksek anksiyete ve kargı bozukluğu gibi teşhislerde bulundu.

Bu konuyu neden açtım bilmiyorum ama içimdeki negatif duyguları yenemiyorum. Ben varken başka birinin beğenilmesi, istenmesi sanırım farkında olduğumdan çok daha kırdı beni ve içimdekileri. Çok karışık anlatmış olabilirim ama dertleşmek istedim.

Çocuk yapma, kondomsuz ilişki yaşama kocan olacakla. Hpv getirir Allah korusun.

Bir yapan hep yapacaktır bunu sakın unutma.

Bir insanı bir yanlışı yaparken yakaladıysan bil ki o ilk yanlışı değildir.

Yani ilk aldatması değil yakaladığına göre emin ol.

Çocuk yapma, kondomsuz ilişki yaşama kocan olacakla. Hpv getirir Allah korusun.

Bir yapan hep yapacaktır bunu sakın unutma.

Bir insanı bir yanlışı yaparken yakaladıysan bil ki o ilk yanlışı değildir.
Aslında konu eşimden çok bu olayın bende tezahürü, kendimi son yıllarda yaşadıklarımdan dolayı hiç iyi hissetmiyorum. Zaten çocukluktan beri değer ve özgüven sorunlarım vardı tam aşmaya başlamışken yeniden yerle bir oldum.

Aslında konu eşimden çok bu olayın bende tezahürü, kendimi son yıllarda yaşadıklarımdan dolayı hiç iyi hissetmiyorum. Zaten çocukluktan beri değer ve özgüven sorunlarım vardı tam aşmaya başlamışken yeniden yerle bir oldum.

Yine yapacak emin ol ona göre hareket et. Özgüvenli büyüyen kız yok Ortadoğu da. Arap kültürü kıza değer veren yok. O yüzden sorunu içselleştirme.

Aldatmayan erkekler de var. Her erkek yapmıyor. Meseleyi küçültme ama paranoyak da olma.

Sevindim adına çocukla daha zor olurdu. İlk aldatması değil emin ol ilki Allah saklarmış çünkü
İlk olmadığına hislerimden dolayı emindim ama başkası tarafından kanıtlı ispatlı yüzüme çarpılmasını beklemiyordum. Eşim itiraf etmiş olsa belki affı daha kolay olurdu ve inanırdım bir kerelik hata olduğuna

İyi ve merhametli adam karısını aldatmaz. Size iyi olmadıktan sonra ne yapacaksınız onun iyiliğini? Ben hiç bir kadının aldatılmayı unutabilecegini sanmıyorum o yüzden verebilecek bir tavsiyem yok maalesef 😔
Her erkek aldatır yalanınıda kim söylemiş bilmiyorum ama her evli erkek aldatmıyor buna inanmaktan vazgeçin.

İlk olmadığına hislerimden dolayı emindim ama başkası tarafından kanıtlı ispatlı yüzüme çarpılmasını beklemiyordum. Eşim itiraf etmiş olsa belki affı daha kolay olurdu ve inanırdım bir kerelik hata olduğuna

Sende dünden affetmeye hazırsın ha. Eşin itiraf ediyorsa daha sıkıntı arsızım artık demek o itiraf.

İyi ve merhametli adam karısını aldatmaz. Size iyi olmadıktan sonra ne yapacaksınız onun iyiliğini? Ben hiç bir kadının aldatılmayı unutabilecegini sanmıyorum o yüzden verebilecek bir tavsiyem yok maalesef 😔

Ay zaten şu merhamet kelimesini kim buldu erkeklere özelikle?

Her kadın eşim merhametli eşim merhametli sözleşmiş gibi bunu sayıklıyorlar.

Sanki diğer erkekler heavy metal dinleyip civcivleri ayaklıyorlar.

Bi bunların kocası müşfik Hacı Bektaşi veli

Ay zaten şu merhamet kelimesini kim buldu erkeklere özelikle?

Her kadın eşim merhametli eşim merhametli sözleşmiş gibi bunu sayıklıyorlar.

Sanki diğer erkekler heavy metal dinleyip civcivleri ayaklıyorlar.

Bi bunların kocası müşfik Hacı Bektaşi veli
Bide bunu söyleyen insanlar ya şiddet görmüş oluyor ya aldatılmış oluyor ne biliyim illa bir kötülük görmüş oluyorlar. Kocam dövdü ama normalde karıncayı bile inciltmez. E seni inciltmiş işte? Neden boşamadın vs diyemem ama iyi ve merhametli de değil yani.

Üzerinden belli zaman geçmiş olmasına rağmen bu olayı atlatamadım. Çünkü bizim aramızdan son bir kaç yıldır gelişen cinsel problemlerde mevcuttu. Bana bin bir bahane sunan adamın kadına yazdıkalrını gördüğümde şok olmuştum. Atlatamama sebebim sanırım ona çok başka biri gibi konuşup benim hiç duymadığım şeyler söylemesiydi. Kendimi nasıl hissettiğimi tarif edemiyorum ancak, eli yüzü düzgün biriyim, arzulanmak istenmek beğenilmek gibi duygular ve değersizlik duygusu arasında gidip geliyorum. Terapiste gitmek istedim ancak kafama yatan birini bulamayıp bıraktım. Doktora da gittim yüksek anksiyete ve kargı bozukluğu gibi teşhislerde bulundu.
Ben de aynı duyguları yaşadım sizi zerresine kadar anlıyorum...Bana karşı sevmesem yanında işim ne , ben duygularımı gösteremiyorum (öfkesini esirgemeden fazlası ile gösteren aslında ) diye diye...AAAAA bir de ne göreyim bulduğu birkaç zilliye aşkımlar canımlar havalarda uçuşmuş.. Ama onlar mesaj ya aldatma sayılmıyor ..Affettim sanıp devam ediyorsun (ister çok sevgi ister salaklık diyelim) ama yıllar geçtikçe bir de ne göreyim kendimi değersiz yapan benim..Ve artık öyle bir yere geliyorsun ki ağzı ile kuş tutsa durmak istemiyorsun.

Kesinlikle tek taraflı sevgi ve fedakarlık kurtarmıyor, hele çocuk yoksa kim olursa olsun bitsin gözü ile bakıyorum şu an ...

İşte unutamıyorum. Şehvet dolu mesajları, ben yanında uyurken olmasını üstelik. Bu olayın bende kırdığı yerleri unutamadığım için bugün anlatma gereği duydum.
bence bir süre kendinizi toparlayın, aileniz olmayabilir ama arkadaşlarınızdan destek alın, prfesyonel yardım alın.
günü gelip hazır hissedince bu insanı hayatınızdan çıkarın.
bakın bir kere olsa belki diyeceğim ama siz yanında uyurken o kadına yazması çok pişkincec ve terbiyesizce

Bide bunu söyleyen insanlar ya şiddet görmüş oluyor ya aldatılmış oluyor ne biliyim illa bir kötülük görmüş oluyorlar. Kocam dövdü ama normalde karıncayı bile inciltmez. E seni inciltmiş işte? Neden boşamadın vs diyemem ama iyi ve merhametli de değil yani.

Bi film vardı komedi kocası ölüyordu kadın cenazede ben kocasız yapamammmm diyordu 😹

Bu merhametli kocaları olanlar da keşke itiraf etseler ben de biliyorum ne olduğunu ama ben kocasız yapamammmmm diye 😹

Ben de aynı duyguları yaşadım sizi zerresine kadar anlıyorum...Bana karşı sevmesem yanında işim ne , ben duygularımı gösteremiyorum (öfkesini esirgemeden fazlası ile gösteren aslında ) diye diye...AAAAA bir de ne göreyim bulduğu birkaç zilliye aşkımlar canımlar havalarda uçuşmuş.. Ama onlar mesaj ya aldatma sayılmıyor ..Affettim sanıp devam ediyorsun (ister çok sevgi ister salaklık diyelim) ama yıllar geçtikçe bir de ne göreyim kendimi değersiz yapan benim..Ve artık öyle bir yere geliyorsun ki ağzı ile kuş tutsa durmak istemiyorsun.

Kesinlikle tek taraflı sevgi ve fedakarlık kurtarmıyor, hele çocuk yoksa kim olursa olsun bitsin gözü ile bakıyorum şu an ...
Ben hep hatalı biri olarak görüldüm ailem tarafından da hayatımdaki çoğu insan tarafından da. Evet hata da yaptım ama sanıldığı kadar kötü biri değilim. Ne zaman hayatımda değişiklik yapmak istesem buna boşanmak da dahil bu kaçıncı başına buyrukluk, sen memnuniyetsizsin, ne istediğini bilmiyorsun gibi cümleler duydum konu ne olursa olsun. Belki de bu yüzden artık hiç bir şeye cesaretim kalmadı

X