bugün bebekler ne yedi?

ardam bugün pirinçli sütlü peynirli meyveli reçelli karışım yedi kahvaltıda
öğlen tavuklu patates balkabağı brokoli havuç ve irm,ik pirinç vede bulgurlu çorba yedi
uyudu kalktı meyvesnin içine 8 tahıllı ballı yedi
yoğurt vede kayısılı karışık tahıllı muhalelebi yiyecek

Arkadaşlar ben mama vermeye yeni başladım sayılır.Kaşık maması veriyorum 4. 5.6. aydan itibaren mamalar var.hangisinden vercem? birde devam maması ne? ondandamı vercem. kusura bakmayın bu konuda biraz cahilceyimde.

özlem canım emziriyosan devam maması na gerek yok.devam mamsı mesela dmilüpa aptamil 2 dir .ben onla yoğurt vede bazen kahvaltısına katıyorum yani inek sütü yerine onu kullanıyorum 1 yaşına kadar.
kaşık mamalarından ise bence ilk önce içinde pirinç vede iirmik olandan başla en az alerjik olan o.canım hiçbirimiz bunları önceden bilmiyoduk yavaş yavaş öğreniyos işte

selam kızlar
benimde kızım kahvaltıda devam maması içine 5 bebe bisküvi,labne peyniri diğer gün yumurta sarısı,tereyağ minicik ama
öğlen yoğurt akşam sebze çorbası irmik-fasülye-patattes-havuç-kabak-brokoli bazende pırasa
bi hafta irmik bi hafta pirinç bi hafta pirinç olmak üzere değiştiriyorum ama
gece yatmadan öncede sütlü karışık tahıllı mamasını veriyorum
tabiki zorla yediriyorum bunları diyebilirim
dr muz kıymada ekle dedi ama daha cesaret edemiyorum

özlem canım emziriyosan devam maması na gerek yok.devam mamsı mesela dmilüpa aptamil 2 dir .ben onla yoğurt vede bazen kahvaltısına katıyorum yani inek sütü yerine onu kullanıyorum 1 yaşına kadar.
kaşık mamalarından ise bence ilk önce içinde pirinç vede iirmik olandan başla en az alerjik olan o.canım hiçbirimiz bunları önceden bilmiyoduk yavaş yavaş öğreniyos işte
çok teşekkür ederim. açıkcası sorup sormamakta kararsızdım. sanki bilmem gereken bir şeymiş de bilmemem tuhaf olacakmış gibiydi. cevabın içinde, duruma yaklaşımın içinde teşekkür ederim.

çok teşekkür ederim. açıkcası sorup sormamakta kararsızdım. sanki bilmem gereken bir şeymiş de bilmemem tuhaf olacakmış gibiydi. cevabın içinde, duruma yaklaşımın içinde teşekkür ederim.

ay olurmu öyle şey canım dediğim gibi bizde bi şekilde öğreniyoruz çoğu zamanda birilerine sorraktan aklına takılan ne olursa sor olurmu çünkü ben bayağı araştırıyom bu beslenme işini kafayı yedim galiba evde oturmaktan:1shok:

selam kızlar
benimde kızım kahvaltıda devam maması içine 5 bebe bisküvi,labne peyniri diğer gün yumurta sarısı,tereyağ minicik ama
öğlen yoğurt akşam sebze çorbası irmik-fasülye-patattes-havuç-kabak-brokoli bazende pırasa
bi hafta irmik bi hafta pirinç bi hafta pirinç olmak üzere değiştiriyorum ama
gece yatmadan öncede sütlü karışık tahıllı mamasını veriyorum
tabiki zorla yediriyorum bunları diyebilirim
dr muz kıymada ekle dedi ama daha cesaret edemiyorum

canım afiyeti olsun meleğinin ben muza çoktan başadım da kıymaya ugün başlayacam heycanlıyım

sabah kahvaltıda 8 tahıllı ballı yumurtalı mama yedi
öğlen kıymalı tarhana
ikindi meyve
akşam üstü yoğurt
biraz sonrada muhallebi yiyecek kuşum

bende bugün bayram ve ilk kahvaltısını verdim oğluşumun...
3 bebe büsküvisi içine 1 tatlı kaşığı labne peyniri ve 8/1 kadar umurta suyla ezip verdim...,
maşallah pek bi sevdi yedi
günde 1 defada kaşık maması veriyorum bebelacın meyveli pirinçli veya ballı irmikli çok seviyo onlarıda....
şuan emdiği içim hepsini birden vermiyorum emmesi benim için daha önemli yavaş yavaş geçicem dr umuzda aynı düşüncede zaten...
afiyet bal şeker olsun bebişlere

Sabah ceviz+pekmez+yumurta+portakal suyu+tereyağ+ekmek ten oluşan kahvaltı.
Öğlen muz
Akşam üstü yoğurt
Birazdan ıspanak+kabak+brokoli+havuç+karnıbahar dan oluşan çorbasını içecek
Yatmadan muhallebi vericem.
Aralardada emziriyorum.
Gece zaten sürekli emiyor en az 3 kez kalkıp emiyor.
Artık anne sütü koruyucu görevi görüyor hiç doyurmuyor.

sabah pirinçli sütlü meyveli peynirli reçelli kahvaltı
öğeln tavukly sebze çorbası
akşam üstü meyve yoğurt
akşam kayısılı karışık tahıllı mama

çok girmiyorum foruma ama mayıs annesi olarak ben de yazmak istedim menümüzü

oğlum 1 ay kadar önce hem beni hem biberonu aniden bıraktı
su dışında sıvı içmiyor
o yüzden paldır küldür katılara geçtik aç kalmasın diye
ilk bir hafta kilo verdi ama şimdi iyi
saat 6 prinçli muh 120 ml
saat 9 portakallı mısırlı sütlü kahvaltı 120 ml
saat 12 kendi yaptığım sebze çorbası(ıspanak havuç lahana patates karnıbahar pirinç et suyu) 140 ml
saat 16 gibi meyvalı yoğurt veya devam mamasına toz tahıllı meyva karıştırıyorum 100ml
saat 19 gibi sebze çorbası gene 120 ml
saat 23 gibi tahıllı muhallebi veya muzlu muhallebi 130 ml
gece uyanıp duruyo ama sadece su içiyor
kilo sorunumuz olduğu için bütün öğünlerinde bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve sabah kahvaltısına balık yağı (bög)
daha tatlardan çok anlamadığı için kaptırıyorum emzikle oyunla falan

yesin sağlıklı olsun tek dileğim bu, sizin de öyledir eminim

sabah uyandığı zaman beni emiyor...
2 saat içinde o emdiği ile uyuyor
uyanınca artık kahvaltıya başladım üç bebe büsküvisi labne peynir bugün çok az tereyağı ve reçel koydum maşallah severek yedi...
öğlenden sonra saat 4 e kadar benle idare ediyo yani emiyo
4.5 gibi meyve püresi verdim hero baby nin armutlu mandalina ve muzlu karışımı çok sevdi onuda...
bu akşamda muzlu mauhallebi yedi ilk defa maşallah bi oturuşta bi kavonoz bitiyo....şimdide beni emdi yine ve uyudu inşallah uyanmaz ve gece boyunca sabaha kadar yine beni emiyo
şimdilik bu kadar....

aslında düşünüyorumda çok mu hazır mama veriyoruz kendim yapayım diyorum ama ezene kadar meyveyi rengi değişiyo çatalla ezerken...
kendimiz hazırlarken öldürüyoruz besin değerlerini benim gibi düşünen var mı aranızda....
bide benim oğluş şu 8 tahıllı bebelacın elmalı olanını hiç sevmedi gece için düşünmüştüm ama olmadı diğer 8 tahıllı larda bölemidir acaba

ben kendim hazırlıyorum.sadece bebe bisküvisi hazır.onu da kendim yapayım dedim ama kuzey beğenmedi.bi de dışarda lazım olur diye kavanoz maması bulundruyorum evde.kararması vitaminin öldüğü anlamına gelmiyor.sadece hava ile temastan dolayı oluyor.muzu muhallebiye en son koyarsın.elma armut için biraz hızlı rendeleyip yediriyorum.aşırı bi kararma olmuyor.çorba,yoğurt,muhallebi hep evde yapılacak şeyler zor değil.sedece şu 8 tahıllı falan kaşık mamaları varya onu yapmak zor.tahil olarak çorbasına pirinç,irmik,mısır unu falan koyuyorum.kahvaltısını mandalina gibi meyvelerin suyuyla yapıyorum. işte böyle.

muhallebi yaparken neyle yapıyosunuz suyladır herhalde
ve un olarak pirinç unu kullansam daha iyi olacak diye düşündüm ben

1 çay bardağı suya 1 tatlı kaşığı pirinç ununu ekleyip karıştırarak pişiriyorum.sonra içine muz,pekmez ekliyorum.bazen de kayısı kurusunu minik minik doğrayıp piraz pişirdikten sonra eziyorum ve muhallebiye ekliyorum.bazen de irmik ve pirinç unu karışık pişiriyorum.

kızlar arda büügün tahııllı ballı yumurtalı kahvaltı etti sms yemedi ya hiç iştahı yok yaff iki üç gündür bişiy yemek istemiyor:KK43:((
öğlen yeşil fasulye domates milüpa organik ikindi meyve
az sonra yoğurt
akşamda sebe çorbası yada muhallebi vercem ama yerse herhalde dişi çıkcak
buarad ben meyveyi hep organik nkavonolardan veriyom evde yaptığımı yemiyor velet meyve suyunu kendim sıkıyom kavga dövüş içiyo ama sebze çorbasını genelde evde yapıyom ama yeşil fasulye domatesi öellikle alıyorum organik kavonozlardan
yoğurdunu evde yapıyom.kaşık mamalarınıda milupa kullanıyom pirinçunu yada bisküvi kulllanmıyorum.

kahvaltıda bebe bisküvisi,reçel,1 kaşık tahıl karışımı,peynir,domates suyu ile ıslayıp verdim.üstüne de anne sütü.

bugün sabah peynir vede sütlü portakallı mısırlı kahvaltı yedi
öğlen kıymalı balkabağı patates havuç brokoli irmik pirinç vede bulgurlu çorba
ikindi meyve içine 8 tahıllı ballı
akşamüstü yoğurt
akşam sütlü kurabiyeli muhallebi
ama iştah yok zar zor az az yedi :KK43:

bugün kuşum sabah 8 tahıllı ballı kahvaltı vede yumurta yedi öğlen az tarhana az sebze çorbası sonrada meyve yoğurt vede muhallebi yedi

X