bugün bebekler ne yedi?

kahvaltıda 8 tahıllı balllı mamalı yumurtalı reçelli kahvaltı
öğlende balkabağı çorbası yapcam
yoğurt ve meyve akşamda muhallei olabilir yada az sebze çorbası olabilir yerse tabe tam iştahsızlaştı bu hastalıkla sabah zor yedi
ayperincim nasıl yaptın kıymalı fasulye yemeğini

domates için erken değil mi ayperin? alerji yapabilecek bişey çünkü.

kuzey, elma ve armuta alıştı artık.muz ve mandalinaya alıştırıyorum şimdi.sabah kahvaltısını mandalina suyuyla hazırladım.(1 tatlı kaşığı labne peyniri,3 adet bebe bisküvisi,1 çay kaşığı pekmez) muzu da akşam muhallebisinde kullandım(yarım ceviz büyüklüğünde şimdilik)

kahvaltıda 8 tahıllı balllı mamalı yumurtalı reçelli kahvaltı
öğlende balkabağı çorbası yapcam
yoğurt ve meyve akşamda muhallei olabilir yada az sebze çorbası olabilir yerse tabe tam iştahsızlaştı bu hastalıkla sabah zor yedi
ayperincim nasıl yaptın kıymalı fasulye yemeğini

canım kıymayı kendi yağında biraz kavurdum,içine kesilmiş ve kenarları alınmış fasülye patates,domates cok az pirinç attım,tatlandırsın diyede biraz havuç ekledim,
pişincede bir cay kaşığı sızma ekledim,cok az blendırdan gecirdim.aslında blendır tavsiye edilmiyor ama bizim hanfendi malesef diğer türlü yemiyor.

domates için erken değil mi ayperin? alerji yapabilecek bişey çünkü.

kuzey, elma ve armuta alıştı artık.muz ve mandalinaya alıştırıyorum şimdi.sabah kahvaltısını mandalina suyuyla hazırladım.(1 tatlı kaşığı labne peyniri,3 adet bebe bisküvisi,1 çay kaşığı pekmez) muzu da akşam muhallebisinde kullandım(yarım ceviz büyüklüğünde şimdilik)

Gkcn ciğim,özel organik domates alıyorum.kızım domatesli olunca daha cok seviyor,ayrıca alerji yapmadı bizimkini.
en önemlisi canım biz 8.aya gireceğiz nerdeyse..

ayperincim tarifin için sağol deneyecem emin olabilirsin bende balkabağı çorbası yaptım sevmedi fazla yemedi yaffff:KK43:suratıma tükürdü
peki organik domatesi nerden alıyosun markası varmı

8.ayına girince ben de veririm domates.ama kuzey daha 7.ayına yeni girdi.mayıs 27 doğumlu.

ayperincim tarifin için sağol deneyecem emin olabilirsin bende balkabağı çorbası yaptım sevmedi fazla yemedi yaffff:KK43:suratıma tükürdü
peki organik domatesi nerden alıyosun markası varmı

murgizciğim fasülye cok faydalı dene mutlaka..balkabağı corbasını bizim cadı gecen gün sevmişti ve yemişti ,ama bugün yemedi:KK43: alemler vallahi bizi nasıl oynatıyorlar:)
organik manavımız var yakında ordan alıyorum,markasına bakarım yazarım canım.

kahvaltı da yumurta sarısı,kücük kutu labne peynir,cavdarlı buğdaylı milupa mama,pekmez,cokaz buğday ekmeği,mandalina suyu
öğle arası muz,armut,kivi,ceviz
öğle tavuklu sebze güveçyoğurt
baklabağı corbası ,cok az

murgizciğim fasülye cok faydalı dene mutlaka..balkabağı corbasını bizim cadı gecen gün sevmişti ve yemişti ,ama bugün yemedi:KK43: alemler vallahi bizi nasıl oynatıyorlar:)
organik manavımız var yakında ordan alıyorum,markasına bakarım yazarım canım.

ay ne güzelll organik manav varmışşşş şimdi en meyvelerini falanda ondan alırsın çok iyi olurkaydirigubbakcemile5
burda yokki bulamam herhalde sanırım:uhm:
canmım ben zaten yeşil fasulye domates milüpa organik veriyom ama organik domates olsa başka şeylerede katılır yaa çok iyi olur domates önemli bir besin
peki ayperimcim sen ekmeğe başladınmıa.s.

Ayperincim cevizi nasil veriyorsun?Birde fasulye mevsimi diisnda olmasina ragen mi veriyorsun ,yoksa yazdan kalma kendi yaptiklarindan mi? Ben sebze knusunda kararsizim buradakiler hep hormonlu,su donemde karpuz bile var burda ama ne kadar dogal bilmem.....
Kayra en cok tatli patates seviro.Tadi biizm tatli kabaginabenziyor...Birde sik sik havus yiyor.Bne hala sebzeleri tek tek veriyorum fazla karistirmadim.Gecende mercimek corbasi yaptim ...Icine havuc,patates,pirinc,sogan koydum ..Blenderdan gecirdim,bayildi...Koskacaman bi kase icti,Inanamadim,mercandan bile cok icti

selam kızlar....
bizde daha ek gıdaya tam geçenlerden değiliz...
6. ayımız daha yeni doldu ve bugün ilk defa sebze çorbası verdim(patates havuç pirinç
maşallah severek yedi....
hepinizin paylaşımlarını okuyorum ve faydalanıyorum burak zaten mayıs bebklerinin en küçüğü 30 mayıs doğumlu....
hayırlısıyla başlıyacaz artık ama o kadar yoğun ki şu sıralar ewim çocuğuma bile vakit ayıramıyorum mutfaktan ve ew işlerinden kaynanam görümcemler kendi ailem herkes bende hastalıklarla uğraşmaktan

Ayperincim cevizi nasil veriyorsun?Birde fasulye mevsimi diisnda olmasina ragen mi veriyorsun ,yoksa yazdan kalma kendi yaptiklarindan mi? Ben sebze knusunda kararsizim buradakiler hep hormonlu,su donemde karpuz bile var burda ama ne kadar dogal bilmem.....
Kayra en cok tatli patates seviro.Tadi biizm tatli kabaginabenziyor...Birde sik sik havus yiyor.Bne hala sebzeleri tek tek veriyorum fazla karistirmadim.Gecende mercimek corbasi yaptim ...Icine havuc,patates,pirinc,sogan koydum ..Blenderdan gecirdim,bayildi...Koskacaman bi kase icti,Inanamadim,mercandan bile cok icti

ohhhh afiyeti olsuncokacimcoook
evet ayperincim bende fasulyeeyi soracaktım mevsimi dışında zaten konserve by--uzluğa konanlar ytavsiye edilmiyor
bide ayperincim sormuştum ekmek veriyomusun diye veriyomuşun zaten yazmışınkaydirigubbakcemile3

selam kızlar....
bizde daha ek gıdaya tam geçenlerden değiliz...
6. ayımız daha yeni doldu ve bugün ilk defa sebze çorbası verdim(patates havuç pirinç
maşallah severek yedi....
hepinizin paylaşımlarını okuyorum ve faydalanıyorum burak zaten mayıs bebklerinin en küçüğü 30 mayıs doğumlu....
hayırlısıyla başlıyacaz artık ama o kadar yoğun ki şu sıralar ewim çocuğuma bile vakit ayıramıyorum mutfaktan ve ew işlerinden kaynanam görümcemler kendi ailem herkes bende hastalıklarla uğraşmaktan

çok geçmiş olsun inş önemli bir şey değildir canım
sen tabi yavaş yavaş başlıyosun ek gıdalara meyce suyu yoğurt ve sebze çorbası uygun zaten çok yoğunsan günde sadece bunları versen yeterli olur bence şimdi ama özellikle yoğurtu ihmal etme derimkaydirigubbakcemile5

mercancığım cevizi un halinde blendırdan gecirip genelde bir tatlı kaşığı meyvesine koyarak veriyorum.bazende fındık,badem veriyorum yine aynı şekilde.
Fasülye,bezelye gibi sebzeleri yazdan alıp buzluğa koydum ordan kullanıyorum canım.Hormondan bende korkuyorum ama öyle yada böyle alıyorlardır.en basitinden yumurta!

murgizciğim ekmeğe başladım ben.biraz kilo alsın diyede özellikle kullanıyorum.kayınvaldemin ekmek yapma maknası var,haftada bir yapıyor,genelde buğday ekmeği yaptırıyorum,hafif tost makinesinde kızartıyorum sonrada kullanıyorum,cok vermiyorum ama genelde yemeklerine azda olsa katmaya çalışıyorum.

mercancığım geçen kuru fasülye bile yaptım verdim ben..tabi buna gazlı bebek olmadığından da cesaret ediyorum.
dr en son ne pişiriyorsan verebilirsin dedi...tabi 1 yaşına kadar tuz ,şeker kesinlikle yok...

ayperincim zaten bendeki listede 8. ayda ezilmiş ev yemekleri kuru balagil ceviz balık var
afiyeti olsun nehir su hanımın:)

Ayperincim ay nasil heveslendim simdi senden ..Ben korkudan bisey veremiyorum,Benimkiide maasallah diyeyim o kadar istahli ki doymak bilmiyor..Midesi iyice geniler diye korkuyorum..Kalorisi dusuk,besin degeri yuksek olsun istiyorum.Anneml ilkli kemikli et kaynat cocuk kuvvetlensin diyor ama kalorisi en yuksek yiyeyckelrden biri...

Ayperincim ay nasil heveslendim simdi senden ..Ben korkudan bisey veremiyorum,Benimkiide maasallah diyeyim o kadar istahli ki doymak bilmiyor..Midesi iyice geniler diye korkuyorum..Kalorisi dusuk,besin degeri yuksek olsun istiyorum.Anneml ilkli kemikli et kaynat cocuk kuvvetlensin diyor ama kalorisi en yuksek yiyeyckelrden biri...

Mercancığım aman aman maşallah..hep iştahı olsun canım..herşeyden tattır bence..ben senin aksine kalorili yiyecekler yapmaya ve vermeye çalışıyorum...oda cadı kızım beyenirse:) geçende kıymalı ıspanak yaptım yemedi,kereviz yaptım yemedi..baktım hala aç ve saat geciyor irmikli buğdaylı hazır mama verdim..düşün aynı gün ve öğlen saati..halimi düşün..tutunca tutuyor damar işte:)

ayperincim zaten bendeki listede 8. ayda ezilmiş ev yemekleri kuru balagil ceviz balık var
afiyeti olsun nehir su hanımın:)

Canım,bendeki listedede balık 9.ay diyor..baklagillerde..zaten bir dr un dediği birine uymuyor,artık onları takip etmiyorum herşeyden tattırıyorum..hatta bu ay başı balık verdim..hanfendi yedi hemde bayıldı..sonraki hafta balık corbası yaptım böğürdü:) ızgara seviyor cadı:)

Kardelencim gecmis olsun canim..Ins simdi iyisijnizdir..
Ayperincim bende bazen organik olan hazir mamalrdan veriyorum.Bir kavanozu 75 gr kadar ,ilkini bitirince basiyor yaygarayi,ikinciyi veriyorum mecburen onu silip supuruyor ustune de bi koca biberon sut iciyor...Zaten bbiz yemek yerken ne kucaga aliyoruz,ne sofraya yaklastiriyoruz,buldugunu o kadar cabuk agzina atiyor ki...Gecende babasi bir butun ekmegi vermis.disi sert nAsilsa koparamaz diye saniyede islata islata koparmis koca parcayi,yutamamista,elimi girtlagina kadar nerdeyse sokup almak zorunda kaldim...Dusunebiliyor muusn gece esim meyve veya patlamis misir yerken,kucagindaysa adamin agzindan el cabukluguyla lokmayi kapip agzina atiyor...Gorende cocugu ac biarkiyorum sanacak AMA anladim baliklar ve kuslar gibi benim kiizimin doyma duygusu yok snairim,,,,Dogdugundan beri boyle hatta daha 40 gunlukken fazla kilo aldi diye dr diyete sokmustu...

HERSEYIN ne azi iyi ne de coku...Bir kiizm yemek vermesen aklina gelmez aciktigi,digeri agzimizdan lokma kapar..Bunun bi ortasi yok mu acaba?????????

X