bugün bebekler ne yedi?

merhaba arkadaşlar bende yeni üyeyim bu siteye benim oğlumda mayıs doğumlu ve hepinizin sıkıntısı olduğu gibi benimde ek gıda sıkıntım var.. bebeğime ne yedireceğimi bilemiyorum umarım bu site yararlı olcaktır bizide aranıza alırmısınız???

çorbalara geçmem lazım ama ne çorbası vermem gerek bilmiyorum siz hangi çorbaları veriyosunuz bebelerinize??ben 1 aydır elma,havuç suyu ve yoğurt veriyorum kahvaltıda 3 tan bebe bisküvisini ıhlamur çayıyla ve 1 tatlı kaşığı elma pekmezi koyup veriyodum sabah veriyorum akşama doğru bisküvileri çıkarıyo hazmedemiyo sanırım bende vermiyorum artık

cenkim canım aramıza hoş geldin:=)) valla ben hertürlü çorbayı veriyorum Allah şükür yutamama problemide yok tarhana mercimek şehriye arada hazır çorba yayla un çorbası gibi içlerinede azcık ekmek doğruyorum seviyo yalnız yoğurtla pke işi yok şekerde katsam ekşiyip duruyo

merhaba arkadaşlar bende yeni üyeyim bu siteye benim oğlumda mayıs doğumlu ve hepinizin sıkıntısı olduğu gibi benimde ek gıda sıkıntım var.. bebeğime ne yedireceğimi bilemiyorum umarım bu site yararlı olcaktır bizide aranıza alırmısınız???

cenkim hoşhgeldin aramıza kaydirigubbakcemile5tabiki alırız canım
ek gıda hepimizin dedi bu ara
canım bence başta 1 küçük patates yarım havuç 1 tatlı kaşığı pirinç yada irmiği 1-2 su bardağı su ile ddüddüklüde 10 dk pişir canım düdüklü yoka ağzı kapalı olcak sonra tel süzgeçle süz yedir .sen ve bebeiş bu çorbaya alışsın çeşitlendirme ve zeytin yağı koyma yapabilirsin

cenkim canım aramıza hoş geldin:=)) valla ben hertürlü çorbayı veriyorum Allah şükür yutamama problemide yok tarhana mercimek şehriye arada hazır çorba yayla un çorbası gibi içlerinede azcık ekmek doğruyorum seviyo yalnız yoğurtla pke işi yok şekerde katsam ekşiyip duruyo

hoşbulduk..çok teşkkür ederim ilginize ..maşallah bebeğine ne güzel çorbasını içiyo annesi inşallah yoğurduda sever onuda yer( hazır çorba ağır gelmiyomu bebişine )

cenkim hoşhgeldin aramıza kaydirigubbakcemile5tabiki alırız canım
ek gıda hepimizin dedi bu ara
canım bence başta 1 küçük patates yarım havuç 1 tatlı kaşığı pirinç yada irmiği 1-2 su bardağı su ile ddüddüklüde 10 dk pişir canım düdüklü yoka ağzı kapalı olcak sonra tel süzgeçle süz yedir .sen ve bebeiş bu çorbaya alışsın çeşitlendirme ve zeytin yağı koyma yapabilirsin

canım hoşbulduk çok saolun aranızda olmak çok mutluyuz
yarın tarifi denicem tarifin için çok teşekkür ederim..en azından yedirdiklerimizi yazarsak tarifleri paylaşırsak birbirimize yardımcı oluruz..

benim kızım bugün ilk defa tarhana çorbası yedi.
sebze çorbasını da yiyor. çok değil tabi. içine kabak patates havuç karnıbahar,pirinç ve irmik kattım. yarın bir de ıspanak ekleyeceğim. yoğurt hiç yediremiyorum. az önce de iyi geceler mamasını yedi ve uyudu.

Hepinizin bebişlerine afiyet olsun bayanlar. Benimki de sabah güzel bi kahvaltı yaptı. Peynir, zeytin, domates, salatalık ve süt. Ama karnımda :dance: a.s.

sebze çorbasına ıspanak da ekledim.severek yedi. artık muz ve mandalina da veriyorum.mandalinayı sabah kahvaltısında,muzu da akşam muhallebisinde kullanıyorum.

günaydınlar herkese
bende şimdi sebze çorbası yapıyorum oğluşuma murgizcimin verdiği tariften inşallah güzel olurda yer yavruşum

saol canım yaptım yedi çok şükür inşallah böle devam eder:nazar:

afiyeti olsun cokacimcoookaman maaşaallah :nazar:inş hep böyle devam eder
bu çorbaya alışınca sırasıyla kabak brokoli semiz otuda ekleyebilirsin ben kabak eklemiyorum yaz sebzesi brokloli ve semiz otu ekliyom bazzen artık tavuk ekliyorum yapılışı ayını tavuğuda koyuyom bir ceviz kadar küçüğk küçük doğrayıp pişincede süzüyom bu kadar
bide artık ben pirinç irmik köfetlik bulgur 1 er çay kaşığı kouyuyorum heğpsin alıştı çünkü
sen pirinçle başladıysan bi müddet sonra az irmikde koy bi 15 gün sonrad bulgur koy çünkü bulgurda gluten var oda alerjik özelliği fazla olan birşey

sebze çorbasına ıspanak da ekledim.severek yedi. artık muz ve mandalina da veriyorum.mandalinayı sabah kahvaltısında,muzu da akşam muhallebisinde kullanıyorum.

afiyeti olsun kuzeyinkaydirigubbakcemile5 canım annem derki muzun iç kısmında siyah çekirdekleri varya onları verme karın ağrısı yapar onda okulda öğretmişler çoçuk gelişimi mezunudur kendisi aklına bulunsunŞeniz
bende mandalina veya portakal suyu veriyorum mutlaka c vitamini

bugün arda sabah kahvaltıda 8 tahıllı ballı mama yumurta reçel yedi
öğlen yeşil fasulye domates ve tarhana
uyuyor uyansın meyve suyu ve meyve
akşam üstü yoğurt
akçşam organik sütlaç
menümüz bu efem

benim kızım bugün ilk defa tarhana çorbası yedi.
sebze çorbasını da yiyor. çok değil tabi. içine kabak patates havuç karnıbahar,pirinç ve irmik kattım. yarın bir de ıspanak ekleyeceğim. yoğurt hiç yediremiyorum. az önce de iyi geceler mamasını yedi ve uyudu.

afieyti olsun ardada tersine en çok yoğurt seviyor .sebze çorbası ve tarhanayı pek hoşlanmayarak yiyor az yiyor

afiyeti olsun cokacimcoookaman maaşaallah :nazar:inş hep böyle devam eder
bu çorbaya alışınca sırasıyla kabak brokoli semiz otuda ekleyebilirsin ben kabak eklemiyorum yaz sebzesi brokloli ve semiz otu ekliyom bazzen artık tavuk ekliyorum yapılışı ayını tavuğuda koyuyom bir ceviz kadar küçüğk küçük doğrayıp pişincede süzüyom bu kadar
bide artık ben pirinç irmik köfetlik bulgur 1 er çay kaşığı kouyuyorum heğpsin alıştı çünkü
sen pirinçle başladıysan bi müddet sonra az irmikde koy bi 15 gün sonrad bulgur koy çünkü bulgurda gluten var oda alerjik özelliği fazla olan birşey

tamm çok teşekkür ederim bende yaptıklarımı paylaşıcam:emir_bebek:

X