bugün bebekler ne yedi?

maşallah arkadaşlar ne kadar güzel şeyler hazırlıyorsunuz bebişlere...kabul ediyorum ben oğlumu iyi besleyemiyorum..:KK43:(
gökçencim un, zeytinyağı ve su mu sadece başka bişey kullanmıyor musun çorbanın içine..

pekmezimiz donmuş sanırım annem de onu değerlendirmek için tıpkı muhallebi gibi oluyor bizim yörede pelte denir yapıp yedirmeyi düşünüyordu bugün..umarım ağır gelmez..

kuzeyin gaz problemi olmadı.hasta olmadığı günler(bu ara hasta uyku düzeni bozuk ve mızmız) gayet güzel uyuyor.1-2 defa uyanıp emip tekrar uyuyor.düzenli yani.gündüz uykusu az bizmkinin.

su ve zeytinyağı kullanıyorum.un kullanmıyorum canım.tarhana zaten unlu oradan alıyor.diğer çorbalarda pirinç ve irmik kullanıyorum.

muhallebiyi pekmezli yapacağım zaman sade pirinç unu kullanıyorum. meyveli yapacağım zamn ise goggly (hero baby piinç unu-sütlü) kullanıyorum.

herkese merhabalar...
burak paşanın bugünki menüsü...
sabah çavdarlı mısırlı karışım içine 2tane muzlu cicibebe labne peyniri ve pekmez...
kahvaltımızda sorun yok allaha şükür severek yiyor...
yoğurduda mayalandı akşam üstü verilecek yani 5 gibi filan
gökçencim bizim senle menülerimiz hemen hemen aynı sanırım ewde olduğumuz ve emzirdiğimiz için ek gıdaya çok fazla yoğunluk vermiyoruz..emzirmediğimiz zaman kendimi suçlu hissediyorum...
dün sadece kahvaltı yaptı meyve vermemiştim öğlen hep mızmızlanıyo sonra yoğurdunu vereyim bari dedim anaaam maşallah bi yemek hiç böle istekli yememişti yoğurdunu içine ben bazen cicibebe veya meyveli pirinçli kaşıkmamasından koyuyorum
meğersem açıkmış yavrucak
akşamlarıda pirinç unu yapıyorum bazen pekmez koyuyorum bu akşam muzlu denicem
afiyet bal şeker olsun bebişlere...

happy skycım öncelikle geçmiş olsun size etz zamanda iyileşin emii
canım ben yürüteçe koymuyorum koymayı düşünmüyorum çok ilallah etmezsem
arda destekli oturuyor ama öyle uzun süre değil
ayrıca verdiklerin güzel ama yumurta sarısı vede peynire dönüşmlü olarak verebilirsin vede miktarlarını arttırabilirsin yoğurdun ve meyvenin miktarını arttırabilirsin sebze çorbasına herşey katabilirsin ve zaten artık et ve tavuğa geçmen lazım korkma herseferinde bir çeşit kat canım 3 gün aynı şeyi kat rahatsız etmezse sürekli katarsın ben sebze çorbasına semziotu balkabağı kerevzi brokoli soğan et tavukta katıyorum kabak katmıyorum yaz meyvesi diye yeşil fasulye domatesi hazır veriyorum.turp şalgam maydonoz (nitrit varmış içinde)verilmesi önerilmiyor sebze çorbasına
pirinçunu bebe büsküvisi ekmek vermiyorum
arda sabah 7 de kalkıyor saat 8-9 arası kahvaltı yiyor 20 grlık peynire yada 1 tam yumurta sarısı mamalarla karıştırıyorum içine reçel katıyorum yatıyor kalkıyor pekmezi aç olduğu zaman demir ilacı iel veriyorum
sonrada sebze çıorbası yada tarhana çorbası veriyorum
yatıyo kalıyo meyve veriyorum organik kavonoz(elde yaptığımı yemiyor) ve meycve suyu
sonra 100 110 ml sudan yapılmış yoğurt
akşamda muhallebi veriyorum artık zaten emiyoe yatıyor

sudan yoğurt mu o nası oluyo kız gizem
bide tam yumurta sarısı çok değilmi ardaya...
sen gündüzleri hiç emzirmiyomusun ardayı...

sudan yoğurt mu o nası oluyo kız gizem
bide tam yumurta sarısı çok değilmi ardaya...
sen gündüzleri hiç emzirmiyomusun ardayı...

canım ben mamdan yoğurt yapıyom o yüzden su diye yazzdımyerimseniben
valla ben 1 yumurat sarısını çoktan veriyom ağır gelmedi gerçi buara yemiyo ama:1no2:bendeki listede 7. ayda tam yumurta sarısı deniyo bide kardeşimin tıp kitabında yumurtaya başlayın 8-10 gün içinde tama geçin diyo
canım gündüz emziriyorum ama yatacağı zaman emiyo sabah kalkıyo mesela aç ama emmiyo kahvaltı yapıyo emmiyo yatıyo öğlen çorba içiyo emiyo yatıyo bide akşam emiyo yatıyo gecede maaşaalah zaten buaralar paso emiyogamyoncuiremsu

herkese merhabalar...
burak paşanın bugünki menüsü...
sabah çavdarlı mısırlı karışım içine 2tane muzlu cicibebe labne peyniri ve pekmez...
kahvaltımızda sorun yok allaha şükür severek yiyor...
yoğurduda mayalandı akşam üstü verilecek yani 5 gibi filan
gökçencim bizim senle menülerimiz hemen hemen aynı sanırım ewde olduğumuz ve emzirdiğimiz için ek gıdaya çok fazla yoğunluk vermiyoruz..emzirmediğimiz zaman kendimi suçlu hissediyorum...
dün sadece kahvaltı yaptı meyve vermemiştim öğlen hep mızmızlanıyo sonra yoğurdunu vereyim bari dedim anaaam maşallah bi yemek hiç böle istekli yememişti yoğurdunu içine ben bazen cicibebe veya meyveli pirinçli kaşıkmamasından koyuyorum
meğersem açıkmış yavrucak
akşamlarıda pirinç unu yapıyorum bazen pekmez koyuyorum bu akşam muzlu denicem
afiyet bal şeker olsun bebişlere...

slm kardelencim pirinç unu yasak değilmi içinde şeker olduğu içinfisfisfis

azracım pirinç ununda şeker yoktur ama ben bebek beslenmesinde gereksiz sadece tok tutan bir besin olduğunu düşündüğümden kullanmıyorum.
bugün arda çok iştahszdı memede emmek istemedi sabah kahvaltıyı kavga dövüş yarısı önlüüğe yarısı peçeteye olcak şekilde yedi öğlen tarhana yatım yemedi buarada gökçencm tarhananın içinde un da varmış sende söyledin ama senden önce anneme dedimki anne tarhana çorbasına un kavurdum kattım diye annem dediki kızım zaten içinde un var diye:mymeka:delikafadulden
neyse tarhana yaptım unsuz ama daha ilk kaşktan ağzını kitledi suratını diğer tarafa çevirdi dönmüyo benim tarafıma eşşeeeek:emir_bebek:zorla bir iki kaşık yedi bende yatırdım az emdi
sonra az tavuklu sebze çorbası yedi
meyvesini ve meyve suyunu hiç yemedi
yoğurdunu yedi allah çok şükür
akşamda azcık muhallebi yedi niye böyle anlamadım ya hastada değil çok da huysuz değildi ama hergünden az yedi üzüldümÇok üzgünüm çoook

teşekkür ederim arkadaşlar.. biraz daha cesur olmaya karar verdim sayenizde. bugünde havuç, patates prinçli çorba yaptım. iki günlük küçük kavanoz var. o bitince yeni sebzelerden bir çorba yapmayı düşünüyorum. muhtemelen yayla çorbası olabilir. sonra brokoli ve bezelye de vermeyi istiyorum.
diğer öğündekileri iyi yiyor çok şükür.

bu arada gaaaaaz için bir arkadaşımız kayısı önerdi. 5 kuru kayısıyı komposto gibi yaptım. sonra blendırdan geçirdim. ara ara yediriyorum. bugün iki kez kaka yaptı. hemde biri bayaa sağlam. beline kadar kaydirigubbakcemile3hihoyyyt oh beee!!
yine gaz damlasına da devam tabii!! ama gece uykusu emzirmesinden önce veriyorum artık. gündüz o kadar huysuzlanmıyo gaza çünkü. e birde yürüteçte falan hareket derken atıyo bi şekilde.

gece uykusuna da artık ne zaman isterse o zaman emzirip yatırıyorum. saat sistemim sökmedi napiyim. böyle bizde uyudu, uyutamadık diye kasılmıyoruz.
sizlerin gece uyku programınız var mı? yani belli bir saatte yatıyor mu bebişler?

teşekkür ederim arkadaşlar.. biraz daha cesur olmaya karar verdim sayenizde. bugünde havuç, patates prinçli çorba yaptım. iki günlük küçük kavanoz var. o bitince yeni sebzelerden bir çorba yapmayı düşünüyorum. muhtemelen yayla çorbası olabilir. sonra brokoli ve bezelye de vermeyi istiyorum.
diğer öğündekileri iyi yiyor çok şükür.

bu arada gaaaaaz için bir arkadaşımız kayısı önerdi. 5 kuru kayısıyı komposto gibi yaptım. sonra blendırdan geçirdim. ara ara yediriyorum. bugün iki kez kaka yaptı. hemde biri bayaa sağlam. beline kadar kaydirigubbakcemile3hihoyyyt oh beee!!
yine gaz damlasına da devam tabii!! ama gece uykusu emzirmesinden önce veriyorum artık. gündüz o kadar huysuzlanmıyo gaza çünkü. e birde yürüteçte falan hareket derken atıyo bi şekilde.

gece uykusuna da artık ne zaman isterse o zaman emzirip yatırıyorum. saat sistemim sökmedi napiyim. böyle bizde uyudu, uyutamadık diye kasılmıyoruz.
sizlerin gece uyku programınız var mı? yani belli bir saatte yatıyor mu bebişler?

ay iyi gaza çare bulmana sevindim:içelim:
canım yayla çorbasına erken olabilir o kadarda cesur olma yanidelikafadulden8. ayda vercem ben yayla ve mercimek çorbasını
tarhana verebilirsin
sebze çorbasını çeşitlendiemeni öneririm hem sebzelerle hem tavuk vede etle bide tahılla mesela başta pirinç koyuyosan irmik vede bulgurda yavaş yavşa başlayabilirsin
ben artık 1 er çay kaşığı irmik pirinç köftelik bulgur koyuyorum
sende pirinç koyuyosan irmikde eklemeye başla ona alışıncıda bulgur
brokoli balkabağı semziotru ve kereviz iyi seçim olur soğan vede karnabahar gazı arttırabilir bezelyede konserbve koymak iyi değil tazeside yok en iyisi kulanmamak ama sen bilirsin tabeee:dance:
canım ya ardada yatmıyodu sabahda 5.30 da kalkıyodu akşam saat 8-.390 9 arası yatıryodum dün saat 10.30 da yatırdım gece yine kalktı ama sabah 7.30 da kalktı yani buda iyidirşakkıdı
kızlar siz kaçta yatırıyonuz bebişleri

azracım pirinç ununda şeker yoktur ama ben bebek beslenmesinde gereksiz sadece tok tutan bir besin olduğunu düşündüğümden kullanmıyorum.
bugün arda çok iştahszdı memede emmek istemedi sabah kahvaltıyı kavga dövüş yarısı önlüüğe yarısı peçeteye olcak şekilde yedi öğlen tarhana yatım yemedi buarada gökçencm tarhananın içinde un da varmış sende söyledin ama senden önce anneme dedimki anne tarhana çorbasına un kavurdum kattım diye annem dediki kızım zaten içinde un var diye:mymeka:delikafadulden
neyse tarhana yaptım unsuz ama daha ilk kaşktan ağzını kitledi suratını diğer tarafa çevirdi dönmüyo benim tarafıma eşşeeeek:emir_bebek:zorla bir iki kaşık yedi bende yatırdım az emdi
sonra az tavuklu sebze çorbası yedi
meyvesini ve meyve suyunu hiç yemedi
yoğurdunu yedi allah çok şükür
akşamda azcık muhallebi yedi niye böyle anlamadım ya hastada değil çok da huysuz değildi ama hergünden az yedi üzüldümÇok üzgünüm çoook
murgizcim ulaş yemeklerini güzel yiyor.Ben konuşup,şaklabanlık yapıyom o zaman ağzını şuursuzca açıyor ve bende yediriyorum,mesela sebze sevmiyor,yanına meyveli yoğurt da veriyorum 1 kaşık sebze 2 kaşık yoğurt o zaman güzel yiyor,kavonoz sebzenin içine ekmek içi doğrayıp,biraz ılık suyla sulandırıyorum,besinlerin onu tok tutması lazım.ekmek içi verebilirsin,doktor söyledi.:dance:

ay iyi gaza çare bulmana sevindim:içelim:
canım yayla çorbasına erken olabilir o kadarda cesur olma yanidelikafadulden8. ayda vercem ben yayla ve mercimek çorbasını
tarhana verebilirsin
sebze çorbasını çeşitlendiemeni öneririm hem sebzelerle hem tavuk vede etle bide tahılla mesela başta pirinç koyuyosan irmik vede bulgurda yavaş yavşa başlayabilirsin
ben artık 1 er çay kaşığı irmik pirinç köftelik bulgur koyuyorum
sende pirinç koyuyosan irmikde eklemeye başla ona alışıncıda bulgur
brokoli balkabağı semziotru ve kereviz iyi seçim olur soğan vede karnabahar gazı arttırabilir bezelyede konserbve koymak iyi değil tazeside yok en iyisi kulanmamak ama sen bilirsin tabeee:dance:
canım ya ardada yatmıyodu sabahda 5.30 da kalkıyodu akşam saat 8-.390 9 arası yatıryodum dün saat 10.30 da yatırdım gece yine kalktı ama sabah 7.30 da kalktı yani buda iyidirşakkıdı
kızlar siz kaçta yatırıyonuz bebişleri

murgizciğim, yayla çorbası sakıncalı mı olur ki? yani yoğurtlu prinç nihayetinde? bi deniycektim ama:uhm: sebzeleri de çeşitlendiricem evethihoyyyt irmik konusunda doktor gereksiz demişti ama?? bilemiyorum.. bi kez daha gidebilirsek işte bu kez herşeyi öğrencem.. ekmek falan.. et suları konusunda napıcaz bilmiyorum. ben vejeteryanım. eti eşime yemeklere koyuyorum. tavuğu da eşim yemiyor. yani bizim evde et suyu olmaz! bi çözüm bulucam artık. haşlayıp suyunu elde edeyim ama sonra eti ne şekilde kullanabilirim bilmiyorum ki? ama ona kıyma ve etsulu şeyler yedirmeye başlamam lazım biliyorum.. bir de şu yumurta konan çorba tarifleri var onlara ne diyorsun? unlu falan??

oo senin bebiş bir kere kalkıyorsa gece yat kalk dua et. bizimki dün gece yine nöbet tutturdu bana.. 4 te 5 te 6 da ayaktaydım. kısa kısa emip yatıyo beyfendi.. kaydirigubbakcemile :asigim:

murgizciğim, yayla çorbası sakıncalı mı olur ki? yani yoğurtlu prinç nihayetinde? bi deniycektim ama:uhm: sebzeleri de çeşitlendiricem evethihoyyyt irmik konusunda doktor gereksiz demişti ama?? bilemiyorum.. bi kez daha gidebilirsek işte bu kez herşeyi öğrencem.. ekmek falan.. et suları konusunda napıcaz bilmiyorum. ben vejeteryanım. eti eşime yemeklere koyuyorum. tavuğu da eşim yemiyor. yani bizim evde et suyu olmaz! bi çözüm bulucam artık. haşlayıp suyunu elde edeyim ama sonra eti ne şekilde kullanabilirim bilmiyorum ki? ama ona kıyma ve etsulu şeyler yedirmeye başlamam lazım biliyorum.. bir de şu yumurta konan çorba tarifleri var onlara ne diyorsun? unlu falan??

oo senin bebiş bir kere kalkıyorsa gece yat kalk dua et. bizimki dün gece yine nöbet tutturdu bana.. 4 te 5 te 6 da ayaktaydım. kısa kısa emip yatıyo beyfendi.. kaydirigubbakcemile :asigim:

ah canım keşke bi kere kalksa 4 kere falan kalıyor bunun haricindebide saat 5.30 da kalkıyo yatmıyodufisfisfis bende azcık geç yatırdım 7.30 da kakltı
ya biliyom yayla çorbasını pirinçli yoğurtlu olandan bilmiyomki hem benim listemde hemde milüpann kitapçığı var ırda diyoki yayla mercimek şehriye çorbası 8. ay diye zaten azkaldı ardanın 10 gün sonra geçerim ben
et suyu vermiyom ben dana kıyma ama en yağsız yeri çiğköfteye konunandan alıp 2-3 kere çektiriyom sonra 1 tatalı kaşığı olacak şekilde 1*0 parçaya falan bölüyorum buzluğa atıyorum aynı şekilde tavuk gögsünüde parçalıyom sonra buzluktan çıkarıyorum tavuğu direk sebze çorbasına katıyorum kıymayı ise ayrıca haşlıyorum seze çorbasıan katıyorum yoksa bende et yemem
ekmek ise 7-9 aylar arası vermeye başlayın diyo ben onada 8. ayda başlayamayı düşünüyorum
irmiği ise bilmiyom ya faydalı diye biliyom sen bi dra sor bakalım niye gereksiz demiş

murgizcim ulaş yemeklerini güzel yiyor.Ben konuşup,şaklabanlık yapıyom o zaman ağzını şuursuzca açıyor ve bende yediriyorum,mesela sebze sevmiyor,yanına meyveli yoğurt da veriyorum 1 kaşık sebze 2 kaşık yoğurt o zaman güzel yiyor,kavonoz sebzenin içine ekmek içi doğrayıp,biraz ılık suyla sulandırıyorum,besinlerin onu tok tutması lazım.ekmek içi verebilirsin,doktor söyledi.:dance:

maaşaalah canım ulaşa afiyeti olsuncokacimcoook
ya evet bende artık yoğurdunu fazla yapıp sebze çorbasıyla yedirmeyi düşünüyorum çünkü 8. aydan sonra yoğurt ihtiyacı artıyomuşlülülülülülü
bende ekmeğe başlıyacammmm heycanlıyım ama nasıl ekmek vercem bilmiyom ya sen normal ekmek mi veriyosun azracım ben evde yapmayı düşünüyom ama ne unu kulalnmam gerek bilmiyorum bilen varsa söylesin lütfen:eek:

happy skycım ben un ve yumurtayı yoğurt çorbası yaparken kullancam
ama et koymazsan eğer yumurta sarısını haşlayıp sebze çorbasıan katabilirmişin

X