bugün bebekler ne yedi?

gökçen hayranım senin yoğurt mayalamana ben bir türlü tutturamadım hep cıvık bişey oldu..
arada pastörize yoğurt verdiğim bile oluyor ne ayıp bana:KK43:(
kızlar ela bazen gece muhallebisini 100 cc ancak ya da bazen beni şaşırtarak fazla hazırladımsa eğer 200cc bile içtiği oluyor 200 cc bizimkiler için çok mu?

Selmacım yağlı süt kullan ve iyice kaynat,çok kaynarken sütün, yoğurdu hemen ilave etme cnm.Bu arada gece muhallebisi dediğin ne cnm,markası ve tam adı yani

Bu arada aklıma takılan bir iki şey var.
Ben düne kadar sebzelerini haşlayıp slikon süzgeçten süzüyordum.Şimdi yeşil olmayan sebzeleri rondodan geçirip yeşil olanları(ıspanak ve pazı) haşlandıktan sonra diğer sebzelerden ayırıp ayrıca süzüp rondodan aldığım karışıma ekliyordum.ara sıra üşeniyorum hepsini rondodan geçiriyorum.Birde ben hep taze çorba yapıyorum yani hergün çorba.Ona ayrı yapıyorum bizimkilerden vermiyorum.Sizler nasıl yapıyorsunuz ben kendime çokmu eziyet ediyorum acaba:uhm:

Cnm ben çorbalarını rondodan geçirip veriyorum,birkaç kez doğrayıp verdim bu seferde poposundan aynı kestiğim büyüklükte çıktı,muhtemelen sindirememişti.Bende rondodan geçirmden vermiyorum artık.

Çorbayıda iki günlük yapıyorum,fazla gelirse 3 gün bile yiyor nadiren.Yiyeceği kadarını başka bir küçük tencerede ısıtıyorum. Bu yüzden birşey olacağını zannetmiyorum cnma.s

Arkadaşlar bu arada pınarın 6-12 aylık bebek sütünü veriyorumm bazı geceler.Ama oğlum şimdiye kadar hiç biberon kullanmadığından istemiyor,ağlıyor,eline alıp sadece oynamak istiyor,bende küçük suluğu ile veriyorum.Nasıl alıştırıcam biberona ya,çözüm bulamadım,sizin ki silikon başlıklı mı yoksa kavuçuk başlıklı mı biberonlarınız.Acaba silikon olanlar sert olduğundan olabilirmi,öbürü daha yumuşak ve kavranabilir sonuçta

Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar:bbo:

eda cım bende verdim pınarın sütünü muzlusunu içti:) ben şöyle hazırlıyorum gece muhallebisini 150cc önceden suyla idi şimdi aldım bende pınar e biraz büyüdüler artık napayım:)2 ya da 3 kaşık 7 tahıllı lezzet vermesi içinde pekmezli tahıllılar varya onlardan bir kaşık koyup biberonda veriyorum
sadece uçlar var biberonlar için onlardan alıp dene bakalım belki kauçuğu sever..biberon rahatlık gerçekten ama:))

Arkadaşlar bu arada pınarın 6-12 aylık bebek sütünü veriyorumm bazı geceler.Ama oğlum şimdiye kadar hiç biberon kullanmadığından istemiyor,ağlıyor,eline alıp sadece oynamak istiyor,bende küçük suluğu ile veriyorum.Nasıl alıştırıcam biberona ya,çözüm bulamadım,sizin ki silikon başlıklı mı yoksa kavuçuk başlıklı mı biberonlarınız.Acaba silikon olanlar sert olduğundan olabilirmi,öbürü daha yumuşak ve kavranabilir sonuçta

Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar:bbo:

cnm bende ayni dertten muzdaribim uygarda biberona yaklasmiyo bende sut aldim 9+ ay ama biberonla oynuyo icmiyo sutu hep emmek istiyo bende biktim emerek uyumasindan ya sutum biterse napcam nasil uyutucam.tuhaf cocuk iste anasina cekmis biberondan su iciyo ama sut icmiyo anliyo sut verince gozume bakiyo tuhaf tuhafkafamçokkarıştı

selmacim pinar burda yok hipp kullaniyorum orda varmi bilmiyorum uzerunde folgemilch yaziyo anne sutune esdeger cnm.cok sanslisin ela biberona aliskin neguzel cnm ya, sence ben nasil alistiririm biberonasenağlama

ben epeydir alıştırmıştım da
şöyle bir yöntem dene ela da içmek istemediğinde öyle yapıyorum ben seni emiyor değil mi?
ben emzirirken tam uyumaya yaklaşınca iyice cansızlaşınca göğsümü çekip biberonu veriyorum o zaman içiyor bir dene bakallım?

evet cnm bugun denicem aklima yatti valla .insallah olur saat gec olsa da denesem hemen sagol selmacim

ben epeydir alıştırmıştım da
şöyle bir yöntem dene ela da içmek istemediğinde öyle yapıyorum ben seni emiyor değil mi?
ben emzirirken tam uyumaya yaklaşınca iyice cansızlaşınca göğsümü çekip biberonu veriyorum o zaman içiyor bir dene bakallım?

selmacim dun gece biberon denedim soyledigin gibi tam uykuya dalarken ama sonuc tam bir fiyaskoydu hemen anliyo bu cuce:kızgın: nasil ciglik atiyo bi bilsen ben kendimi inat bilirdim uygar bendende inatmis meger okadar ugrastim ,kendim icer gibi yaptim banamisin demedi valla en sonunda seslere esim geldi ve olaya mudahale etti bende yorulmustum acikcasi yani boyle sonlandi.sonuc olarak biberonda sadece 5 ml eksik vardi oda benim ictiklerim ve yataga doktukleri:roflol::roflol:

dur canım hemen pes etme dene yine aynı yöntemi ela da bazen almak istemiyor uykusu bile kaçıyor ağlıyor bağırıyor.
bakalım yine dene...

edacm totsakcm benim kızımda 2 gün öncesine kadar biberonu tutmuyodu her yolu denedim farklı farlı uçlar denedim sonra ben kendim biberoondan içmeyi denedim gerçektende içmesi zormuş anladımki kızımda içmekte zorlanıyo damaklı uçlu olanlarda delik yan kısmında bende küçük bi makasla üst kısmınada bi delik açtım büyükçe bi delik tabi şimdi güzel emiyo dün gece 100cc kadar devam maması verdim inanılmaz mutlu oldum anlatamam gece eşimi bile uykudan kaldırdım biberonu tuttu diye sizde bi böyle deneyin isterseniz tabi sadece uykudayken emiyo gece emmiyo belki zamanla alışır

selmacim dun gece biberon denedim soyledigin gibi tam uykuya dalarken ama sonuc tam bir fiyaskoydu hemen anliyo bu cuce:kızgın: nasil ciglik atiyo bi bilsen ben kendimi inat bilirdim uygar bendende inatmis meger okadar ugrastim ,kendim icer gibi yaptim banamisin demedi valla en sonunda seslere esim geldi ve olaya mudahale etti bende yorulmustum acikcasi yani boyle sonlandi.sonuc olarak biberonda sadece 5 ml eksik vardi oda benim ictiklerim ve yataga doktukleri:roflol::roflol:

Işılcım benimkide çok inat cnm,Ulaş su bile içmiyor biberonla:1no2:Kavuçuk biberon başlığı alıcam haftasonu bide onu denicem bakalım:bbo:

Biçare bulursan bana da haber ver cnma.s

edacm totsakcm benim kızımda 2 gün öncesine kadar biberonu tutmuyodu her yolu denedim farklı farlı uçlar denedim sonra ben kendim biberoondan içmeyi denedim gerçektende içmesi zormuş anladımki kızımda içmekte zorlanıyo damaklı uçlu olanlarda delik yan kısmında bende küçük bi makasla üst kısmınada bi delik açtım büyükçe bi delik tabi şimdi güzel emiyo dün gece 100cc kadar devam maması verdim inanılmaz mutlu oldum anlatamam gece eşimi bile uykudan kaldırdım biberonu tuttu diye sizde bi böyle deneyin isterseniz tabi sadece uykudayken emiyo gece emmiyo belki zamanla alışır

Işılcım biberonun deliğini büyütmüştüm zaten çok önceden.
Çözüm bulmana sevindim cnm:teytey:,gün içerisinde de ver biberonu eline ,iyice alışsın cnm

cnm bizimki uyku arasinda da almiyo iki ayri biberon dendim ikisininde deliklerini buyuttum ama inattan almiyo sanki anliyo biberona alistirmaya calistigimi uyanik.simdiki zamanin cocuklari cin gibi valla,:jeyyar:

Işılcım benimkide çok inat cnm,Ulaş su bile içmiyor biberonla:1no2:Kavuçuk biberon başlığı alıcam haftasonu bide onu denicem bakalım:bbo:

Biçare bulursan bana da haber ver cnma.s

edacim ulas yine biberonla su da icmiyomus uygar suyu iciyo sutu niye icmiyo anlamiyorum cnmvalla ben hatayi kendimde buluyorum biberona alistirmadim onceden simdi cekiyorumsenağlamakeske bi yontem bulsamda senonlede paylassam cnm.komsum anlatiyo ayni bizim durumumuzdaymis o emzirmeyi birakmis 9 aylikken ozaman mecburen almis biberonu,bende biberon vercem diye emzirmeyi birakamam.gerci komsum calistigi icin mecbur kalmis

isil cim ela ya da bir haller oldu iki gündür içmiyor dün akşam hiç içiremedim gece uyanınca içirmeye çalıştım hep kafasını çevirdi en sonunda içti:KK43:(
çok iştahsız kızım ya sabah bu saat oldu halen birşey yemedi ve ishalll..

isil cim ela ya da bir haller oldu iki gündür içmiyor dün akşam hiç içiremedim gece uyanınca içirmeye çalıştım hep kafasını çevirdi en sonunda içti:KK43:(
çok iştahsız kızım ya sabah bu saat oldu halen birşey yemedi ve ishalll..

cnm ela biraz hasta galiba ishal dedin ya ondandir cnm merak etme.ela iciyo derken nazarimizmi dokundu acaba :nazar:,meraketme ama ishaline ver.ama icirmemezlikte etme istemiyo diye.

evt canım ya hasta ishal dün çok fena kustu bir kere ondan sonra rahatlar gibi oldu akşam babası içirdi yine ooooh dedim bendee.
iştahsız kahvaltı yapmadı daha zorlamıyorum artık napayım bana bıkkınlık geliyor üzerine düştükçe de..

haşlanmış patatesli havuçlu tavuk yedi. yoğurt yedi. sabah da ceviz,pekmz,bisküvi,tereyağ,peynir,yumurta ve tahıllı kahvaltı yaptı.

X