bugün bebekler ne yedi?

Sabah peynir+tahıl+kayısı-üzüm marmelatı+armut-portakal sulu kahvaltı.
Öğlen brokoli+kereviz+havuç+patates+bulgur+kıymalı çorba
Akşam üstü muzlu yoğurt vericem.
Akşamada balkabaklı tahıllı muhallebi yapıcam.
Bu arada sizler ne kadar sıklıkla su veriyorsunuz bebişlere.Bizimki günde ortalama 50-100 ml arası içiyor.Çokmu az sizce?Birde zeytini nasıl veriyorsunuz.Suda bekletip rondodan geçirip zeytin ezmesi şeklindemi?Yoksa yavaş yavaş pütürlümü veriyorsunuz?

sabah az peynir yedi pekmezi yemedi
öğlen pirinçli bulgurlu yoğurt çorbası yarım kase yedi tam seviniyorken kusuverdi
akşama kıymalı tarhana çorbası yaptım bakalım napıcak?
inşallah muhallebisi ni de içer.

casser bende o civarda ya da belki biraz fazla su veriyorum içse içerdi daha fazla hem..akşamda vermeye çalışıyorum dün ihmal ettim gece çok uyandı gece susuyolar galiba..

Selmacım Elanın iştahı bayağı azalmış,düzelir inşallah cnm,ben Ulaşın sevdiği ve devamlı yediği şeyleri yapıyorum,mesela bugün değişiklik olsun yoğurt çorbası yapayım dedim,yemedi ve sevmedibende ısrar etmedim hiç(bol yoğurt yiyiyo nasılsa)

Casser ve diğer arkadaşlar balkabağını nereden,pazardan mı alıyorsunuz?Ben pazara pek gidemiyorum şu aralar 2-3 marketi gezdik haftasonu balkabağı göremedim

evet eda cım maalesef öyle ama dün şaşırttı beni tarhana çorbasını yarım kase yedi:)
sizin bebişler çorbayı ne kadar yiyolar bir kase mi yarım mı günde kaç defa çorba veriyorsunuz?
sabah az peynir ve ekmek yedik tüm kahvaltımız bundan ibaret(
ne çorbası yapsam da yer diye kara kara düşünüyorum şimdi bakalım...

yumurta,peynir,pekmez,muz,bebe bizküvisi,reçel ile hazırlanmış kahvaltısını yaptı.
öğlen tavuk sulu un çorbası içecek..
akşam üzeri yoğurt ve meyve.
akşam muhallebi..içine biraz tahıl karışımı ekliyorum..

çorbayı 1 kase içiyor yanında 1 çay bardağı kadar da yoğurt yiyor.. günde 1 defa çorba veriyorum.akşamları da bazen tavuk suyuna ekmek ufalayıp veriyorum...

selmacım sevdiği çorba olursa yarım kaseden biraz fazla içiyo bizimki gündüz emmediği için çorbayı iki öğün yapıyorum çok tatlı vermemeye çalışıyorum ama herşey tatlı çorba dışında siz tatsız:)) olarak ne veriyosunuz

arkadaşlar bişey diycm siz hiç aç karna bebe büsküvisi yedinizmi benim midemi fena ekşitti bu bebe büsküvitlerinide hiç sevmiyorum onun yerine bişey bulsam dahada kullanmıycam kahvaltılık mamaları kullanan varmı aranızda memnunmusunuz

muson cum bizimki bebe bisküvisini hiç sevmedi o kadar uğraştım yediremedim.
tatlı yı pek sevmiycek galiba:bana çekmemiş:)
aslında haklısın bende düşünüyorum alternatif ne verilebilir diye daha besleyici ve daha doğal ne yapılabilir ki kahvaltısına..
pekmezli tahıllı da aldım kahvaltı için onu da yemedi bizimki sen bir çözüm üretirsen haberim olsun)

Casser ve diğer arkadaşlar balkabağını nereden,pazardan mı alıyorsunuz?Ben pazara pek gidemiyorum şu aralar 2-3 marketi gezdik haftasonu balkabağı göremedim

Ben balkabağını büyük marketlerden alıyorum.Pazarada ara sıra çıkıyorum ama genelde taö mevsimi olduğundan pazarda oluyor.Carrefour express varsa muğlada orada kesin bulursun cnm.

bebişlere afiyet olsun
ben balkabağını krervizi brüksel lahanasını migrostan alıyorum
arda sabah peynirli pekmezli mamlı ekmekli karşım
öğlen yelşl faulye dıomates
yoğurt akşam kıt-ymalı sebze çorbası
meyve azcık yedi

sabah tahıllı muhallebi biraz peynir ve ekmek yedi.
öğlen kıymalı tarhana
yoğurt
kereviz çorbası yapacağım bakalım

bu arada hanımlar kereviz çorbasını ve balkabağı çorbasını nasıl yapıyorsunuz bugün ilk defa kereviz yapacağım.
dün markette dilim dilim balkabağı sattıklarını gördüm sevindim öyle olmasına ondan da alırım yarın yaparım artık hem öğrenmiş olurum sizden nasıl yapıldığını
)

selmacım ben kerevizi brüksel lahanasını vde balkabağının sebze çorbası yaparken katıyorum bide balkabağı çorbası tarifi var vereyim arda sevmiyom bunu yapmıyorum
1 patates 1 küçük soğan cücüğü ve 2 dilim balkabağını 2-3 bardak su ile pişir canım inş sever elacık

tamam gizem cim teşekkür ederim bakalım inş.ela sever de sverek bişey yediğine şahit olurum)

arkadaşlar ne yapacağımı bilmiyorum Ulaş emmiyor artık beni,kıyameti kopartıyor emmicem diye,bütün gün göğüslerim şiş ve ağrılı geziyorumsadece gece uyurken yani uykusunda emiyor o da bir kereNe yapıcam bilmiyorum aç kaldığında bile emmiyor,Bu gidişle memeyi erken bırakacak herhalde(((

Sabah tahin+peynir+tahıl+marmelat+ceviz+portakal-elma sulu karışım.
Bu arada sizde hep karıştırıpmı veriyorsunuz?Ben ayrı ayrı vermeye korkuyorum boğazına kalır diye.Kimisi ayrı ayrı veriyormuş.
Akşam üstü balkabağı+yerelması+patates+ıspanak+brokoli li tavuk çorbası.
Yatmadan armut rendesi+tahıllı pirinçunu muhallebi.
Çorbayı pek sevmiyor.Hani çerez kaseleri varya o kase kadar bir tam yiyor,siz hangi ölçüde veriyorsunuz.Yeterlimi sizce?

ya buaralar hiç bişeyckler yemiyo emmiyoda ne yeddircm şaştım kaldım
çorba olarak bi yoğurt çorbasını seviyo diğerlerini sevmiyo yapıyorum ben içiyorum cassercm çerez kasesinden biraz daha fazla veriyorum bende sevdiği olursa 2 çerez kasesi kadar yiyodu bu aralar bişey yemiyo dişi daha çıkmadı acaba dişimi çıkacak
uzmanlar bebklerin kapasitesinin 2 yumruk büyüklüğünde oldunu söylüyolar tabi kendi yumruklarının bi doktorda ne verirseniz bir çay bardağı dolusu kadar verin diyolar işte

ulaş memeyi bırakacak gibi tühama sen yemekleri iyi yediğini söylemiştin en azından yiyor canım:)
ben kahvaltılarını hiç karıştırmadım kızlar başından beri ekmeği bile minik parçalar halinde ağzına veriyorum eziyor ve yutuyor maşallah:)
peynir yumurta ekmek 50cc kadar çavdarlı mısırlı muhallebi
pekmez yemiyor kızım bende bir süre vermiycem bıkmasını istemiyorum çünkü:)
evde ne varsa karıştırıp sebze çorbası yapacağım bugün bakalım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…