Buda benim başarı hikayem olacak.(desteğinize ihtiyacım var)

Egeninincisi00

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2024
8
31
21
Merhaba Hanımlar
Ben çok erken yaşta evlenmek zorunda kalan, ve daha ne yazık ki korunma dahi nedir bilmeden 2 çocuk sahibi olan genç bir kadınım.

Sağlık meslek lisesi 2. sınıfa gidip oldukça güzel hayalleri olan cıvıl cıvıl bir genç kızken tüm hayallerim bir balon gibi elimde söndü maalesef.
O kadar zor zamanlar geçirdim ki, ölmeyi dilemediğim tek bir günüm dahi yoktu inanın.

Problemli bir aileden çıkıp, daha da problemli bir aileye sahip oldum ne yazık ki.
Eşimle başlarda iyi giden bir evliliğim olsa da bu evlilikte başıma gelmeyen şey kalmadı. Arkamda bırakın bana destek olacak bir aileyi, eşimin her hatasında "o erkektir yapar bişey olmaz" diyen bir ailem var ne yazık ki.

Bu güne kadar hep sindirildim, hep ezildim ve hor görüldüm. Ama en acısı da neydi biliyor musunuz ? Onca yapılan şeylere rağmen hala ufak bir sevgi kırıntısı için eşimin peşinde koşmak, onun düzeleceği umuduna inanmak.

Hayır benim güzel ablalarım, kız kardeşlerim.
Hiç birşey düzelmeyecek, biz sadece herşeyi sindirmeyi, alışmaya zorlanacağız.

Ben bugün buna kocaman bir DURRR! demek için bir adım attım. Bırakmak zorunda kaldığım okuluma kayıt yaptım ve ders çalışmaya bugün itibariyle başladım. Geç bile kaldım...
Kendime güveniyorum.

Okulumu bitirip sıkı sıkıya ortaöğretim kpssye hazırlanacağım ve kazanacağım. Çocuklarımı en güzel imkanlarla, en güzel ortam da büyüteceğim. Zamanı gelene kadar sabredip, zamanı gelince de gerekeni yapacağım.
Başta kendi ailem ve eşim olmak üzere, herkes bu saatten sonra napacaksın, 2 çocukla okula mı gidilir, millet o kadar okuyorda bişey olmuyor senden mi olacak kavramlarıyla beni yıldırmaya çalıştı, ama yılmadım ve yılmayacağım.
İçim uzun zaman sonra kıpır kıpır.
Mutluluğumu paylaşacak kimsem yok, sizlerle paylaşıyorum..

Allah'ın izniyle 3 sene sonra da bu kez de ben başardım diye bir konu açacağım sizlere..

Kadın milleti değil miyiz ?
Hepimiz mükemmeliz

İnanırsak başaramayacağımız hiç bir engel yok!

Son düzenleme:
3 yıl sonra burada çok güçlü ve hayatının dümenini ellerine almış bir kadın göreceğiz desenize. Tüm hayallerinize en kısa zamanda, kat be kat fazlasıyla ulaşmanızı dilerim. Sakın önünüze çıkan engeller sizi yıldırmasın güçlü kadın

Eğitim sektörünün içindeyim ve ben bu zamana kadar yaparım deyipte başarısız olan bir kadın görmedim.
Yapacaksınız. Çevreye kapayın kulaklarınızı, yapamazsın diyenlere gülümseyin ve yola devam edin. Bölümünüzde güzel, sağlık asla bitmeyecek bir sektör. Kolaylıklar diliyorum.

Ablam tıpkı sizin gibi başladı. 3 çocuk ile ortaokul ve liseyi tamamladı. Sınava girdi üni kazandı. Okul birincisi olarak mezun oldu. Şimdi kpss çalışıyor. O da yıllar önce tam olarak bu şekilde bir karar almıştı. Şimdi başardı. Tek hedefi kpss kazanıp çocuklarını alıp gitmek artık. Siz de başaracaksınız eminim, aynı inancı kararlılığı sizde de gördüm.

Motive edici güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim

Çok teşekkürler, en içten dileklerimle söylüyorum ki umarım ablanızında hayal ettiği ne varsa bir bir gerçekleşir

Helal olsun durmak yok o zaman yola devam inan o zaman insanların sana bakış açısıda değişir daha değerli olursun

Sen istersen yaparsın yoluna çiçekler serilsin.

Canım yol biraz uzun ama sabırlı ol. Lise mezunu çok az alınıyor kpss de. Üzerine bir de üniversite bitir hayalllerine kavuş insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…