BU ZAMANA KADAR AŞKINIZ İÇİN NELERİ AFFETTİNİZ??

valla öyle yapacaktım :)
Valla dayaklıksın. Çocuk desem çocuk değilsin saf desem safsın o belli ben anlayamadım. Neden kumarbaz birini terk etmek hayatına mal olsun ya ? İyi misin sen ? Öyle laflar geliyor da banlanmaya değmezsin.

Git evlen üç kuruş etmeyecek o herifle. Sen saf o kumarbaz tam müthiş ikili. Anne babanı boşver kalmadı mı yetim yeğenin kuzenin falan onları da dolandırın birlikte. Ablan dayın halan her türlü kerizi tokatlayın birlikte. Amaç bu anlaşılan.

çünkü onlar için normal bir hayat düzeni bize de şok etkisi oluyor ya, anlam veremiyoruz acaba mı ki diyoruz ondan oluyor hep..

farkındayım arkadaşım.. ama ya yapmazsa böyle ya normal olursa her şey diye düşünmekten çok yoruldum. bu çok büyük hayatıma mal olucak bir risk..

Kızım adam iş batırsa, borca girse dersinki "işi vardı battı,yine çalışır kazanır" Ama bu enayi enayi. Dümdüz para yiyen bir enayi. Ve açgözlü.

Bununla ne tatil, ne keyif hiçbir şey yapamayacaksın. Bugün sana batmaz bu adam, yarın yaşıtların arkadaşların kocalarının sevgililerinin alın teriyle kazanılan paralarıyla keyif yapar gözüne batar. Kendine acırsın. Sen hayatın boyunca buna mı bakacaksın?

farkındayım arkadaşım.. ama ya yapmazsa böyle ya normal olursa her şey diye düşünmekten çok yoruldum. bu çok büyük hayatıma mal olucak bir risk..
Bi hayata mal olacak ama o sizinki değil. Eğer dönmezseniz bütün borçlarını nasıl ödeyecek, boş ceple tipine kim bakacak tabi.

haklısın işte. o kadar iyi biliyorum ki haklı olduğunuzu hepinizin. ben de bunları okuyup toparlanmaya çalışıyorum. çünkü tek başıma kafamdaki sesleri asla susturamıyorum.

çünkü onlar için normal bir hayat düzeni bize de şok etkisi oluyor ya, anlam veremiyoruz acaba mı ki diyoruz ondan oluyor hep..
Adam senden parça parça 20,30,50 bin tutarında paralar almış. Hiçbirini de ödememiş.
Sence bu adam "acaba" düzelir mi?
Düzelecek olsa defalarca kez para alır mıydı? Barışın da bir de 100-200 bin falan mı alsın istiyorsun? Kaptıracak paran mı var? Geleceğinden neden bu kadar feragat ettin? Nedir bu kendini düşünmemezliğin sebebi?

anlıyorum sizi çok haklısınız. ben mantıklı düşünemiyorum zaten, aklım asla yerinde değil

anlıyorum sizi çok haklısınız. ben mantıklı düşünemiyorum zaten, aklım asla yerinde değil
Havaya atılacak paran varsa kendin değerlendir, yatırım falan yap, belki tutar zengin olursun.
Kumarbaz adamla hiç şansın yok.

hayır ya cidden öyle değil ,benim eşimde iddia oynuyordu nişanlıyken bıraktım ettim yeminler havada uçuşuyordu çatır çatır oynuyor şuan küçük miktarlarda ama evin bereketini kaçırıyor başka bişe değil.
Sen şuan aslında barışmayı kafana koymuşsun onaylanmak istiyorsun.
Yapma etme insanlar değişmiyor başına bela alma,hadi biz ettik bi hata devam ediyoruz bi şekilde biraz ders al birazcık.
Seninkinin olayı baya çetrefilli canım sen bunu şimdi affedersen daha da cozutur yapmadığı kalmaz nişanlıyken neler olmuş şimdi 1 se evlenince 1000 olur.

peki ya anneannelerimiz anlatırlar ya ben birini sevmiştim ama kavuşamadık diye. bir ömür yaşayıp yaşlanıp birinin aklınızda kalması da çok acı değil mi? bundan çok korkuyorum
olayları gereksiz drametize ediyosun canım melankolik olma bu kadar yine çok seversin birini aşk öyle sonsuza kadar süren bişey değil 10 yıllık sevgilimle evlendik şuan tek derdimiz geçim sıkıntısı

Düzelse nolur? Tonla borcu takmış, yıllarca elalem ev alacak araba alacak arsa alacak, tatillere gidecek kazandığının sefasını sürecek, sen maaşı kumar borcuna yatırcan. Elalemin kapış kapış ettiği fırsatlara parasızlıktan düşünemeyeceksin bile, uzaktan milletin hayatını izleyeceksin. O adamı dövesin öldüresin gırtlaklayasın gelmeyecek mi? O büyük aşk oracıkta bitecek işte. Ziyan olmuş gençlik bir avuç antidepresan olacak o aşkın hediyesi.

O kadar haklısın ki ama bu kız bu çoçukla evlenir vermezlerse kaçar

Arkadaşlar, bu zamana kadar eşiniz, sevgiliniz, için neleri affettiniz? Nelere tamam dediniz? Sonrasında ne oldu? Pişman oldunuz mu? İyi ki dediniz mi? Biraz dertleşelim..
Hayatta taviz vermeyeceğim şeylere taviz verdim.Bilen bilir.Dugun arifesindeydim ben yok düğüne az kaldı.Sunu yapsak düzelir vs vs.
Hep iyi niyetle yaklasiyorsun seviyorum diyorsun kestirip atamiyorsun ama zaman kaybı oluyor ve sevilip sevilmedigini geç anliyorsun.

işte böyle yazın ki ben kendime gelebileyim :)
Hayatta başka şansı kalmadığından yalvarıp yakarıyor. Eskaza eline para ve güç geçse ilk sizi harcayacak. Zaten bakınca harcamış bile. İnsan sevdiğinin elinden parasını alıp kumara basmaz.

O kadar borcu öderken ne bir şey satın alabilirler ne de hayatın tadını çıkarabilirler. O konuda haklısın.
Evi arabayı geç, dışarıda yemek yemek, eğlenmek bile hayal olur. Tatil, çeşitli aktiviteler? Çocuk olursa onun ihtiyaçları?
Konu sahibi seni her türlü sefalet bekliyor canım. Razıysan durma. :)

çok doğru aslında. güzel günlerin ihtimali bile acaba mı dedirtiyor..
hangi güzel günler canım ,öyle 5 parasız borç içinde güzel günler olmuyor :)
sana bi referans daha ,10 yıl önce evlenen bi akrabamız var 2 çocuk oldu adamı da gör dışardan çok mülayim tam bir aile babası.
Kızı babası kend dairesine yerleştirmiş ords yaşıyolar adam tüm maaşını kumarda iddialarda yiyormuş arabayı satmış borçları için kız sorunca sana ne benim arabamdan maaşımdan diyormuş boşanma davası açmış kız da en sonunda gittiğin yol yol değil dön diyoruz anlamıyosun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…