Bu tür durumlarda napıyosunuz

mygenius

Allah ol der ve olur.
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2022
2.461
2.161
31
Arkadaşlar ben dersanede öğretmenim. 9.yılımı çalışıyorum. 3 günlük anlaştım kurumla iyi de kazanıyorum bi sıkıntım yok. Sorunum şu zevzeklik yapan öğrencilerle. Tepki veriyorum bazen görmezlikten geliyorum ama siz olsanız naparsınız aranızda öğretmen olanlar var mı merak ediyorum. Şimdi benim dersim de şöyle bi olay oldu. Etüt derslerimiz oluyor. Benim branşım fen. Türkçe etütüne derslerine girdikleri hocayı istemeyen bi öğrenci var gitmiş kurumun sahibiyle konuşmuş ve kurum sahibi de etüte girer o hoca demiş (istediği hocadan için) sonra bende bunlara etütte kitapta bi yeri yaptıracaktım hocam bugün bizim diğer fenci ile etüdümüz var dedi aynı öğrenci. O etütü de ben yazdırdım dün kurucu ile konuşunca dedi. Bende iyi o zaman hocanızla yapın kitaptaki yeri dedim. Ama sinirlendim içimden belli etmedim. Sadece o çocuk yapıyor bunu. Teneffüste aynı sınıftan başka bi çocukla konuştum hocam o diğer türkçeciyi sohbet ettiği için şakalaştığı için istiyor dedi. Anladım dedim bende.
O çocuğa bişey söylemek istiyorum ama ne söyleyebilirim. Kendini bişey sanıyor. Bunu ilk kez yapmadı. Dolmuş olabilirim o yüzden sizle konuşmak istedim.

siz öğretmensiniz. öğrencilerle bu tarz iletişimlere girmemeniz gerekir. ilk yılımda aynı hatayı yaptım. öğrenci üzerime yürüdü. sonradan hallettik sorunu ama hala daha hatırlayınca kendime kızıyorum. bildiğiniz çocuğa kinlenip tepki gösterdim . bir öğretmenle öğrenci arasında olmaması gereken bir ortam yarattım durduk yere. kaldı ki benim konu sizin gibi hafif bir mevzu da değildi sınıfta kız öğrencilere karşı yapılan +18 muhabbetlerdi.

Öğretmenlikte 9. Yılınız olmasına şaşırdım siz kendini bir şey sanan öğrenci görmemişsiniz ben özel kurumda öğretmenlik yapmadım hiç ama özel kurumda öğretmenlik yapan arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla öğrencilerle çok zıtlaşıldığında müdürden uyarı alıyorlarmış

Ya etütten konu açıldı kendi hemen dayılanarak diğer hocayı ben istedim verdiler falan diyor. Halbu ki kurucunun tanıdığı falan da değil. Dün düşmüş kolunun üstüne müdür de iyi misin falan derken buz koymuşlar bu da orda konuşmuş işte Türkçe dersi için. Benim dersim için de şey diyo ben dün konuşunca diğer hocaları da değiştirdiler etüt için diyo

Neden şaşırdınız

Ayrıca bir öğretmenin öğrencisine kendini bir şey sanıyor ona bir şey söylemem lazım diye hırs yapması da çok doğru değil canım
Hırs değil haddini bilsin çünkü daha öğrenci..
Böyle yaparak her meslektaşıma yapmaya başlar ki türkçeciye ayıp etti ben rahatsız oldum.

Hırs değil haddini bilsin çünkü daha öğrenci
Böyle yaparak her meslektaşa yapmaya başlar ki türkçeciye ayıp etti ben rahatsız oldum
Hocam durum can sıkıcı ve haklısınız ama öğrenci velisi bu yorumunuzda dahi tutup size mi kaldı cocuguma had bildirmek dersinizi öğretin geçin dese haydi buyurun? Bu tarz durumda kalan öğretmen arkadaslarim oldu.İki cocugum var ve ögretmenlerine tutumları konusunda uyarılsalar ben öğretmen yanında olurdum ama maalesef her veli tutumu boyle olmuyor.Sizinle birlikte baska rahatsızlık duyan öğretmen arkadaslarınız varsa en iyisi müdürle görüsmek derim

Ay bende olsam gıcık olurum hayirdir o mu kumanda ediyor okulu müdürü hocaları.bemce müdür ile konuşun.tamam benim evladım da ozguvenli olsun isterim ama herkesin hayatına o karar vermesin.yarin bu çocuk iş hayatina girecek millete salça olcak iyyy

Ben zaten çocuğa haddini bil terbiyesiz gibi bişey demem demeyeceğim yani böyle bişey söyleyip üstü kapalı bi daha yapmasın yeltenemesin istiyorum. Velileri dediğiniz gibi tamamen öğretmene hak veren de oluyor tam tersi de oluyor. Ben detaya girmeden çözmek istiyorum.

İnanın diğer öğrencilerde onun bilmişliklerinden rahatsız oluyor. Özgüven bu değil asla bu değil yani.

ya söylesin. varsın fazlasını da söylesin. neden ciddiye alıyorsunuz ki? belli ki cocugun kendini bu sekilde kanıtlama gibi boş bi çabası var. ciddiye aldığınız kadar cocuk da bu tavrında ısrarcı olacak

Öyle tabi ki ciddiye alınacak bişey değil. Eylül gelince de böyle konular olursa napayım diye düşündüm. Sizlere sormak aklıma geldi. Sürekli görmezden gelmek bazen işe yaramıyor. Nasılsa hoca cevap veremiyor daha çok üstüne gidelim diyen tipler var

ben yaşamadım açıkcası sonrasında. rehberlikle veya okul müdürüyle görüştüm. gerisine karışmadım. özellikle ergenlik dönemindeki cocuklarla bu tür iletişimlere girmemek gerekiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…