Uyanıklık mı normal mi bilemedim siz bilirsiniz

Daha dün bu konu açılmadan önce piyano dersleri 1000-1500 aralığında değişiyormuş diye ders vermeye ikna etmeye çalışıyordum. İzmirde de piyasa bu civarda.

Çok mantıklı çünkü piyasa da kapış kapış. Gerçekten acayip bir talep de var. Bizim öğretmen annemin arkadaşı. Sağolsun sevdiğinden alıyor bizi. Oğlumun Arkadaşı da istedi yerim yok dedi direkt

Çok mantıklı çünkü piyasa da kapış kapış. Gerçekten acayip bir talep de var. Bizim öğretmen annemin arkadaşı. Sağolsun sevdiğinden alıyor bizi. Oğlumun Arkadaşı da istedi yerim yok dedi direkt
İkna edemedim valla. Evde hazır ortam var, gitar piyano vs bir sürü müzik aleti var. Adam ikna olmuyor, uğraşamam çoluk çocukla diyor.

merhaba son cümlenizi açar mısınız lütfen 🙏🏼
Piyanomuz var ☺️

Sırf piyano alamayacağınız için eğitimde bi aşama kaydettikten sonra dersleri sonlandırmak zorunda olduğunuzu belirtseydiniz çocuk için müthiş yıkıcı olurdu. Çünkü bu durumda çocuk elinden geleni yapıyorken ebeveyn olarak siz yeterince çaba göstermemiş olurdunuz onların gözünde.
Ama neyse ki böyle bir kaygı duymaya gerek yokmuş. Bunu sağlamış olmanız dahi çocukları birkaç basamak öteye taşıdı.
Hocalar sizin evinizi ziyaret edip ders verme konusuna nasıl bakıyorlar? Böyle bir ihtimali hiç görüştünüz mü?

Mrs-cicek Mrs-cicek hocanın parayı peşin alması normal. Çünkü kimi öğrenci/ veli parayı ya hiç ödemiyor ya da çook geç ödüyor. Yaşadığım için biliyorum. Bu konuda hoca en iyisini yapıyor.
Evet benim üniversiteden arkadaşım parayı sonda almak gibi bir hata yaptı. Eve gidip özel ders veriyodu. Dersi verdi sonra çocuğun eline azıcık bişey sıkıştırıp sana bu kadar yeter deyip evden kovdular. O yüzden para baştan alınır bence de

İkna edemedim valla. Evde hazır ortam var, gitar piyano vs bir sürü müzik aleti var. Adam ikna olmuyor, uğraşamam çoluk çocukla diyor.
Bir yanda da haklı.
Bizim oğlan mesela çok kuduruk. Yaz tatilinin son düzlüğünde bir iki gün peşpeşe oturmamış çalmamış, çenesi düşmüş. Arada annem olmasa bırakacaktı kadıncağız.Ufak yaş grubu da zor.
Ama şöyle ilkokul 2-3 seviyesinde alsa üç beş öğrenci alır yürürsünüz aslında.

Kadının bir sizi dövmediği kalmış. Neden bu ısrar? Çocuk iyiyi kötüyü bilemez. Bizim bağlama öğretmenimiz 1 yıl aynı ücrete tabi tutuyor kendisi geliyordu. Parayı da ay dolunca alıyor. Kendisi konservatuar eğitmeniydi hatta. Neyse salın ipini böyle birisi doğru dürüst eğitim de veremez zaten

Bir yanda da haklı.
Bizim oğlan mesela çok kuduruk. Yaz tatilinin son düzlüğünde bir iki gün peşpeşe oturmamış çalmamış, çenesi düşmüş. Arada annem olmasa bırakacaktı kadıncağız.Ufak yaş grubu da zor.
Ama şöyle ilkokul 2-3 seviyesinde alsa üç beş öğrenci alır yürürsünüz aslında.
En son yetişkine ver dedim bir sürü yetişkin de var enstrüman çalmayı öğrenmek isteyen. Bakalım. İkna edebilirsem güzel bir ek gelir olur.

Ben açıkçası net olarak şunu merak ediyorum özel ders verenler istediği zaman ücretini değiştirebilir mi zam yapabilir mi yoksa herkes istediği gibi davranır davranışları beni rahatsız etse de kendi menfaatim için devam ettim ama ikidebir zam yapması çok “profesyonel” gelmedi şaşırdım ondan konu açtım tekrar 🤭
Daha önce de bu öğretmenle ilgili konu açtınız siz.
Tanıdık diye beklentiniz fazla sanırım öyle değilse bu kadar negatif olup devam etmeye gerek yok diye düşünüyorum. Öğretmen haklı ya da haksızdan öte.
Sizi eve almaması gayet normal geldi bana. Soğukta gelemiyoruz deyince aman yeter ki gelin ben sizi eve alırım dememesi kadını suçlu yapmaz.
Ders ücretlerinin yılda 2 kere artması da anormal değil aslında piyasanın çok üstüne çıkmıyorsa istediği tutar. Baştan düşük mü tutmuştu kendisi acaba?

Kadının bir sizi dövmediği kalmış. Neden bu ısrar? Çocuk iyiyi kötüyü bilemez. Bizim bağlama öğretmenimiz 1 yıl aynı ücrete tabi tutuyor kendisi geliyordu. Parayı da ay dolunca alıyor. Kendisi konservatuar eğitmeniydi hatta. Neyse salın ipini böyle birisi doğru dürüst eğitim de veremez zaten
İşte merak ettiğim bu.
Baştan bi fiyat belirlenmesi gerekmez mi ?
Ya da illa zaman olacaksa da bir defa yap dur
Yılda iki defa nedir 🤦🏻‍♀️

İşte merak ettiğim bu.
Baştan bi fiyat belirlenmesi gerekmez mi ?
Ya da illa zaman olacaksa da bir defa yap dur
Yılda iki defa nedir 🤦🏻‍♀️
Ya üslubu da leş. Ben böyle biriyle çocuğumu muhattap etmem açıkçası. Yalancı da aynı zamanda. Bizim öğretmenimiz telafide ediyordu.
Her şeyi geçtim müşteri velinimettir yani. Para verip hizmet alıyorsun hakkını vermeli. Genel olarak yorum yapamam ama bizim öğretmenimiz nasıl başladıysa yıla aynı ücretle bitiriyordu. Açıkça konuşun illa da bu kadınla devam edecekseniz.

Merhaba dert değil diyen olacak ama 1 yılda iki defa böyle olması beni rahatsız etti ayrıca birkaç durum da yaşandı bu öğretmenle o yüzden sanırım ne yapsa batıyor..
Şimdi arkadaşlar ikiz kızlarım var eşimin müşterisi piyano öğretmeni ve ona derse gidiyorlar kadın tanıdık dedik gönderdik iki defa zam yaptı 1 yılda..
Ayrıca başlarda ders ücretini peşin alıyordu gitmediğimiz (haberli mecburi durumlar) dersler de yanıyordu telafi etmiyordu,sonra burda konu açıp aslında telafi olması gerektiğini öğrenince telafi yaptı ya da 4 ders sonu para verdim,karşılıklı gerildik,birinde de bize bugün şehirdışındayım ders veremiyorum dedi paylaşım yaptı,ders işlemişti,ben de gülücük attım hiçbi imada bile bulunmadım,bulunmak istedim ne yalan söyleyeyim ama kızlarım gitmek istiyor diye sesimi etmedim ama paylaşımı gördüğümü de bilsin istedim,emoji attım,bana bir çıkıştı inanamazsınız,vayy neyin îmâsı falan filan,yanlış anladınız ama ders yaptığınızı görünce şaşırmadım değil falan dedim, asla izah etmedi,aksine benden özür bekledi, ben yine de kızlarım için istiyorlar diye götürdüm özür dilemedim ama kaldı o da içimde🤦🏻‍♀️

Şimdi de mesaj atmış zamlandı diye,1yılda 2defa zam normal değil tamam her şeye zam geldi de özel ders (evde) dahil mi buna ?
Ki evde vermesine rağmen çok kar kış kapıda hamile halimle beklemem rağmen bir gün olsun gelin içerde bekleyin demedi hani kurum olsa okey bu fiyatlar..
Evde bekleme çocuğa bi su verme huyu bile yok,çocuğun suyunu bile getirin diyor 🤷🏻‍♀️
Özel kurumlarda böyle olmadığını biliyorum en azından bekleme alanları öğrenciler için su sebilleri falan var..
Haa kuruma ver diyeceksiniz kızlarım baştan buna gitti diye alıştı 2 ayrı kuruma da götürdüm öğretmenler erkekti istemediler (kadın öğretmen sanırım onlara daha yakın geliyor 🤷🏻‍♀️)

Neyse kısacası yılda 2 defa özel derslere zam gelir mi evde verilen özel derslere diye özellikle belirteyim ??
1 yılda 4katı olmuş oldu.
Böyle bir insanla neden ısrarla devam etmek istiyorsunuz? Çocuklarınız alışsın alışmasın size kazık atmaya meraklı biri. Bulun başka birini ona da güle güle diyin .. çocuklarınız başkasına da alışır çocukların odağı okadar hassas ki hemen değişebiliyor

Öğretmeniniz artık ders vermeyi bırakmış der kestirir atarım. Bu kadar çocuk kölesi olmayın.

Sınıfımızdan piyano dersi almak için kurumlara giden çocuklar var,kurumda veli bekleme yeri yok,dışarıda kafeler var orada bekliyor anneler genelde. Zaten piyano dersleri 45 dakika sürüyor en fazla,blok ders yapılmıyor. Fiyatı da yıl boyu değişmez, ayda 4 ders 3500 lira.

Merhaba dert değil diyen olacak ama 1 yılda iki defa böyle olması beni rahatsız etti ayrıca birkaç durum da yaşandı bu öğretmenle o yüzden sanırım ne yapsa batıyor..
Şimdi arkadaşlar ikiz kızlarım var eşimin müşterisi piyano öğretmeni ve ona derse gidiyorlar kadın tanıdık dedik gönderdik iki defa zam yaptı 1 yılda..
Ayrıca başlarda ders ücretini peşin alıyordu gitmediğimiz (haberli mecburi durumlar) dersler de yanıyordu telafi etmiyordu,sonra burda konu açıp aslında telafi olması gerektiğini öğrenince telafi yaptı ya da 4 ders sonu para verdim,karşılıklı gerildik,birinde de bize bugün şehirdışındayım ders veremiyorum dedi paylaşım yaptı,ders işlemişti,ben de gülücük attım hiçbi imada bile bulunmadım,bulunmak istedim ne yalan söyleyeyim ama kızlarım gitmek istiyor diye sesimi etmedim ama paylaşımı gördüğümü de bilsin istedim,emoji attım,bana bir çıkıştı inanamazsınız,vayy neyin îmâsı falan filan,yanlış anladınız ama ders yaptığınızı görünce şaşırmadım değil falan dedim, asla izah etmedi,aksine benden özür bekledi, ben yine de kızlarım için istiyorlar diye götürdüm özür dilemedim ama kaldı o da içimde🤦🏻‍♀️

Şimdi de mesaj atmış zamlandı diye,1yılda 2defa zam normal değil tamam her şeye zam geldi de özel ders (evde) dahil mi buna ?
Ki evde vermesine rağmen çok kar kış kapıda hamile halimle beklemem rağmen bir gün olsun gelin içerde bekleyin demedi hani kurum olsa okey bu fiyatlar..
Evde bekleme çocuğa bi su verme huyu bile yok,çocuğun suyunu bile getirin diyor 🤷🏻‍♀️
Özel kurumlarda böyle olmadığını biliyorum en azından bekleme alanları öğrenciler için su sebilleri falan var..
Haa kuruma ver diyeceksiniz kızlarım baştan buna gitti diye alıştı 2 ayrı kuruma da götürdüm öğretmenler erkekti istemediler (kadın öğretmen sanırım onlara daha yakın geliyor 🤷🏻‍♀️)

Neyse kısacası yılda 2 defa özel derslere zam gelir mi evde verilen özel derslere diye özellikle belirteyim ??
1 yılda 4katı olmuş oldu.
İyi de siz de bi tuhafsınız. Bu kadar memnun olmayıp ısrarla götürmenin mantığı ne ? Çocuğum falan dinlemem ben götürmezdim bu kadar basit

Burada telafi dersi yapıldığını öğrendim, ondan sonra telafi derslerini yaptı, diyorsunuz. bundan alâ dolandırıcılık mı olur! Kadın sizi açık açık dolandırıyor. Siz bunu görüyor, sağlamasını yapıyor, ama halâ devam ediyorsunuz.
Kadın dersinizi ekiyor, akabinde başka dersin fotosunu pervasızca paylaşıyor, arkasından çirkeflikle üste çıkıyor. Siz devam ediyorsunuz. Neymiş, çocuklar istiyormuş.

Lütfen kusura bakmayın da , çocukken, neleri, kimleri tutturduk...
Ailemiz, ebeveynimiz çocuk olduğumuzu bilip, bizim için doğruyu yanlışı ayrıdı, beş para etmez insanları hayatımızdan uzaklaştırdı.

Bir piyano hocasının bu kadar leş olabileceğini sizden duydum; ama kusura bakmayın, ben kadına değil, sizdeki basiretsizliğe şaşırıyorum artık.

Normalde 1 sene boyunca özel ders ücreti değişmez, çevremde böyle.
Yaşadınız şehir neresi bilmiyorum ama özel eğitime giden çocuğum var, yılda 2 kere zam gelmeye başladı. Korkunç bir ekonomide yaşıyoruz, normal geliyor bana. Mesela psikiyatri doktoruna gittik geçen gün, sene başında 3500 TL olan ücret 5000 TL olmuş.

Özel ders veren biri olarak cevaplıyayım😊 eve almaması çok normal,çünkü size ayrı oda ayarlaması gerek , evi müsait olmayabilir ya da odada sizin yalnız oturmanızı istemeyebilir bence eve almaması çok normal. O sizin sorumluluğunuzda olan bir şey. Zam da genelde eylül de fiyat belirlenir ocakta zam yapılabilir çünkü bir kaç yıldır ekonomiden dolayı eylülde alınan para ocakta kuşa dönüyor. Tabi bunu başta bildirmek daha güzel ben eylül fiyatını söylerken ocakta da zam gelecek diye baştan söylüyorum.
Yapılmayan dersin de parası alınmaz ama önceden bilgi verdiyseniz ve sık sık yapmıyorsanız. Bazıları biraz sık iptal yapıyor o da sıkıntı çünkü öğretmen sizin için o saatini boş bırakıyor. Derse bir,iki saat kala( birden kusma yada kaza olmadıysa) iptal edilirse onun da ücreti alınır. Ama sabah kalktınız çocuk hasta haber verdiniz, yada 2 gün önceden o güne başka planınız varsa söylediniz ücreti alınmaz.
Size şehir dışındayım deyip başkasına ders vermesi de hiç hoş değil öyle durumda emoji yerine direkt söyleyin bence. Ben öyle durumda direkt bırakırdım dersi mesela çünkü iki taraf da birbirine yalan söylememeli.
Siz öğretmeni sevmiyorsunuz net ama çocuklarınız seviyor duygunuz yansıtmamaktadır becerebilirseniz devam edin yok yapamıyorum diyorsanız araştırın mutlaka başka çocuklarınızın seveceği öğretmen vardır.

X