Uyanıklık mı normal mi bilemedim siz bilirsiniz

Merhaba dert değil diyen olacak ama 1 yılda iki defa böyle olması beni rahatsız etti ayrıca birkaç durum da yaşandı bu öğretmenle o yüzden sanırım ne yapsa batıyor..
Şimdi arkadaşlar ikiz kızlarım var eşimin müşterisi piyano öğretmeni ve ona derse gidiyorlar kadın tanıdık dedik gönderdik iki defa zam yaptı 1 yılda..
Ayrıca başlarda ders ücretini peşin alıyordu gitmediğimiz (haberli mecburi durumlar) dersler de yanıyordu telafi etmiyordu,sonra burda konu açıp aslında telafi olması gerektiğini öğrenince telafi yaptı ya da 4 ders sonu para verdim,karşılıklı gerildik,birinde de bize bugün şehirdışındayım ders veremiyorum dedi paylaşım yaptı,ders işlemişti,ben de gülücük attım hiçbi imada bile bulunmadım,bulunmak istedim ne yalan söyleyeyim ama kızlarım gitmek istiyor diye sesimi etmedim ama paylaşımı gördüğümü de bilsin istedim,emoji attım,bana bir çıkıştı inanamazsınız,vayy neyin îmâsı falan filan,yanlış anladınız ama ders yaptığınızı görünce şaşırmadım değil falan dedim, asla izah etmedi,aksine benden özür bekledi, ben yine de kızlarım için istiyorlar diye götürdüm özür dilemedim ama kaldı o da içimde🤦🏻‍♀️

Şimdi de mesaj atmış zamlandı diye,1yılda 2defa zam normal değil tamam her şeye zam geldi de özel ders (evde) dahil mi buna ?
Ki evde vermesine rağmen çok kar kış kapıda hamile halimle beklemem rağmen bir gün olsun gelin içerde bekleyin demedi hani kurum olsa okey bu fiyatlar..
Evde bekleme çocuğa bi su verme huyu bile yok,çocuğun suyunu bile getirin diyor 🤷🏻‍♀️
Özel kurumlarda böyle olmadığını biliyorum en azından bekleme alanları öğrenciler için su sebilleri falan var..
Haa kuruma ver diyeceksiniz kızlarım baştan buna gitti diye alıştı 2 ayrı kuruma da götürdüm öğretmenler erkekti istemediler (kadın öğretmen sanırım onlara daha yakın geliyor 🤷🏻‍♀️)

Neyse kısacası yılda 2 defa özel derslere zam gelir mi evde verilen özel derslere diye özellikle belirteyim ??
1 yılda 4katı olmuş oldu.
Yeryüzündeki tek piyano hocası o değildir eminim başka arayışlara girin lütfen tekrar araştırın

Merhaba dert değil diyen olacak ama 1 yılda iki defa böyle olması beni rahatsız etti ayrıca birkaç durum da yaşandı bu öğretmenle o yüzden sanırım ne yapsa batıyor..
Şimdi arkadaşlar ikiz kızlarım var eşimin müşterisi piyano öğretmeni ve ona derse gidiyorlar kadın tanıdık dedik gönderdik iki defa zam yaptı 1 yılda..
Ayrıca başlarda ders ücretini peşin alıyordu gitmediğimiz (haberli mecburi durumlar) dersler de yanıyordu telafi etmiyordu,sonra burda konu açıp aslında telafi olması gerektiğini öğrenince telafi yaptı ya da 4 ders sonu para verdim,karşılıklı gerildik,birinde de bize bugün şehirdışındayım ders veremiyorum dedi paylaşım yaptı,ders işlemişti,ben de gülücük attım hiçbi imada bile bulunmadım,bulunmak istedim ne yalan söyleyeyim ama kızlarım gitmek istiyor diye sesimi etmedim ama paylaşımı gördüğümü de bilsin istedim,emoji attım,bana bir çıkıştı inanamazsınız,vayy neyin îmâsı falan filan,yanlış anladınız ama ders yaptığınızı görünce şaşırmadım değil falan dedim, asla izah etmedi,aksine benden özür bekledi, ben yine de kızlarım için istiyorlar diye götürdüm özür dilemedim ama kaldı o da içimde🤦🏻‍♀️

Şimdi de mesaj atmış zamlandı diye,1yılda 2defa zam normal değil tamam her şeye zam geldi de özel ders (evde) dahil mi buna ?
Ki evde vermesine rağmen çok kar kış kapıda hamile halimle beklemem rağmen bir gün olsun gelin içerde bekleyin demedi hani kurum olsa okey bu fiyatlar..
Evde bekleme çocuğa bi su verme huyu bile yok,çocuğun suyunu bile getirin diyor 🤷🏻‍♀️
Özel kurumlarda böyle olmadığını biliyorum en azından bekleme alanları öğrenciler için su sebilleri falan var..
Haa kuruma ver diyeceksiniz kızlarım baştan buna gitti diye alıştı 2 ayrı kuruma da götürdüm öğretmenler erkekti istemediler (kadın öğretmen sanırım onlara daha yakın geliyor 🤷🏻‍♀️)

Neyse kısacası yılda 2 defa özel derslere zam gelir mi evde verilen özel derslere diye özellikle belirteyim ??
Kişinin tavrı yanlış ama özellikle enstrüman derslerinde fiyat 2 defa değişiyor. Biz aynı şeyi voleybol kursunda da yaşıyoruz. Bence civarda başka müzik kursu aramaya devam edin, elbet gönlünüze uyacak biri denk gelecektir bir gün.

Neden tepkilerinizde bukadar pasifsiniz? Hanımefendi kendini bulunmaz hint kumaşı zannediyor heralde.

Ben soruma cevap alamamış olsam da varsayım üzerinden yazacağım.
Bu söylediklerim hoşunuza gitmeyecek ama maalesef hata yapıyorsunuz. Şöyle ki, hangisi olduğu farketmeksizin bir sanat dalını öğrenirken rutin ve birçok kez tekrara dayanan ve aynı zamanda yine bu işin profesyonelinden de rutin şekilde geribildirim alınması gereken bir süreçten geçmek gerekir.
Evinizde piyano yoksa siz çocuklarınıza ant eğitimi aldırmıyorsunuz; sadece onlara pahalı bir eğlenti yaratıyorsunuz demektir.
Sanat, kimin için olduğu tartışması şöyle dursun halen belirli sınıfların uğraşı olmasının sebebi de sanat icra edilen araçların (piyano, yağlı boya, seramik fırını gibi) erişiminn güç olmasıdır
Eğer çocuğunuza pratik yapabileceği bir piyano alamadıysanız yol yakınken vazgeçin çünkü çocukların gerçekleştirilen emiş hayalleri ileride çok can acıtıcı olabiliyor.

Asil kurum olsa seneden 2 zam yapmasi sacma olur. Kendine calisiyor. Isterse senede 5 kere zam yapar. Tasvip etmiyorum ben de ama durum bu. Isine gelmiyorsa almazsin demek oluyor. Telafi yapma zorunlulugu da ne zaman dersi iptal edeceginizi soylediginiz ana bagli. Mesela ayni gun sabahtan bildirdiniz, telafi yapmak zorunda degil ve parasini isteme hakki var. Tabii bunlari size soylemeliydi. Size telafi yaparim demis ama ne zaman iptali bildirilen dersler icin yaparmis soylememis sanirim. Su konusunda da hakli buldum. Simdi bi sey falan olur sonra cocugum ne icti, ne yedi sizde diyebilir veli. Onu dusunuyordur. Yoksa cocuktan suyu esirgemiyordur. Butun bunlara profesyonellik diyorlar piyasada ama uyaniklik bence. Ama durum da bu. Fiyat piyasanin cok ustune ciktiysa degistirin. Kafasina gore artiramayacagini anlar belki oggrencileri birer birer ayrilinca

Biz millet olarak ne zaman yazılı imzalı anlaşmalarla çalışmayı öğreneceğiz? Herkes şartlarını sözleşmeye yazıp imzalasa, öyleyken böyle oldu vs. durumuna düşülmez. Benden dolayı veya çocukların hasta olmasından kaynaklı ders iptali olsa telafi ders yapılacak, şu kadar zaman içinde iptaller bildirilecek, ekonomik koşullar nedeniyle zam kararı karşılıklı alınacak... böyle şeyler yazılı olsa herkes açar sözleşmeyi uygular.
Tanıdık, o önerdi bu söyledi iyi güzel de sorun çıkınca kimse kimseyi tanımıyor.

Suyu yanınızda götürmenizde sorun yok, belki kadın çekiniyordur vermeye. Her gittiğiniz yere su götürmüyor musunuz, yok mu çocukların çantalarında? Hamile halimle beni eve almıyor soğukta bekliyorum, bu da sizin tercihiniz. Kurum olsaydı bekleme yeri de olurdu ama öğretmenin evde öğrenci dışında kimse istemem hakkı var bence.

Erkek öğretmen istemiyorlar diye bir şey olmaz kusura bakmayın. Bence bunu siz istemiyorsunuz. Amaç müzik eğitimi, bilgi, enstruman vs ise kadın erkek farketmemeli. Kurum olmuyor, erkek öğretmen istemeyiz diye diye bu kadar şikayetçi olduğunuz yere gitmeyin bence. Çocuğunuz yetenekliymiş, bu kadınla devam ederseniz mutlaka negatiflik çocuğa yansır. Kadın da tak diye bırakabilir sizi, artık ders vermek istemiyorum diyebilir. B planı yapın.

İşte bunu diyorum hani aylar içinde 4 defa zam çok yahu..
Bi de baştan yıllık bi ücret belirlesin ya başlarsın ya başlamazsın..
Bu şekilde can sıkıcı..
Belki de çok gideri yok diyorum kendimce 🤷🏻‍♀️
Evinde veriyor 😂 eşim esnaf onun kafasıyla düşünüyorum bian belki 😁
Bence ben de cimriyim :)) sizin gibi dusunuyorum. Ders veren genc gece 11de kizima online ders veriyordu 40 dakika. O saatte para kazanabilecegi baska hic bir aktivite yok :) oyun oynayip, internette gezinmek yerine kizima 40 dakika matematik gosteriyordu. Ayrica ben zaten dunyanin obur ucundayim x kisisi olmaz y kisisini bulurum. Beni musteri olarak kaybeden, gelirleri azalan onlar oluyor cunku ben zaten alternatifini buluyorum.

X