Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

inşallah sen de en kısa zamanda verirsin canım güzel haberi..
biz 5 yıllık evliyiz.. evlendiğimiz günden beri istiyoruz..
benim eşime 9 yıl önce lösemi teşhisi koyuldu..
o vakitler ünv'de öğrenciyiz.. ilaçlarla uygulanan tedavilerle hastalığı atlattı..
okulu bitirdik ve ardından evlendik..
tabi bu arada hastalık öncesinde sperm dondurma işlemi yapılmamış..
kimse tavsiye etmemiş.. ailesinin de aklına gelmemiş..
evlendikten 2 yıl sonra hastalık tekrarladı.. sil baştan tedaviye başlandı..
kemoterapi, radyoterapi, ilik nakli derken 3 yıldır uğraşıyoruz..
şimdi durumu iyi çok şükür ama kritik dönemi atlatabilmesi için 1 yılımız daha var..
psikolojisini kötü etkilememek için sperm testi de hiç yaptırmadık açıkcası..
"hiç olmayacak" lafını duymaktansa, her ay kendimizce umutlanıyoruz işte..

daha doğrusu ben umutlanıyorum kendimce.. burda benzer durumları yaşayan, aynı amaç için bir arada olan arkadaşlarla konuşmak, dua etmek bana iyi geliyor..
benim hala umudum var.. neler neler atlattık..
bir gün bebeğimiz de olacak inşallah..

Canım hayat hepimiz için bir sınav buda sizin sınavınız,ama maşallah ne mutlu yazarken bile belli oluyorki sen bu sınavda isyan etmemişsin etmiyorsunda,Ben inanıyorum ki Allah ın izniyle sen bu sınavı geçip hayırlısıyla kavuşacaksın bebeğine dualarımız seninle :21:

Kızlar güzel haberlerinizi bekliyoruz kırmızılar gelmediyse bir test yapında halay çekelim hep birlikte :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9:

Kızlar güzel haberlerinizi bekliyoruz kırmızılar gelmediyse bir test yapında halay çekelim hep birlikte :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9:

valla canımmcım kırmızılar hala gelmedi ama ben bu sefer kararlıyım bekleyecegımm birazdaha eger hala olmazsam ilk testimi pazar sabahı yapcagımm cunku gecen ayda tamda bu donemlerde 31,32,33 . cü günlerimde adet oldumm olmadımmm bir heves bir heves test mest derken 36.günde adet gordum tam bır hayal kırıklıgı oldu bu sefer de 36.güne kadar bekleyecegımm bakalımm

Merhabalar..
Benim bat tarihim 14.12.2012.. Ama hamiş olma ihtimalim var.. 9 gün var aslında adet günüme.. Ama ben dayanamadım bugün kan testi yaptırdım :) negatif çıktı..
ama bat tarihime 3 gün kala bir daha yaptırıcam.. inşallah ve dileğimdirki hamileyimdir.. dualarınızı eksik etmeyin..

Merhabalar..
Benim bat tarihim 14.12.2012.. Ama hamiş olma ihtimalim var.. 9 gün var aslında adet günüme.. Ama ben dayanamadım bugün kan testi yaptırdım :) negatif çıktı..
ama bat tarihime 3 gün kala bir daha yaptırıcam.. inşallah ve dileğimdirki hamileyimdir.. dualarınızı eksik etmeyin..

canım allah gönlüne göre versinn ama cok cok erken yaptırmıssın bilimsel olarak bile bu tarihte cıkması mumkun degıl cünkü yeni adete 14 -16 gun kala yumurtlamış olsan bile 9 gun cokk erken çünkü yumurtan daha döllenecek... rahme yerleşecek... sonra kana hormon salımına başlaycak.... butun bunların olması içinn bir süre gerekli ...en erken adet gununde yada tahmini gününün 1-2 gun oncesınde öğrenebilirsin diye biliyorumm araştırmalarıma gore bence 3 kalada yaptırma tam adet güünde yaptrı cok dayanamazsan tabı sen bilrisin

inşallah sen de en kısa zamanda verirsin canım güzel haberi..
biz 5 yıllık evliyiz.. evlendiğimiz günden beri istiyoruz..
benim eşime 9 yıl önce lösemi teşhisi koyuldu..
o vakitler ünv'de öğrenciyiz.. ilaçlarla uygulanan tedavilerle hastalığı atlattı..
okulu bitirdik ve ardından evlendik..
tabi bu arada hastalık öncesinde sperm dondurma işlemi yapılmamış..
kimse tavsiye etmemiş.. ailesinin de aklına gelmemiş..
evlendikten 2 yıl sonra hastalık tekrarladı.. sil baştan tedaviye başlandı..
kemoterapi, radyoterapi, ilik nakli derken 3 yıldır uğraşıyoruz..
şimdi durumu iyi çok şükür ama kritik dönemi atlatabilmesi için 1 yılımız daha var..
psikolojisini kötü etkilememek için sperm testi de hiç yaptırmadık açıkcası..
"hiç olmayacak" lafını duymaktansa, her ay kendimizce umutlanıyoruz işte..

daha doğrusu ben umutlanıyorum kendimce.. burda benzer durumları yaşayan, aynı amaç için bir arada olan arkadaşlarla konuşmak, dua etmek bana iyi geliyor..
benim hala umudum var.. neler neler atlattık..
bir gün bebeğimiz de olacak inşallah..
Çooook gecmış olsun canım ya. Umarım en kısa zamanda guzel haber alırsınız.

Kızlar bende adet olacak gubıyım asırı duygusallaştım dün akşam full ağladım. Okula eğitim sistemine öğretmen camiasına sınırlene sınırlene ağladım. Bende İngilizce öğretmenıyım ve artık çok umutsuzum.Neyse . Hep böyle ağladım mı eritesi gun adet olurum hala bekliyorum ne yazık ki. Göğüs ağrılarım da azaldı ama fecı bas ağrısı var belki havadan da olabılır paranoyan oldum iyice.

Kızlar bende adet olacak gubıyım asırı duygusallaştım dün akşam full ağladım. Okula eğitim sistemine öğretmen camiasına sınırlene sınırlene ağladım. Bende İngilizce öğretmenıyım ve artık çok umutsuzum.Neyse . Hep böyle ağladım mı eritesi gun adet olurum hala bekliyorum ne yazık ki. Göğüs ağrılarım da azaldı ama fecı bas ağrısı var belki havadan da olabılır paranoyan oldum iyice.

bende iki gündür ağlıyorum vallaa sinirden heralde..Sinirler tavan heran birini boğabilirimm

kızlar benım 8 aralıkta bu akşam test alsam yapsam hamıle olduğum cıkarmı ben cok sabırsızsım yapsam mı bılemedım :44::44::44::44::44:

ben bıraz sabırsızsım senın yerınde olsam ohooooo muhakkak yapmıştım haklısın bıraz sabredeyım ben :KK42::KK42::KK42::KK42:

valla gecen ay o tek çizgi çokk fena içime oturdu yaptıgım ilk ve son test oldu...direkt kırmızıları görseydim bukadar üzülmezdimm oyuzden bu ayy bekleyecegım cok dayanamazsam pazar sabahı yapcam idrar testi yada onada fırsatım olmazsa pazartesi kan testıne gıdecem direkt..bu arada benim 2.ayım daha yani olursa 2 reglim olacakk olmazsa hayırlısı inşallah bebişim benimledirr:KK49::KK49:

kızlar benım 8 aralıkta bu akşam test alsam yapsam hamıle olduğum cıkarmı ben cok sabırsızsım yapsam mı bılemedım :44::44::44::44::44:

eğer ki umutsuzluğa kapılmayacaksan morelini bozmayacaksan al yap,negatif çıkarsada amann öylesine yapmıştım de :KK1:

neyse kızlar ben çıkıyorum artık herkeze iyi akşamlar yarınn güzel haberler le dönmek dileğiyleee göbüşünüz bebişş dolsun inşallah byeee:KK3::KK3::KK3:

eğer ki umutsuzluğa kapılmayacaksan morelini bozmayacaksan al yap,negatif çıkarsada amann öylesine yapmıştım de :KK1:

Lavinia aynen nisanın dediği gibi.Benim de 8 veya 10 Aralık. "Adetten 4-5 gün önce silik çıktı." diyenlere imrenip bu sabah test yaptım; ama negatif çıktı diye pek umutsuzluğa kapılmadım.İnsanın içi az da olsa burkuluyor ama... Adetten birkaç gün sonra bile çıkmayanlar var.O yüzden üzülmedim.Karar senindir; ama unutma ki genellikle adet öncesi test yapmak için erken bir zamandır.Benim gibi heveslendiysen yap.
Kızlaaaar zaman geçmiyor bir türlüüüüü:KK37::KK37::KK37:

iyi akşamlar bu topiğin ilk hamilesi ben olmak isterdim ama maalesef bu ayda fos çıktı oysa göğüslerim her zamankinden daha çok ağrımıştı 2 gün gecikmeyle geldi kırmızılar neyapalım kısmet değilmiş önümüzdeki maçlara bakarız artık tek üzüldüğüm nokta oğluma kardeş için geç kalmış olmak ben anneliği tattım çok güzel bir duygu keşke daha erken davransaydım 2. çocuk için ama oğlumu çok güzel yetiştirdiğime inanıyorum yüce rabbim hayırlısıyla bana birde kız evladı verirse çoooook mutlu olcam tabiki sağlıklı sıhhatli hayırlı ALLAHIN TAKDİRİNE KALMIŞ İSTEMESİ BİZDEN VERMESİ YÜCE ALLAHTAN kısmet hepinizi öpüyorum

canım benim adetlerim hep erken gelir bu ay bitmeden ben yine regl olurum tabiki olmam yeni yıla hamile girerim inşallah beni 27 aralık diye değiştirirmisin öpüyorum

Benım de 8- 9 Aralık ben dün yaptım tatbiki negatıf moralım bozuldu çok. Ayrıca adet olacakmış gıbıyım. Moralın bozulmayacaksa yap ama bozuluyor

X