Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

Ben insanların farklı konulardaki yorumlarından sıkıldığım için insanlara durumumu anlatmıyorum. Bizim okulda da bir hamile arkadaş var, onu mercek altına aldılar.Yok kilo alımı başlamış, yok şöyle yok böyle.Eminim bana da "Eee geliyor mu bu ay bebek?" diye sorup dururlardı.Bunları tahmin ettiğim için sadece "Ben de artık düşünüyorum." diyorum. İnsanları densizlikleri beni çokça yıprattı.Daha fazla izin vermeyeceğim.Biz de en kısa zamanda hamile kalacağız, inanıyorum.Bu arada branşın nedir?

okulda yaklaşık 60 öğretmen var ve en genç personel benim..:KK1:
bu sebeple herkes beni çocuğu ya da kardeşi gibi görüyo..
iyi niyetliler yani.. benden çok istiyolar bebeğimin olmasını..
çünkü kendi gözleriyle görüyorlar çocuklara olan ilgimi, sevgimi, düşkünlüğümü.. :KK16:
branşım okulöncesi canım.. senin?

7 yıldır evliyim.İlk 4 yıl bebek düşünmedik. Sonra hamile kaldım; ama iki aylık hamileyken bebeğimi kaybettim.3 yıl oldu.Sınavdı, atamaydı derken anca niyetlendik.Bu dönem başında öğr. arkadaşlardan biriyle konuşurken kadın "Allah olmayanlara da nasip etsin." demesin mi? "Olmama gibi sorunum yok."dediğimde itiraz etmedi, "Yanlış anladın."demedi. Hemen bir etiket yapıştırdı zihninden.Kaldı ki öyle bir sorunum da olabilirdi, hepsi Allah'tan. O andan itibaren hiç güvenemedim, onu kendime yakın hissedemedim.Okulda iyilik maskesiyle dolaşıp duruyor ve insanlar da inanıyor.Allah öylelerinden uzak tutsun.Onlardan uzak olunca kafam rahat.
Branşım, edebiyat.

7 yıldır evliyim.İlk 4 yıl bebek düşünmedik. Sonra hamile kaldım; ama iki aylık hamileyken bebeğimi kaybettim.3 yıl oldu.Sınavdı, atamaydı derken anca niyetlendik.Bu dönem başında öğr. arkadaşlardan biriyle konuşurken kadın "Allah olmayanlara da nasip etsin." demesin mi? "Olmama gibi sorunum yok."dediğimde itiraz etmedi, "Yanlış anladın."demedi. Hemen bir etiket yapıştırdı zihninden.Kaldı ki öyle bir sorunum da olabilirdi, hepsi Allah'tan. O andan itibaren hiç güvenemedim, onu kendime yakın hissedemedim.Okulda iyilik maskesiyle dolaşıp duruyor ve insanlar da inanıyor.Allah öylelerinden uzak tutsun.Onlardan uzak olunca kafam rahat.
Branşım, edebiyat.

malesef insanlarda algı hep aynı.. 3-4 yıllık evliysen ve bebeğin yoksa sorunlusun...
senin ne düşüneceğini bilmeden dan dun konuşan tipler de hep var malesef..
sen kimseyle durumunu konuşmayarak en iyisini yapıyosun bence de..

bebeğini kaybetmiş olmana üzüldüm canım..
ama demek ki olma ihtimali var.. sadece uygun zamanı bekliyor..
sabır ve dualarla bebeğine kavuşursun inşallah..

malesef insanlarda algı hep aynı.. 3-4 yıllık evliysen ve bebeğin yoksa sorunlusun...
senin ne düşüneceğini bilmeden dan dun konuşan tipler de hep var malesef..
sen kimseyle durumunu konuşmayarak en iyisini yapıyosun bence de..

bebeğini kaybetmiş olmana üzüldüm canım..
ama demek ki olma ihtimali var.. sadece uygun zamanı bekliyor..
sabır ve dualarla bebeğine kavuşursun inşallah..

İnşallah canım. Bu ay da adet olursam 4. ayımız olacak. Üç ay boyunca hep bebişi düşünüp stres yaptım.Bu ay yine stres var; ama öncekilere nazaran rahatım.Bakalım... Bu ay da olmazsa hiiiiiiiç bu konuyu düşünmeden umursamadan yoluma devam edeceğim.Elbet olacak.Benim arkadaşımda hiç sorun olmadığı halde 8 ay bekledi.2 gün önce arayıp müjdeyi verdi.Sen kaç yıldır evlisin ve kaç aydır istiyorsunuz?

inşallah dediğin gibi umursamadan devam edebilirsin canım..

Son düzenleme:
İnşallah canım. Bu ay da adet olursam 4. ayımız olacak. Üç ay boyunca hep bebişi düşünüp stres yaptım.Bu ay yine stres var; ama öncekilere nazaran rahatım.Bakalım... Bu ay da olmazsa hiiiiiiiç bu konuyu düşünmeden umursamadan yoluma devam edeceğim.Elbet olacak.Benim arkadaşımda hiç sorun olmadığı halde 8 ay bekledi.2 gün önce arayıp müjdeyi verdi.Sen kaç yıldır evlisin ve kaç aydır istiyorsunuz?

inşallah sen de en kısa zamanda verirsin canım güzel haberi..
biz 5 yıllık evliyiz.. evlendiğimiz günden beri istiyoruz..
benim eşime 9 yıl önce lösemi teşhisi koyuldu..
o vakitler ünv'de öğrenciyiz.. ilaçlarla uygulanan tedavilerle hastalığı atlattı..
okulu bitirdik ve ardından evlendik..
tabi bu arada hastalık öncesinde sperm dondurma işlemi yapılmamış..
kimse tavsiye etmemiş.. ailesinin de aklına gelmemiş..
evlendikten 2 yıl sonra hastalık tekrarladı.. sil baştan tedaviye başlandı..
kemoterapi, radyoterapi, ilik nakli derken 3 yıldır uğraşıyoruz..
şimdi durumu iyi çok şükür ama kritik dönemi atlatabilmesi için 1 yılımız daha var..
psikolojisini kötü etkilememek için sperm testi de hiç yaptırmadık açıkcası..
"hiç olmayacak" lafını duymaktansa, her ay kendimizce umutlanıyoruz işte..

daha doğrusu ben umutlanıyorum kendimce.. burda benzer durumları yaşayan, aynı amaç için bir arada olan arkadaşlarla konuşmak, dua etmek bana iyi geliyor..
benim hala umudum var.. neler neler atlattık..
bir gün bebeğimiz de olacak inşallah..

Son düzenleme:
o vakitler ünv'de öğrenciyiz.. ilaçlarla uygulanan tedavilerle hastalığı atlattı..
şimdi durumu iyi çok şükür ama kritik dönemi atlatabilmesi için 1 yılımız daha var..

daha doğrusu ben umutlanıyorum kendimce.. burda benzer durumları yaşayan, aynı amaç için bir arada olan arkadaşlarla konuşmak, dua etmek bana iyi geliyor..
Canım, kötü günler yaşamışsınız gerçekten.Umutla yoluna devam etmen şükretmeyi bilen bir insan old. hissini uyandırdı bende. Bol bol dua ederek bu günleri de atlatacağız.Allah tez zamanda şifa versin eşine.Yuvanızdan huzuru, bereketi, mutluluğu eksik etmesin.Benim de bazı rahatsızlıklarım var.7 aydır sürekli hastalık haberi alıyorum.En son geçen ay ömür boyu kortizol kullanma ihtimalim söz konusu oldu.Test sonuçlarını beklerken ömrümden ömür gitti ve ben şu anki hastalıklarıma içtenlikle şükrediyorum.Çok şükür kortizol kullanmıyorum.O aralar Allah'a bolca dua ettim ve kendime "Artık stres yapmayacağım, ne gelirse başıma ondan geliyor." deyip söz verdim. Ruhumuz sağlam olduğu müddetçe bedenimizi yönetmek kolay.Neşe, bir fincan kahve ve iyi dostlarla hayat daha güzel :21: Bizim de :emir_bebek: olacak.Canını sıkma hiç.

Canım, kötü günler yaşamışsınız gerçekten.Umutla yoluna devam etmen şükretmeyi bilen bir insan old. hissini uyandırdı bende. Bol bol dua ederek bu günleri de atlatacağız.Allah tez zamanda şifa versin eşine.Yuvanızdan huzuru, bereketi, mutluluğu eksik etmesin.Benim de bazı rahatsızlıklarım var.7 aydır sürekli hastalık haberi alıyorum.En son geçen ay ömür boyu kortizol kullanma ihtimalim söz konusu oldu.Test sonuçlarını beklerken ömrümden ömür gitti ve ben şu anki hastalıklarıma içtenlikle şükrediyorum.Çok şükür kortizol kullanmıyorum.O aralar Allah'a bolca dua ettim ve kendime "Artık stres yapmayacağım, ne gelirse başıma ondan geliyor." deyip söz verdim. Ruhumuz sağlam olduğu müddetçe bedenimizi yönetmek kolay.Neşe, bir fincan kahve ve iyi dostlarla hayat daha güzel :21: Bizim de :emir_bebek: olacak.Canını sıkma hiç.

cok sağol canım.. iyi dileklerin için teşekkür ederim..
insanız ve herşey bizim için.. mutluluk da hüzün de.. hastalık da sağlık da..
son 10 yıldır şunu her adımda sindire sindire çok iyi anladım ki "başarmak; gerçekten yürekten inanmakla başlıyor"..
bu güne kadar inancımızla, dualarımızla ve hayata olan bağlılığımızla geldik..
bundan sonrasını da başaracağız sizlerle hep birlikte inşallah..

sana da çok geçmiş olsun canım.. malesef büyük korkular yaşamadan içinde bulunduğumuz duruma şükretmek pek aklımıza gelmiyor..
inşallah sen bir an önce atlatırsın sıkıntılarını..

Sizin çocuğunuz ne kadar şanslı olacak, ne kadar güçlü bir annesi ve mücadeleci babası var. Evet evet sizin bebeğiniz olacak, olmalı, sadece eşine ve geleceğe değil bence bu olumlu düşüncelerinle hepimize umut oldun Allah gönlüne göre versin en kısa zamanda bebek haberlerini alırız inşalllah :KK16:

Sizin çocuğunuz ne kadar şanslı olacak, ne kadar güçlü bir annesi ve mücadeleci babası var. Evet evet sizin bebeğiniz olacak, olmalı, sadece eşine ve geleceğe değil bence bu olumlu düşüncelerinle hepimize umut oldun Allah gönlüne göre versin en kısa zamanda bebek haberlerini alırız inşalllah :KK16:

güzel düşüncelerin ve duaların için sağol canım..
burda o kadar güçlü bir enerji var ki; inşallah hepimiz hayırlısıyla verecez bebek müjdelerimizi..:emir_bebek::emir_bebek:

merhaba hanımlar
BAT 31 ekim..adetlerim bazen 28 günde bir bazen 35 günde bir olur
bu sabah kalktım kahvaltı hazırlıyordum,birden kasıklarıma karnımın alt tarafına bir ağrı girdi.iki büklüm oldum resmen dogrulamadım.kasıklarımı tutarak yürüdüm.yaklasık yarım saat sürdü
daha önce hiç boyle bir ağrı yasamadım.
boyle bi sey yasayan var mı sizce ne olabilir?

merhaba hanımlar
BAT 31 ekim..adetlerim bazen 28 günde bir bazen 35 günde bir olur
bu sabah kalktım kahvaltı hazırlıyordum,birden kasıklarıma karnımın alt tarafına bir ağrı girdi.iki büklüm oldum resmen dogrulamadım.kasıklarımı tutarak yürüdüm.yaklasık yarım saat sürdü
daha önce hiç boyle bir ağrı yasamadım.
boyle bi sey yasayan var mı sizce ne olabilir?

canım oncellikler bat 31 aralık demek istedin herhalde... bahsettıgın turde agrılar bendede cok oluyorr kasıklarımı yada ayaklarımı usuttugum zmanlarda cok oluyorr boyle durumlarda sıcak su torbası yada havluyu fılan ısıtım kasıgıma karnıma koyuyorum alıyor agrısınıı bende bu şekildee

canım sen guclu ve cok guzel bı kadınsın ınan kı Allah bu emeklerının ve sabrın meyvesı olan cocugunu kucagına verecek ve inş. en kısa zamanda mujdelı haberını alırız. esın ve cocugun cok sanslı senın gıbı bırı var hayatlarında :KK9::KK9::KK42:

gecmiş olsun canım ıyıkı bu form varda ınsan rahatlanıyor ve umutlanıyor.

canım sen guclu ve cok guzel bı kadınsın ınan kı Allah bu emeklerının ve sabrın meyvesı olan cocugunu kucagına verecek ve inş. en kısa zamanda mujdelı haberını alırız. esın ve cocugun cok sanslı senın gıbı bırı var hayatlarında :KK9::KK9::KK42:

inşallah canım... Allah razı olsun..

benim baş ağrılarım şiddetlendi kızlar.. sınıfa sığamıyorum bu gün..
beynim patlayacak sanki..
bu gün yarın adet olurum kesin.. :KK14::KK14::KK14:

X