Bu süreçte beni neler bekliyor?

Nerden anladınız bagırdıgını falan
Komsular mı duymuş

Ne olursa olsun iciniz rahat edecek. Pisman olmamak icin biraz alttan alacaksiniz. Ben de baslarda cok problem yasadim, ama koca yaz tek basima baktiktan sonra ben bile kendi cocuguma zor sabir gosterirken bakicinin nasil sabredecegini dusununce en dogrusunun babaanne olduguna karar verdim.

ama bakmak isteyeccekler ki baktıracaksınız... gerçekten zor işler rabbim herkesin yardımcısı olsun.. Benimkiler ikinci cocuk da bize mi kalacak düşüncesinden midir sevinmediler bile ağızlarından bi kere bebek nasıl diye cıkmadı mesela

O baska tabi. Bakmak istemiyorlarsa yapacak birsey yok. Umarim en iyi yolu bulursunuz.

Ücretsiz izin alsanız zira annen de kv de diken üstünde bakacak gibi

bir de benim önerim bu süreçte bakıcı da bakın

yani kv ve annen de gelsin ama bakıcı da olsun zira çocuk sürekli değişen kişilerle muhatap olmasın

kv nin çocuklarının vs hayatı da zorlaşıyor

yavaş yavaş alışsın bakıcı onlar da başında dursun Eylül de 2 yaşında olur kreşe veririm dersin ama yine bakacak kişi gerekebilir

mesai saatlerini çalışma şartlarını bilmiyorum ama hasta oluyor okul tatil oluyor vs vs

evde bir bakıcının çocuk küçükken olması iyi bir şey büyük olunca idare edilir de tam inat çağında 2 yaşındaki çocuğu tanımayan birine bırakamazsın da

Güven değilde ben annemle kv’yi dahi istemezdim ama mecbur öyle yaptırcam bende çünki çok şımartıyorlar.

Eylule kadr ins bakarlar,sıkıldık diyip giderlerse isiniz zor.
Buyuklere de hak veriyorm,belli bi yastasın cocuk pesinde kosmak zor geliyor,heleki ayrı bi sehire yerleserek.
Eylule kadr dursalar yine iyi
Benim annem yarım saat mesafede,daha doğmadan,ben evimden cıkmam,getirir götürürsunuz,babası 17.00 de gelir alır diyor:)
Kvde zaten gezmekten bakamaz:)
Allah yardımcınız olsn.
Bu surecte cok laf duyabilirsiniz,hazırlı olun

akrabalardan birini bulsanız, ayrıca eve kamera taktırın...

Eylule kadar kısmı neden?
Insan torununun bu sekılde bır sey yasamıs olmasından sonra buna nasıl razı olur?
Sıksınlar bıraz dıslerını 3yasına kadar baksınlar, cok mu onemlı ıslerı var sankı...

Aranızdaki ilişkiyi seviyeli tutarsanız her şey güzel olacaktır eminim. Yalnız yok kayınvalide lavabonun önündeki bezin yerini bana sormadan değiştirmiş, yok yapacağım yemeğe karışıyor vb. incir çekirdeğini doldurmayacak olaylara takılır ve buraya taşımaya başlarsanız baya problem yaşarsınız :)

Şunu da unutmayın, o kadınlar kendi düzenlerini bozup sizin çocuğunuza bakmak için geliyorlar. Bugün insanlar tüm gün kendi çocuklarına bile sabredemiyor. Bundan dolayı kendisinin ne kadar fedakarlıkta bulunduğunun farkında da olmalısınız....

ayy öyle rahat işe gelmeye başladım ki anlatamam
kafamı hiç işe veremiyordum
sevgi konusunda hiç şüphem yok çok seviyorlar ama biraz kayınvalidemin gereksiz ve yersiz inadı-küsmesi var bu beni korkutuyor
Bizde de babamda var o ufak şeylere küsme huyu. Bir şekilde tolere ediliyor.

Kamudaymışsınız ücretsiz izin alamaz mısınız? Anneniz ve kv başka şehirdelermiş, onlarda haklılar. Yardım ederler bir süre ama tamamen kendi hayatlarını bırakmaları da zor.
doğumdan sonra 6 ay kadar aldım
üniversitede çalışıyorum bizi kurum diğer kamu kurumları gibi değil malesef

ya inanın öyle dediğim zamanlar o kadar çok ki
bazen tahammül sınırını zorluyorlar insanın
ama genelde annelere yapıyorlar biliyor musun?

Önemli olan çocuğunuzun güvenle ve sevgiyle bakılması büyümesi.kendi annenize bile çatişabilirsiniz.eylule kadar idare edin.
Allah o bakıciyi da bildiği gibi etsin.nasil tespit ettiniz kötü baktigini

ya inanın öyle dediğim zamanlar o kadar çok ki
bazen tahammül sınırını zorluyorlar insanın
ama genelde annelere yapıyorlar biliyor musun?
Bilmem mi :) biz de ne kavgalar ettik. Bir gozum kor, bir kulagim sagir artik. Istedigini soylesin. Duymazdan geliyorum, cok sinir oluyor. Mesela dun aksam oglum kendi kendine oyun yapmis, kafama vurdu birkac kez. Babasi da uyardi anneye vurulmaz diye. Babaanne hemen oradan, kizmayin, korkutmayin, kavgayi da bilsin diye girdi lafa. Sen cok biliyorsun dedim icimden. Simdi ben orda ona laf soylesem ortam gerilecek, kendini gercekten ciddiye alinmis hissedecekti. Surda bebegime en fazla iki yil daha bakacak. Ben ona gore egitmeyecegim cocugumu sonucta. Onun kafasi da oyle calisiyor, eskilerin dusunceleri boyle. Gul gec, hic duyma. Sen ne dersen o olur sonucta.

yaa inanın şu 5 ayda yorulduğum kadar 30 yılda yorulmamıştım
rabbim sağlık versin

aileler bakıcı böyle davranana kadar bakmayız diyorlardı aslında ama onlarında canı yanınca kabul ettiler
Hem de 2si de hayattayken dönüşümlü olarak dinlene dinlene o yavruya baksalar ne güzel olur kendi istekleriyle.onlar için de yorucu bebek bakmak kolay değil ama bebeğe de bişey olsa Allah korusun yine en çok kendileri uzulur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…