Bu süreçte beni neler bekliyor?

Ücretsiz izin alsanız zira annen de kv de diken üstünde bakacak gibi

bir de benim önerim bu süreçte bakıcı da bakın

yani kv ve annen de gelsin ama bakıcı da olsun zira çocuk sürekli değişen kişilerle muhatap olmasın

kv nin çocuklarının vs hayatı da zorlaşıyor

yavaş yavaş alışsın bakıcı onlar da başında dursun Eylül de 2 yaşında olur kreşe veririm dersin ama yine bakacak kişi gerekebilir

mesai saatlerini çalışma şartlarını bilmiyorum ama hasta oluyor okul tatil oluyor vs vs

evde bir bakıcının çocuk küçükken olması iyi bir şey büyük olunca idare edilir de tam inat çağında 2 yaşındaki çocuğu tanımayan birine bırakamazsın da
aslında bakıcı buldum
ama hem çocuğumun hemde kendimin birine tekrardan güvenebilmek için zamana ihtiyacımız var
yavrumun yeniden birine güvenmesi için sevgi görmesi lazım şuan
haziran ayı gibi birini başlatırım onların yanında görsünler diye 3 ay kadar alışma sürecimiz olur
19 aylık olacak eylülde
çok sık hasta olan bir bebek olduğu için kreş bu kadar küçükken uygun olmaz gibi
ücretsiz izne ayrılma imkanım var mı aslında çok çok zorlarsam evet ama doktora yapıyorum okuldan atılabilirim sürem doluyor

Bilmem mi :) biz de ne kavgalar ettik. Bir gozum kor, bir kulagim sagir artik. Istedigini soylesin. Duymazdan geliyorum, cok sinir oluyor. Mesela dun aksam oglum kendi kendine oyun yapmis, kafama vurdu birkac kez. Babasi da uyardi anneye vurulmaz diye. Babaanne hemen oradan, kizmayin, korkutmayin, kavgayi da bilsin diye girdi lafa. Sen cok biliyorsun dedim icimden. Simdi ben orda ona laf soylesem ortam gerilecek, kendini gercekten ciddiye alinmis hissedecekti. Surda bebegime en fazla iki yil daha bakacak. Ben ona gore egitmeyecegim cocugumu sonucta. Onun kafasi da oyle calisiyor, eskilerin dusunceleri boyle. Gul gec, hic duyma. Sen ne dersen o olur sonucta.
Yürü be:) Allah sabrınızı daim etsin.asil darbeyi vurmussunuz:eek:nemsemeyip işinize bakmak

Eylule kadr ins bakarlar,sıkıldık diyip giderlerse isiniz zor.
Buyuklere de hak veriyorm,belli bi yastasın cocuk pesinde kosmak zor geliyor,heleki ayrı bi sehire yerleserek.
Eylule kadr dursalar yine iyi:KK43:
Benim annem yarım saat mesafede,daha doğmadan,ben evimden cıkmam,getirir götürürsunuz,babası 17.00 de gelir alır diyor:)
Kvde zaten gezmekten bakamaz:)
Allah yardımcınız olsn.
Bu surecte cok laf duyabilirsiniz,hazırlı olun:KK43:
duyacağim laflar umrumda değil
bebeğimin bir süre sevgi ortamında büyümesini istiyorum
ha bu bir hafta ha 1 gün ne kadar dayanırlarsa kar diyorum
bakıcı buldum
biraz bebeğim toparlanınca başlatacağım

Eylule kadar kısmı neden?
Insan torununun bu sekılde bır sey yasamıs olmasından sonra buna nasıl razı olur?
Sıksınlar bıraz dıslerını 3yasına kadar baksınlar, cok mu onemlı ıslerı var sankı...
bazı anne babalar rahat oluyor kv imkanı yok ama anne babam gelebilirler ama malesef gelmiyorlar

Hem de 2si de hayattayken dönüşümlü olarak dinlene dinlene o yavruya baksalar ne güzel olur kendi istekleriyle.onlar için de yorucu bebek bakmak kolay değil ama bebeğe de bişey olsa Allah korusun yine en çok kendileri uzulur
bizimde canımız diyorlar ama fedakarlık sınırlı
inanın ben bir günde olsa onlarla geçirsin diye herşeye tamam diyorum
herhalde korkuyorlar tek torunumuz bu değil bu işin sonu gelmez diye

bazı anne babalar rahat oluyor kv imkanı yok ama anne babam gelebilirler ama malesef gelmiyorlar
Canim bosver gelmezlerse gelmesinler. Benim bir arkadasim uc cocugunu da bakiciyla buyuttu. Simdi en kucugu hala bakicida. Emin ol o kadar ici rahat ki. Cok iyi bir insan denk geldi. Hem evini de toparliyor, yemegini de yapiyor. Bakicisi eve giderken cocuk pesinden agliyormus gitme diye. Boyle bakicilar da var. Insallah sana da boylesi denk gelir.

bizimde canımız diyorlar ama fedakarlık sınırlı
inanın ben bir günde olsa onlarla geçirsin diye herşeye tamam diyorum
herhalde korkuyorlar tek torunumuz bu değil bu işin sonu gelmez diye
Duruma göre davranılmali...en acil kimin ihtiyacı varsa kucak açılmalı...geçici bir süre.. ben çok iyi anlıyorum sizi yıllar önce ablam beni çağırırdı öğrenciyken her boş günümü kollardi..bir gün de bir gün bakıcı da değil benle kalsın cocuk diye

Benim oğluma 4 aylıktan 1 yaşına kadar kayınvaliden ve kayınpederim haftada 3 gün evimizde kalarak baktı. Başta ben de çok korkmuştum ev üstüne ev olmaz filan derler ya aramız bozulur diye korktum ama tam tersi daha da yakın olduk anne kız gibi olduk çok şükür. Karşındakinin tavrına bağlı biraz da canım ya...

aslında bakıcı buldum
ama hem çocuğumun hemde kendimin birine tekrardan güvenebilmek için zamana ihtiyacımız var
yavrumun yeniden birine güvenmesi için sevgi görmesi lazım şuan
haziran ayı gibi birini başlatırım onların yanında görsünler diye 3 ay kadar alışma sürecimiz olur
19 aylık olacak eylülde
çok sık hasta olan bir bebek olduğu için kreş bu kadar küçükken uygun olmaz gibi
ücretsiz izne ayrılma imkanım var mı aslında çok çok zorlarsam evet ama doktora yapıyorum okuldan atılabilirim sürem doluyor

doktora vs aşamasında iseniz evet ücretsiz olmaz

bence bakıcı işini düşünün yani annelerle birlikte alıştırma işini

bir de hani sevgi görsün vs diyorsunuz ya büyüklerin sevgi anlayışı da farklı olabiliyor

kucağa alma şımarır kültürü var ülkemizde ya da yesin içsin yatsın

annelere de çocukla oynanacak oyunlar okunacak kitap vs ayarlayın

kreş için küçük o nedenle bakıcı denemeye zamanınız olsun

yani bu bakıcı geldi anneler de gidecek aman neyse idare edelim psikolojisi oluşmasın

deneyip değiştirecek zamanınız olsun

kolay gelsin

yaa inanın şu 5 ayda yorulduğum kadar 30 yılda yorulmamıştım
rabbim sağlık versin

aileler bakıcı böyle davranana kadar bakmayız diyorlardı aslında ama onlarında canı yanınca kabul ettiler
sizi çok iyi anlıyorum
2 yılda 4 bakıcı değiştirdim ve sonunda 3 yaşında kreşe başlattım
kamera vardı bizde bakmadığını falan hiç görmedim ama yine de içim rahat değildi
sadece 1 tanesi yüzüne pek bakmıyordu oda kapı önünü gördü
siz nasıl farkettiniz durumu

Merhaba Hanımlar,
15 aylık oğlum var yaklaşık 1 ay öncesinde bakıcısından aldık
benim hayatımda ki en zor tecrübeydi
bebeğime bakmamış, ağladığında ilgilenmemiş ve bağırmış...
bunlar benim duyduğum kısımlar yalnızca
başka neler oldu inanın o kısmı düşünmek dahi istemiyorum
çünkü psikolojim alt üst oluyor
bende annemden ve kayınvalidemden rica ettim
birazcıkta olsa kendini ifade edene kadar dönüşümlü bakmayı
onlarda eylül ayına kadar bakacaklarını söylediler Allah razı olsun
çünkü yeni bir bakıcıya ne ben ne de evladım hazır değil
eşimde bende rahat insanlarız yani evimize gelen hiç kimse rahatsız olmaz
şimdiye kadar annem baktı bugün kayınvalidem geliyor
aramızda ki ilişki fena değildir

sizce bu aldığım karar beni pişman eder mi? Yada beni neler bekliyor
bence pisman olmamaniz gereken bir karar cok iyi yapmissiniz bir yabanci baktiginde neler oldugunu ogrendiniz kiyamayacagini bildiginiz insanlar bakacak evladiniza annelerin bakacak onlarin terbiyesi olacak iciniz rahat olsun :)

X