Bu nasil aile, bu nasil hayat?

Ikametkah göyürsen taşındıgina dair sonucta tasinmissin ikamet degisikligi olmus o tarihten itibaren sana odetemezler gibime geldi ama bi hukukcu yorumu sart. Şok oldum ailenize. Tabi aile denirse !

Malesef ikametim degismedi. Referandum zamani, oyum gitmesin diye almamistim ikametgahimi. Oyle kaldi o zamandan beri:KK43:

Insallah cok sagolun. Benden birsey beklemelerine de karsi cikmadim hic. Suan calistigim ise girdigimde bile aylarca babama para verdim, hep borc dedi geri veririm dedi. Yemek kartimi kullanip karnimi doyurdugum oldu. Sonra zaten hastaliklarim cikinca para veremedim, halamin bana dedigi ben sana yatakodasi takimi aldim onun parasini odemedin. Sen bu eve hic katkida bulunmadin. Babama verdim paralari deyince de o beni ilgilendirmez vermeseydin..
Annemle daha 1 sene once gorusmeye basladik, biraz kenarda birikmisim olsa etse durmam giderim Romanya'ya yanina diyorum. Ama onu da yediremiyorum kendime..
Keske hic yapmasalarmis beni.
Romanyanin hangi sehri ?
Aslinda orda hayat burdan bir tik daha ucuz...degerlendirebilirsin sansin varsa

Romanyanin hangi sehri ?
Aslinda orda hayat burdan bir tik daha ucuz...degerlendirebilirsin sansin varsa

Timisoara diye bir yer. Sehir merkezine uzak, mustakil bir ev. Son care gidebilirim oraya ama yine Romence ogrenmem gerek, bir ise girebileyim ki insanlara yuk olmayayim. Oyle hadi ben geliyorum deyip gidemem :/

Timisoara diye bir yer. Sehir merkezine uzak, mustakil bir ev. Son care gidebilirim oraya ama yine Romence ogrenmem gerek, bir ise girebileyim ki insanlara yuk olmayayim. Oyle hadi ben geliyorum deyip gidemem :/
Oralar koy ve sehir olayi ic ice...muhtemelen koyde yasiyor...ayrica insanlari soguktur ve burunlari goktedir :) dil evet sart
Temelli zaten gitme...Turkiyeye tercih edilemez zaten ama bir kac aylik tatil olabilir...
Sandim ki Bukres te iyi bir isi vardir en azindan
Ama bu sartlarda sana pek bir yarari olmaz

Oralar koy ve sehir olayi ic ice...muhtemelen koyde yasiyor...ayrica insanlari soguktur ve burunlari goktedir :) dil evet sart
Temelli zaten gitme...Turkiyeye tercih edilemez zaten ama bir kac aylik tatil olabilir...
Sandim ki Bukres te iyi bir isi vardir en azindan
Ama bu sartlarda sana pek bir yarari olmaz
Evet malesef. Aslinda gittiginde orada Psikoloji okudu ama bolumuyle ilgili bir is bulamamis. Ayda 300 eur gibi bir maasi var sanirim. Birkac ayligina tatil icin bile gitmek istemem, iki kisi zor geciniyorlar bir bogaz daha eklemeye gerek yok bence. Hem birkac ay gidip gelsem buradaki evimin kirasini nasil oderim, donunce nasil is bulurum vs.
Romanya kismi yas yani:)

Evet malesef. Aslinda gittiginde orada Psikoloji okudu ama bolumuyle ilgili bir is bulamamis. Ayda 300 eur gibi bir maasi var sanirim. Birkac ayligina tatil icin bile gitmek istemem, iki kisi zor geciniyorlar bir bogaz daha eklemeye gerek yok bence. Hem birkac ay gidip gelsem buradaki evimin kirasini nasil oderim, donunce nasil is bulurum vs.
Romanya kismi yas yani:)
Hik mik ediyorsa zaten gitme bosver

Hik mik ediyorsa zaten gitme bosver

Tamam :KK16:
Ya su isin sonu bir hayra varsin, baska bir sey istemiyorum.
Ev sahibi anlasmaya yanasiyor, tek sarti evden hemen cikmalari ve bir miktar da olsa o borcun odenmesi. Yarin gidecegim eve bakalim, hic sanmiyorum ne babam ne halam para versin ama, ugrasmam lazim.

Gideyim de yarin piyango bileti alayim bari, belki birsey cikar oderim :KK45:

Tamam :KK16:
Ya su isin sonu bir hayra varsin, baska bir sey istemiyorum.
Ev sahibi anlasmaya yanasiyor, tek sarti evden hemen cikmalari ve bir miktar da olsa o borcun odenmesi. Yarin gidecegim eve bakalim, hic sanmiyorum ne babam ne halam para versin ama, ugrasmam lazim.

Gideyim de yarin piyango bileti alayim bari, belki birsey cikar oderim :KK45:
Ne diyim ....dilerim en zararsiz halde kurtulursun bu beladan...

hakıkaten bu nasıl aıle yahu
kurtulmak ta mumkun degıl
umarım borca sahıp cıkarlar cok uzucu

hakıkaten bu nasıl aıle yahu
kurtulmak ta mumkun degıl
umarım borca sahıp cıkarlar cok uzucu

Vallahi sahip cikacak insan, benden para alamazsin skiyorsa mahkemeye ver diye tehdit etmezdi herhalde ev sahibini. Ne olacak tabi, mahkemeye verilen benim nasilsa :KK43:

Vallahi sahip cikacak insan, benden para alamazsin skiyorsa mahkemeye ver diye tehdit etmezdi herhalde ev sahibini. Ne olacak tabi, mahkemeye verilen benim nasilsa :KK43:
babanız kadar ev sahıbıde cok kotuymus
resmen dolandırıcı adam
katukuleye getırmıs

babanız kadar ev sahıbıde cok kotuymus
resmen dolandırıcı adam
katukuleye getırmıs

Ben hak veriyorum ev sahibine acikcasi. Adam tasindigimizdan beri kirayi bir almis bir almamis. Aylardir eline hicbir sey gecmemis, onun yaninda 1 senedir evden cikaramamis kiracisini. Maddi kismini gectim, halam ev sahibinin karisinin kiz kardesi oldugunu falan kurup kafasinda babamla iliskisi olduguna inanmis, yaymis etrafa, insanlara kendini rezil etmis. Arayip surekli taciz etmis. Babam, adam borcunu isterken benden para alamazsin demis bir sey odememis. Ben ev sahibinin yerinde olsam daha fazlasini yapardim. Ama yine de diyor ki senin orada oturmadigini biliyorum, evden ciksinlar yeter ki konus, ben yardimci olurum diyor. Senden para almak istemiyorum diyor.

Son düzenleme:
Ben hak veriyorum ev sahibine acikcasi. Adam tasindigimizdan beri kirayi bir almis bir almamis. Aylardir eline hicbir sey gecmemis, onun yaninda 1 senedir evden cikaramamis kiracisini. Maddi kismini gectim, halam ev sahibinin karisini kiz kardesi diye gorup babamla iliskisi oldugunu falan yaymis etrafa, insanlara kendini rezil etmis. Arayip surekli taciz etmis. Babam, adam borcunu isterken benden para alamazsin demis bir sey odememis. Ben ev sahibinin yerinde olsam daha fazlasini yapardim. Ama yine de diyor ki senin orada oturmadigini biliyorum, evden ciksinlar yeter ki konus, ben yardimci olurum diyor. Senden para almak istemiyorum diyor.
ayy :KK43:

allah sıze sabır versın gercekden...
bı an once kurtulursunuz ınsallah bu durumdan

1- E-devlet şifren varsa girip hacizin hangi ilçenin hangi adliyesi tarafından konulduğunu öğren.

2- Eğer taşındıktan sonra ikametgahını şu anki eve aldırmışsan muhtardan/ nufus müdürlüğünden ikametgah belgeni çıkart(e-devlet olmaz ıslak kaşeli olması daha iyi olur) ve gidip icra dosyasına borcu kabul etmediğine dair dilekçe ver

3- Şu an oturduğun evin kira kontratı fotokopisini ve sana şahitlik edecek 2 kişinin bilgilerini de bu dilekçeye ekle.

4- Ev sahibi ile konuş ve kontrat devrini yap, eğer baban bunu kabul etmezse kontratı fesih etme yoluna git ev sahibi zaten kira ödenmediği için ihbarda bulunup evin boşaltılmasını isteme hakkına sahip şu an

5- Borç sana kalırsa babana bu durumdan ötürü ilamsız icra takibi yap veya icra davası aç, ev sahibini de şahit olarak göster.

1- E-devlet şifren varsa girip hacizin hangi ilçenin hangi adliyesi tarafından konulduğunu öğren.

2- Eğer taşındıktan sonra ikametgahını şu anki eve aldırmışsan muhtardan/ nufus müdürlüğünden ikametgah belgeni çıkart(e-devlet olmaz ıslak kaşeli olması daha iyi olur) ve gidip icra dosyasına borcu kabul etmediğine dair dilekçe ver

3- Şu an oturduğun evin kira kontratı fotokopisini ve sana şahitlik edecek 2 kişinin bilgilerini de bu dilekçeye ekle.

4- Ev sahibi ile konuş ve kontrat devrini yap, eğer baban bunu kabul etmezse kontratı fesih etme yoluna git ev sahibi zaten kira ödenmediği için ihbarda bulunup evin boşaltılmasını isteme hakkına sahip şu an

5- Borç sana kalırsa babana bu durumdan ötürü ilamsız icra takibi yap veya icra davası aç, ev sahibini de şahit olarak göster.

Kizacaksiniz bana simdi biliyorum ama,

1- malesef ikametgahim hala eski evde.
2- Oturdugum evde bir arkadasim oturuyordu, bana devretti esyalarini herseyini birakip, ev sahibiyle konustu anlasti sozlesme imzalamadan gittim ben. Ama kirayi kendi adima yatiriyorum. Ev sahibi yurtdisinda yasadigi icin hala gelip sozlesme imzalayamadik. Baska bir adam araci oldu ama sonra o da isten ayrilmis sanirim tam ogrenemedim, birakti gitti benim sozlesmeyi halletmeden. Yani bir kira kontratim yok suan :KK43:

Ev sahibiyle konustum, kira kontratini borclar odenmeden iptal etmem diyor. Anlasmaya yanasiyor ama evden cikacaklar baska yolu yok dedi. Bir miktar da olsa para yatirin, evden de onlari cikarin, ben haczi geri cekerim demeye getiriyor. Sizden para almak istemiyorum, orada oturmadiginizi biliyorum ama is benden cikti artik diyor. Nasil kontrati iptal etmeye ikna ederim bilmiyorum.

Babama icra davasi acarsam benim odedigim paranin karsiligi mi ondan alinir ki? Gerci o da olur mu bilmiyorum. Babamin ne ikametgahi var, ne kayitli oldugu bir isyeri, ne de kendi uzerine herhangi mali mulku. Kendi birsey odemedikce hic bir sekilde para alamam gibi :KK43:

Anlıyorum, bu durumda bütün yollar kapalı görünüyor şu an ama bir düşüneceğim. Avukat arkadaşlarıma da danışırım yarın.

Peki baba nereden geçiniyor? Hala nereden geçiniyor? İşin içine halayı da katabiliriz neticede aynı evdeler. Hiç bir gelirleri yoksa nasıl geçinebilirler. Halanında mı ikametgahı o adres değil?

X