Bu lükse düşkünlük mü?

Baban bi garip.. ama sana bi tavsiye.. hersey dort dortluk olmasin evlendiginde.. birseylerin eksik olmasi ve birlikte ugrasip tamamlamak beraberken daha zevkli. Bu evlenirsen tabii. Herseyin ortasi iyidir ama dunyatada 1 kez geliyoruz

Ben evlenmiyorum:KK43: boşandım ayrıldım baba evine döndüm ama ne bir düzenim var ne huzurum ondan gitmek istiyorum...

Babanız fabrikatör herhalde bu zamanda memur maaşı gayet iyi bence. Standardın üstü bir gelir. Paranız varsa istediğiniz gibi dosersiniz kime ne ki? Ev kira mi? Neden ayrı eve çıkıyorsunuz kavga mı yaşandı babanızla? İzin vermesine çok şaşırdım şahsen. Cogu baba cimri değildir ama mesela asla kız çocuğun tek yaşamasına izin verilmez. Bence yatıp kalkıp şükredin karışmıyor anlayışlı insan
Ben ayrılıp geri baba evine döndüm ama kendime ait bir düzenim yok. Napsam göze batıyor her şeye karışıyor yediğime içtiğime. Kendi yediklerime bile ayrı alışveriş yapıyorum onlarınki ayrı durum aslında vahim :)) Ona muhtaç olmadığımı görsün..evet normalde izin vermezdi...ama durum bu olunca sevindi bile. 5-10 dk mesafede ev..Bu seferde harcamalarıma karışıyor ne ilginç. Aynen üstelik memular iyi kazanıyor eskisi gibi değilki. Kaldı ki biz yurtdışında yaşıyoruz. şükretmek lazım...

Çocuklarından maddi beklentisi olan ailelerde görülen bir durum..
Babam cimri demişsin zaten
Eminim ona göre aldığın şeylere ne gereği var mantığıyla yaklaşıyor..
Huyunu biliyosun tm de geç takılma kendi evine çıkınca bu kadar müdahil olamayacak nasılsa :KK66:

Ben ayrılıp geri baba evine döndüm ama kendime ait bir düzenim yok. Napsam göze batıyor her şeye karışıyor yediğime içtiğime. Kendi yediklerime bile ayrı alışveriş yapıyorum onlarınki ayrı durum aslında vahim :)) Ona muhtaç olmadığımı görsün..evet normalde izin vermezdi...ama durum bu olunca sevindi bile. 5-10 dk mesafede ev..Bu seferde harcamalarıma karışıyor ne ilginç. Aynen üstelik memular iyi kazanıyor eskisi gibi değilki. Kaldı ki biz yurtdışında yaşıyoruz. şükretmek lazım...
Yaşınız kaç? Erkek arkadaşınız var mı? Evlendiğinizde de evliliğinize karışır muhtemelen. O yüzden şimdiden araya çizgi koyup yolları ayırmak çok akıllıca. Yurtdisinda hele aileye bağımlı olmak daha da zordur eminim. Özgürlüğün tadını çıkarın. Ama annenize biraz üzüldüm, sizi arkalamasa da sonuçta yıllardır cimri bir erkekle evli. Bu da bir şiddet aslında. Kanunda bile geçiyor ekonomik şiddet. Erkek eşinin ve çocuklarının geçim sorumluluğunu asgari oranda üstlenmek zorunda. Bu zamanda elbette herkes kendi parasını kazanıyor. Ama yine de baba evinde ekonomik şiddet gören kızlarımıza çok üzülüyorum. Erkek çıkar gider işe girer. Kızlar için hayat daha zor. Avrupadasin sanırım. İş gelir ve özgürlük rahatlıktir. Tr de üst düzey memur olup 40 yaşına gelip hala baba evinde oturan kadınlar öyle çok ki. O yüzden fırsatlarını değerlendir hiç durma orda, keyfine bak. Hem ev ayrı olunca birbirinize daha tatlı olursunuz, aranız düzelir. Bol sans

Ben evlenmiyorum:KK43: boşandım ayrıldım baba evine döndüm ama ne bir düzenim var ne huzurum ondan gitmek istiyorum...
Kulak tıkayın söylediklerine. Büyük ihtimalle zamanında yokluk çekmiş. Ne mutlu yeni bir düzen kuruyormuşsunuz. Tertemiz yeni eşyalar iyi bir başlangıç olur sizin için. İnsan rahat yaşayamayacaksa kazanmasının da bir anlamı yok bana göre.

Yaptığınız lüks değil bence.
Benim babam inanılmaz cimridir. Ben de keyfime düşkünüm, ve içimde kalabilecek şeyleri alırım veya yaparım kendi paramla. Babam bazen hık mık eder. Ama yaptıktan sonra da ne güzel yaşıyorum diye bana özendiğini itiraf eder. Özense de yine parasına kıyıp bir şey yapmaz, o ayrı.

Babanızın cinriliğini biliyorsanız o kadar da alınacak bir şey yok.

Yaşınız kaç? Erkek arkadaşınız var mı? Evlendiğinizde de evliliğinize karışır muhtemelen. O yüzden şimdiden araya çizgi koyup yolları ayırmak çok akıllıca. Yurtdisinda hele aileye bağımlı olmak daha da zordur eminim. Özgürlüğün tadını çıkarın. Ama annenize biraz üzüldüm, sizi arkalamasa da sonuçta yıllardır cimri bir erkekle evli. Bu da bir şiddet aslında. Kanunda bile geçiyor ekonomik şiddet. Erkek eşinin ve çocuklarının geçim sorumluluğunu asgari oranda üstlenmek zorunda. Bu zamanda elbette herkes kendi parasını kazanıyor. Ama yine de baba evinde ekonomik şiddet gören kızlarımıza çok üzülüyorum. Erkek çıkar gider işe girer. Kızlar için hayat daha zor. Avrupadasin sanırım. İş gelir ve özgürlük rahatlıktir. Tr de üst düzey memur olup 40 yaşına gelip hala baba evinde oturan kadınlar öyle çok ki. O yüzden fırsatlarını değerlendir hiç durma orda, keyfine bak. Hem ev ayrı olunca birbirinize daha tatlı olursunuz, aranız düzelir. Bol sans
Ben 32 yaşındayım canım. Erkek arkadaşım yok. Maalesef maddi beklentilere dayalı bir evlilik yaşadığımı geç anladım ve olmadı. Üstelik eski eşimde evliliği kaldıracak sorumluluk alacak biri değildi. Olmadı işte, yeni ayrıldım sayılır ama o günden beri kendimi toparlamakla uğraştım, kimseyi hayatıma dahi sokmadım ve içime kapandım. Ne eski arkadaşlarımla ne de tanıdıklarımla vakit geçirmek istemiyorum. Kitap okuyorum kendi dünyamdayım... İnsanlar beni çok yordu biliyormusun güçüm yok hiçbir şeye. Bir tek hevesim var o da güzel bir evimin olması. Onuda bazıları çok görmesinler.

Evet anneme bende üzülüyorum. Kadın üst baş ne varsa eski giyinir, harçlık istemeye korkar. Ben alırım ama bunu kendine yediremez kabul etmez...babama bağımlı olduğu için ona sesinide çıkaramaz arada kalır. Evet Türkiyede maalesef 40 yaşında olupta ailenin yanında duranlar var, üzücü...burada öyle değil, en azından kadınların hakları daha fazla. Hani kafaya koysan birde yaşın uygunsa zaten kimse karışamaz.

Ben 32 yaşındayım canım. Erkek arkadaşım yok. Maalesef maddi beklentilere dayalı bir evlilik yaşadığımı geç anladım ve olmadı. Üstelik eski eşimde evliliği kaldıracak sorumluluk alacak biri değildi. Olmadı işte, yeni ayrıldım sayılır ama o günden beri kendimi toparlamakla uğraştım, kimseyi hayatıma dahi sokmadım ve içime kapandım. Ne eski arkadaşlarımla ne de tanıdıklarımla vakit geçirmek istemiyorum. Kitap okuyorum kendi dünyamdayım... İnsanlar beni çok yordu biliyormusun güçüm yok hiçbir şeye. Bir tek hevesim var o da güzel bir evimin olması. Onuda bazıları çok görmesinler.

Evet anneme bende üzülüyorum. Kadın üst baş ne varsa eski giyinir, harçlık istemeye korkar. Ben alırım ama bunu kendine yediremez kabul etmez...babama bağımlı olduğu için ona sesinide çıkaramaz arada kalır. Evet Türkiyede maalesef 40 yaşında olupta ailenin yanında duranlar var, üzücü...burada öyle değil, en azından kadınların hakları daha fazla. Hani kafaya koysan birde yaşın uygunsa zaten kimse karışamaz.
Herşeyin hayırlısı geçmişe takılma. Bunları yaşaman gerekiyordu ve yaşadın öyle düşün. İnan bir çok boşanmış kadından 1-0 öndesin. Kimseye boyun eğmek zorunda değilsin. Yeni evinde yeni bir başlangıç yap. Hiç de kendini kapatma aksine özgürlüğün tadını çıkart giyin süslen dostlarına davet ver disarda eglenmeye git fotoğraflar çek anıların olsun. Bu zamanlar bir daha gelmiycek. O sırada zaten kafandaki kaygılar son bulur hayatın akışına girer kendiliginden

İnsanın yorgun argın gelip sığındığı liman gibidir bence evi
İmkanlarınız dahilinde istediğiniz gibi döşemekte en doğal hakkınız
Hiç takılmayın daha da uzatırsa ve tahammül edemiyorsanız kalanları evinize taşınınca rahat rahat alıp yerleştirin

Kendi emeginizin karsiligi o para. Kimseye hesap vermeyin.

Ama soylemeden edemedim misafire ayri gunluk kullanima ayri tabak almayin :KK66: ise yaramiyor sonra pisman oluyorsunuz. Ben misafire de kendime de ayni seyi kullaniyorum bikinca da cope atip yenisini alacagim.

:) teşekkür ederim öneriniz için. Haklısınız hem üstelik yer de kaplıyor evde...

Ailenizin sizden maddi bir beklentisi olabilir mi? Belki biz bu zamana kadar okuttuk ettik diye maddi yardım bekliyorlardı, siz kendinize yatırım yaptıkça bozuluyorlar.

3. Hamilelik ile birlikte bana bir ebeveynler de haklı olabilir güncellemesi geldi galiba :))
Acaba ilk evliliğinizde maddi olarak sömürüldüğünüzü düşünüp, şimdi böyle özene bezene ev kurup yine gelip bir zirzop hazıra konacak, kızımın emeğinin üstüne kendi emek vermeden çökecek falan diye mi düşünüyor?

Bugün ne kadar da anlayışlı günümdeyim :)))

Boşverin babanız baya cimriymiş annenize üzüldüm. Kendi paranız istediğiniz gibi harcayabilirsiniz ona ne.sizden para yardımı bekliyorsalar da çok saçma çocuğunu okutmak , beslemek ,giydirmek karşılıksız yapılması gereken bir şey doğurmasaydın yani o zaman’tabi gerçekten zorda değillerse’

Tek başına yaşayan biri icin iki tabak takimi gereksiz bence de
Koltugunuz yataginiz rahat olsun aradiginiz konforu saglasin sizi dinlendirsin tabiki ama evim guzel olsundan ziyade rahat ferah olsun diye dusunun
4 kisilik bir aileyiz gereksiz hicbirsey tutmuyorum evimde
Misafir icin hicbirseyim yok
Kullanilmayan hersey temizligiyle kapladigi yerle saglayacaginiz duzenle size ekstra yuk
Az öz alin
Siz hevesle aliyorsunuz ama belki de disaridan bakinca abartiyorsunuzdur

Herşeyin hayırlısı geçmişe takılma. Bunları yaşaman gerekiyordu ve yaşadın öyle düşün. İnan bir çok boşanmış kadından 1-0 öndesin. Kimseye boyun eğmek zorunda değilsin. Yeni evinde yeni bir başlangıç yap. Hiç de kendini kapatma aksine özgürlüğün tadını çıkart giyin süslen dostlarına davet ver disarda eglenmeye git fotoğraflar çek anıların olsun. Bu zamanlar bir daha gelmiycek. O sırada zaten kafandaki kaygılar son bulur hayatın akışına girer kendiliginden
Haklısın, zor da gelse bana, hayatı doya doya yaşamak laım. Nede olsa gençlik yılları birdaha gelmeyecek ve bu şekilde hayatımı zindan etmiş olacağım. Allahaşükür işim gücüm var, kimseye muhtaç değilim.

X