Bu lüks takıntısı sizi de sinir ediyor mu

Mesela maaş 30 bin TL diyelim. Ama iphone 16 pro max alıyor hayatınızdaki kişi. İnsanın ayağını yorganına göre uzatması gerekmez mi? Çok saçma geliyor bana. Sizce?
Evet insan ayağını yorganına göre uzatsın ama zevk meselesi de olabilir. Gerçekten kamerasını,hiç kasmamasını görüntüsünü rengini beğendiği için de parasına kıyıp alıyor olabilir. Mesela ben ilk telefonum ıphone 4 dü. Sonra hep ondan devam ettim. Sonra nişanlandım nişanlım Samsung telefon hediye almıştı bir türlü alışamıyordum tabi bunu ona söyleyemedim. Evlendik sonra değiştim tekrar ıphone döndüm.

Kusura bakmayın da 30 binlik bilgisayar lise öğrencisinin bile zar zor işini görür. Kaldı ki bu adam bilgisayar mühendisi.

Tamam siz kıt kanaat yaşamayı seviyorsunuz, öyle alışmışsınız öyle devam edin. Kendinize de aynı şekilde yaşamayı seçmiş birini bulun beraber mutlu mesut yaşayın.
Sizin gibi zihniyete biriyle ben yapamazdım, ama sizi baş tacı edecek birileride mutlaka vardır, bu o sevgiliniz değil sadece. Ayrılın ve herkes kendi yoluna baksın.

Kusura bakmayın da 30 binlik bilgisayar lise öğrencisinin bile zar zor işini görür. Kaldı ki bu adam bilgisayar mühendisi.
Bilgisayar mühendisi olduğunu bilmiyordum. Konuda " geçici bir iş " yaptığı yazılmış. Gelirine göre aldığı bilgisayarın fiyatı bana pahalı geldi.

Ayrıca oyun oynanmayacaksa belli başlı programlar kullanılmayacaksa bir laptopa o kadar para verilmez. En fazla 60 bin harcanır.

Ben laptop için yorum yaptım ama alınan şey bilgisayarsa onların en ucuzu bile epey para ediyor galiba, o piyasayı bilemem.

Ben konu sahibinin anlatımından adamın gereğinden fazla para harcadığını düşündüm.

Öyle veya böyle konu sahibiyle adam para harcama konusunda çok farklılar. Şimdi bu bir sorun değil ama evlilik olursa büyük sorun olur gibi. Çünkü burada bu tarz konular çok açılıyor.

Evet çok saçma o yüzden kaç ben mesela bu özentiyi anlamıyorum tamam çok zenginsindir alırsın diğer türlü hiç anlam veremiyorum benim kardeslerimde de ayfon takıntısı var ben o paraları verip almam büyük konusmak istemiyorum

Bu arada ben şu aralar kendime yeni laptop alacak olsam 30 bin tl civarında ancak para veririm ki o da o parayı hak ediyorsa.

Demek ki 30 bin tl lik laptop ile zortingen olacağım.

Konu sahibi ile adamın farklı olduğu konusunda hemfikiriz zaten. Benim karşı çıktığım nokta adamın harcama alışkanlıklarının eleştirilmesi. Uymuyorsa ayrılırsın, eleştirmek kimseye düşmez.

Askerlik mevzularını çok bilmiyorum ben ama anladığım kadarıyla paralı asker gibi bir şey adam şu an. Gelecekteki planı nedir ne değildir bilmiyoruz. Ama konu özelinde önemli de değil. Bu adam dondurma alsa kadın evde karpuz var niye boşa harcadın diyecek modda. O yüzden bir arada olmamalılar.

1.5 senedir işsiz biri elma markası diye tutturuyorsa bak açıklama bile bekleme

Askerlik nerede yazılmış? Ben konunun içinde mi kaçırdım?

Flört, sevgilikte tabii ki karışılmaz, evlilikte ise ona göre eş seçilmeli.

Mesela maaş 30 bin TL diyelim. Ama iphone 16 pro max alıyor hayatınızdaki kişi. İnsanın ayağını yorganına göre uzatması gerekmez mi? Çok saçma geliyor bana. Sizce?

Herkesin kendi tercihi bizlik bir durum yok. Sizden para mi istiyor? Ya da bu kisi ile evlilik yolunda misiniz?

Dengi dengine değilsiniz ayrılın zaten siz birikim yapmayı seven biriyken o lükse kaçıyorsa sinir olursunuz.

Maşallah! Ben şimdi fiyatlara baktım. 30 binden aşağı fiyata da laptoplar var. Benim işimi görecek tarzda gibiler, iyice incelemedim. O yüzden 100 bin bana fazla gelmişti.
İşte beklenti ve ihtiyaçla alakalı. Benim eşim müzikle ilgileniyor, ona bütün müzik programlarını kaldıracak ve düzgün çalıştıracak bir şey gerekiyordu. Ailece her şeyin en iyisini de severiz

Yeğenim mimarlık okuyor mesela ona laptop alacağız şimdi, 60-80 bin aralığında değişiyor işini eh işte görebilecekler. İyisine gitsek 100-120 bin.

Aynı işi yapabilen ve kalite farkı olmayan iki şeyden sırf üzerindeki logo için pahalı olanı almak kesinlikle çok saçma ve gösteriş merakı sadece.akıllıca da değil. Bir ark söylemişti. Bir insanın kullandığı telefon aylık gelirinin yarısından pahalı olmamalı.

Kıt kanaat yaşadığımı nereden çıkardınız ayrıca konu sahibi ben değilim isimlere bakın öyle yorum yapın okuma seviyeniz iyi görünmüyor daha çok kitap okuyun sayın müneccim elçisi .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…