Bu lüks takıntısı sizi de sinir ediyor mu

Mesela maaş 30 bin TL diyelim. Ama iphone 16 pro max alıyor hayatınızdaki kişi. İnsanın ayağını yorganına göre uzatması gerekmez mi? Çok saçma geliyor bana. Sizce?
Evet insan ayağını yorganına göre uzatsın ama zevk meselesi de olabilir. Gerçekten kamerasını,hiç kasmamasını görüntüsünü rengini beğendiği için de parasına kıyıp alıyor olabilir. Mesela ben ilk telefonum ıphone 4 dü. Sonra hep ondan devam ettim. Sonra nişanlandım nişanlım Samsung telefon hediye almıştı bir türlü alışamıyordum 😅 tabi bunu ona söyleyemedim. Evlendik sonra değiştim tekrar ıphone döndüm.

Nedenini mutlaka açıkla. Çünkü açıklanmayacak bir durum yok. Bu kişi böyle gelmiş böyle gider. Ev geçindirecek bir kafada olduğunu sanmıyorum. Çünkü Maaşının 3 katı kadar laptop almış. 30 bine işini fazlasıyla görecek, kaliteli bir laptop alabilirdi

Ayrıca o yeni telefon da az para değil. 60 ile 90 bin arası bir fiyatı varmış.

Eğer sadece sevgili olmayı düşünüyorsan ilişkiye devam et ama ileride evlilik istersen cıks olmaz bu.
Kusura bakmayın da 30 binlik bilgisayar lise öğrencisinin bile zar zor işini görür. Kaldı ki bu adam bilgisayar mühendisi.

Yazdıklarınıza ben katılmıyorum
aile evindeyim belirli bir maaş alıyorum 2 yıldır aştın hesabımda para biriktiriyorum evimin mobilyalarını alıp düğünüme katkım olacak kadar para biriktirdim 😊 hadi erkek kölesin yap ben karışmam diyip yıkmadım erkeğe her şey hayatta eşit olabilmeli tatillerimi de 7 gün fahiş fiyatlar vermek yerine kendi
Bütçeme uygun olarak minimal düzeyde yaptım , Ot gibi de yaşamadım elhamdulillah araba alamıyoruz ev alamıyoruz diye yarınımızı düşünmeden yaşayalım o zaman 😄 sürekli gezip tozup iPhone için kuyruklara girmek yerine yatırımı mantıklı bulurum
Yiyip içip ben ev araba alamam diyip gezeyim sonra ??? Sonrası 5 yıl sonrasında ne olmasını bekliyorsunuz bu hayat düzeninde giderse ? Soruyorum size
Tamam siz kıt kanaat yaşamayı seviyorsunuz, öyle alışmışsınız öyle devam edin. Kendinize de aynı şekilde yaşamayı seçmiş birini bulun beraber mutlu mesut yaşayın.
Sizin gibi zihniyete biriyle ben yapamazdım, ama sizi baş tacı edecek birileride mutlaka vardır, bu o sevgiliniz değil sadece. Ayrılın ve herkes kendi yoluna baksın.

Kusura bakmayın da 30 binlik bilgisayar lise öğrencisinin bile zar zor işini görür. Kaldı ki bu adam bilgisayar mühendisi.
Bilgisayar mühendisi olduğunu bilmiyordum. Konuda " geçici bir iş " yaptığı yazılmış. Gelirine göre aldığı bilgisayarın fiyatı bana pahalı geldi.

Ayrıca oyun oynanmayacaksa belli başlı programlar kullanılmayacaksa bir laptopa o kadar para verilmez. En fazla 60 bin harcanır.

Ben laptop için yorum yaptım ama alınan şey bilgisayarsa onların en ucuzu bile epey para ediyor galiba, o piyasayı bilemem.

Ben konu sahibinin anlatımından adamın gereğinden fazla para harcadığını düşündüm.

Öyle veya böyle konu sahibiyle adam para harcama konusunda çok farklılar. Şimdi bu bir sorun değil ama evlilik olursa büyük sorun olur gibi. Çünkü burada bu tarz konular çok açılıyor.

Evet çok saçma o yüzden kaç ben mesela bu özentiyi anlamıyorum tamam çok zenginsindir alırsın diğer türlü hiç anlam veremiyorum benim kardeslerimde de ayfon takıntısı var ben o paraları verip almam büyük konusmak istemiyorum

Bu arada ben şu aralar kendime yeni laptop alacak olsam 30 bin tl civarında ancak para veririm ki o da o parayı hak ediyorsa.

Demek ki 30 bin tl lik laptop ile zortingen olacağım. 🤣🤣

Bilgisayar mühendisi olduğunu bilmiyordum. Konuda " geçici bir iş " yaptığı yazılmış. Gelirine göre aldığı bilgisayarın fiyatı bana pahalı geldi.

Ayrıca oyun oynanmayacaksa belli başlı programlar kullanılmayacaksa bir laptopa o kadar para verilmez. En fazla 60 bin harcanır.

Ben laptop için yorum yaptım ama alınan şey bilgisayarsa onların en ucuzu bile epey para ediyor galiba, o piyasayı bilemem.

Ben konu sahibinin anlatımından adamın gereğinden fazla para harcadığını düşündüm.

Öyle veya böyle konu sahibiyle adam para harcama konusunda çok farklılar. Şimdi bu bir sorun değil ama evlilik olursa büyük sorun olur gibi. Çünkü burada bu tarz konular çok açılıyor.
Konu sahibi ile adamın farklı olduğu konusunda hemfikiriz zaten. Benim karşı çıktığım nokta adamın harcama alışkanlıklarının eleştirilmesi. Uymuyorsa ayrılırsın, eleştirmek kimseye düşmez.

Askerlik mevzularını çok bilmiyorum ben ama anladığım kadarıyla paralı asker gibi bir şey adam şu an. Gelecekteki planı nedir ne değildir bilmiyoruz. Ama konu özelinde önemli de değil. Bu adam dondurma alsa kadın evde karpuz var niye boşa harcadın diyecek modda. O yüzden bir arada olmamalılar.

Flörtüm geçen hafta iph 16 almak istedi ben de abartı geliyor bana dedim ama mevcut kullandıgım telefon kasıyor dedi. Ben de format at dedim şayet devam ederse iph 13 vs alırsın. Neyse bugün telefonu yere düşmüş kırılmış iph 16 alacağım dedi bir şey demedim. 100 bin liraya da laptop almıstı onceden. Ama bu cocugun maası 30 bin tl. Gecici meslek yapıyor hatta suan. Kendi isine bile girmedi. 1.5 senedir issizmiş. Haretlerinde ben pek bir rasyonalite göremedim. Nedenini açıklamadan kessem mi konuşmayı?
Ben bin tlm bile olsa onu yatırıma kullanıyorum. İlerde cok anlasamayız gibi, sizce?
1.5 senedir işsiz biri elma markası diye tutturuyorsa bak açıklama bile bekleme

Konu sahibi ile adamın farklı olduğu konusunda hemfikiriz zaten. Benim karşı çıktığım nokta adamın harcama alışkanlıklarının eleştirilmesi. Uymuyorsa ayrılırsın, eleştirmek kimseye düşmez.

Askerlik mevzularını çok bilmiyorum ben ama anladığım kadarıyla paralı asker gibi bir şey adam şu an. Gelecekteki planı nedir ne değildir bilmiyoruz. Ama konu özelinde önemli de değil. Bu adam dondurma alsa kadın evde karpuz var niye boşa harcadın diyecek modda. O yüzden bir arada olmamalılar.
Askerlik nerede yazılmış? Ben konunun içinde mi kaçırdım?

Flört, sevgilikte tabii ki karışılmaz, evlilikte ise ona göre eş seçilmeli.

Nasıl açıklayayım ki ama burada birkaç kişi kendi kazanıyor kendi harcayacak sanane dedi. Doğru aslında bir bakıma. Bunu böyle söylersem çok ayıp olmaz mı. Konusmayı azaltarak bitirmeyi düşünüyorum
Dengi dengine değilsiniz ayrılın zaten siz birikim yapmayı seven biriyken o lükse kaçıyorsa sinir olursunuz.

Maşallah! Ben şimdi fiyatlara baktım. 30 binden aşağı fiyata da laptoplar var. Benim işimi görecek tarzda gibiler, iyice incelemedim. O yüzden 100 bin bana fazla gelmişti.
İşte beklenti ve ihtiyaçla alakalı. Benim eşim müzikle ilgileniyor, ona bütün müzik programlarını kaldıracak ve düzgün çalıştıracak bir şey gerekiyordu. Ailece her şeyin en iyisini de severiz 😂

Yeğenim mimarlık okuyor mesela ona laptop alacağız şimdi, 60-80 bin aralığında değişiyor işini eh işte görebilecekler. İyisine gitsek 100-120 bin.

Aynı işi yapabilen ve kalite farkı olmayan iki şeyden sırf üzerindeki logo için pahalı olanı almak kesinlikle çok saçma ve gösteriş merakı sadece.akıllıca da değil. Bir ark söylemişti. Bir insanın kullandığı telefon aylık gelirinin yarısından pahalı olmamalı.

Tamam siz kıt kanaat yaşamayı seviyorsunuz, öyle alışmışsınız öyle devam edin. Kendinize de aynı şekilde yaşamayı seçmiş birini bulun beraber mutlu mesut yaşayın.
Sizin gibi zihniyete biriyle ben yapamazdım, ama sizi baş tacı edecek birileride mutlaka vardır, bu o sevgiliniz değil sadece. Ayrılın ve herkes kendi yoluna baksın.
Kıt kanaat yaşadığımı nereden çıkardınız 🤣🤣🤣 ayrıca konu sahibi ben değilim isimlere bakın öyle yorum yapın okuma seviyeniz iyi görünmüyor daha çok kitap okuyun sayın müneccim elçisi .

X