Bu Kız Ne Zaman Tuvalete Girer?

Tuvalet eğitimi, özellikle çiş beni o kadar zorladı ki inanın karşılık kalmadı bende 😅
Örnek olarak sticker verebilirsiniz, eline kalp vs çizebilirsiniz. Kızınız ne seviyorsa.
siz bilirsiniz tabi. Size ne doğru geliyorsa. Ben öyle alıştırdım gibimsi şu an için. Yoksa imkansız tuvalete gitmiyordu.
Aparatı kedili,çok sever kedileri.

“Gel bakalım kedinin tuvaleti gelmiş mi diyorum.

“yokmuş,yokmuş,benim yokmuş” diye bağırırken hem kıyamıyorum hem de üzülüyorum.

Aparatı kedili,çok sever kedileri.

“Gel bakalım kedinin tuvaleti gelmiş mi diyorum.

“yokmuş,yokmuş,benim yokmuş” diye bağırırken hem kıyamıyorum hem de üzülüyorum.
O zaman ara verip tekrar denemek de bir çare olabilir🥲 biz öyle yaptık ilk denemede sürekli altına yapıyordu. Sonra bez bağladık. Kaka işini çözdük bu sırada. Tekrar açtığımızda daha bir farkındaydı.

O zaman ara verip tekrar denemek de bir çare olabilir🥲 biz öyle yaptık ilk denemede sürekli altına yapıyordu. Sonra bez bağladık. Kaka işini çözdük bu sırada. Tekrar açtığımızda daha bir farkındaydı.
Kocam da ara vermekten yana.

Benim de kafam karışık.

Yarın 8.gün.

Kaç gün daha devam edeyim bilmiyorum…

Size ne iyi gelecekse onu yapın nacizane 🍀🤗
Çok çok teşekkür ederim desteğiniz için.

Allahım hepimize yardım etsin inşallah.

Gerçekten çok zor bir yolculuk çocuk yetiştirmek…

Allahım hayırlı sağlıklı ömürlü evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin inşallah hepimize.

Allahım hepimize yardım etsin inşallah.

Gerçekten çok zor bir yolculuk çocuk yetiştirmek…

Allahım hayırlı sağlıklı ömürlü evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin inşallah hepimize.
Ne demek, umarim rayina girer en kisa zamanda.

Cok haklisiniz, cok emek gerekiyor. Canları sağolsun, sağlıklı mutlu olsunlar. Bir bir atlatacağız inşallah bu gelişim süreçlerini🍀

Ne demek, umarim rayina girer en kisa zamanda.

Cok haklisiniz, cok emek gerekiyor. Canları sağolsun, sağlıklı mutlu olsunlar. Bir bir atlatacağız inşallah bu gelişim süreçlerini🍀
İnşallah arkadaşım inşallah…

Öncelikle gazanız mübarek olsun😀

Ben kendimce tavsiyelerimle geldim.Ben de klozet için aparat ve basamak kullanarak bıraktırdım kızımı.Bizim süreç 1 hafta sürdü. Tuvaleti anlaması 3.günden sonra başladı.2-3 kere üstüne büyüğünü yaptı.Ben alışma evresinde çiş ya da kaka demedim.Sadece tuvaletin geldi mi vs diye sordum ayırmadım ikisini o yüzden ikisini birden çözdü.Biz ilk fayanslara sticker yapıştırarak başladık.Her oturmasında yapıştırmasına izin verdim böylece oturmayı sevdi.Sonra kendimizce şarkı bulduk.
Tuvalete gidelim tuvaletimizi yapalım sifonu çekelim elleri yıkayalım gibi
Benimki ojelere merak sarmıştı renk renk her tuvalete gittiğinde aldım.
Bezi açtıktan sonra bir daha bağlamadım.İlk 3 gün sanırım 6-7 kere üst değiştirdim.Sizinki gibi oturdu oturdu kalktı.Geceleri bir hafta boyunca o uyuduktan sonra bezi taktım sabah uyanmadan çıkarttım.1 hafta sonra hiç bezlemedim.Aynı anda gece gündüz alışmış olduk.

Amin Öncelikle gazanız mübarek olsun😀

Ben kendimce tavsiyelerimle geldim.Ben de klozet için aparat ve basamak kullanarak bıraktırdım kızımı.Bizim süreç 1 hafta sürdü. Tuvaleti anlaması 3.günden sonra başladı.2-3 kere üstüne büyüğünü yaptı.Ben alışma evresinde çiş ya da kaka demedim.Sadece tuvaletin geldi mi vs diye sordum ayırmadım ikisini o yüzden ikisini birden çözdü.Biz ilk fayanslara sticker yapıştırarak başladık.Her oturmasında yapıştırmasına izin verdim böylece oturmayı sevdi.Sonra kendimizce şarkı bulduk.
Tuvalete gidelim tuvaletimizi yapalım sifonu çekelim elleri yıkayalım gibi
Benimki ojelere merak sarmıştı renk renk her tuvalete gittiğinde aldım.
Bezi açtıktan sonra bir daha bağlamadım.İlk 3 gün sanırım 6-7 kere üst değiştirdim.Sizinki gibi oturdu oturdu kalktı.Geceleri bir hafta boyunca o uyuduktan sonra bezi taktım sabah uyanmadan çıkarttım.1 hafta sonra hiç bezlemedim.Aynı anda gece gündüz alışmış olduk.
Amin inşallah arkadaşım.

Allahım razı olsun inşallah.

Çok teşekkür ederim desteğiniz için.

Kocam da ara vermekten yana.

Benim de kafam karışık.

Yarın 8.gün.

Kaç gün daha devam edeyim bilmiyorum…

Bu arada bence niyetlenmişkrn ve hazır havalarda sıcakken ara vermeyin.Çocuk şu anda kaslarını kullanmayı öğrenme aşamasında onu gündüz kavramadan gece altını açmayın bence sizi çok uğraştırır.Ama onu bezlediğinizin farkında olmadan kızınız uyuduktan sonra halledin.
İnatla oturmuyorsa makyaj malzemeleriniz kız çocukları çok meraklı oluyor o yaşlarda ya da evde çok sevdiği ama oynayamadığı bir şey ile oynamasına izin verin mesela.
Ya da bebeği var ise çok oynadığı birden ayy bebeğinin tuvaleti gelmiş gel götürelim deyip bebek üzerinden oyun kurup önce onu oturtun sonra kızınızı.Az çok anlarsınız zaten bir iki kere bile yapsa gün içinde oturacak demektir.
Her çocuk bir olmuyor.Hepsinin ilgi alanı farklı.Ama ben özellikle tuvalet alıştırma da çocuğa verilen ödüllerin zıplamaların alkışların dansların etkili olduğunu düşünüyorum.Çocuklar o zaman aaa çok güzel bir şey yaptım bi daha yapayım diye düşünüyorlar.Ben kızım her tuvaletini yaptığında alkış tutarak dans da ederdim.

Bu arada bence niyetlenmişkrn ve hazır havalarda sıcakken ara vermeyin.Çocuk şu anda kaslarını kullanmayı öğrenme aşamasında onu gündüz kavramadan gece altını açmayın bence sizi çok uğraştırır.Ama onu bezlediğinizin farkında olmadan kızınız uyuduktan sonra halledin.
İnatla oturmuyorsa makyaj malzemeleriniz kız çocukları çok meraklı oluyor o yaşlarda ya da evde çok sevdiği ama oynayamadığı bir şey ile oynamasına izin verin mesela.
Ya da bebeği var ise çok oynadığı birden ayy bebeğinin tuvaleti gelmiş gel götürelim deyip bebek üzerinden oyun kurup önce onu oturtun sonra kızınızı.Az çok anlarsınız zaten bir iki kere bile yapsa gün içinde oturacak demektir.
Her çocuk bir olmuyor.Hepsinin ilgi alanı farklı.Ama ben özellikle tuvalet alıştırma da çocuğa verilen ödüllerin zıplamaların alkışların dansların etkili olduğunu düşünüyorum.Çocuklar o zaman aaa çok güzel bir şey yaptım bi daha yapayım diye düşünüyorlar.Ben kızım her tuvaletini yaptığında alkış tutarak dans da ederdim.

Estağfurullah canım.

İyi geliyor dertleşmek…

Yani bezliyken tuvalete oturmak için benimle yarışırdı inan.

Kocam bugün hangi oyuncağı isterse taşımış,bu defa da oyun oynuyor gene kalkmak istiyor. Oyuncak dediğim tavşan,balon,kitap işte.

Hayır tamam verelim bunları da tuvalete odaklanamayacak diye istemiyordum,bugün buna bile razı oldum,gene de öğlen uyku sonrası bile oturmadı,salonu seller bastı.

Bugün az çok saatlerini belirledik,yarın gene sabırla deneyeceğiz inşallah.
Bizde de buna benzer seyler oldu, bahsetmistim ya 2 kez bu surece basladik ama biraktik diye hep sebep buydu, oturmuyordu tuvalete, benim kizda ayni sekilde tuvalete benle girer, tek tek sorardi, hatta bir keresinde banyoda isemesini saglamistim da midesi bulanmis korkarak kacmisti.

Tuvalet baskisini birakip lazimlik mi denesen acaba sende? Ben doktora sordugumda klozetin/ klasik tuvaletin dibinin olmayışının cocuklari urkuttugunu soylemisti. Bizi lazimlik kurtardi bence, simdi her yerde lazimlik dibimizde duruyor.

Bizde de buna benzer seyler oldu, bahsetmistim ya 2 kez bu surece basladik ama biraktik diye hep sebep buydu, oturmuyordu tuvalete, benim kizda ayni sekilde tuvalete benle girer, tek tek sorardi, hatta bir keresinde banyoda isemesini saglamistim da midesi bulanmis korkarak kacmisti.

Tuvalet baskisini birakip lazimlik mi denesen acaba sende? Ben doktora sordugumda klozetin/ klasik tuvaletin dibinin olmayışının cocuklari urkuttugunu soylemisti. Bizi lazimlik kurtardi bence, simdi her yerde lazimlik dibimizde duruyor.
Zaten bu hafta da bir ışık göremezsem ya lazımlık ya da ara verelim diye düşündük.

Çok üzülüyorsa diye içim acıyor çünkü.

Bir de sticker işini nasıl yapacağız?

Tuvalete oturttukça mı yapıştıracak yoksa tuvaletini yapınca mı yapıştıracak?

Çok rahatsızlık verdim kusura bakma arkadaşım.

Zaten bu hafta da bir ışık göremezsem ya lazımlık ya da ara verelim diye düşündük.

Çok üzülüyorsa diye içim acıyor çünkü.

Bir de sticker işini nasıl yapacağız?

Tuvalete oturttukça mı yapıştıracak yoksa tuvaletini yapınca mı yapıştıracak?

Çok rahatsızlık verdim kusura bakma arkadaşım.
Estafurullah ne rahatsizligi Lale, burda ayni dertten muzdarip iki kisi bilgi paylasiyoruz.

Sticker isi bizi tuvalete oturmaya ikna edemedi. Oncesinde de sonrasinda da denedim olmadi :KK43: ama basarabilenlerden okudugum kadariyla tuvalete oturduktan ve cisini yaptiktan sonra sticker yapıştırmışlar.

Estafurullah ne rahatsizligi Lale, burda ayni dertten muzdarip iki kisi bilgi paylasiyoruz.

Sticker isi bizi tuvalete oturmaya ikna edemedi. Oncesinde de sonrasinda da denedim olmadi :KK43: ama basarabilenlerden okudugum kadariyla tuvalete oturduktan ve cisini yaptiktan sonra sticker yapıştırmışlar.
Ahahahaaaa

Bizimki ilk oturduğunda tüm stickerları bitirmezse iyi.

Çok çok teşekkür ederim canım. Allahım razı olsun inşallah. Çok destek oldun.

Ahahahaaaa

Bizimki ilk oturduğunda tüm stickerları bitirmezse iyi.

Çok çok teşekkür ederim canım. Allahım razı olsun inşallah. Çok destek oldun.
Benimki 2 takim stickeri fayanslarima yapistirdi da ikna olmadi kerata, hadi insallah senin cadi da ise yarar 🧿

Estafurullah, buradan ya da ozelden de istediginde yazabilirsin 💕 Allah sabrini eksiltmesin.

Benimki 2 takim stickeri fayanslarima yapistirdi da ikna olmadi kerata, hadi insallah senin cadi da ise yarar 🧿

Estafurullah, buradan ya da ozelden de istediginde yazabilirsin 💕 Allah sabrini eksiltmesin.
Ah işte!

Hiç şaşırmadım.

Verdik siparişi bakalım. Bu hafta bir de bunları deneyelim.

Aslında bezi hiç sormadığı için geri dönmek hiç istemiyorum sonra yeniden açmak da zor gelecek…

Amaaan kafam çok karışık.

Amin inşallah canım. Allahım hepimize yardım etsin inşallah.

Ben 2,5 yaşında başlatmıştım abisi o civarda bırakmıştı. Kardeş asla istemedi. Epey bir alışamadı ne lazimliga ne de klozete yaklaştırabildim. Pes edip bezi bağladım. Bir yıl sonra bu iki hafta öncesi demek konuşarak bez bitince artık bezi bağlamayacağız dedik. 33 aylık falan kendisi. Bir iki kaçak ve kaka inatlaşmasını saymazsak çabuk alıştı. Kaka yapmayı kabul etmedi ilk bir iki defa altına yaptı ben hızlıca klozete götürdüm devamını klozette yapa yapa alıştı. Dışarıda başka yerde yapmıyordu. Restoranda altına kaçırınca onun da üstesinden geldik. Şimdi dışarıda da yapabiliyor, tuvaletini söylüyor. Klozete basamaklı adaptör aldım direkt onunla alıştı. Alıp kendi koyuyor, sifona basmaya bayılıyor.
Anlayacağınız çarşamba konu açılmış hâlâ ilerleme kaydetmediyseniz bezi bağlayın bir ay sonra tekrar deneyin.

Merhaba Laale Laale nasıl gidiyor. Ben de 3.gündeyim. Bizim için yeni başladı tabii ama sizin son durumu merak ettim.
İkna edip oturttursak ve oturmaya devam ederse belki yapıyor.

Bazen de erken oturtmuş oluyoruz. Asla yapmıyor.

Hobaaa yarım saat,45 dakika sonra gene ikna çabaları.

Yer sil,yerdeki kilimleri makineye at,banyoları yıka,milyonlarca iç çamaşırı ve eski şortlar…

Size kolay gelsin. Kaç aylık bebeğiniz?

X