Bu kişiyle evlenmek hata mı?

Ya tebrik ederim sizi, konu sahibini bir önceki nick değiştirdiğinde de yakalamıştınız 😂 Benim aklıma gelmedi okurken benbirkediyim olduğu
Aaa o üyemiymiş😮😮😮bir insan niye bu kadar sık nick değiştirir anlaşılır gibi değil, şaka gibi gerçekten.Kendisi, olgunlaşamamış bir ana kuzusuyla evli olduğu için arkadaşıma da aynı çeşit bir cins bulayım da bari birlikte dertleşiriz demiştir😜Malum, o kadar nick değiştirmesine rağmen sürekli yakalandığı için elinin altında durmadan ürettiği yapay sorunları dinleyecek yedek bir dinleyici olsun istedi demek ki.

Aaa o üyemiymiş😮😮😮bir insan niye bu kadar sık nick değiştirir anlaşılır gibi değil, şaka gibi gerçekten.Kendisi, olgunlaşamamış bir ana kuzusuyla evli olduğu için arkadaşıma da aynı çeşit bir cins bulayım da bari birlikte dertleşiriz demiştir😜Malum, o kadar nick değiştirmesine rağmen sürekli yakalandığı için elinin altında durmadan ürettiği yapay sorunları dinleyecek yedek bir dinleyici olsun istedi demek ki.
Konu sahibinin çok ciddi problemleri olduğunu düşünüyorum ben artık. Yüz tane aynı şeyin laciverti konusu var. Birinde bile insanların ne dediğini taktığı yok. Ne dinlenmek ne de dertleşmek istiyor bence.

Haftada 1-2 mutlaka araba ve kayınvalide üzerine dönen konu açıyor. İnsanlar tavsiye veriyor ama aynı olayla yine geri dönüyor. Yani çevresindeki insanlar hiç mi farkında değiller kadının durumunu? Eleştiri almıyor mu hiç merak ediyorum gerçekten. Normal ruh halinde değil kesinlikle.

Arkadaşınızın bu adamla evlenmek istemesinin nedeni ne ? Zorlayan mı var, tehdit eden mi ? arkadaşınız arkasına bile bakmadan uzaklaşsın. Gencecik kız, ilgilenmeyen erkek, hizmetçilik bekleyen bir evlilik hayatıyla zoru mu var ? evlenmiş olmak için evlenilmez arkadaşlar algılarınızı açın.

Çok sevdigim bir kız arkadaşım var. Konuyu onun için açıyorum.Tüm önerileri okuyacak.Bu kız arkadaşımla eşimin bir arkadaşını tanıştırdık. Arkadaşım 24 yaşında çocuk 33 yaşında.Kızın hayatında neredeyse hiç sevgilisi olmadı. Karşısındaki kişiyi direk evlilik amacıyla tanımak istiyor, bu çocukta öyle. Çocuk muhafazakar, dindar, işinde gücünde. Çocuk abisi ile ortak iş yapıyor. Kasadan kimin ne ihtiyacı varsa o kadarını Alıyor.Çocugun anne babası 67 yaşlarında. Annesi alzheimer hastası,kadın herşeyi unutuyor. Evin tüm işi yemek kahvaltı herşey bu çocukta. Diger abisi evli ve o pek ilgilenmiyor. Bugün arkadaşımla konustum ve telefonda agladı. Onun için gercekten uzuldum, keske tanıştırmasaydım dıyorum. Sorun şu ki başlarda ilgili olan beyimiz adam gibi ne arıyormuş ne mesaj atıyormuş. Arkadaşım diyor ki o bana ilgisi olsa kalbini açsa ben bakarım ailesine bile diyor. İleride ailesi ile bile yaşarım nolacak yaşlı insanlar diyor. Ama ben o evde hizmetçi mi olacagım diyor. Evdeyken fırsatı olsa da kızla ılgılenmelı yerıne annemlerle sohbet edecegım, şunu yapacagım dıyormuş. Hep aılesını ön planda tutuyormuş. Bu kız dogulu. Evlenince aldatma hariç kesınlıkle boşanmak yok diyor. Eşimde çocugun kafası dolu. Hem evle hem işle ilgileniyor yoruluyor diyor. Ama başlarda hep arar sorardı. Arkadaşım konuşmayı düşünüyor çocukla. Sizce bu kişiyle evlılık kötü mü olur. Kız gercekten kötü ve cok üzülüyor.
Çok sevdiğim bir büyüğüm hep tanışma aşaması en iyi aşama çünkü orda reklamları görüyorsun derdi. Şuan bukadar ilgisiz biri evlendiğinde daha ilgili olmayacak. Ya da işini değiştirmeyecek.

Ya tebrik ederim sizi, konu sahibini bir önceki nick değiştirdiğinde de yakalamıştınız 😂 Benim aklıma gelmedi okurken benbirkediyim olduğu
Dediğim gibi anahtar kelimeleri görünce anlayıveriyor insan. Zaten konu aramasına nickini yazınca da eski konular şakır şakır dökülüyor keşke artık nick avatar değiştirme çabasına girmese boşuna zahmet edip. İkinci üyelik bile alsa 100 tane konu açarak görüş aldı daha farklı bir görüş almayacak. Oturup eski konularını okusa kendine dert edindiğinde biz de yormayacağız kendimizi. 🙄

Çok sevdiğim bir büyüğüm hep tanışma aşaması en iyi aşama çünkü orda reklamları görüyorsun derdi. Şuan bukadar ilgisiz biri evlendiğinde daha ilgili olmayacak. Ya da işini değiştirmeyecek.
Zaten fragman bunlar diye söyledim arkadaşıma. Şimdi ne kadar ilgi varsa evlenince daha azı olacak dedim

Arkadaşınızın bu adamla evlenmek istemesinin nedeni ne ? Zorlayan mı var, tehdit eden mi ? arkadaşınız arkasına bile bakmadan uzaklaşsın. Gencecik kız, ilgilenmeyen erkek, hizmetçilik bekleyen bir evlilik hayatıyla zoru mu var ? evlenmiş olmak için evlenilmez arkadaşlar algılarınızı açın.
Hiç hayatında sevgilisi olmamis. Şey kafasında, erkekler kullanır, niyetleri farklıdır. Bu çocuk muhafazakar, mesafeli, Hanı elını falan tutmaya calısmadım 4 ayda. Bunlar kısa süre konusu dırek aileleri işin içine sokmayı dusunuyor. Kız böyle bırını ıstıyor her zaman. Bu cocuk aılesıne duskun, kız dıyor ki evlenince bana çocuklara da duskun olur dıyor. Bak 2 eve bakacak dıyorum. Olsun benı zor durumda koymadıgı sürece sıkıntı yok dıyor. Namazında niyazında niyeti ciddi bunlar hoşuna gıttı arkadaşımın. Aıle konusunu hıc takmıyor, bakarım ben sevap dıyor

Hadi kocası da o adamdan hallice olduğu için ona göre sorun yok, ya bizim kıza ne demeli? Kendi beğenmediği eti başkasının boğazına tıkıştırmak çok samimi gerçekten.
Bana göre iyi biri. Dışarıdan gördüğüm kadarıyla düzgün bı kız ıstıyordu çocuk hayatında. Ben aıle durumunu bu kadar bılmıyordum. Annesı rahatsız diyorlardı da böyle hergun gıdıp yemek yaptıgını falan yenı duydum. Kız anlattı.

Kizimizin erkekler konusunda cok tecrübesi var da mi evine düşkün olur diyor?
Bir insan disaridan cok efendi saygılı görünebilir ama is yaparsin baskadir, sevgililik hali baskadir, ayni evin içinde baskadir.
Ilgi hemen biten bir sey degil, yukarida anlattığım örnekte de beyefendi tam benlik diyordum ama cok ciddiydi, samimiyet yoktu, ilgisizdi. Yani evlilik halini düşününce bu adam anam da anam der, ben bir sey istesem ne gerek var diyip reddeder dedim. Ki hal ve hareketleri bunu doğruluyordu. Tamam iyi niyet gösterelim, suizanda bulunmayalim ama işaretleri de dikkate alalim, yok saymayalim ya da aklamaya calismayalim.
Yani sonuc olarak bence ya kiz hic beklentiye girmeden ben herseye raziyim.diyerek susacak ya da önüne bakacak. Ben 35 yasindayim ben hic cekemem şahsen, evlilik uğruna hosunuza gitmeyen seyleri yok saymayın bunlari abla tavsiyesi kabul.edin lütfen.
Arayip konuscam onunla.Hepsını söyleyecegım ama kendı bılır. Kızın şuan zoruna giden ben ıkıncı plandayım, hep aılesı önplanda dıyor. Mesela eve gıdıyor mus, gün ıcınde zaten konusma yok. Cocuk ben aılemle sohbet etcem falan dıyor mus. Ki annesını gordum ben öyle konusan bır kadın degıl. Ama kadında ogluna aşırı düşkün, oglu da annem dıye ölüyor. Bunları yeni fark ettim.

Kizin başını yakmayın sadece ilgisiz diye yorumunuzu gördüm.Bu bitirmek için çok büyük bir sebep.Kiz bu kadar problemleri olan bir aileyeye gidecek,belli ki bütün sorumluluğu biz üstlenecek aileye bakacak,ayrıca abisiyle ortak is yapan bir adam var kasalar ortak bir sürü sorun yaşar,yol yakınken ayrılsın adam basta ilgilenip simdi ilgilenmiyormus kafası dolu olmakla alakası yok ne bu adam is adami mi da bu kadar kafası doluymus sanki.Kiza sebep olup vebal almayın
Tüm hepsını söyledım dün. Olsun bana baksın kirasını falan versın sıkıntı degıl dıyor. Ben de calısırım dıyor.

Bana göre iyi biri. Dışarıdan gördüğüm kadarıyla düzgün bı kız ıstıyordu çocuk hayatında. Ben aıle durumunu bu kadar bılmıyordum. Annesı rahatsız diyorlardı da böyle hergun gıdıp yemek yaptıgını falan yenı duydum. Kız anlattı.
Sana göre iyi biri. Senin eşin de başkalarına göre iyi biri. Ama sen burda 10 tane konu açıyorsun eşinle ilgili.

Sana göre iyi biri. Senin eşin de başkalarına göre iyi biri.
Anneci olmasa eşim iyi biri. Ama bu cocuk eşimin daha üst düzeyinde anneci. Ben çok yakından tanımıyorum çocugu. Sadece dükkana gidip geldikçe Konuşurduk. Ki çocuk en basta annem hasta babam huysuz demıs. Şuan dusunuyorum da bu yüzden belkı hıcbır kız istememiştir. Ama söylerdi herhalde bu yüzden bıttıgını. Hep kızları sucladı. Yok paracı, yok benım sehrıme gel dıyor, yok kafamız uyuşmadı. Ki kız arkadaşıma dıycem bak aıle durumunu annenlere anlat bilsin. Alzehemir hastalıgı ı arastırdım. İlerleyen bir hastalıkmıs. Ben basta sey dusundum. Hergun 1 2 kap yemek verır annesıne demıstım. Ama ilerliyormuş. İlerde daha da kötü olacak ve çocuk bakacak tabıkı

Anneci olmasa eşim iyi biri. Ama bu cocuk eşimin daha üst düzeyinde anneci. Ben çok yakından tanımıyorum çocugu. Sadece dükkana gidip geldikçe Konuşurduk. Ki çocuk en basta annem hasta babam huysuz demıs. Şuan dusunuyorum da bu yüzden belkı hıcbır kız istememiştir. Ama söylerdi herhalde bu yüzden bıttıgını. Hep kızları sucladı. Yok paracı, yok benım sehrıme gel dıyor, yok kafamız uyuşmadı. Ki kız arkadaşıma dıycem bak aıle durumunu annenlere anlat bilsin. Alzehemir hastalıgı ı arastırdım. İlerleyen bir hastalıkmıs. Ben basta sey dusundum. Hergun 1 2 kap yemek verır annesıne demıstım. Ama ilerliyormuş. İlerde daha da kötü olacak ve çocuk bakacak tabıkı
İşte sen daha ayrı işi olan, ayrı evi yolu olan eşin ile başedemezken; arkadaşına anne babası ile yaşayan, ortak iş yapan birini önerebiliyorsun.

Sen iyisi mi kaynını öner bu kıza. 😁 Bu kız koca uğruna her şeylerine koşar, seni unutur kaynanan rahat edersin.

Anlamıyorum bu kızlar baba evinde ne yaşıyor da bu şartlarda yaşama ihtimalinin üzerine bir de beni aramıyor diye ağlayabiliyor.

Anasına babasına Allah sağlık versin; damat bey de şüphesiz iyi insandır. Bacım bu kadar mı yokluktasın? Elin ana babasıyla oturacağına kendi ana babanla oturursun. Oyuncak mı sanıyorsunuz kaynana kayınbaba bakıp bir de koca idare etmeyi?
Noktasına virgülüne kadar katılıyorum.bakacakta bi allah razı olsun diyecekler sanki otur ana babanın evinde madem de onların hayır duasını al.evlilik bu değil yaa sırf evlenmek için evleniyor bazıları ilerisini düşünen yok.baştan herşeye razı gel sonra senin annen bunu yaptı baban bunu söyledi diye de kocayada laf ederler. eeee baştan biliyordun evlenmeyeydin o zaman demez mi koca hazretleride.bide abiyle ortak iş mi amann amann allah uzak etsin ortak malı köpekler bile yemezmiş diye bi sözümüz var eskiler nasılda nokta atışı yapmışlar.

Kız dıyor kı bana ılgı göstersin benı sevsın ben aılesıne bakarım da dıyor. Bunları sorun yapmıyor
Neden kızı hayatı boyunca kimse sevmemiş mi? Bunu kaybederse bir daha koca mı bulamayacak ? (Anladığım kadarıyla aşk da yok ortada çünkü). Bence arkadaşınız okumadıysa açıktan başlayıp okumaya başlasın. Okuduysa iş için uğraşsın. Özgüvenini bir güzel yerine getirsin. Sonra evlenir . Bu kadar özgüvensizkrn evlenitse her şeye tamam der, yeterki kocam dizimin dibinde olsun her şeye tamamım köle de olurum der . Üzülüyorum bu tarz kızlarımıza maalesef .

Konu sahibinin çok ciddi problemleri olduğunu düşünüyorum ben artık. Yüz tane aynı şeyin laciverti konusu var. Birinde bile insanların ne dediğini taktığı yok. Ne dinlenmek ne de dertleşmek istiyor bence.

Haftada 1-2 mutlaka araba ve kayınvalide üzerine dönen konu açıyor. İnsanlar tavsiye veriyor ama aynı olayla yine geri dönüyor. Yani çevresindeki insanlar hiç mi farkında değiller kadının durumunu? Eleştiri almıyor mu hiç merak ediyorum gerçekten. Normal ruh halinde değil kesinlikle.
Aynen öyle.Buraya yazmaktaki amacı fikir almak değil zaten.Günlük olarak kullanıyor burayı.Halbuki yılmadan açtığı benzer konularda kendisine zibilyon tane öneride bulunuldu ama gram değişmeden hala aynı kafa, aynı içerikli konular.Çok ciddi takıntıları var bence de.Buraya harcadığı enerjiyi bir terapiste ayırsaydı belki de çok yol katetmişti şimdiye kadar.

X