Bu kişiyle evlenmek hata mı?

Yani onu demek istiyorum, dini konu yasak diye açmıyorum. Onlar günümüzde ölçü değil iyi insan olmaya. Tabi ki fikir ve inanç Birliği evlilikte önemli de konuda kızımız bir tek iyi özellik olarak bunu saymış, cevabım ona binaen oldu. İnsanlara bütün olarak bakmak lazım, evlenilecek insana hele ki tek bir pencereden bakmak çok yanıltıcı olur, genelde de mutsuzlukla biter
herkesın ınancı kendıne degılmı
gunahı sevabı
kızkardesımın kocası..namazdan basını kaldırmaz
Allah kabul etsın
1 cocukları var yanlız
kocasıda sureklı evde
cocukla vakıt gecırmek ıstemıyor
ders calıstırası yok
zaten baska cocukda ıstememıs..
kızkardesıme demıskı
sen rahat etmekmı ıstıyorsun cocukmu ıstıryorsun

Bastan ilgisiz ve coxugun yapisi boyle.Kiz da ilgi bekleyen yapida evlenince de boyle olacak aglamalara devam edecek.tabi yasliya bakmak sevap ama sen kocandan destwk ilgi gorneyince yapabilecek misin iyi dusun ona gore karar ver

Ben dısarda tanıdığım bırıyle ıyı bırı, muabbeti iyi. Ama kızla hıc öyle muabbet falan etmıyorlarmış. Böyle hıc samımı yet yokmus. 3 4 aydır konusuyor lar. 2 aydır ılgısızmış. Kız en son Allah razı olsun cok ıyı bır ınsan dıyordu.Aılesıne bu kadar sahıp cıkması kızı cok etkıledı, evıne de duskun olur dıyor
Kizimizin erkekler konusunda cok tecrübesi var da mi evine düşkün olur diyor?
Bir insan disaridan cok efendi saygılı görünebilir ama is yaparsin baskadir, sevgililik hali baskadir, ayni evin içinde baskadir.
Ilgi hemen biten bir sey degil, yukarida anlattığım örnekte de beyefendi tam benlik diyordum ama cok ciddiydi, samimiyet yoktu, ilgisizdi. Yani evlilik halini düşününce bu adam anam da anam der, ben bir sey istesem ne gerek var diyip reddeder dedim. Ki hal ve hareketleri bunu doğruluyordu. Tamam iyi niyet gösterelim, suizanda bulunmayalim ama işaretleri de dikkate alalim, yok saymayalim ya da aklamaya calismayalim.
Yani sonuc olarak bence ya kiz hic beklentiye girmeden ben herseye raziyim.diyerek susacak ya da önüne bakacak. Ben 35 yasindayim ben hic cekemem şahsen, evlilik uğruna hosunuza gitmeyen seyleri yok saymayın bunlari abla tavsiyesi kabul.edin lütfen.

Kriteri dindar olsun, aılesıne sadık olsun deger versın ıstıyor. Şimdi dıyor ki aılesıne cok duskun evıne çocuklarına bana da duskun olur dıyor
O zaman annesine babasına, yeğenine çok düşkün bizim yüzümüze bakmıyor diye onca kadın boşa boşanıyor... Dindarlığını falan nasıl ölçmüş. Baştan kendine sevgi ve ilgi duymayan bir adamla devam edilmez zaten 2 aydır. Ayy valla içim sıkıldı konuya. Kendi bilir

Siz bu adamla arkadaşınızı hangi özelliğinden tanıştırdınız anlamadım. Kız daha 24 yaşında karşısına daha iyileri çıkacaktır illaki. Kızcağız akşama kadar hasta bakacak ev işi yapacak karşılığında ilgisiz bir koca hemen de çocuk ister bu adam yaş 33 malüm ohh bi de çocuk baksın bu kız adam artık ondan sonra rahat rahat keyfine bakar. E gelir durumu desen o apayrı bir mevzu ortak aile işi herkes ihtiyacı olan kadar alıuor diye bi gelir durumu mu olur hiç. Yazık günah ya ben de kız annesiyim kızımı böyle bir hayat için büyüttüğümü düşünmek istemem.

Çok sevdigim bir kız arkadaşım var. Konuyu onun için açıyorum.Tüm önerileri okuyacak.Bu kız arkadaşımla eşimin bir arkadaşını tanıştırdık. Arkadaşım 24 yaşında çocuk 33 yaşında.Kızın hayatında neredeyse hiç sevgilisi olmadı. Karşısındaki kişiyi direk evlilik amacıyla tanımak istiyor, bu çocukta öyle. Çocuk muhafazakar, dindar, işinde gücünde. Çocuk abisi ile ortak iş yapıyor. Kasadan kimin ne ihtiyacı varsa o kadarını Alıyor.Çocugun anne babası 67 yaşlarında. Annesi alzheimer hastası,kadın herşeyi unutuyor. Evin tüm işi yemek kahvaltı herşey bu çocukta. Diger abisi evli ve o pek ilgilenmiyor. Bugün arkadaşımla konustum ve telefonda agladı. Onun için gercekten uzuldum, keske tanıştırmasaydım dıyorum. Sorun şu ki başlarda ilgili olan beyimiz adam gibi ne arıyormuş ne mesaj atıyormuş. Arkadaşım diyor ki o bana ilgisi olsa kalbini açsa ben bakarım ailesine bile diyor. İleride ailesi ile bile yaşarım nolacak yaşlı insanlar diyor. Ama ben o evde hizmetçi mi olacagım diyor. Evdeyken fırsatı olsa da kızla ılgılenmelı yerıne annemlerle sohbet edecegım, şunu yapacagım dıyormuş. Hep aılesını ön planda tutuyormuş. Bu kız dogulu. Evlenince aldatma hariç kesınlıkle boşanmak yok diyor. Eşimde çocugun kafası dolu. Hem evle hem işle ilgileniyor yoruluyor diyor. Ama başlarda hep arar sorardı. Arkadaşım konuşmayı düşünüyor çocukla. Sizce bu kişiyle evlılık kötü mü olur. Kız gercekten kötü ve cok üzülüyor.
Daha evlenmeden aglamaya başlamış.İyi olan bellı eder kendını.Hem hıslerı bıyuk degılkı kızı aramıyor .Bence vazgecsın bu sevdadan.

Çok sevdigim bir kız arkadaşım var. Konuyu onun için açıyorum.Tüm önerileri okuyacak.Bu kız arkadaşımla eşimin bir arkadaşını tanıştırdık. Arkadaşım 24 yaşında çocuk 33 yaşında.Kızın hayatında neredeyse hiç sevgilisi olmadı. Karşısındaki kişiyi direk evlilik amacıyla tanımak istiyor, bu çocukta öyle. Çocuk muhafazakar, dindar, işinde gücünde. Çocuk abisi ile ortak iş yapıyor. Kasadan kimin ne ihtiyacı varsa o kadarını Alıyor.Çocugun anne babası 67 yaşlarında. Annesi alzheimer hastası,kadın herşeyi unutuyor. Evin tüm işi yemek kahvaltı herşey bu çocukta. Diger abisi evli ve o pek ilgilenmiyor. Bugün arkadaşımla konustum ve telefonda agladı. Onun için gercekten uzuldum, keske tanıştırmasaydım dıyorum. Sorun şu ki başlarda ilgili olan beyimiz adam gibi ne arıyormuş ne mesaj atıyormuş. Arkadaşım diyor ki o bana ilgisi olsa kalbini açsa ben bakarım ailesine bile diyor. İleride ailesi ile bile yaşarım nolacak yaşlı insanlar diyor. Ama ben o evde hizmetçi mi olacagım diyor. Evdeyken fırsatı olsa da kızla ılgılenmelı yerıne annemlerle sohbet edecegım, şunu yapacagım dıyormuş. Hep aılesını ön planda tutuyormuş. Bu kız dogulu. Evlenince aldatma hariç kesınlıkle boşanmak yok diyor. Eşimde çocugun kafası dolu. Hem evle hem işle ilgileniyor yoruluyor diyor. Ama başlarda hep arar sorardı. Arkadaşım konuşmayı düşünüyor çocukla. Sizce bu kişiyle evlılık kötü mü olur. Kız gercekten kötü ve cok üzülüyor.
Herşey bir tarafa 24 yaşında bir kızı nasıl 33 yaşında biriyle evlilik maksadıyla tanıştırdınız ben anlayamıyorum bunu 🥴🤦🏻🤦🏻

Diğer taraftan bu kızın arkadaşınız olduğunuzu söylemişsiniz.. Tanıştırdığınız kişinin zor bir hayatı varmış nasıl böyle zor bir hayatı arkadaşınıza reva görüp de tanıştırıyorsunuz bunu da anlayamadım..

Diyeceksiniz banane ki beğenmiyorsa reddeder ama o işler öyle olmuyor bazen.. Bakınız şuanki gibi. Üstelik 24 yaşında toz pembe hayalleri olan bir kız için hiç öyle olmuyor..

Bence arkadaşlarımızı birileriyle tanıştırırken önce onun yerine kendimizi bi koyalım sonra adayı açıklayalım 😂 haaa tabi siz kendinizden 10 yaş büyük, ailesine kendisi bakan ve evlendiğinizde de sizin bakacağınz bir kayın aileyi kabul ederim diyorsanız orası ayrı bir konu onu bilemem..ama bana hiç mantıklı gelmiyor🤷‍♀️

Çok sevdigim bir kız arkadaşım var. Konuyu onun için açıyorum.Tüm önerileri okuyacak.Bu kız arkadaşımla eşimin bir arkadaşını tanıştırdık. Arkadaşım 24 yaşında çocuk 33 yaşında.Kızın hayatında neredeyse hiç sevgilisi olmadı. Karşısındaki kişiyi direk evlilik amacıyla tanımak istiyor, bu çocukta öyle. Çocuk muhafazakar, dindar, işinde gücünde. Çocuk abisi ile ortak iş yapıyor. Kasadan kimin ne ihtiyacı varsa o kadarını Alıyor.Çocugun anne babası 67 yaşlarında. Annesi alzheimer hastası,kadın herşeyi unutuyor. Evin tüm işi yemek kahvaltı herşey bu çocukta. Diger abisi evli ve o pek ilgilenmiyor. Bugün arkadaşımla konustum ve telefonda agladı. Onun için gercekten uzuldum, keske tanıştırmasaydım dıyorum. Sorun şu ki başlarda ilgili olan beyimiz adam gibi ne arıyormuş ne mesaj atıyormuş. Arkadaşım diyor ki o bana ilgisi olsa kalbini açsa ben bakarım ailesine bile diyor. İleride ailesi ile bile yaşarım nolacak yaşlı insanlar diyor. Ama ben o evde hizmetçi mi olacagım diyor. Evdeyken fırsatı olsa da kızla ılgılenmelı yerıne annemlerle sohbet edecegım, şunu yapacagım dıyormuş. Hep aılesını ön planda tutuyormuş. Bu kız dogulu. Evlenince aldatma hariç kesınlıkle boşanmak yok diyor. Eşimde çocugun kafası dolu. Hem evle hem işle ilgileniyor yoruluyor diyor. Ama başlarda hep arar sorardı. Arkadaşım konuşmayı düşünüyor çocukla. Sizce bu kişiyle evlılık kötü mü olur. Kız gercekten kötü ve
2 erkek kardes. Ama hep bu cocuk ılgılenıyor aıle ıle. Dıgerı hayatını yasıyor
Onlar kısa tanıma süresinden sonra hemen nısanlanacaktı. Ama kız agırdan almaya karar verdı
Bence adam tamda yükünü alacak bir kiz bulup hemencik işi ciddiye bindirmek istemiş. Amac belli çünkü bi nebze hizmetçi arıyor. Arkadasinda tanımak isteyince işine gelmemiş cunku niyeti gönül işi degil ilk etapta. Hem ortak kasa zor bi durum hemde anneye omur boyu o adamin esi bakacak belli bence. Abisi ilgilenmeyecek. Arkadaşın daha 24 yaşında niye hemen herseye razi geliyor yasi gencecik daha. Bu neyin telasi. Ki kendisinden onca yaş büyük bi adam. Rabbim en doğru karari almak nasip etsin. Vebal almak istemem fikrim boyle ama dua etsin hakkinda hayirlisi olsun insallah

Kizin başını yakmayın sadece ilgisiz diye yorumunuzu gördüm.Bu bitirmek için çok büyük bir sebep.Kiz bu kadar problemleri olan bir aileyeye gidecek,belli ki bütün sorumluluğu biz üstlenecek aileye bakacak,ayrıca abisiyle ortak is yapan bir adam var kasalar ortak bir sürü sorun yaşar,yol yakınken ayrılsın adam basta ilgilenip simdi ilgilenmiyormus kafası dolu olmakla alakası yok ne bu adam is adami mi da bu kadar kafası doluymus sanki.Kiza sebep olup vebal almayın

Herşey bir tarafa 24 yaşında bir kızı nasıl 33 yaşında biriyle evlilik maksadıyla tanıştırdınız ben anlayamıyorum bunu 🥴🤦🏻🤦🏻

Diğer taraftan bu kızın arkadaşınız olduğunuzu söylemişsiniz.. Tanıştırdığınız kişinin zor bir hayatı varmış nasıl böyle zor bir hayatı arkadaşınıza reva görüp de tanıştırıyorsunuz bunu da anlayamadım..

Diyeceksiniz banane ki beğenmiyorsa reddeder ama o işler öyle olmuyor bazen.. Bakınız şuanki gibi. Üstelik 24 yaşında toz pembe hayalleri olan bir kız için hiç öyle olmuyor..

Bence arkadaşlarımızı birileriyle tanıştırırken önce onun yerine kendimizi bi koyalım sonra adayı açıklayalım 😂 haaa tabi siz kendinizden 10 yaş büyük, ailesine kendisi bakan ve evlendiğinizde de sizin bakacağınz bir kayın aileyi kabul ederim diyorsanız orası ayrı bir konu onu bilemem..ama bana hiç mantıklı gelmiyor🤷‍♀️
Size katılarak ekleme yapayım, kendin 3 saat kv evinde oturup sohbet etmeyi aşırı derecede problem ederken arkadaşına bu adamı reva görüp tanıştırman ne mana?

Size katılarak ekleme yapayım, kendin 3 saat kv evinde oturup sohbet etmeyi aşırı derecede problem ederken arkadaşına bu adamı reva görüp tanıştırman ne mana?
Bi de eşim kefil diyor. Ya bunun eşi zaten salsan anasının evinden çıkmayacak, adam için normal böyle şeyler ahahahah. Böyle adamın lafını baz alması da ne bileyim.

Bi de eşim kefil diyor. Ya bunun eşi zaten salsan anasının evinden çıkmayacak, adam için normal böyle şeyler ahahahah. Böyle adamın lafını baz alması da ne bileyim.
Gerçekten kendisi ne gelgitler yaşıyor, yoksa bizi mi salak yerine koyuyor bazen anlamakta güçlük çekiyorum. İkinci şık daha olası ama nick değiştirip değiştirip konuları sadece istediği detaylarla açmasına bakacak olursak.

Şaşkınım diyorum sadece.. Ben bu arkadaş ve konularını bilmeden yorumumu yapmıştım ama bu daha enteresan oldu şuan..

Gerçekten kendisi ne gelgitler yaşıyor, yoksa bizi mi salak yerine koyuyor bazen anlamakta güçlük çekiyorum. İkinci şık daha olası ama nick değiştirip değiştirip konuları sadece istediği detaylarla açmasına bakacak olursak.
Hadi kocası da o adamdan hallice olduğu için ona göre sorun yok, ya bizim kıza ne demeli? Kendi beğenmediği eti başkasının boğazına tıkıştırmak çok samimi gerçekten.

Şaşkınım diyorum sadece.. Ben bu arkadaş ve konularını bilmeden yorumumu yapmıştım ama bu daha enteresan oldu şuan..
Kesinlikle denk gelmişsinizdir konularına ya, sadece çok sık nick değiştirip yine sıkça konu açıyor bağlantı kuramamak normal. Ancak ben artık onun tarzını ve anahtar kelimelerini ezberledim diyelim. 😂

Hadi kocası da o adamdan hallice olduğu için ona göre sorun yok, ya bizim kıza ne demeli? Kendi beğenmediği eti başkasının boğazına tıkıştırmak çok samimi gerçekten.
Kendisine de defalarca söyledim maalesef ki bencil ama belki tedavi olabilir. Ortada sorun yokken sorun yaratmayı sevdiğinden belki de bu kıza bakıp şükür sebebi oluşturacaktır kendine. 🙄

Yorumların hepsini okuyamadım ama anlaşılan adam kendini ezdiriyor tüm yük onun üstünde diyorsunuz bu adam yarın karısını da ezdirir ve dediği gibi o evde hizmetçi gibi olur. Yol yakınken dönsün daha yaşı çok genç Allah gönlüne göre versin inşallah

Kesinlikle denk gelmişsinizdir konularına ya, sadece çok sık nick değiştirip yine sıkça konu açıyor bağlantı kuramamak normal. Ancak ben artık onun tarzını ve anahtar kelimelerini ezberledim diyelim. 😂
Ya tebrik ederim sizi, konu sahibini bir önceki nick değiştirdiğinde de yakalamıştınız 😂 Benim aklıma gelmedi okurken benbirkediyim olduğu

X