Bu kişiyle evlenmek hata mı?

Hangi evlilik.

Görüşmüşler
Çocuk evlilik düşünmüyor.

Bu arada Arkadasınız neden bu kadar gayret ediyor evlilik için. Kendimi el üstünde tutacak biri olana kadarbeklesin
İlk sevgilisi ve yasının geldıgınj dusunuyor. Ayrıca cocugun dindar, aıleye duskun olmasından cok etkılenmıs. Aıleye duskun evınede duskun olur dıyor

ama işte sen sevgilini potansiyel hizmetçi gibi değil hayat arkadaşı gibi görüyorsun. bunların arasında sevgi bağı yok, muhabbet edemiyorlar. belki konuşsalar zerre kadar ortak noktaları çıkmaz.
kız adam dindar diye takmış kafayı.

arkadasiniz hic olgun degil, dindar olmak demek ne demek mesela?
eger cok ibadet eden biri ise o Allah ile onun arasinda, nice namaz kilan hacca giden insanlar var turlu ahlaksizliklari yapiyor
evlenirken tabi ki karsisindaki insanin dinine bakilir ama tek kriter o degil.
hem dindar olmali hem ahlakli olmali.
ben mesgulum isim yogun deyip esine guleryuz gostermeyen, evdeki butun isleri uzerine yikip esine eziyet eden insan olmaz.
siz de cok toysunuz bence. bir an once arkadasiniz da aklini basina alsin

Yorumları okumadım, ilk sayfadan geldim . Açıkçası flört aşamasında da ben böyle davranıyordum. Çünkü bana iyi geliyordu anne babamdan başka bir insanla muhatap olmak, sık konuşmak. E tabi flört etmek de iyi geliyordu. Küçük tatlı heyecanlar bunlar, birbirini tanımaya çalışmak, flört etmek... Bu zor zamanında böyle bir şeye ihtiyaç duymuyor, bu küçük tatlı heyecanları da yaşamıyorsa baştan olmaz bence. Kız üzülür.

Konuda benim de dikkatimi çekmedi değil, çocuk muhafazakar, dindar demesi konu sahibinin. Ben öyle bir insandan başta uzak dururdum diyecektim de, arkadaşının hayat görüşü böyle demek ki deyip üzerine düşmemeye karar vermiştim .

Tamamen katılıyorum hepsine Rabbim o adamın yardımcısı olsun zor hastayla ilgilenmek çünkü, birde annesi sonuçta hem yorulup hem üzülüyor..
Ama yinede arkadaşınız daha küçük zaten bu işin peşine çok uğraşmasın hayal kırıklığı Yaşar diye düşünüyorum

Kıza kim gelse evlenecek potansiyel de. Bu olmasa başka birini bulur. Umarım bundan da beterini bulup evlenmez. Hayattaki tek amacı bu sanırım. 24 yaşında bu kadar herşeye razı olmak da garip doğrusu.

Her erkeğin aldatıp, dövdüğünü nerden çıkarmış bu arada onu anlamadım. Dünya üzerinde bunları yapmayacak tek kişi bu adammış gibi davranıyor hayret.

Arkadaşınız evlilik diye ölüp bitiyorsa 3 sene sevgili kalsın : o zaman öğrenir erkeğin maaşının az oluşunu geçim sıkıntısını ve evdeki iş yükünü

3 sene sevgili olmadan evlenenler ve görücü usulü evlilikler : son yıllarda erkeklerin kusurlarını gizlemek adını işi aceleye getirmek üzere kullanılıyor.

Bu siteden örneklerim :

1 - İktidarsız olduğunu bilen bir erkek görücü usulü yöntemini kötüye kullanarak bakire kadınla evleniyor ve 3 senedir sadece 3 kere ilişkiye giriyorlar. Yani kadının cinsel bilgisizliğini kullanarak kadını yıllarca kadınmığından mahrum bırakıyor haliyle kadın kendine güvenini kaybediyor.

Çözüm : Erkekle cinsel uyum bilinmeli seks yapamayacaksa bile sevişme olmalı ki erkek kadınlardan mı hoşlanıyor anlaşılmalı cinsel sorunu varmı belli olmalı çözüm bulunup evlenilmeli.

2- Yine hızla evlenen bir kadının eşi eşcinsel çıkıyor ve evlenir evlenmez dövüyor istemiyor kadını.

Çözüm : En az 3 yıl sevgili

3- Görücü usulüyle evlenen yine kadın arkadaşımızın eşi işsiz kalıyor ve sürekli kadının maaşını harcıyor fakat kadının kazandığı parayı kadına harcatmıyor.
Bunun sebebi görücü usulünde erkek ailesinin 1 seneye oğlumuzun işini kuracaz ev alıcaz demeleri.

Çözüm : Görücü usülünde verilen sözler (ayrı yaşayacaksınız, oğlumuzun işini kuracaz, evini alacaz, borçları kapatacaz vb.) gerçek olmadan evlenilmemek.

4- En korkunç örnek benim ki sanırsam. Benim hatam 3 sene değil 5 ay tanıyıp güvenmek oldu

aile yerinde çalışıyordu meğer sadece sigara parasını veriyorlarmış

ailesi ben gelicem diye 12 çeşit yapardı sevgiliyken fakat iş uzayınca gerçek yüzleri çıktı hakarete vardı iş

oğlanın öfke kontrolsüzlüğü varmış 5 ay yetmezmiş şiddet görmeyeceğinden emin olmaya çünkü kafama darbe vurdu ölebilirdim

ailesine muhtaçmış 5 ay boyu ailesiyle telefonda bile konuştuğunu görmediğim için anlamadım

yani tanımamanın acısını büyük ödedim ve 30 yıl çekenlerde var o yüzden arkadaşınız buraya üye olsun ve işe girsin lütfen

Ben aıle durumunu bu kadar bılmıyordum.Kızla tanıstırınca ögrendım. Cocuk kıza demıs kı bakıcı tutarız. Kızd ahayır öyle sey olur mu bız bakarız demıs. Bakma konusunda cok gönullu

Kendinizi hep ailesini bilmiyordum diye savunmuşsunız ama bu daha kötü
Ailesini bilmeden birinin birine uygun olduğuna nasıl karar verdiniz?
O kız belli ki cahilin önde gideni
Evcilik oynayacağını zannediyor
Çok büyük ihtimalle mutsuz olacak
Vebali de size üzgünüm

konu sahibi, verdiğiniz cevapları okudum. aslında siz de durumu oldukça yumuşak görmeye/göstermeye meyillisiniz. nasıl desem, kusura bakmayın ama bence siz de olaya hiç olgunlukla yaklaşamıyorsunuz.
bazı arkadaşlar yazmış, çok hak verdim. ailesi ile ilgili önemli detayları bilmeden nasıl tanıştırdınız ? ki arkadaşınız görüştüğü adamla 2 günde evlenme moduna girecek, tek kriteri dindarlık olan biri. yani bu kadar kapılacağını ön görüp ciddi bir ön araştırma yapmanız lazımdı.

Son düzenleme:
Zamanında birileri de bana sana şunu yapalım, bunu ayarlayalım falan diyordu, zerre ciddiye almıyordum. Yani ben önce aracı olan insana bakarım bir. Sizin yaptığınız aracılık yanlış.

-Kıza kendinden 9 yaş büyük birini buluyorsunuz.
-Ailesinin durumunu bilmiyorsunuz.
-Abisinin hanımı, aileyle görüşmüyor, siz de onun mutlu olduğunu düşünüyorsunuz. Demek ki insan idare edemiyorlar. Sağlıklı ilişki kuramıyorlar. Siz bunu göremeyecek kadar hayat tecrübesinden uzaksanız ne demeye millete aracı olursunuz ki?
-Kızın tecrübesi yok, bulduğuna olur bu gözüyle atlıyor. Kesinlikle evlenecek olgunlukta değil. Aileme uygun damat diye biriyle evlenilir mi yahu? Siz neden böyle bir insana aracı oluyorsunuz?
-Çocuğun zaten derdi başından aşmış.

Gerçekten hiç mi derdiniz yoktu da başınıza bunu sardınız. Siz de aracılık yapacak olgunlukta değilsiniz, kusura bakmayın. Bu işler çocuk oyuncağı değil.

Yani aile durumunu bu kadar bilmiyordum. Özellikle aılesıne bu kadar düşkün oldugunu hıc bılmıyordum. Eşimin en sevdıgı arkadası. Zaten 6aydır evlıyız. Böyle ayda 1 2görürüm öyle muabbet ederız. O kadar derinden aile hayatını bılmıyorum. Bi de eşim çok sever, kefil arkadasına.Başta ben kızı annesı hasta bak aynı ev mı olur nasıl olur bilmiyorum dıye uyardım. Sonra konustular. Cocuk tabıkı ayrı ev demıs. Ama herseye cocuk ılgılenıyor. Ben annesının hastalıgı nın bu kadar cıddı oldugunu falan hıc bılmıyordum. Mesela sabah dukkanı bırıne bırakıp aılesıne kahvaltı hazırlamaya gıttıgını bılmıyordum. Bugun ögrendım bunu. Şimdi bugun kıza aıle ılgılı zorluklardan bahsettim bıraz. Ama o kadar pozitif ki. Bana yeter ki kalbini sevgisini versın ben seve seve bakarım aılesıne dıyor. Bu ınsana ben ne dıyeyım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…