Bu kişiyle evlenmek hata mı?

Evet vicdan azabı duyuyorum. Yarın arayıp anlatacağım kendı dusuncelerımı..

Benım böyle dusunce yoktu. Kızın sevgilisinin 38 yasında dul bır adam oldugunu duyunca eşimin arkadaşonı dusundum. Çünkü tanıdugım kadarıyla cocuk ıyı. Abisinin karısı hep uzak duruyor gibi. Bilmiyorum disardan gördugum kadarıyla öyle.Sürekli gıdelım gelelim falan yok yani. Abisinin bile gıttıgını hıc duymadım ben.Ben işte gelinleri mesafelı durmak ıstıyor dıye algılamıstım. Kıza basta annesının hasta oldugunu ama ayrıntıyı bilmediğimi söyledım. Konustuk ar ve anlastılar. Basta cocuk el ustunde tutuyordu. Şuan ilgisi diplerde

Cidden siz neden kızı 10 yaş büyük , bakımlık annesi olan birisi ile tanıştırdınız?
Bakın lık annesını bılmıyordum tam olarak. Hasta oldugunu duydum da ben bu kadar cıddı oldugunu bılmıyordum. Kızın eskı sevgilisının 38 yasında dul oldugunu duyunca en azından bu duzgun bununla belkı duzgun bır ılıskısı olur dıye dusundum. Bu cocugun da hayatına duzgun kız girmiyordu.

Anne babasıyla aynı evde yasıyor. Evlenırlerse ayrı ev olacak dıye bılıyordum.Gene ayrı ev olacak dıyorlar da pek inancım kalmadı

Demek ki kız bilmiyor insan seçmesini. Sizdeki iyi cesaretmiş. Ben böyle toplara hiç girmem. Hele ki kendi hayatını hali yoluna koyamayan, düzgün ilişki kuramayan birine gidip de birini ayarlamam. Bırakın herkes kendi başını kendisi yaksın.

fakat cinsel olaylarda çok dikkat etmek lazım ülkemizde namus yüzünden çok cinayet ve bunalımlar yaşanıyor o yüzden evlilik öncesi cinsellikte temkinli olunmalı bir fotoğrafla bile 5 yıl tehdit eden erkek var

o yüzden aileniz muhafazakar ise cinsel olgulara sevgiliyken temkinli yaklaşmalısınız

Arkadaşım calısıyor zaten de. Kesınlıkle uzun süre sevgili olmakta fayda var. Arkadaşım muhafazakar. Dıyor kı ben öyle sevgili olup öpüşmek, el ele tutusmak ıstemıyorum. Ben mesafelı bır ılıskı ıstıyorum dıyor. Bu cocukta bu konularda mesafelı. Bunlarda kızın cok hosuna gıttı. Hatta hep ıyıkı tanıstırdın der bana. Hatta bugun gene cok duzgun hayırlı bır evlat dıyor. Yanı aılesıne bu kadar verici olması kızı cok etkiliyor. Ama dıyor ki aılesıyle ılgılenmekten bana zaman ayırmıyor. Ben sankı hıc yokum dıyor. O kadar dolmus kı agladı ve cıdden uzuldum. Şuan o kadar pişmanım kı. Ben cocugun böyle ılgısız oldugunu nerden bıleyım. Eşime bıle sız evlisiniz ne mesajı ne araması dıyor.Eşimde ben karımı sevıyorum tabıkı yazacağım mesaj demiş. Eşim çocuga kıza mesaj at, ara sor dıye gecen söylemıs. Yapısı böyleymiş cocugun. Kız ıcın gercekten uzunum. Ama kızın da kriterleri Allah yolunda olsun, işine evine baglı olsun, dindar olsun. Tanıyıp hemen aıleler devreye gırsın ıstıyor

Kriteri dindar olsun, aılesıne sadık olsun deger versın ıstıyor. Şimdi dıyor ki aılesıne cok duskun evıne çocuklarına bana da duskun olur dıyor

Nikahlı ve bedavaya çalışan hizmetçiden öteye gidemeyecek. Dünyadaki tek erkek bu cocukmuymus sor bakalım arkadasına
Zaten korkusu hizmetci olmak. Ama bana sevgı ılgı gösterirse hizmetci olmam kafasında. Bu yasına kadar karsısına kımse cıkmamıs kı kızın

Allah yardımcınız olsun gercekten işiniz çok zor. Bu çocugun annesi 3 yıl önce sapasaglammıs. Şuan yemegı falan ocakta unutuyormuş. Bı de aynı cümleyi tekrar kuruyor. Mesela dün bizdeydi kadın. Şu dıkkatımi çekti. Odaları geziyordu. Yatak odasına kapıdan baktı. Oda topluydu.yatagın üstünde sadece mont vardı. Olsun bızım evde dagınık dedı. Bi de mesela durduk yere müsade eder mısınız ben kalkayım dedı. Ama oglu gelecekti almaya. Gercekten cok zor. Bu kadının ileri degıl galıba. İlerliyor mu cok bılgın yok gercekten.

Zaten korkusu hizmetci olmak. Ama bana sevgı ılgı gösterirse hizmetci olmam kafasında. Bu yasına kadar karsısına kımse cıkmamıs kı kızın
Her durumda hizmetçi olacak, adam ah karıcıgım sen cok yoruldun degıp kucagında sallamayacak yanı. Zaten adamın amacı kendı ıs yukunu hafıfletmek, ben ıse gıdınce aklım annemde kalmasın ee gelınce de ortalıga cekı duzen verıp, ıkı kap yemek yapıp, temız utulu camasırlarını hazır eden bırı olursa kım hayır der kı? Hayır bunları neye gore muhtemel sevgı ve ılgı kırıntısı ıcın yaparım dıyor arkadasın o da bır muamma. Bellı hayatında ılk kez bırıyle tanısmıs onunla da evlılık dusunmus. Evlenmek baskasının sorumlulugunu ustlenmek degıl bılsın yanı. Adam bıldıgın ıse gıdınce gozu arkada kalmasın dıye odalık bakıyor kendıne. Arada da kendı gonlunu hos edecek, hos onu da yaparsa ne ala. Evlenırlerse soyle ona burda ıkı gune kalmaz kocam cınsel yonden yetersız dıye sana konu actırır. Bunca yılın, yasanmıslıgın tecrubelerı buraya yorum yazmıs hep bunun türevi yorumlar yazılmıs. Ayrıca ılgısızlıgı ve soguk yapması da karsı tarafa kendını vazgecılmez hıssettırmek, biz buna gönlü büyük dötü kavuk diyoruz.

Yani çocuk kaçtıkça kız mesaj atmıs ve oralı bile olmamis. Hep böyle sohbeti kapatır gıbı konusmus. İlk baslarda kız olumlu konustu aıle bakımından. Bende şey dıyordum. Evler yakın olur ve 1 tabak yemek goturur aksamları nolacak. Ben kahvaltıyı cocugun hazırladığını bılmıyordum. Tamam suan babası felc gecırdı ama normalde de o hazırlarmıs. Aılesıne cok verici. Dün babasını hastaneye goturmej ıcın annesını bıze bıraktı. Ee ılerde babası ölse annesı tek kalamıyor bunlarla yasayacak. Arkadaşıma zorluğundan özel hayatın kalmayacagından bahsettim de sevabı buyuk dıyor

bunama hastası bırıne bakmak kolaymı
bu tarz hastalar bakanıda hasta yapıyor
ustelık tanısmada etmedeen evlenmek dogru değil
insanlarla tanısacaksınkı sana goremı değilmı anlayacaksın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…