Bu durum haksizlik degil mi?

tabiki haksızlık
ama eşiniz ve kardeşiniz arasında yapılan
benim kv kp de aynısını yapsa resmen kırılırdım maşallah onlarla aram iyidir çünkü

kaynınıza eltiniz yokken ortamda diyebilirsiniz ne şanslısın borçsuz evleniyorsun vs
veya bigün para muhabbeti olursa küçük oğlunuzdan isteyin zira tüm yardımı ona saçtınız vs

arkadaşlar insan kızar ne olursa olsun

Bu konu çok sıklıkla karşılaştığım konulardan . Bir arkadaşımın eltisi , kızın düğünü olurken yüzü asık oturuyormuş . Kaynanası ne oldu deyince maşallah ne çok altın taktınız yeni geline demiş . Kaynana durum ciddileşmeden kendi kolundaki bileziği çıkarıp vermiş geline . Yüz hala asık ama durduk yere bilezik sahibi olmuş büyük elti .
Bir başka örnekte de ; iki oğlan yine var . Birinci çalışıyor , kendi kendine geçiniyor. İkinci ise iddia vs oynuyor ve bir sürü borç yapıyor . Aile oğlanın borcunu arabalarını satarak kapatıyor ancak diğer oğlan benim suçum dürüst olmak mı diyor ve eşit davranmaları gerektiğini söylüyor. Sonra baba bir şekilde o gelinine de altın veriyor.
Gelin ağlamayana meme yok diyor. Aralarına da mesafe koyuyor .

Bir de ben varım . Annem babamı dolduruşa getirdi ve tüm mallarını kardeşimin üstüne yaptılar . Kardeşim almam diyebilirdi , demedi . Kardeşime kıyamıyorum ama ailemle arama mesafe koydum ben de.

Sizin yerinizde olsam biraz daha gözlem yapardım . Eltinin bir suçu yok , ancak aile bariz ayrım yapıyor . Vardır bir hesapları . Gelecekte ortaya çıkar.

kırılmakta haklı olabilirsiniz ama konuya dahil olmak size hiç bir şey kazandırmaz. Elti ve ailesi belkide şu kadar gram isteriz dediler ki bana göre bunlar başlı başına saçma şeyler. şu an bana yapılan gramı bile hatırlamıyorum sadece 5 adet aklımda o kadar umrumda değildir. eltimede 5 tane yapılmış zamanında sadece eşimin ailesi biz ilk gelinimize şu kadar yaptık haksızlık olmasını istemeyiz durumumuzda bu demişlerdi benim ailemde asla itiraz etmedi çocukların mutluluğu önemli dedi hatta isteme günü altın bile konuşulmadı. Amcam babama neden hiç altın konuşmadınız şunu isteriz bunu isteriz demedin dedi babamda sen ne karışıyorsun milletin durumu neyse onu yapar zaten demişti. uzun lafın kısası o kadar gereksiz şeylerki bunlar 5 gram fazlasıyla ne mutluluğunuz artar, 5 gram eksiğiyle nede mutluluğunuz azalır. Ek olarak zaten herşeyinizi kendiniz yapmışsınız ne mutlu size önemli olan bana kalırsa hayatınızda ki huzur. para konuları gelir geçer. içinizi rahat tutun eşinizlede tartışmaya girmeyin ki aklı başında adam olayın farkında olur gerekli yerlere gerekli lafını söyler. Direk kırılması gereken eşinizdir. Şu an söyleyeceğiniz sözlerle siz kıskanç olursunuz. aman boşverrr be canım kim kime ne yapıyorsa yapsın yok ben bunu kaldıramıyorum diyorsan mesafeni koy.

Şimdi bu durumu hiç dillendirmeyin, yoksa eltiyi kıskanan gelin olursunuz. Zaman size gereken ortamı sunacaktır merak etmeyin , o zaman diyeceğinizi keyifle dersiniz.

Kk nın zihniyetinde yıllar içinde büyük değişimler olmuş
Eskiden bu tür konulara "Kv ve Kp yaşlanınca da kime çok yaptıysa o bakar, boşver" vs denirdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…