Bu durum haksizlik degil mi?

Soyle ki maddi durumu kpin her zaman ayniydi simdi de ayni biz evlenirken de ayniydi. Gram isi de biz altin alirken gramini kagida yazdirip not almislardi simdi kaynim evlenirken size ne kadar yapmistik soyleyin aynisini yapicaz dediler bende soyledim ama hem bize sorduklari halde yine gidip fazlasini yapmislar bu durumda bnm canimi sıkti acikcasi..

Bence evinize, eşinizle ilişkinize karışmasınlar da kime ne yaparlarsa yapsınlar. Gölge etmesinler, başka ihsan istemez.

Biz evleneceğimiz zaman eşimin kendi birikimi yoktu. Tüm ihtiyaçlar için para benim cebimden çıkıyordu, ya da ailem destek oluyordu. Eşim utandı her şeyi bizim yapmamızdan. Gitmiş ailesine demiş ki sizin düğünüm için bir desteğiniz olmayacak mı? Pislik kayınpeder “ne desteği, kızlarını mı satıyorlar” demiş eşime. Bir gün dışarda yemeğe çağırıp yüzümüze 5 bin lira fırlattılar. Almadım tabi. Oğluna ver ne veriyorsan, sen onun babasısın, beni ilgilendirmez sizin paranız dedim. Ben onların yüzüme fırlattığı paranın 10 katını harcamışım o zamana kadar, hadsiz. İki tane de en ucuzundan teneke bilezik taktılar. Umurumda değil ne taktıkları. Eşim üzülsün istemedim. Hiç karışmadım.

Ama şimdi küçük oğullarının evini, eşyasını her şeyini yaptılar. Yetmedi, işsiz olduğu için ayda 6-7 bin lira vererek onun evini de geçindiriyorlar. Gelinin doğum parasını, sigortasını falan hep onlar yaptırdı.

İnanın umurumda değil. Benim evimin huzuru, ağzımın tadı yerinde olsun da kimsenin 5 kuruşunda da, yapmadıkları annelik-babalığında da gözüm yok. Allah da bize daha çok verdi inanın. Gözünüz tok olsun, Allah karşılığını mutlaka verir. Haksızlıksa da umursamayın. Eşinizle kurduğunuz kendi ailenizle mutlu olmaya bakın. Herkes kendi kısmetini yer.

Zamaninda derken bizim evlendigimiz zamani mi kastediyorsunuz? Bnm icin oyle bi sorun o zmn yoktu esimi sevdim ve elimizdeki imkanlarla evlendik biz evlenirken size yaptigimizi diger kardese de yapicaz dediler bende umursamadim ama simdi tam tersi davrandiklari icin acaba bi tepki vermelimiyim diye merak ediyorum

Evet evlendiğiniz zamanı kast etmiştim.
Eğer siz evlenirken durumları yoktu ve yapmadılarsa sorun yok. Siz de o zaman güzel bir tavır ve anlayış sergilemişsiniz.
Ama durumları olduğu halde size yapmayıp diğer çocuklarına yağdırıyorlarsa bu gerçekten sinir bozucu ve haklısınız.

Ama "bana neden yapmadınız" diye sormak çokta yakışık almaz ve sizi kıskançlıkla suçlayıp canınızı daha çok sıkabilirler. ve üstüne bir de eşinizle aranız açılır. En iyisi pasif agresif davranmak. Hak ettikleri kadar değer gösterin. Bundan sonra çokta muhatap olmayın.

Şu an tepki verirseniz kıskanıyormuşsunuz gibi olur. Bence uygun zamanı bekleyin.

Ayrım yapmışlar siz de ona göre davranın. O gelin iki kere arayınca bir kere ararsınız. Kendileri anlarlar belki. Gelin değil evlat ayrımı yapmış onlar. Kim olsa kalbi kırılır. Eşiniz de laf arası söyler. Ne bileyim ben olsam eğer daha çok altın almak isterse canım onu alıyorsam size de alırdım, ne olur olsun ayrımcılık olmasın diye

Kesinlikle haklısınız ama karışmayın, evet haklısın demezler sonuçta. Bir kere laf arasında eşine bu haksızlığa kırıldım deyin, sonrada lafı değiştirin, konuyu uzatmayın. Uzatirsaniz eşiniz ailesini savunmaya geçecektir. Politik olun Mağrur bir şekilde eşinize kırıldığınızi belli edin sadece.

Bu arada belirteyim eltimle ilgili hic bir sıkıntım yok gayet iyi anlasiyoruz kendisini de cok severim.. mesele onunla ilgili degil mesele tamamen kayinpederin tavriyla ilgili..

gecmıste yapmadıkları kendı ınsıyatıflerıne baglı durumlar ıcın bosuna gerılmeyın
o zaman durumları yoktur sonradan durumları toparlanmıstır bu da yenı gelıne nasıp olmustur

esınızın gonlunden kopsun da alsın yapsın evlısınız evlenırken almadı da sonra da mı almıyor yapmıyor eger hala hıc bır hedıye almıyorsa esınızle ılgılı bu kendınızı germeyın sımdı bosuna

Ben bu dunyadan zaten degilim anladim onu kim kime ne yapiyor bunuda nerden nasıl öğreniyorlar veya niye soruyorlar bilmiyorum hadsizlik geliyor bana bide çıkıp sanane sen kimsin demiyor mu ya kimse
yemın edıyorum abım evlenırken m.ö 300 lu yıllarda esıne takılacak seylerı takılırken gordum oncesınde bıle gormedım aıleme de sormadım ustelık bende para verdım benım adımada alın dıye yanı
ben evlenırkende kımse bana ne takıldı ne oldu bılmıyordu 3 eltıyız hangımıze ne yapıldı ben bılmıyorum dıgerlerı de sormadı bende sormadım zaten muhabbet buraya nasıl gelır bılmıyorum ne dıyorlar acaba konuyu nasıl acıyorlar acaba

Etrafimda da var böyle herseyi soran tipler hiç mutlu olamiyorlar herşeyi bi didikleme dertleri var üzücû

Bakin ilk basta belirtmedim bu kismi onu da yazayim ben birsey istemiyorum zaten kayinpeder bana sorduki biz sana ne kadar yapmistik simdi de aynisini yapicaz bende soyledim ama ayni oranda yapmamislar daha fazlasini yapmislar bunu da yine onlardan ogrendim ki daha suana kadar hic ne yaptiniz ne harcadiniz diye sormus degilim.. ayrica kayinpeder maddi olarak yine ayni kosullarda bizim zamanimizda ne durumdaysa simdi de ayni.. birde hani her ailede bi saf cocuk olur ya her basi sıkısan, isi dusen ilk onun kapisini calar bu da esim ve benim.. biz sormayip karismadigimiz halde gozumuze sokmaya calisarak belirtiyor kp bende buna bozuldum.. Neyse burda gordugum yorumlara gore bundan sonra daha mesafeli dururuz bana isleri dustugunde de ben hicbirseye karismam olur biter...

Hımm suyolu bilezik mı seversin burma mı diye acıyor olabilirler. Ordan da yürütürler konuyu:))

Etrafimda da var böyle herseyi soran tipler hiç mutlu olamiyorlar herşeyi bi didikleme dertleri var üzücû
Bnm herseyi sordugumu nerden cikarttiniz? Bnm konumla alakali olmuycak sekilde kendiniz calip kendiniz oynuyorsunuz.. konuyla alakasi ol.ayan sekilde kendi kafanizda kurgulayip cvp vermeniz sizce de yanlis degil mi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…