İhanet ve gayrimeşru çocuk. Söylemek mi susmak mı?

Adam kendi söylemiyorsa,annesi babası söylemeli,oğlumuz böyle bir halt yemiş diye..kadin belki çocuklarin haklarını korumak lehine boşanmaz,nikâhım dursun der..belki de şunu şunu verin diye boşanmak için şartlarını söyler..öteki kadın da ayrıl baskısı yapıyor sanki...ama kadın gerçeği bilsin ki ona göre yolunu çizsin ..çocukları da üniversite cağındaymış bilmemeleri tuhaf geldi bana..hiç mi babalarıyla takipleşmiyorlar,adam muhakkak bi çocuğu daha olduğunu belli etmiştir..
Yav hangi aile elin kızı hakkını alsın diye oğlunun malı gitsin ister

Müge anlı izlemiyor musun sen🤣 köylerde insanlar birbirini huzursuz etmek için aklına hayaline gelmeyecek milyon yol bulurlar...kimse tapunuza el koyamaz ama bir gece bir bakarsınız mahsulunuz- bahçeniz -eviniz yanmış veya biri şikayet etmiş evinizin imarı şusu busu davalık olmuş veya bir haftada bütün ağaçlarınız kurumuş, hayvanlariniz telef olmuş...gibi gibi
Daha cuma günü jandarma evrakında kesilmiş borular gördüm, adamın kardeşi yapan, su borularını kesmiş. Aylar önce 2 adım ötedeki kaynaktan köy evine su taşımak için 20 bin tl fiyat biçilmişti bize. Jandarma " Zaten düşman kavgasına gittiğimiz yok, kendi kanıyla uğraşmaktan düşman edinecek vakti bulamıyolar. " diyodu. O köylerde neler dönüyor.

Bir bakın bakalım ülkeyle ilgili verdiğiniz bilgiden önce mi, yoksa sonra mı vize meselesinden bahsetmişim.
Size burada laf anlatanda kabahat. El birliği ile edin kadının hayatının içine.

Ülke belirtmedim ama şöyle söyleyeyim, bir Avrupa ülkesi gelmesin aklınıza. Vize hatta pasaport bile gerektirmeyen, ekonomisi Türkiye'den çok daha berbat olan Türki Cumhuriyetlerden biri söz konusu ülke. Yanlış anlaşılmak istemem bu ve benzeri ülkelerden birden fazla insan tanıdım bu yüzden böyle bir genelleme yapıyorum. Türki Cumhuriyetlerdekilerin çoğunun tek amacı öyle veya böyle Türkiye'ye kapak atmak. Burası/buranın parası daha değerli çünkü. Kadının da böyle bir amacı olduğunu düşünüyorum.
Üstte açıkladım Sigrid. Hiç öyle bir yer değil inan.
Peki o zaman. Adam borç batağına girmek pahası insani yardım götürüyor demek ki.

İyi geceler size.

Daha cuma günü jandarma evrakında kesilmiş borular gördüm, adamın kardeşi yapan, su borularını kesmiş. Aylar önce 2 adım ötedeki kaynaktan köy evine su taşımak için 20 bin tl fiyat biçilmişti bize. Jandarma " Zaten düşman kavgasına gittiğimiz yok, kendi kanıyla uğraşmaktan düşman edinecek vakti bulamıyolar. " diyodu. O köylerde neler dönüyor.
Amaaan dönerse dönsün. Karma der elime çekirdek alır izlerim.

İyi geceler size.

Sorumun cevabı bu değildi. İkinci alıntıladığınız ve ülkeye dair ufak ayrıntılar verdiğiniz metinden önce mi, yoksa sonra mı vize konusundan bahsetmiştim? Net olun.
İnsanları azarlamaya kendinize hak görüyorsunuz da buna mı cevap veremeyeceksiniz?
Cevaplayınız madem

Yav hangi aile elin kızı hakkını alsın diye oğlunun malı gitsin ister
Tamam haklısın da öteki kadın gayet güzel cebini dolduruyormuş..hayrina adamla beraber değil ya..takildigim konu her kadın kocasını bilir, başka bir kadının kokusunu hemen alır..galiba kocasıyla da bağları pek yok bu ablanın sanki..bu yaştan sonra da boşanmak da olmaz..o da memnun ki hayatından ses etmiyor..böyle yasayan o kadar çok insan var ki..memlekette bir aile kurmuş, yurtdışında bir aile..bu düzeni kabul etmişler artık..

Sorumun cevabı bu değildi. İkinci alıntıladığınız ve ülkeye dair ufak ayrıntılar verdiğiniz metinden önce mi, yoksa sonra mı vize konusundan bahsetmiştim? Net olun.
İnsanları azarlamaya kendinize hak görüyorsunuz da buna mı cevap veremeyeceksiniz?
Cevaplayınız madem
Hanımefendi sizi azarlamıyorum. Olayı niye bu kadar kişiselleştirdiniz anlayamadım. Gergin olması gereken benim siz değilsiniz.

Amaaan dönerse dönsün. Karma der elime çekirdek alır izlerim.
Kız Coco elin kadınının burnunu arkasından iş çevirerek iyice b.ka soktun, krizi ve anneni yonetemedigin için ananı da yaktın , şimdi çekilip rahat rahat çekirdek mi çitliycen🤣 ay ben de istiyorum bu rahatliktan

Anneniz sağolsun kadının aleyhine yapacağını yaptı. Gerçi ne yapacaktı kendi akrabalarını mı el kızını mı tutacaktı? Aman akrabalarımın düzeni bozulmasın deyip ellerine gerekli doneleri verdi. Vicdanlı olup hiçbir şey yapmama seçeneği de vardı ama o akrabalarını avantajlı duruma sokmayı seçti. Şu yapılan yüzünden kadının kaybedeceği en ufak bir hakkın bile vicdanıyla nasıl yaşayacaksınız bilmem.

Hanımefendi sizi azarlamıyorum. Olayı niye bu kadar kişiselleştirdiniz anlayamadım. Gergin olması gereken benim siz değilsiniz.

Burada insanlar size zaman ayırıyorsa sizin üslubunuza dikkat etmeniz gerekirdi. Kusura bakmayın ama sizin kaba etlerinizle okuduğunuz ve dolayısıyla anlamadığımız ya da sıralamasını karıştırdığınız yorumlarımdan ötürü bana ileri geri bir üslupla konuşuyorsanız bunu alttan alacak değilim.

Anneniz sağolsun kadının aleyhine yapacağını yaptı. Gerçi ne yapacaktı kendi akrabalarını mı el kızını mı tutacaktı? Aman akrabalarımın düzeni bozulmasın deyip ellerine gerekli doneleri verdi. Vicdanlı olup hiçbir şey yapmama seçeneği de vardı ama o akrabalarını avantajlı duruma sokmayı seçti. Şu yapılan yüzünden kadının kaybedeceği en ufak bir hakkın bile vicdanıyla nasıl yaşayacaksınız bilmem.
Valla öyle, 20 sene gelinlik yap, 2 çocuk doğur, yine el kızısın işte

Tamam haklısın da öteki kadın gayet güzel cebini dolduruyormuş..hayrina adamla beraber değil ya..takildigim konu her kadın kocasını bilir, başka bir kadının kokusunu hemen alır..galiba kocasıyla da bağları pek yok bu ablanın sanki..bu yaştan sonra da boşanmak da olmaz..o da memnun ki hayatından ses etmiyor..böyle yasayan o kadar çok insan var ki..memlekette bir aile kurmuş, yurtdışında bir aile..bu düzeni kabul etmişler artık..
Buna hiç girmemiştim, aldatmaya sebep olamaz çünkü, insan gibi boşanması gerekiyordu, fakat konuşmalarımız esnasında yaklaşık 3 yıldır eşiyle hiçbir alakaları olmadığını söyledi. Metres 8 yıldır var o ayrı tabi.

Buna hiç girmemiştim, aldatmaya sebep olamaz çünkü, insan gibi boşanması gerekiyordu, fakat konuşmalarımız esnasında yaklaşık 3 yıldır eşiyle hiçbir alakaları olmadığını söyledi. Metres 8 yıldır var o ayrı tabi.
Yav zaten Türk erkeklerinin yüzde kaçının 2 kadına yetecek libidosu var

Şu yapılan yüzünden kadının kaybedeceği en ufak bir hakkın bile vicdanıyla nasıl yaşayacaksınız bilmem.
Kaybetmeyeceğinden emin olacağım merak etmeyin.

Kız Coco elin kadınının burnunu arkasından iş çevirerek iyice b.ka soktun, krizi ve anneni yonetemedigin için ananı da yaktın , şimdi çekilip rahat rahat çekirdek mi çitliycen🤣 ay ben de istiyorum bu rahatliktan
Çekirdek çitleme olayını benim ailem ve kayınaile arasında olabilecek bir husumet için söylemiştim. Kadınla alakalı değil asla. Ayrıca annem yaktıysa kendi kendini yaktı. Kendini yaktığını düşünmüyorum da o ayrı. Ben ona ilk duyduğumuz günden beri herifi patlatmamız gerektiğini söylüyorum.

siz elinizdeki kanıtları delilleri tutun kaybetmeyin, olurda gercekten boşanacak olurlarsa kadına al ablacim sana donuna kadar almalık diyip verirsin
O tren çoktan kaçtı, coconun annesi arayıp adamın ailesini aman dikkat benim kız tehlikeli olmaya başladı diye uyardı , aldatılan kadın nasıl olduysa birden barışmak istediğini söylemeye başladı, sülale de oh yaşasın yuvaları dagilmiyor , oğlumuz gemisini yürütmeye devam edecek diye kutlamalara başladı...Kadının hala biseyden haberi yok...

O tren çoktan kaçtı, coconun annesi arayıp adamın ailesini uyardı , aldatılan kadın nasıl olduysa birden barışmak istediğini söylemeye başladı, sülale de oh yaşasın yuvaları dagilmiyor , oğlumuz gemisini yürütmeye devam edecek diye kutlamalara başladı...Kadının hala biseyden haberi yok...
aileyi niye uyariyolar ya ne mana allah aşkına 😵‍💫
Kadına şimdi herkes çok güzel davranır ha boşanmasın delliler çıkarsa donumuza kadar alır diye.

X