bu acı biter mi? bebeğim artık yok

Sevgili dostlar..Umut fakirin ekmeği derdim hep... Ne umut kaldı ne de kırıntıları.. 2009'a girdik.. ne önemi var ki? 2008 acı dolu bir yıl olsa da, yine de bu yılı geride bırakmanın hüznünü yaşıyorum... ben de hep Allahıma 'Çok güzel ve mutlu bir hamilelik dönemi yaşattığın için bana, sana şükürler olsun Allahım' derdim.. Hep şükrettim.. dualar ettim.. oğluşum içimdeyken beni öylesine değiştirmişti ki dostlar! bambaşka güzel bir ruh haline büründürmüştü beni.. insanlara karşı daha anlayışlı, daha şefkatli.. olumsuz yönde hamilelik psikolojisi bile yaşamadım.. çevreme mutluluk kattım o dönemde.. mutlu oldum, mutlu ettim.. ömrüm boyunca böylesine mutlu olduğumu hatırlamıyorum biliyor musunuz dostlar? Sonu niye böyle oldu diye çok düşündüm.. bu acıyı hakedecek ne yaptım? Kimi arkadaşım 'bu mertebeye ulaştığın için şükretmelisin' diyor.. BİLMİYORUM! Sadece yaşadığım acıyı biliyorum... Çok zor be dostlar! Çok zor!...

Allahımmmm.....neden dememek için zor tutuo ınsan kendını?
neden ya rabbim?ben 7 haftalıktı kaybettıımde ılk bebişimi,bana o bıle ne acı gelmıştı oysa...ne aglamıştım..ne zor toplamıstım kendımı kendımce...simdi burda yasananları okuyunca...dıyecek kelıme,verıcek tesellı bulamıorum...bır nedenı olmalı dıorum,bır nedenı...ama tıppında bıttıgı sozun ALLAHTAN dendığı yer olsa gerek burası...ilk bebeklerde normal dendı anladım...pekı ya bu,9 ay tasıyıp yada 18 hafta 20 hafta ...cınsıyetını ogrenıp kıpırdamısını hısettıkten sonra kaybetmek...
bu nasıl bır sınaw ya RABBIM....
metanet dılıorum sıze Allahtan...verende alanda yuce Rabbim!bır bıldığı wardır,mutlka bır hayırı wardır altında...toparlanmak zor bılıorum...ama en yakın zamanda yenı bır bebek ısteyecek guc mutluluk wersın Rabbım sana .cans....karam...cok gecmiş olsun.....

Arkadaşlar Rabbim hepinize sabır versin.Bende geçen sene 30 haftalık bebeğimi kaybettim.Çok büyük acı yaşayan biliyor.Ama asla neden Allahım diyerek isyan etmeyelim.Her durumda şükretmemiz lazım çünkü onlar bize emanet olarak veriliyor.Ve emanetin sahibi ne zaman isterse o zaman geri alır.Kaldı ki Rabbim herşeyin hayırlısını bizden daha iyi bilir.Kur'an da Kehf suresini okuyun.Orada Hazreti Musa ile Hızır aleyhisselamın kıssası var. Şöyle bir olay geçer aralarında.

Hızır aleyhisselam yolculukta karsilasacaklari olaylara Musa peygamberin sabredemeyecegini kendisine hatirlatmiş ve O'ndan sabir için söz almistir.
Önce deniz sahilinde, yolculuk için bir gemiye binmişlerdi. Hızır aleyhisselam bir balta
ile gemiyi delince kaptan tamir için geri dönmek zorunda kalmiştır. Musa aleyhisselam
sabredemeyip söyle demistir: "Gemiyi, yolcularini boğmak için mi deldin? Doğrusu
çok kötü bir iş yaptın".
Yolculugun sonunda, ilk bakışta görünmeyen ve perde arkası bilgi niteliğindeki sebebi Hızır aleyhisselam şöyle belirtir:
"O, deldiğim gemi, denizde çalışan birkaç yoksulundu. Onu kusurlu
yapmak istedim. Çünkü gemi yolculuğa devam ederse, ileride her sağlam gemiye el
koyan bir kral (deniz korsanları) vardır".
Sonra Hızır aleyhisselam yolculuk sırasında, diğer çocuklarla oynamakta olan bir çocuğu öldürdü. Musa aleyhisselam "Kısas olmadan, masum bir cana nasıl kıyarsın? Dogrusu çok kötü bir iş yaptin" der.
Küçük çocuğun bu erken yaşta vefat ettirilme sebebini Hızır aleyhisselam
şöyle açıklar:

"Öldürdüğüm erkek çocuğun anne ve babasi mü'min kimselerdi. ileride onları isyan ve inkâra sürüklemesinden korktuk istedik ki, Rableri bu ölen çocuk yerine kendilerine ondan daha temiz ve daha merhametli birini versin".

Burada Cenâbi Hak'kin, anne-babanin hayirli
kimseler olmasi sebebiyle, ileride kendilerini üzecek, büyük sikintilara sokacak
bir çocuğu erken yasta vefat ettirip, onun yerine daha hayırlı bir evladın
verilmesinin, gerçekte o aile için " hayır" olduğuna işaret ediliyor.

Yani biz bilemeyiz başımıza gelenlerin hayırmı şermi olduğunu.Şer bildiklerimiz bizim için hayır,hayır bildiklerimiz de şer olabilir.Her şeyin en doğrusunu Allah bilir.Ve emin olun Rabbimiz bize karşı, bizim yavrularımıza gösterdiğimiz şevkatten daha şevkatlidir.Bu yüzden zor sınavlar atlatsakta sabredicez ve her şarta rağmen şükredicez ki bir gün gelecek istediğimize en güzel haliyle kavuşacağız inşaallah.

Ne desem sana bilemiyorum acını çok iyi anlıyorum ta içimde. Bende yavrularımı kaybettim ikiz kızım ve oğlum erken doğumla 5.5 ay dayandılar ve tedaviyle olmuştu. Çok kötü günler geçirdim şimdi daha iyi olsamda aklımın bi tarafı her zaman onlarda. Özlüyorum herşeylerini tekmelerini beni rahatsız edişlerini çooooooookkkkkkkkk.......... Uçupta gitti ellerimden tutamadım.........

ARkadaşım sakın isyan etme ALLAHIM BÜYÜKTÜR sabırlı metanetli olmaya çalış beterin beteri var tamam acın büyüktür ama ya doğum esnasında bişey olsaydı ALLAH KORUSUN heerşeyini almış olsaydın nabardın o boş odada bunuda düşün inşaallah EN yakın zamanda tekrar hamile kalırsın dua et arkadaşım bol bol dua

acın bitmeyecek belki ama, nasır tutacak bir gun...
sabret guzelim..
Rabbim kullarına herşeyin hayırlısını verir

Sevgili arkadaşım yaşadıklarını tahmin edebiliyorum...büyük acı veriyor.
Ben de 22 haftalık bebeğiimi kızımı kaybettim.59 gün oldu..onunla birlikte ben de gitmek istedim..bu acıyla yaşayamam diyordum ama 59 gün geçmiş yaşıyorum hala...allah hepimize sabır versin...halbuki hayırlı bebek olsun diye çok dua etmiştim malesef olmadı ...
Inşallah allah hepimize acılarımızı unutturacak sağlıklı bebişler verir....
Zaman herşeyin olacak sanırım...allah yardımcımız olsun...

canım benim allah sabır versin çok acı verici bişey biliyorum bende önce 5 haftalık bebegimi sonrada 9 haftalık bebeğimi peşpeşe kaybettim çok yıkıldım canım çook acıdı ama yapacak hiç bişeyim yoktu gözyaşı dökmekten başka allahım sen büyüksün dedim allahım hepimize dayanma gücü versin inş. böyle acı bidaha yaşatmasın amiiiin

Allah sabir versin canim. Ne kadar acidir kimbilir. Ama hiç bir zaman için isyan etme. ALanda Allah, verende unutma. Allah sabir versin

canım bende kızımı doğumda kaybettim 20 eylül de 15 dakika yaşamış yüzünü görmedim sezeryan mı oldu ?????????

canımmmm...
çok üzüldüm, çok çok çoookkk... :çok üzgünüm:
ne yazacağımı bilemedim..
bende 1 ay önce bebeğimi kaybettim, tam ona alışmaya başlamışken, tam hayaller kurmuşken gitti bebeğim...
diyecek bir şey varmı ki; allahın taktiri... rabbim sabrını versin sana, bana, bu durumu yaşayan herkese...
:teselli:

canım bende kızımı doğumda kaybettim 20 eylül de 15 dakika yaşamış yüzünü görmedim sezeryan mı oldu ?????????

canım sezryanla olmadı .. suni sancıyla normal dogum yaptım .. ınan hastane duvarlarını ellerımle tırmaladım ...cektıgım acı ve ağrıyı tarif bıle edemem allah kımseye yaşatmasın .. bebek cansız oldugu için normal dogum gıbı olmuyor ..cok zor oluyor.. ama butun o acıları daha o dakıka unuttum onemsemedım .. bebegımın sessız sedasız gelişi benı kahrettı .. mınıgımın ruhunun uçup gıttıgını bılmek benı öldurdu .. o an allahım dıye bır cığlık attım... 2 gun hastanede yattım ...ağlamadığım bır dakıka olmadı . allah bana ve tum annelere sabırlar versın bu mukaddes duyguyu bıze de yaşattsın

Allah sabır versin canım,
en kısa sürede sağlıklı bir bebek kucağına almak nasip etsin.

canım yaasenağlamasenağlamasenağlamaRabbim sabır versinn çooook zorr ben bebeğimi kaybettim 24 gün yaşadıı senağlama acını çok ii anlıyorum canımm onlar bizim meleklerimiz cennette annelerini bekliyolar inş...senağlama

canım çok üzüldüm. Allah sabrını artırsın. inşallah en kısa zamanda yeniden anneliği tadarsın. düşünki sen onun yaşaması için mücadele ettin, bunca acı içindesin. e birde kendi elleriyle yavrusunun hayatına son verenlere ne demeli. herşey takdiri ilahi. artık üzülmemeye, unutmaya çalış. Rabbim sana en kısa zamanda sağlıklı sıhhatli bir bebek nasip etsin.

canım benim basın sagolsun ama genede isyan etme ınsallah gene bebısın olur onu alır bagrına basarsın ben inaıyorum herseyde vardır bir hayır bunu unutma sana sabır dılıyorum canım bır anne olarak senı anlıyorum ama dediğim gibi gonulden inanıyorum allahım sana nur topu gibi bir bebiş nasip edecek eminim k.k benimle aynı fikir dedir

cans,cok üzüldüm canim rabbim sabir versin bende bir ay önce kaybettim bebegimi seni anliyorum.sabir et ve hic ümidini yitirme.senin icin ve burada okudugum her arkadas icin dua ediyorum.hayirli evlatlar nasip etsin insallah allahim.

canım benım bende 4. bebegımı kaybetmek uzereyım elımızden bısey gelmıyo ne olursa olsun dunya donmeye devam edıyo gunler gecıyo dılerım o gunler bıze saglıklı ve hayırlı evlatlar getırır allah yardımcımız olsun...

cok teşekkur ederım arkadaşlar ..allah hepınızden razı olsun ... bu uzuntuyu yaşayan tüm annelere ben de sabırlar dılıyorum .. allah her zaman bızım yanımızda bu guzel duyguları bıze de nasıp edecek inşallah ,,,

arkadaşlar bende 27 haftalık hamileyken bir hafta önce oğlumu kaybettim.ağrısız az bir kanama şikayetiyle doktora gittim. bebeğim o anda bile karnımda oynuyordu. doktor sonrasında sinemaya gidecektik. yani durum o kadar normaldi. doktorum ultrasonda baktığında bebeğin suyunda nispeten azalma olduğunu söyleyip o gece hastanede kalmamı söyledi.aslında bu riski en başından beri taşıyordum belki. ona çok bağlandığımdan hep bir kaybetme korkusu vardı.ama o gece hiç olmadığı kadar huzurlu uyudum. meğer bebeğim artık melek olup cennete uçmuş.sabah tekrar doktorla görüştüğümde sebebini bilmediğim bir mutluluk ve huzurla gülücükler saçarak yattım masaya ..........
bebeğim cennete uçmuş.aslında hisselirimi kelimelere dökmem imkansız ama beni en iyi sizin anladığınızı biliyorum. tek tesellim yaradandan aldığım manevi güç ve şu an cennete beni bekleyen bir yavrumun olması. Rabbim sabır versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…