Erken su gelmesi sonucu bebeğini kaybetmek 😖

Bende ilk gebeligimi erken dogumla kaybettim. Beni dogumhaneye gonderdi devletteki doktor. Ebe muayne etti acikligimi fln. Agliyorum, titriyorum bi yandan. Napcaksin simdi bana dedim, bi ilac yerlestiricem vajinana ve bebegi itecek vucudun dedi. Ama öldurecek demi o ilac dedim, basini salladi. Bende yapmanizi istemiyorum dedim ve tam da o sirada kizim tekme atmisti hissetmistim ilk defa o kadar net. Baska bi hastanede, dogurdum. 6 saat yasadi yenidogan yogun bakimda. Ve kaybettik. 21+1 di zaten baya kucuktu. Biliyorduk sonunu ama bende bile bile yapamadim evladima kiyamazdim
Başınız sağolsun. En azından insan kararına da üzülmüyor kaybının yaninda. Ben bugün 23. Haftada yaşayan bebek okudum ama 37. Haftada anne karnında ölen bebek de okudum. Herkesin hakkında hayırlısı neyse o olur inşallah.

Başınız sağolsun. En azından insan kararına da üzülmüyor kaybının yaninda. Ben bugün 23. Haftada yaşayan bebek okudum ama 37. Haftada anne karnında ölen bebek de okudum. Herkesin hakkında hayırlısı neyse o olur inşallah.
Dusundugun noktada yuzde yuz haklisin. 37 de bebegini kaybedenler var. Ya da 20 li haftalarda 400-500 gr dogup, hayatta kalanlar var. Rabbim evlat acisi yasatmadan, sag salim dogurmayi nasip etsin ins. Bize zor ama Rabbime zor degil. Ol dedi mi olur 🙏

Benim suyum hep 2 cm. Doktora her gittiğimde midesinde su var diyor ama suyu hiç yok diyor. Kese üzerine yapışık diyor. Bu kadar su ile sağlıklı olmayacak doğduğunda ölecek diyor. Ama bir yandan da belki de bu su yetiyordur diyor. Siz de çok iyi yapmissiniz bence. Ben de asla yaşayan bir canı alamam öleceğini bile bile. Sizin kaç haftalikti suyu azaldığında ve kaçıncı haftada doğum yaptınız acaba?
17haftalikken suyunun bittigini ogrendim 27.haftada dogum yaptim vucudunda deforme olabilecegini soylediler bana ama hic biryerinde bisey yoktu sadece susuzluktan cigerleri gelismdi bide dogunca genetik test icin kan almislar bebekten genetik bi hastaligi varmis ne oldugunu bende bilmiyorum
Kan almak icin cagidilar bizi ama gidemedik virusten dolayi

Başınız sağolsun. En azından şu an elinizden geleni yaptığınız için ve yaşayan bir cana kiymadiginiz için içiniz rahat. İnşallah 2 cm su yetiyordur bebeğime.
Bi arkadasla tanistim videosunu izlemistim ucuz bebeklere hamileyken 12.hafta suyu gelmis bir bebegin 27.haftadada diger bebeerin dogumu baslamis
Haberlesiyoruz masallah 12haftada suyu biten bebegi sag salim taburcu oldu cok sukur

Bi arkadasla tanistim videosunu izlemistim ucuz bebeklere hamileyken 12.hafta suyu gelmis bir bebegin 27.haftadada diger bebeerin dogumu baslamis
Haberlesiyoruz masallah 12haftada suyu biten bebegi sag salim taburcu oldu cok sukur
Onun adına çok sevindim. Şimdi geldim başka bir doktordan. Yine moralim çok bozuldu. Almamiz lazım suyu 2 cm altı diyor. Şu an çok iyi geldi bu haberin ama biz nasıl dayanacaz 5 hafta daha bilmiyorum. O arkadaşın suyu kaç cm mis acaba?

Onun adına çok sevindim. Şimdi geldim başka bir doktordan. Yine moralim çok bozuldu. Almamiz lazım suyu 2 cm altı diyor. Şu an çok iyi geldi bu haberin ama biz nasıl dayanacaz 5 hafta daha bilmiyorum. O arkadaşın suyu kaç cm mis acaba?
Sifir

Morelini bozma Allahim herseye kadir bisey olmaz insallah velevki oldu oda Allahtan vicdanin rahat olur şefaatcin olur

Morelini bozma Allahim herseye kadir bisey olmaz insallah velevki oldu oda Allahtan vicdanin rahat olur şefaatcin olur
Doktordan geldiğimden beri stresten herhalde yok dedikleri su kesilmeden geliyor. Teslim olup alistirmistim her şeye kendimi ama zaman gelip de çaresiz kalınca bir başka üzülüyor insan. Çok umudum kalmasa da ins düzelecek. Çok teşekkür ederim.

Doktordan geldiğimden beri stresten herhalde yok dedikleri su kesilmeden geliyor. Teslim olup alistirmistim her şeye kendimi ama zaman gelip de çaresiz kalınca bir başka üzülüyor insan. Çok umudum kalmasa da ins düzelecek. Çok teşekkür ederim.
Insallah Canim cok zor bide karninda hissettikce dha zorlasiyo ben her seye hazirlikli olmama ragmen cok cok aci cektim sonucta anneyiz Yabbim sanada yavrunada saglik sihhat versin sag salim kucagina almayi nasip etsin insallah

Insallah Canim cok zor bide karninda hissettikce dha zorlasiyo ben her seye hazirlikli olmama ragmen cok cok aci cektim sonucta anneyiz Yabbim sanada yavrunada saglik sihhat versin sag salim kucagina almayi nasip etsin insallah
Çok teşekkür ederim. İnşallah kim istiyorsa sağlıklı bir şekilde kucağına alir bebegini. Çok zor bir durum.

Teşekkürler. Evet 24 haftadan önce alıyorlar ama su bende hiç sıfıra inmedi. Hep içeride 2 cm yaşayacağı kadar vardı. Şu an doktor yetiyor da olabilir diyor. Elimden de dediğiniz gibi bir şey gelmiyor. İns dayanır ve yaşar bebeğim.
Gelişimi nasıl peki haftasıyla uyumu kilosu? Benim 2 cm e oligohidroamniyos ama bu kadar su yeter diyorlar .. merak etmeyin bence sizde de eger böbrekleri çalışıyorsa mesanesi doluysa sorun olmayacak bence

Gelişimi nasıl peki haftasıyla uyumu kilosu? Benim 2 cm e oligohidroamniyos ama bu kadar su yeter diyorlar .. merak etmeyin bence sizde de eger böbrekleri çalışıyorsa mesanesi doluysa sorun olmayacak bence
Gelişimi başlangıçtan beri haftasından bir hafta ileride. 2 cm e yeterli demesi beni şaşırttı. Benim doktor sürekli sıkıntı olacak diyor. İnşallah doktorunuz haklı çıkar tecrübelidir bu konuda. Böbrekleri çalışıyor bebek yaptıkça ben kaciriyorum. Her gittiğimde midesinde idrar kesesinde de su var diyor doktor. İnşallah ciğerlerini de yıkıyordur diye düşünüyorum.

Ha bide tabi ben tek yumurta ikiziyim tek kese tek plesenta arada kan çalma riski ttts diyorlar kilo farkı olmasın diye özel b durum bide benimki, takiplerimde buda var. Çok şükür şuana kadar sıkıntı olmadı aralarında

Gelişimi başlangıçtan beri haftasından bir hafta ileride. 2 cm e yeterli demesi beni şaşırttı. Benim doktor sürekli sıkıntı olacak diyor. İnşallah doktorunuz haklı çıkar tecrübelidir bu konuda. Böbrekleri çalışıyor bebek yaptıkça ben kaciriyorum. Her gittiğimde midesinde idrar kesesinde de su var diyor doktor. İnşallah ciğerlerini de yıkıyordur diye düşünüyorum.
İnşallah canım aynen bende kaçırıyorum hemde belki senden daha çok kaçırıyorum .. öyle damla damla değil bi yerde birikiyordur dedi recep hoca o yüzden b anda geliyordur dedi. Yatakdan kalkıyorum foş eşofmanıma geçiyor hergün değiştiriyorum oturuyorum gün içinde akşam üzeri foş .. yani iki defa değiştiryorum, çok suda içmiyorum bana dr direk ilgisi yok dedi sağlık için genel durumun için su evet istirahat evet, o kadar ..

Ben bundan 1 hafta önce 22.haftalik bebeğimi kaybettim.içim yok yanıyor onsuz bir an bile düşünemiyorum nasıl gecicek bu acı hiç bilmiyorum ... Benim ilk 16 haftamda başı aşağıda dedi doktor progestan verdi ilişkiyi yasakladı.19.haftamda gittim sorun yoktu ama benim ağrılarım vardı kasiklarimda doktor normal diyordu her sorduğumda .plesentam aşağıdaydı kahverengi leke geliyordu hep yatıyordum sürekli 19 haftamdan beri .22ci haftamda 2 gün boyunca karnım sürekli sertleşti sürekli kasıldı nedenini bilmiyorum iki gün sonra doktora gidicegim ve ayrıntılı ultrasona gidicegim için çok onemsemedim.23.haftamda doktora gittim doktor bana bebeğimin kafasının 22 hafta bacak boyunun 22 hafta karın çevresinin ise 23+5 günlük olduğunu söyledi ve sıvısı azalmış dedi.beni anlasmali bir perinataloga yönlendirdi.1 gün sonra gittik muayeneye herşey çok güzel gecmisti hiç bir sorun yoktu geç döllenme olmuş bebeğin 22 haftaya uyumlu dedi bana bebegimde sol böbreğinde çok hafif büyüme varmış ama önemsiz genellikle çoğu dogana kadar geçiyor dedi ve plesentadaki bir damardaki kan akışı çok yeterli değilmiş bunu önceden bilseydik kan sulandırıcı verirdik ama çok önemli değil buda dedi diğer damar besliyor dedi tamam dedim. Su az ama sınırın üstünde dinlen sen bol su iç geçer dedi .biz güle oynaya çıktık doktordan çok mutluydum oğlumda bir sorun yok diye parmağını emiyordu yavrum ultrasonda 😖 geldik eve ben yatıp dinlenirken tuvalete gittim tuvaletten sonra yarım fincan su boşaldı bir anda .bebeğin suyu değildir diye düşünürken ikinci kere geldi artık yere damladi ben hemen acile gittim doktor suyumun çok fazla geldiğini söyledi Ege üniversitesine yönlendirdi orda daha fazla suyum gelince gebeliği sonlandirdilar 😥 canım çok yandı oğlumu babamın yanına gömdüm...canımın yanması hiç geçmeyecek gibi geliyor ne yapicam bilemiyorum herşey bomboş herşey 😣 benim gibi suyu erken gelip bebeğini kaybeden var mı ? İhmal mi var yoksa neden kaynaklandığını öğrenmem lazım 😥
Hepsini okumadım şunu söyleyeyim benim de 20. Haftadan sonra suyum geliyordu az az baya azalma vardı dişimi sıka sıka hep aradı takip etti uzakta olmamıza rağmen çağırdı hep baktı suya.. idare ettim.kendimi ona kalsa 39 da alacaktı.. 40 a geldim sancım.hic bir şeyim.olmadi .. doktor beklemem tehlikeye atmam diye sezaryen ile aldı.. illa normal yapacaksın diye diretn doktorlar oluyor .. öyle olsa ben de kaybedebilirdim.sansima doktorumdan çok memnunum.Allah razı olsun ondan ..

Sanırım o bebeğini kaybedende kan akışı sorunuda varmış. Detaylıda falan ona bakıyorlar işte .. bebeğe kan akışı önemli. Sende sorun olsa bebeğin iyi gelişmezdi

İnanırmısınız bizde doktorun yüzde bir ihtimal dedigi herşeyi yaşadık.
Eşimle bu dönemde baya karamsar olduk.
Aynen benimde çevremde herkes ilk hamileliklerinde saglıklı doğum yaptı.
Umursamadılar bile.
İlk oldugu için bizde anlayamamıştık.
Pozitif çıktıgı anda tamamdır dedik. Çocuk hemen olacak sandık ama sonrası upuzun kabus gibi zamanlar.
Tüm yaşanılanlar sonrasında anladım ki çevreye kulak tıkayıp eşinle arandaki muhabbeti güçlendirmeye bakmalı.
İnanın hiç kimse onun sizi tesellisi gibi ikna edici olmuyor.
Bunu öğrenmemiz biraz zaman aldı ama inşâallah şimdilik ikimizde pozitif düşünmeye çalışıyoruz.
3. Bebegimin haberini verdigimde eşim stresten ölecekti.
Sevinemedi bile.
Çok istiyorduk ama işte yeniden yaşama korkusu var
Şimdide sürekli rüyamda düşük yaptıgımı görüyorum.
Ama rüyalar terse cıkar diyerek teselli oluyorum.

Ama atlatacagız.
Sizlerde atlatacalsınız.
İnancınızı saglamlaştırın.
Elinizden geleni yapın.
Gerisinide Allah'a ve onun takdirine bırakın.

Biz böyle yapacagız artık.
Simdi nasilsin canim , umarim hersey yolundadir

Merhaba hanımlar. Daha doğrusu kader arkadaşlarım:KK43:
Sizlere umut olmak için yazmadan duramadım..
2016 yılında bende bebeğimi kaybettim 18. Haftamda suyum geldi. Benimde daha gebeliğimin başından beri kanamalarım oluyordu plasenta aşağı yerleşimli dendi hep. 18. Hftamda dr kontrolğne gittiğimde suyumun bitmiş kdar az olduğunu aöyledi dr um. Ben au gelmenln ne olduğuyla ilgili fikrim yok ama anlardım gelse yani. Meğer kanamalarla birlikte su da sıza sıza geliyormuş kesem delinmiş. Apartopar istanbula çokk ünlü bi petinatolopa gittik bebekte hiçbir sıkıntı yok çok iyi hatta haftasından ileri.kese delinmiş belki yaşar ama büyük ihtimal 1-2 haftaya kaybedersin bebeğini dedi dr. Enfeksiyon riski var senşn hayatın tehlikede dedi. Dedim olsun beklicem . Evde ıstirahtle 24 haftaya kadar dayandım havuç suyu falan devamlı içtim.suyum artmaya başladı bebişte iyi şükür. Hatta dr dediki olaylRı bilmesm hafif suyu azalmış normal gebelik derim bile dedi. Erken doğum olacak diye bebeğim kilo alsın . DiYe sürekli kaşar et muz armut yedim yattım durdum. 24 te sancılarım başladı hastaneye gittik kapıda foş diye kalan su geldi zaten yatırdılar hstaneye iğne serum vs . En sonra 26+3 te artık sancılar durdurulamaz oldu normal doğumla , o doğum sancısını çeke çeke ama allah şahit gıkk demeden çektim sancılarımı . 1010 gr 35 cm lik yavrum. Hemen küveze aldılar kuzumu. Gittim gördümm miniciikk elleri ayaklarıparmakları kulaklarııı. Dokundummm , ama korktumm zarar vermekten korktumm nasıll ipekkk teniii. Dr lar solunum Makinesine dahi bağlamadılar sadece burundan alıyor oksijen. İlaç vs bile tedavi yoktu: her gün gidip geliyordukk kuzuma süt götürüyordukk. Günden güne büyüyordu. En son mama aldırdılar. Artık sadece kilo alıp bşraz büyümesini beklicez dediler. Ertesi günü yani doğumunun 13. Günü sabah 9 da aradılar bizi. Kötüye gidiyormuş herşey olabilir diye çağırdılar
Gittik.. biz gittiğimizde kaybetmişler kuzumu. Dr bile ağladı söylerken:KK43: Minicik kefene sarmışlar küçücük kutuya koymuşlr verdiler kucağıma .defnettik meleğimii.. Hiçç öpemedim koklayamadım sadece dokundumm ..
o günleri aylar ne demekl saatler geçmedii. Nasıl bir ızdırap nasıl bir gönül yangınıı. Aldığın nefesten pişman olur mu insan oldumm.
Çokk ağladımm . Dediğlniz gibi en ağırı da sütler oldu. Ben yawruma ağlarken sütler akıyor bebek yokk içecek:KK43: resmen bir travma..
Kendimi toparlayınca hemen bş prof a gttim . Araştırma için genetik tahliller pıhtılaşma testleri rahim filmi falan herşey çekildi. 2 gende genetik pıhtılaşma çıktı birde rahmim y şeklindeymiş perde varmış. Psikolojik olarak iyi olduktan sonra da korunmayı bıraktım gebe kaldım hap iğne başladık hemen dr perde yi çok önemsemedi rahimdeki. 4 gün sonra kanamam başldı regl oldum kimyasal gebelikmiş. Diğer ay tekrar gebe kaldım yine kimyasal gebelik. Tabi yine kan sulandırıcıları kullanmama rağmen. Bu sefer dr dedi rahme bakalım canlı gözle histeroskopi yapalım olır dedik. Perdeyi kesti orada yanlış yere tutunmasına sebep pluyormuş perde. Hemen şükür gebe kaldım 1 tane iğne hap kullanmadım vitaminler dışında. 1 damla kanamam olmadı.
Ama bir allah biliyor bir ben o günler nasıl geçti... son haftalarda tabi elli kere gittik heraldw yok suyum geldi galiba yok sancım var galiba diye diye.
37+4 te gerçekten geldi suyum ama sancılar durdu yok gelmiyo. 1 gece bekledik sancılar olmayınca mecbur sezeryan. Hamdolsun rabbime sağlıkla sıhhatle aldım yavrumu kızımı kucağıma . Hem de film sahnesi gibi ama 15.08.18 de. Meleğimi 15.08.16 da kybetmiştim. Rabbimin kararlaştırdığı güne bakın inanılır gibi değil. Benim gün lerime küsme senin kışını yaza çeviririm dedi bana resmen. İki kez kimyasal olması, sezeryan ama yine belirsiz bi tarih olması ne kadar büyük bir tesadüf değil mi?
Şimdi kuzum 8,5 aylık çokk şükürr. Kızıma baktıkça anıyorum meleğimi. Ablasının eşyalarını giyiyor kızımm. Kalbim ikiye bölünük . Bi tarafım gül bahçesi bi tarafım kara zindan.
Bu ağustosta 3 yıl olacak . Ama inanın bana rabbim inşallah sizleri de tekrar evlat sahibi yapsın . Tek çaresi ilacı bu acının sadece evlat . Ötesi yokk
Merabalar, tekrar mi hamilesiniz ?

X