Böyle hissetmem normal mi ?

Bu devirde kolay mı 🤣 mühendisler komple itibarsizlastirildigi, asgari ücrete çalıştırıldığı için bununla övünüyoruz artık 🥹
Bu ülkede okuyana saygı yok okuduğun okulla itibar ters orantılı. Enişte yurt dışında çalışsa şuan paraya para demezdiniz😁😁

32 yıllık hayatımda öğrendiğim tek şey erkeklerin parasını yiyeceksin. yersen değerlisin. erkek para harcadığı kadına daha değer veriyor. nokta. imzamı atarım. yemedim yemedim noldu değer görmedim. keşke yeseydim. ye gitsin. az önce eşine hiç bişey almayan bi adamın olduğu konudan geldim kadına değer vermiyor işte böyleleri kullan gitsin güle kulan hayırlı olsun. :)

Bu ülkede okuyana saygı yok okuduğun okulla itibar ters orantılı. Enişte yurt dışında çalışsa şuan paraya para demezdiniz😁😁
Ben bunun da bilerek yapıldığını düşünüyorum. Önceden önemli olan eğitimken şimdi çokta iyi bir eğitime sahip olmana gerek yok . Aksine okuyanla dalga geçiliyor . Okudunda noldu ? Bir tarafimiz yurt dışına gidelim diyor diğer tarafımız bu mülteci akinindan sonra Avrupa'nın da insanlara bakış açısının değiştiğinin farkında . Çocuğumuz orada ırkçılıkla karşılaşır mi diye korkuyoruz . Konu nerelere geldi 🥲

Yahu gönlünden kopmuş almış ne güzel işte değer veriyor demekki sevdiğine.O kadar kafayı takıyorsanız sizde ona sağlam bir hediye alırsınız özel gününde ödeşirsiniz.Güzel günlerde kullanın herşeyide cok ince düşünmeyin keyfini çıkarın .

Herkese merhaba arkadaşlar bugün doğum günüm ve nişanlım bana hediye olarak telefon almış ve fiyatı yüksek bir telefon bende kendisine teşekkür ettim lakin evliliğe giden yolda ikimiz de çalışıp para biriktiriyoruz buna hiç gerek yoktu birikimiz yapmamız daha önemli bunu ben kullanamam dedim bizim için şimdilik en önemli şey ikimizin geleceği dedim , bir de kendisi askeri personel ( bunu üstünlük veya bir asker nişanlısı olduğum için değil parayı çok zor şartlarda kazandığı için dile getiriyorum ) sonra yanlış anlayıp farklı yerlere çeken insanlar olabiliyor .
Her neyse kendisi kabul etmedi benim hediyem bu tabi ki kullanacaksın seni beni yok artık yakında evleneceğiz dedi …
Ben neden bilmiyorum ama bu telefonu kullanasım gelmiyor utanıyorum kendim de çalıştığım için garip geliyor
Ya da o zor şartlarda kazandığı için alıp kullanmak içime sinmiyor bilemiyorum neden böyle hissediyorum 🥹
Böyle pahalı hediyeler alıpta ben gibi “kullanamam “ hissine kapılan oldu mu? Bu his normal mi?
Teşekkürler ☺️
şu derdi bana ver yarabbim

Bence sizin gözünüzde asker nişanlısı olmak övünülecek bir şey olduğu için belirtme gereği duymuşsunuz. Başka konularda size bir şey söylendiyse gereksiz bir şekildemeslek belirtmenizden olmuştur. Belki benim asker yareni diye takılanlar olmuştur. 🙃

Konunuzda da derr değil zaten. Nişanlıniz telefon aldıysa kullanırsınız yahu yom işi öyle falan diyerek duyar kasmaya ne gerek var?

Arkamdan yine bir sürü şey söylenilmiş 🤣🤣 hiç bir meslekle övünülecek bir şey görmüyorum ben , nişanlım asker diye de övünmüyorum onu mesleği kral yapmadığı gibi kötü insanda yapmıyor , buraya yazmadığım detaylar var diye yorumun birinde belirttim “ nişanlım olacak insan hayatta bütün yükü üstlenmiş birisi baba faktörü yok ve en doğrusu olan ikimiz düğünümüz için çabalıyoruz , burada kimseye hadi beni takdir edin demiyorum fikir danıştım , insanı dalgaya alır gibi biri yazar gönül aka da konar şuna da buna da diye ? Yok işte uzmandır astsubaydır en fazla diye teğmen binbaşı olsa daha mı aldatmaz olacak gözünüzde ? İnsanların iyisi de vardır kötüsü de
Şu normal konudan bile kendine dalga payı çıkaranlar o üstünüze emanet gibi duran kalbinizle baş başa kalın…
O kalbi emanet gibiler siz hayatta en ufak şeyden bile mutlu olan insanlara burun bükersiniz laf edersiniz insanların mutluluğundan bile beslenirsiniz.
İnsanları şuraya açtıkları konudan bike burnundan getiriyorsunuz , o kalbinizin ekmeğinizi yiyin hayatınız boyunca .

Gelen hediyeye ay ne gerek vardı, zor kazanıyorsun zaten, ay kullanamam derseniz bir daha hediyeyi zor bulursunuz. Evlenince harcamayacak mısınız sanki 🙄 zor ya da kolay kazanması önemli değil gelen para harcanır. Sevgili iken çok pahalı hediyeye sıcak bakmıyorum ama nişanlısınız belli bir yola girilmiş.

Yok işte uzmandır astsubaydır en fazla diye teğmen binbaşı olsa daha mı aldatmaz olacak gözünüzde ?
Aldatmak: Ben ne alaka 😂 kim öyle bişi yazmış ki ayrıca aldatmak ne alaka hakkaten 😁 Evet teğmen ayrı uzman ayrı. Teğmen olmak için yüksek lisansın ya da lisansın olmalı ve askerlikte ast üst bariz şekilde vardır. Tabiki de teğmen olmakla uzman olmak aynı şey değil ne münosebo yani 😂 önceki konularında nişanlının ilgisizliğinden önceden alkolik olduğundan bahsetmissin. Demek ki karakter olgularının hakikaten meslekle alakası yokmuş. Ayy emanet kötü kalbim neler söyledi görüyon mu

gercek bir dişi erkeğinin kendisine aldığı hediyeye ‘bunu kabul edemem’ demez, ‘çok teşekkür ederim’ der bir öpücük kondurur, telefonun bir üst modeline de selam çakar.

ama tabi bunu asker nişanlısı olmayan faniler için söylüyorum.

X