Böyle hissetmem normal mi ?

O ne demek un elendiği gibi elenmek?
Biraz değil çok ayıp etmişsiniz ciddiyim.
adam daha da bir şey almasa hakkıdır. Nasıllar onu ilgilendirir hediye bu.
Düğünde altın pazarlığı yapılması şunu isterim demek ayıp mesela, o mesele hakkında ne düşünüyorsunuz?
Buradaki bütün konuların çoğu ince elenip sık dokunuyor demek istedim
Düğünde altın pazarlığı yapmak ne ayrıca ? Düğün iki çiftin kararlarıyla alınır erkek ne isterse onu takar ?
Yoksa siz şu cevabı mı isterdiniz “ şu kadar altın istiyorum almak zorunda “ 😁
Bu iki ayıp birbiriyle aynı bile olamaz … ayıp dediniz fikrinizi belirttiniz teşekkürler ama diğer konuyu katmak yanlış seçim olmadı 🤣👍🏻

Aa bu benim ve beni bu konularda cok uzduler.

Acilen hediye kabul etmeyi, keyfini surmeyi ogrenmelisin.

Nasıl yani askeri personel nişanlım var dediniz ve bunu biri üstünlük olarak mı algıladı? Bu nasıl bir üstünlük olabilir ki? 🥹
Asker nişanlısı olduğumu belirtmişim o yüzden üstünlük taslamışım 🤣 “açılan konu da asker eşleriyle ilgiliydi “ o konuya yorum yaptım diye .

Asker nişanlısı olduğumu belirtmişim o yüzden üstünlük taslamışım 🤣 “açılan konu da asker eşleriyle ilgiliydi “ o konuya yorum yaptım diye .
İlginç çünkü hiç üstünlükle falan alakası olan bir meslek değil ki, değişik.
Hediye alınca bir daha öyle şeyler söylemeyin, yeri gelir siz alırsınız ona pahalı bir hediye. “Bir hediyeye bu kadar para verilmez” sizi ideal bir eş yapmaz, incelikten anlamayan biri yapar maalesef karşınızdakinin gözünde.
Siz de onun doğum gününde güzel bir hediyeyle karşılık verebilirsiniz. Ben öyle yapıyorum mesela.

İlginç çünkü hiç üstünlükle falan alakası olan bir meslek değil ki, değişik.
Hediye alınca bir daha öyle şeyler söylemeyin, yeri gelir siz alırsınız ona pahalı bir hediye. “Bir hediyeye bu kadar para verilmez” sizi ideal bir eş yapmaz, incelikten anlamayan biri yapar maalesef karşınızdakinin gözünde.
Siz de onun doğum gününde güzel bir hediyeyle karşılık verebilirsiniz. Ben öyle yapıyorum mesela.
Evet cidden değişikti
Yok bir hediyeye bu kadar para verilmez demedim de tabi o kırıcı olurdu
Bir de nişanlımın babası yok bütün yük onun sırtında bugünlerde kaşları falan seyreldi sebepsiz 🥹
Sanırım bu da etkiledi beni

Ben de para konularında çok hassasımdır şöyle ki nişanlım bazen bana para gönderir her seferinde teşekkür edip benim ihtiyacım yok şu anda diye belirtirim o da olsun bulunsun köşeye atarsın en kötü falan der ama geçen doğum günümde bana telefon aldığında ben çok mutlu oldum ve severek kullanıyorum hediye sorgulanmamalı bence düşünüp almış heves kırmak olur sizin yaptığınız, ben de ona doğum gününde çok mutlu olacağı bir hediye aldım hatta o ne gerek vardı dediğinde bi tık üzülmüştüm ordan pay biçebilirsiz güle güle kullanın öyle düşünmeyin :)

Buradaki bütün konuların çoğu ince elenip sık dokunuyor demek istedim
Düğünde altın pazarlığı yapmak ne ayrıca ? Düğün iki çiftin kararlarıyla alınır erkek ne isterse onu takar ?
Yoksa siz şu cevabı mı isterdiniz “ şu kadar altın istiyorum almak zorunda “ 😁
Bu iki ayıp birbiriyle aynı bile olamaz … ayıp dediniz fikrinizi belirttiniz teşekkürler ama diğer konuyu katmak yanlış seçim olmadı 🤣👍🏻
Ne düşünüyorsunuz diye sordum. Nişanlısınız sonunda düğün olacak (ayrılmazsanız tabi). Konunuz hediye üzerine, düğünde en çok mevzusu geçen HEDİYE altın meselesi oluyor o zaman ne yapacaksınız diye sordum.

O zaman da olmaz çok zor kazanıyorsun çok yıpranıyorsun ikimiz de çalışıyoruz hiç altın almadan düğün yapalım demenizi beklerdim.

Ben de para konularında çok hassasımdır şöyle ki nişanlım bazen bana para gönderir her seferinde teşekkür edip benim ihtiyacım yok şu anda diye belirtirim o da olsun bulunsun köşeye atarsın en kötü falan der ama geçen doğum günümde bana telefon aldığında ben çok mutlu oldum ve severek kullanıyorum hediye sorgulanmamalı bence düşünüp almış heves kırmak olur sizin yaptığınız, ben de ona doğum gününde çok mutlu olacağı bir hediye aldım hatta o ne gerek vardı dediğinde bi tık üzülmüştüm ordan pay biçebilirsiz güle güle kullanın öyle düşünmeyin :)
Çok teşekkürler evet bazen böyle düşünebiliyoruz karşı taraf kırılır mı bilmeden
Siz de güle güle kullanı 😊🙏🏻

Ne düşünüyorsunuz diye sordum. Nişanlısınız sonunda düğün olacak (ayrılmazsanız tabi). Konunuz hediye üzerine, düğünde en çok mevzusu geçen HEDİYE altın meselesi oluyor o zaman ne yapacaksınız diye sordum.

O zaman da olmaz çok zor kazanıyorsun çok yıpranıyorsun ikimiz de çalışıyoruz hiç altın almadan düğün yapalım demenizi beklerdim.
Düğünde takılan altın bir hediye değildir “gelenektir “ isteyen yapar istemeyen yapmaz gücü yeten alır yetmeyen almaz amacı çiftler bir hityacına kullansın yardımcı olsun diyedir , hediyenin amacı bu değildir 😊
Benim cevabımın ne olduğunu ben size dile getirmedim ki kendi kendinize şunu beklerdim diyorsunuz 😁
Ayrıca Allah korusun Ayrılmayız inşallah .🙏🏻 Allah kötülüklerden korusun .

Düğünde takılan altın bir hediye değildir “gelenektir “ isteyen yapar istemeyen yapmaz gücü yeten alır yetmeyen almaz amacı çiftler bir hityacına kullansın yardımcı olsun diyedir , hediyenin amacı bu değildir 😊
Benim cevabımın ne olduğunu ben size dile getirmedim ki kendi kendinize şunu beklerdim diyorsunuz 😁
Ayrıca Allah korusun Ayrılmayız inşallah .🙏🏻 Allah kötülüklerden korusun .
Doğumgününde sevdiğine hediye almak da bir gelenektir, farkı nedir?

Herkese merhaba arkadaşlar bugün doğum günüm ve nişanlım bana hediye olarak telefon almış ve fiyatı yüksek bir telefon bende kendisine teşekkür ettim lakin evliliğe giden yolda ikimiz de çalışıp para biriktiriyoruz buna hiç gerek yoktu birikimiz yapmamız daha önemli bunu ben kullanamam dedim bizim için şimdilik en önemli şey ikimizin geleceği dedim , bir de kendisi askeri personel ( bunu üstünlük veya bir asker nişanlısı olduğum için değil parayı çok zor şartlarda kazandığı için dile getiriyorum ) sonra yanlış anlayıp farklı yerlere çeken insanlar olabiliyor .
Her neyse kendisi kabul etmedi benim hediyem bu tabi ki kullanacaksın seni beni yok artık yakında evleneceğiz dedi …
Ben neden bilmiyorum ama bu telefonu kullanasım gelmiyor utanıyorum kendim de çalıştığım için garip geliyor
Ya da o zor şartlarda kazandığı için alıp kullanmak içime sinmiyor bilemiyorum neden böyle hissediyorum 🥹
Böyle pahalı hediyeler alıpta ben gibi “kullanamam “ hissine kapılan oldu mu? Bu his normal mi?
Teşekkürler ☺️
Bence sevgilini üzme nişanlını yada. İçinden gelmiş kullanmasan baya kırılır gibime geliyor mesela sen bi hevesle çıkıp ona bi hediye alsan onun üstünde yara elinde aldığın hediyeyi görmesen aklına başka şeyler getirebilir. Zaman zaman birbirinize elbette hediyeler alacaksınız. Ayrıca alamayacağı şey olsa zaten almazdı diye düşünüyorum insan bile bile kendini borca sokmaz kimse okadar aptal değil merak etme :) güle güle kullan yarın birgün eşi olacaksın ozaman da almazsa kıyamet kopar benden söylemesi şimdi tadını çıkar 🤭🤣

Bence sevgilini üzme nişanlını yada. İçinden gelmiş kullanmasan baya kırılır gibime geliyor mesela sen bi hevesle çıkıp ona bi hediye alsan onun üstünde yara elinde aldığın hediyeyi görmesen aklına başka şeyler getirebilir. Zaman zaman birbirinize elbette hediyeler alacaksınız. Ayrıca alamayacağı şey olsa zaten almazdı diye düşünüyorum insan bile bile kendini borca sokmaz kimse okadar aptal değil merak etme :) güle güle kullan yarın birgün eşi olacaksın ozaman da almazsa kıyamet kopar benden söylemesi şimdi tadını çıkar 🤭🤣
Doğru diyorsunuz bugün sustuklarım yarın olmayınca bağırdıklarım olabilir 🤣🤣 işte bazen bazı sebeplerden ötürü böyle düşünebiliyoruz konuya yazmak istememiştim ama yorumun birine yazdım 🤭

Dünya üzerinde sevgilisine ilk hediye alan kişi nişanlınız değil herhalde gelenek işte “evrensel” düğün hediyesi de öyle evrensel gelenek. Ne farkı var?
Düğünde takılan takıları “borcunuz varsa ev alacaksanız vs araba alacaksanız” kullanırsınız ya da birikim için tutarsınız , bu hediye olmamalı .
Doğum günlerinde verilen hediye hediye olarak gelir ve “geleneksel bir yanı olamaz” siz anı olur hatıra olur duygularla verilir sebepsiz alınabilir “ vs vs hiç doğum gününde alınan hediyeyi gidip satan birisini gördünüz mü? 😁 hediye satılmaz
Bu sebeple düğün takıları hediye olamaz

Allah'ım bu kadar pahalı hediyeyi kabul edemem hissine erişmeyi nasip eyle yarabbim amin 😂( Kocam yıllardır krediler bitsin sana dünyaları alicam der saolsun beklioz bakalım )🤭

X